Lasīt ziņu

2015-07-27

Žurnāliste no Kanādas: „Latgalē dzīvo sirsnīgi cilvēki, kas ļoti mīl savu darbu!”

No 23. jūlija līdz 25. jūlijam Latgales reģionā viesojās Kanādas ceļojumu izdevuma „Euphoria” redaktore Sylvie Berthiaume. Ceļojuma mērķis bija iepazīt Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu, lai vēlāk dalītos ar iegūto pieredzi ar saviem lasītājiem.

Interneta žurnāls „Euphoria” iznāk divās valodās – angļu un franču! Pusi no lasītāju auditorijas sastāda kanādieši, savukārt pārējie lasītāji dzīvo 18 citās pasaules valstīs!

Trīs dienu laikā viešņa no Kanādas apmeklēja Līvānus, kur viņa tika iepazīstināta ar Līvānu mākslas un amatniecības centra darbību, Daugavpilī lielu sajūsmu radīja Skrošu rūpnīcas un M. Rotko centra apmeklējums. Maršrutā tika iekļauts arī Krāslavas, Preiļu un Aglonas apmeklējums. Preiļos žurnāliste apmeklēja leļļu galerija un izstaigāja pilsētu, bet Riebiņu novada z/s „Juri” baudīja mājas sierus un izzināja to tapšanu. Rēzeknē žurnāliste tika iepazīstināta ar pilsētas aktuālākajiem tūrisma objektiem, un Ludzā izjuta senākās Latvijas pilsētas šarmu un iepazinās ar latgaliskām tradīcijām. Vizītes izskaņā tika apmeklēta Viļaka un Balvi.

Savu iepazīšanos ar Latviju S. Berthiaume iesāka tieši ar Latgali, bet sava ceļojuma turpinājumā vēl viesosies Vidzemes reģionā un Rīgā.

Viņa atzina, ka nekad iepriekš nav bijusi Austrumeiropā, un šī viņai ir lieliska iespēja iepazīt mūsu valsts kultūru un cilvēkus. Žurnāliste bija sajūsmā par Latgales cilvēku sirsnību un mīlestību pret savu darbu. Viņa vēlējās iepazīt Latgali no dažādām pusēm, redzēt mūsu senās tradīcijas un moderno kultūru, iepazīt pilsētas un lauku dzīvi, un tas viņai arī esot izdevies.

Paldies Latgales reģiona attīstības aģentūras tūrisma koordinatoram Edgaram Klusam par žurnālistes pavadīšanu ceļojumā pa Latgali.

Informāciju sagatavoja:

Iveta Šņepste,

Preiļu un Riebiņu novada TIC tūrisma organizatore

 

Kontaktinformācija
tel. 65324376, Riebiņi
Riebiņu novada dome, 2006
All rights reserved