Notikumu kalendārs

    Oktobris    

Jaunumi

21. oktobrī plkst. 19.00 ikviens interesents aicināts piedalīties NVA tiešsaistes karjeras dienā “Ko darīt šodien, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū rīt”

20.10.2020, 14:31

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina ikvienu interesentu 21. oktobrī no plkst. 19.00 līdz 20.30 sociālās vietnes Facebook NVA kontā piedalīties tiešsaistes karjeras dienā, ko NVA rīko sadarbībā ar sociālo kustību “Latvija strādā”. Tiešsaistes karjeras dienā Jūs varēsiet iepazīties ar pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām, ko šobrīd piedāvā starptautiskā tālmācības platforma “Coursera”, NVA, Cēsu Digitālais centrs, Starptautiskā biznesa centru asociācija “ABSL Latvia”, informācijas tehnoloģiju uzņēmums “Accenture”, kā arī “Swedbank”, “Rimi Latvia”, "MSC Latvia" un “UpMatched”. Uzņēmumi un organizācijas ne vien prezentēs piedāvātās mācību iespējas, bet arī informēs par aktuālajām vakancēm un atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

 

 

Tiešsaistes karjeras diena “Ko darīt šodien, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū rīt?” tiek rīkota NVA akcijas “Karjeras dienas darba meklētajiem” ietvaros, kas no 19. līdz 23. oktobrim norisinās visa Latvijā. Piedalīties karjeras dienu aktivitātēs šogad, ņemot vērā Covid-19 infekcijas apdraudējumu, var gan tiešsaistē, gan klātienē, ievērojot epidemioloģiskās drošības ieteikumus. Katras NVA filiāles Karjeras dienu akcijas pasākumu plāns un kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Karjeras dienas”.

 

Arī šogad NVA piedāvā darba pārrunu treniņus jeb lomu spēles, kuru laikā NVA karjeras konsultantu vadībā treniņu dalībnieki izspēlē dažādas ar darba pārrunām saistītās situācijas un izmēģina gan darba meklētāja, gan darba devēja „lomas”, lai praktiski sagatavotos darba intervijām. Tiek analizētas situācijas un kļūdas, kuras darba meklētāji visbiežāk pieļauj darba pārrunās un pieteikuma dokumentu sagatavošanā. Redzot sevi no malas, treniņu dalībnieki var labāk apzināties, kādas ir viņu stiprās puses, bet kādas prasmes vēl ir jāpilnveido.

 

Darba interviju simulācijās jeb lomu spēlēs var piedalīties attālināti ZOOM vietnē, kā arī klātienē NVA filiālēs. Darba pārrunu treniņiem jāpiesakās iepriekš NVA tīmekļvietnes sadaļā “Karjeras dienas”, izmantojot funkciju “Pieteikuma anketa”. Kad pieteikuma anketu Jūs būsiet aizpildījis un nosūtījis, to automātiski saņems Jūsu izvēlētā NVA filiāle. Filiāles darbinieks sazināsies ar Jums un telefona sarunā vienosies par treniņa laiku.

 

Apmeklējot NVA filiāli klātienē, ir jāievēro epidemioloģiskās drošības ieteikumi! Ja ir saslimšanas simptomi vai noteikta pašizolācija, aicinām klātienes aktivitātes neapmeklēt!

 

Piedalīties NVA akcijā “Karjeras dienas darba meklētajiem” un saņemt atbalstu darba meklēšanā un karjeras veidošanā var ikviens iedzīvotājs, kurš meklē darbu vai vēlas to mainīt. Dalība karjeras dienu aktivitātēs ir bez maksas!

Lasīt vairāk...

Latgalīšu diktats jau catūrtū reizi

20.10.2020, 11:07

 

7. novembrī nūtiks Catūrtais pasauļa diktats latgalīšu rokstu volūdā. Tys skanēs Latvejis Radejis 5 jaunīšu raidejumā “Pīci breinumi”, kai ari multimedialā formatā byus daīmams Sabīdriskūs medeju portalā lsm.lv, “Latgalīšu kulturys ziņu portalā lakuga.lv” i socialajūs teiklūs. Diktatu organizej “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” i Latvejis Radejis Latgolys studeja. Itūgod diktatā skanēs latgalīšu jūki, i tūs diktēs Latvejis “Instagram” zvaigzne Lauris Zalāns.

