Lasīt ziņu

2015-05-20

Vēl var pieteikties Tūrisma rallijam 2015!

23. maijā pievienojies Tūrisma rallijam 2015 “Manu jaunu dienu zeme”, kas šogad veltīts Rainim, jo šis gads pasludināts par Raiņa un Aspazijas gadu. Uz doto brīdi rallijam portālā www.turismarallijs.lv reģistrējušās jau 132 komandas, katrā pa 4-5 cilvēkiem. Tas nozīmē, ka ceļā no Gārsenes muižas Aknīstes novadā līdz pasākuma noslēgumam atpūtas kompleksā “Drīdzis” pie Drīdža ezera aptuveni pus tūkstotis viesu gūs pozitīvus iespaidus, ceļojot pa Raiņa vietām, un iepazīs arī Preiļu un Riebiņu novadu tūrisma objektus, kas iesaistījušies šajā pasākumā: Raiņa muzejs "Jasmuiža" Aizkalnē, vīngliemežu audzētava "Ošu mājas", miniatūrā karaļvalsts jeb leļļu galerija, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, seno spēkratu kolekcija Silajāņos, Šņepstu pilskalns, kurā būs pārsteigums ikvienam apmeklētājam, kā arī Aglonas stacija. Tāpat rallija dalībniekiem būs dažādas izzinošas aktivitātes (kontrolpunkts) Preiļu un Riebiņu novada TICā, Kārsavas ielā 4, Preiļos.

Iepazīst līdz dziļākajai būtībai mūsu brīnišķīgo Latgali, izbaudīt visus dabas jaukumus, dzirdēt visas dziesmas, izjust uz savas ādas latgaliešu tikumus un ne tikai tikumus, kā ar latgaliešu nepārspējamo humoriņu, melnas maizes šķēli un neiztrūkstošo šmakovciņu – to visu un vēl vairāk izbaudīt šogad sola tūrisma rallija rīkotāji portāls www.atpūtasbazes.lv.

Tūrisma rallija starts iecerēts Gārsenes muižā (Aknīstes novadā). Plānots, ka maršruts vedīs pa Ilūkstes, Daugavpils, Riebiņu, Preiļu, Aglonas, Dagdas un Krāslavas novadiem, noslēdzoties atpūtas kompleksā „Dridži” pie Drīdža ezera.

Tūrisma rallijs - brīvdienu izbrauciens ir sava veida ekskursija pēc www.atputasbazes.lv sastādītā maršruta, kur katra komanda(transportlīdzekļa ekipāža) iesāk startu, saņem rīkotāju izdotos ceļvežus un brauc uz kontrolpunktiem un vēl citiem tūrisma objektiem (ātrumam un ceļā pavadītajam laikam nav nozīmes!), apskatot un iepazīstot novadu piedāvājumu. Katra komanda kontrolpunktos veic kādu atraktīvu (jautru, asprātīgu, darbīgu, izzinošu u.t.t.) uzdevumu (parasti 5 – 10 min. robežās), saņem savus nopelnītos punktus (ko atzīmē ceļvedī) un dodas uz nākamo kontrolpunktu. Dienas beigās – finišā pirms pasākuma noslēguma vakara punktu tabulas tiek nodotas apkopošanai. Detalizētāka informācija portāla www.turismarallijs.lv sadaļās. Piesakies, būs patiešām interesanti!!!

 

Iveta Šņepste

Preiļu un Riebiņu novada TIC pārstāve

Kontaktinformācija
tel. 65324376, Riebiņi
Riebiņu novada dome, 2006
All rights reserved