Lasīt ziņu

2015-08-31

Ārsti flebologi brauc izbraukuma konsultācijās


„Dr. Mauriņa Vēnu Klīnikas speciālisti izbraukumus uzsāka, jo pēc veiktās aptaujas rezultātiem secinājām, ka gandrīz 2/3 Latvijas iedzīvotāju nav informēti par risku saslimt ar vēnu varikozi. Īpaši satraucoša ir situācija Latvijas reģionos, kur daudzviet iedzīvotājiem nav pieejama pat kvalitatīva ārsta konsultācija, nerunājot par mūsdienīgu operāciju iespēju un kāju vēnu veselības profilakses materiāliem. Pievēršoties Latvijas reģioniem, iedzīvotāju interese ir liela. Vidēji dienā uz konsultāciju ierodas 20 cilvēki. Var just, ka līdz šim pacienti klusējuši par savu sāpi un bieži vien nav devušies pie ārsta tieši lielā attāluma dēļ,” stāsta dr. med. Uldis Mauriņš.

„Kāju virspusējo vēnu varikoze, ir viena no biežākajām saslimšanām, ar ko slimo katra ceturtā sieviete un katrs piektais vīrietis. Vienam procentam pieaugušo dzīves laikā attīstās smaga venoza mazspēja ar grūti dzīstošām kāju čūlām. Tā ir viena no saslimšanām, kuras attīstību visbiežāk veicina mazkustīgs dzīvesveids”, norāda U. Mauriņš. Tātad vēnu varikoze ir kāju vēnu mazspēja ar tādu simptomu kopumu, kas ietver tūsku, sāpes, niezi, paplašinātas un izspiedušās vēnas, neatgriezeniskas kājas ādas pārmaiņas, čūlas.

„Nereti ir uzskats, ka kāju vēnu slimības nav ārstējamas. Un, ja jau nav ārstējamas, tad nav vērts tērēt laiku, labāk ciest un nedarīt neko. Taču šīs slimības ir ārstējamas! Un savlaicīgi diagnosticētai saslimšanai nereti pietiek ar pareizi veiktiem profilakses pasākumiem, kas ilgtermiņā varētu palēnināt vai pilnībā apturēt slimības tālāko attīstību”, atzīst dr. med. Uldis Mauriņš

Kā pārliecināties, vai vēnas ir veselas? Dr. med. Uldis Mauriņš iesaka: „Veiciet kāju vēnu sonogrāfiju! Duplekssonogrāfija ir visprogresīvākā venozo saslimšanu diagnostika. Šādi iespējams atklāt saslimšanu agrīnā stadijā un savlaicīgi sākt ārstēšanu. Izmeklēšana aizņem 10 - 15 minūtes. Tā ir nesāpīga un nekaitīga. Jums precīzi tiks izmeklētas gan virspusējās, gan dziļās vēnas”.

Gaidīsim Jūs uz konsultācijā, Jūs novadā! Mums uzticas!

Kontaktinformācija
tel. 65324376, Riebiņi
Riebiņu novada dome, 2006
All rights reserved