 

Ideja par diktatu latgalīšu volūdā roduos portala lakuga.lv redaktorei Vinetai Vilcānei 2017. godā, i itūgod diktats nūtiks jau caturtū reizi. Pasauļa diktata latgalīšu rokstu volūdā mierkis ir aktualizēt latgalīšu volūdys lītuojumu i pīvērst sabīdreibys uzmaneibu raksteitprasmei latgaliski.

 

 

“Eipaši gribim aktualizēt raksteitprasmi godūs jaunu cylvāku vydā, partū itūgod asam mainejuši diktata formatu, padorūt tū atraktivuoku i jaunīšim interesantuoku. Īprīkšejūs godūs tyka skaiteiti latgalīšu autoru daildorbu fragmenti, sovukuort itūgod Catūrtajā pasauļa diktatā latgalīšu rokstu volūdā skanēs anekdoti. Humors ir naatjamama latgalīšu identitatis daļa, caur tū var atkluot latgalīšu volūdys boguoteibu i paruodeit volūdys skaniejumu,” soka latgalīšu portala lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

 

Diktats skanēs 7. novembrī 16 stuņdēs jaunīšu raidejumā “Pīci breinumi” vysuos Latvejis Radejis 5 frekveņcēs, tū varēs klauseitīs ari škārsteikla platformuos pieci.lv i lsm.lv, kai ari Latvejis Radejis Latgolys studejis i portala lakuga.lv kontūs socialajūs medejūs. Pīraksteitū tekstu varēs puorbaudeit latgalīšu portalā lakuga.lv. Itūgod diktatu skaiteis radejis personeiba, pasuokumu vadeituojs i vīnkuoršais latgalīts Lauris Zalāns. Diktata teksts sagataveits, īvārojūt 2007. godā apstyprynuotūs Latgalīšu raksteibys nūsacejumus.

 

“Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” ir pasaulī vīneigais medejs, kura saturs ir tikai latgaliski. Portals dorbojās nu 2007. gods, i tū uztur bīdreiba “LgSC”.

 

“Raidejums “Pīci breinumi” itūšaļt ir vīneigais regulari skanūšais jaunīšu raidejums latgalīšu volūdā, kas nu 2018. gods ik nedeli dzieržams sabīdriskuo medeja Latvejis Radejis 5 viļņūs. Raidejuma mierkis ir īsaisteit jaunīšus sev interesejūša satura radeišonā i latgalīšu volūdys populariziešonā,” soka Latvejis Radejis Latgolys studejis vadeituoja Renāte Lazdiņa.

 

Diktatu finansiali atbolsta Latvejis Radeja i bīdreiba “LgSC” (projekts “Mozuoklītuotuos volūdys, leluos īspiejis. Sadarbeiba pietnīceibā, kūpīnu īsaisteišona i inovativi vuiceišonuos reiki – COLING” (projekta leigums Nr. 778384)).

 

Informaceju sagataveja:

Vineta Vilcāne

Portala lakuga.lv redaktore

26149207

info@lakuga.lv

Facebook.com/lakuga.lv

Instagram.com/voluuda

Lasīt vairāk...

Izvirzīsim novada iedzīvotājus Riebiņu novada Atzinības raksta un apbalvojuma – Goda pilsonis saņemšanai

30.10.2020, 16:00

Tuvojoties 18. novembrim – Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai, Riebiņu novadā tiek pasniegti novada Atzinības raksti un naudas balvas par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem novada attīstībā, saimnieciskajā, sabiedriskajā darbībā vai citā jomā, vērtējot iepriekšējo gadu vai ilgāku laika posmu.

 

Tāpat tiks pasniegts 1 (viens) augstākais Riebiņu novada domes apbalvojums, ko piešķir fiziskām personām par sevišķiem nopelniem Riebiņu novada labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, uzņēmējdarbības vai citā jomā – Riebiņu novada GODA PILSONIS.

 

Laureātus, kas saņems iepriekšminētos apbalvojumus, apstiprina novada domes deputāti, taču izvirzīt kandidātus apbalvošanai kā ierasts var darba kolektīvi, sabiedriskās un politiskās organizācijas, cilvēku grupas un privātpersonas individuāli.

 

Lai izvirzītu pretendentu apbalvošanai, ir jāiesniedz:

 

  1. iesniegums Riebiņu novada domei izskatīt pretendenta apbalvošanu ar novada Atzinības rakstu vai Goda pilsoņa apbalvojuma piešķiršanu,
  2. iesniegumam klāt jāpievieno izvirzītās personas raksturojums un pamatojums, kādēļ tieši šis cilvēks ir pelnījis saņemt novada Atzinības rakstu vai Goda pilsoņa apbalvojumu, kā arī kādā nominācijā.

 

Iesniegumus līdz 2020 gada 30. oktobrim plkst. 16:00!!! var adresēt pagastu teritoriālajām pārvaldēm vai iesniegt personīgi Riebiņu novada domes sekretariātā, vai arī sūtot pa pastu (Riebiņu novada dome, Saules iela 8, Riebiņi, Riebiņu novads, LV-5326), kā arī sūtot elektroniski uz e – pastu rolands.naglis@riebini.lv ar norādi „Nominanta izvirzīšana Riebiņu novada Atzinības raksta/Goda pilsoņa apbalvojuma saņemšanai”.

 

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rolands Naglis

Lasīt vairāk...

Sākta pieteikšanās skolotāju izglītības projektam „Mācītspēks”

19.10.2020, 09:54

 

No šodienas ikvienas nozares speciālists var pieteikties vērienīgajā skolotāju izglītības projektā „Mācītspēks”, lai apgūtu skolotāja profesiju un vienlaikus uzsāktu darbu skolā, pievienojoties Latvijas skolotāju saimei kā viens no 100 jauniem pedagogiem. Projekta kandidāti var pieteikties līdz 14. decembrim.

 

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska: „Šobrīd ir jūtams pārmaiņu laiks izglītībā, pierādot, ka Latvija spēj attīstīties, transformēties un pieņemt lēmumus, kas vērsti nākotnē. Šajā mācību gadā ieviešam jauno kompetenču izglītības sistēmu, turpinām attīstīt dažādas izglītības iniciatīvas, projektus un pilotskolas. Skolu veiktspējas un izglītības kvalitātes stiprināšanai svarīga ir jaunu pedagogu ataudze. Ceru, ka „Mācītspēks” jau šogad to sniedz.”

 

Pieteikšanās norisinās tiešsaistē www.macitspeks.lv, aizpildot anketu. Pieteikšanās process ir vienkāršs, tomēr laikietilpīgs, tāpēc interesenti aicināti neatlikt to uz pēdējo brīdi.

 

Topošie skolotāji jomas profesionāļu un pieredzējušu mācībspēku vadībā apgūs nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai uzsāktu darbu skolā un savu personīgo attīstības ceļu. Projekta dalībnieki saņems skolotāja darba algu un stipendiju studijām, kā arī atbalstu savai profesionālajai izaugsmei.

 

Savā pieredzē dalās Igors Ardaševs, projekta „Mācītspēks” dalībnieks un Carnikavas pamatskolas sociālo zinību skolotājs: „Es ne tikai iegūstu prasmes un zināšanas pedagoģijā, bet arī piedzīvoju lielu pieredzes apmaiņu ar mūsu atbalsta komandu un pārējiem „Mācītspēks” jaunajiem skolotājiem, – uzturam ciešus kontaktus, dalāmies gan ar izaugsmēm, gan izaicinājumiem. Un protams, neatsverama ir sajūta, stāvot klases priekšā un savas zināšanas nododot bērniem tā, ka viņiem acis mirdz, – tu momentāli redzi sava darba jēgpilnību.”

 

Mācīt un mācīties varēs visā Latvijā

 

Projekts „Mācītspēks” tiek īstenots visā Latvijā, un dalībnieki varēs izvēlēties starp studijām Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē un Liepājas Universitātē, savukārt prakses īstenošanas skola tiks piemeklēta sadarbībā ar „Mācītspēks” komandu, izvēloties no tām Latvijas skolām, kas būs pieteikušas vakances.

 

„Daudziem šī var būt iespēja atgriezties Latvijā vai pārcelties no galvaspilsētas uz dzimto pusi. Gadu gaitā esam novērojuši, ka cilvēki arvien skaidrāk saredz un izmanto iespējas gan izglītībā, gan profesionālajā jomā sevi attīstīt reģionos,” pauž Kārlis Kravis, nodibinājuma „Iespējamā misija” direktors.

 

“Mācītspēks” ir iespēja mainīt savas dzīves virzienu, kā arī iegūt lielisku pieredzi, par ko tiek arī atalgots - gūstot jaunas zināšanas un prasmes, vienlaicīgi jau esošās izmantojot darbā skolā. „Projekta pirmā iesaukuma laikā piedzīvojām pārsteidzošu aktivitāti un interesi no dažādāko nozaru profesionāļiem. Domāju, ka lielais konkurss – seši speciālisti uz vienu jaunā skolotāja vietu - pierāda, ka pedagoga profesijas nozīme un iespējas tiek pienācīgi novērtētas,” secina Linda Daniela, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne un profesore.

 

Projekta pirmais iesaukums noslēdzās ar iespaidīgiem rezultātiem – interesi par dalību izrādīja 1836 iedzīvotāji vecumā no 21 līdz 68 gadiem, un tika iesniegti 612 dalības pieteikumi, no kuriem atlasi izturēja 146 dažādu nozaru un profesiju pārstāvji.

 

Projekta kandidātu atlasē tāpat kā iepriekš tiks ņemti vērā akadēmiskie, sabiedriskie un profesionālie sasniegumi, komunikācijas un sadarbības prasmes, mērķtiecība, neatlaidība, gatavība mācīties un motivācija dalībai programmā. Tāpat būtiski, lai kandidāti ir zinoši viņu izvēlētā mācību priekšmetā – obligāta prasība ir noteikta studiju satura apguve vismaz 12 kredītpunktu apmērā.

 

Par projektu „Mācītspēks”

 

Skolotāju izglītības projekta „Mācītspēks” mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projekta „Mācītspēks” ietvaros tiks sniegta iespēja 100 atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Vairāk par projektu un pieteikšanās procesu: www.macitspeks.lv.

 

Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Liepājas Universitāte un nodibinājums „Iespējamā misija”, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts „Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 „Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena „Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Skolotājs” licenču ietvaros.

Lasīt vairāk...

Līdz 12. novembrim aicina balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

16.10.2020, 10:24

 

Sācies iedzīvotāju balsojums Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, lai noteiktu un apbalvotu tās Latvijas pašvaldības, kas šogad sniegušas lielāko atbalstu ģimenēm ar bērniem un piemērotas vides nodrošināšanai. Ikviens iedzīvotājs līdz 12. novembrim aicināts iepazīties ar pašvaldībās paveikto un izteikt savu viedokli www.vietagimenei.lv.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” noris trīs kārtās un paredz izvērtēt visu 119 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējums sastāv no iedzīvotāju balsojuma, pašvaldību līdzdalības konkursa informatīvajā kampaņā, kā arī no vērtēšanas komisijas iegūtajiem datiem par novadiem, tostarp par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem.

 

Uzvarētāji tiks noteikti piecu plānošanas reģionu pašvaldību grupās, piešķirot nominācijas “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020”, galveno balvu saņems nominants “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020”. Tāpat konkursa vērtēšanas komisija varēs noteikt papildu nominācijas. Kopējais konkursa naudas balvu fonds ir 100 000 EUR, kas tiek piešķirts jaunu vai esošo atbalsta pasākumu ģimenēm ar bērniem attīstīšanai pašvaldībās.

 

“Balsojums un iedzīvotāju individuālās atsauksmes ir lielisks veids, kā novērtēt pašvaldību darbu un vienlaikus arī aktualizēt problēmas, ko iedzīvotāji vēlētos atrisināt savās dzīvesvietās. Aicinām iesaistīties un palīdzēt pašvaldībām kļūt vēl draudzīgākām un veidot ģimenēm ar bērniem pievilcīgu vidi,“ rosina Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

 

“Ikvienai mammai un tētim rūp, lai viņu bērni augtu ģimenei draudzīgā vidē. Taču, lai vieta, kurā dzīvojam, kļūtu arvien labāka, ir jādalās savos stāstos un pieredzē. Un arī jāslavē – lai pašvaldības visā Latvijā var iedvesmoties un aizgūt idejas no citiem labajiem piemēriem,” stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja, konkursa vērtēšanas komisijas locekle.

 

Šobrīd noris konkursa pirmā kārta, kurā vērtējumu veido četras daļas – administratīvo datu vērtējums, dzimstības un migrācijas saldo datu vērtējums, iedzīvotāju balsojums un pašvaldību iesaiste konkursa informatīvajā kampaņā. Konkursa otrajā kārtā tiks novērtēti pašvaldības īstenotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai. Trešajā, noslēdzošajā, kārtā vērtēšanas komisija vizītēs iepazīsies ar 10 finālistēm – visaugstāko novērtējumu saņēmušajām pašvaldībām (ar divām katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā).

 

Konkurss “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Jēkabsone

SABIEDRĪBAS INTEGRĀCIJAS FONDS

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 22811020

E-pasts: zane.jekabsone@sif.gov.lv

Papildu informācija:

Ilze Aizsila             

NORDS PORTER NOVELLI

projektu vadītāja

Tālr.: +371 27330607

E-pasts: ilze.aizsila@porternovelli.lv

 

 

 

 

 

Lasīt vairāk...

No 14. oktobra mutes un deguna aizsegs obligāti jālieto arī dzelzceļa stacijās un autoostās

14.10.2020, 14:00

 

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību valstī, no 2020. gada 14. oktobra līdz 6. novembrim obligāta mutes un deguna aizsega lietošana paredzēta arī visās pakalpojumu sniegšanas vietās, tai skaitā dzelzceļa stacijās un autoostās. Papildus informējam, ka aizsegs jālieto arī autobusa vadītājiem, kuri nav norobežoti no pasažieriem ar fizisku barjeru, piemēram, aizsargstiklu.

 

Atgādinām, ka iepriekšējā nedēļā tika pieņemts lēmums par to, ka līdz 6. novembrim pasažieriem sabiedriskajā transportā obligāti jālieto medicīniskā, higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs (bet ne lakati, šalles un tam līdzi aizsegi). Maskai jābūt cieši pieguļošai, ērti lietojamai un tādai, kas ļautu brīvi elpot, kā arī tā ir jāmaina, kad ir kļuvusi mitra vai netīra.

 

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izvērtēt sava brauciena nepieciešamību un iespējamības gadījumā izmantot citas pārvietošanās alternatīvas. Ja citas iespējas nav, pasažieri tiek aicināti braukt laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru. Tāpat aicinām censties maksimāli ieturēt distanci, sēdvietas ieņemt pamīšus un iegādāties biļeti internetā, autoostā vai autobusā, neizmantojot skaidras naudas norēķinus.

 

Atgādinām, ka transportlīdzekļi katru dienu tiek dezinficēti, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri pieskaras biežāk.

Lasīt vairāk...

Turpmāk portāla Latvija.lv lietotājiem palīdzēs virtuālais asistents Ēriks

14.10.2020, 13:12

 

No 14. oktobra Valsts pārvaldes pakalpojumu portāla Latvija.lv apmeklētājiem palīgā nāk virtuālais asistents Ēriks. Ar virtuālā asistenta palīdzību portāla apmeklētājiem būs iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes par dažādiem e-pakalpojumiem un dzīves situācijām.

 

Virtuālais asistents nodrošinās iedzīvotājiem ērtu un mūsdienīgu iespēju atrast publiskās pārvaldes portālā Latvija.lv meklēto e-pakalpojumu sociālajā, nodarbinātības, veselības, uzņēmējdarbības, izglītības un citās jomās.  Dialoga formā virtuālais palīgs Ēriks palīdzēs atrast informāciju par konkrētu interesējošo e-pakalpojumu, atbildēs uz jautājumiem, kā arī vienkāršas sarakstes veidā paskaidros lietotājam e-pakalpojuma saņemšanas procesa gaitu.

 

Virtuālā asistenta zināšanu pamatā ir portāla lietotāju visbiežāk uzdotie jautājumi un atbildes. Virtuālā asistenta galvenais uzdevums, balstoties uz dažādām dzīves situācijām, ir atrast lietotājiem piemērotāko e-pakalpojumu. Ēriks palīdzēs jautājumos, kas saistīti ar e-adresi, kā arī sniegs padomus, kā izmantot portāla Latvija.lv dzīves situāciju aprakstus. Pozitīvi, ka virtuālā asistenta palīdzība būs pieejama nepārtraukti, līdz ar to Latvija.lv lietotājs varēs komunicēt sev ērtā laikā.

 

Ēriks savu nosaukumu ieguva, aptaujājot dažāda vecuma sociālo tīklu lietotājus. Tā vizuālā tēla pamatā ir burts “e”, kas vizuāli apliecina, ka Ēriks ir e-vides asistents. Virtuālā asistenta komunikācijas veids ir neformāls, tādā veidā uzsverot tā draudzīgo dabu, atvērtību un vēlmi palīdzēt.

 

Saskaņā ar pētījumiem virtuālie asistenti spēj atbildēt pat uz 80% rutīnas jautājumu, tādējādi samazinot šādu jautājumu apjomu lietotāju atbalsta dienestā. Aprēķinu vajadzībām tiek pieņemts, ka portālā Latvija.lv virtuālais asistents sākotnēji varēs atrisināt līdz 60% no rutīnas jautājumu apjoma. Šī risinājuma ieviešana samazinās Latvija.lv atbalsta dienesta pieteikumu skaitu, kas saistīts ar standarta problēmsituācijām. Virtuālā asistenta zināšanu bāzi izstrādāja Valsts reģionālās attīstības aģentūras darbinieki, balstoties uz portālā palīdzības dienestā saņemtajiem iedzīvotāju jautājumiem. Katrs portāla Latvija.lv apmeklētājs var palīdzēt Ērikam kļūt vēl gudrākam, jo tikai virtuālā asistenta lietošana veicinās atbilžu daudzveidību.

 

Virtuālā asistenta ieviešana portālā Latvija.lv ir loģisks solis ceļā uz draudzīgāku un ērtāku vidi e-pakalpojumu lietotājiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Valsts reģionālās attīstības aģentūra
Tel. 28383421
E-pasts: prese@vraa.gov.lv

Lasīt vairāk...

Vai Tu jau izmantoji iespēju saņemt ES fondu līdzfinansējumu mācībām?

13.10.2020, 14:59

 

Izglītoties par ES fondu līdzekļiem var ikviens nodarbinātais 2 reizes. Ja Tu strādā, esi sasniedzis 25 gadu vecumu un vēlies paaugstināt savu kvalifikāciju vai iegūt jaunas prasmes, mācību centrs BUTS piedāvā apgūt vairāk kā 36 izglītības programmas ar ES fondu līdzfinansējumu. Dalībniekiem jāmaksā tikai 5% (profesionālās tālākizglītības programmas) vai 10% (profesionālās pilnveides un modulārās profesionalās izglītības programmas) no mācību programmas maksas!

 

Pieteikšanās mācībām līdz 22. oktobrim.

 

Mācību uzsākšanas provizoriskais laiks – 2020.gada novembris. Mācības notiks darba dienu vakaros un /vai brīvdienās.

 

 

Vairāk par BUTS piedāvātajām programmām skatīt šeit uz https://www.buts.lv/atbalsts-macibam/apmaciba-stradajosajiem

 

Lasīt vairāk...

COVID-19 testēšanai iespējams izsaukt “BIOR” mobilo brigādi

09.10.2020, 14:25

 

Ņemot vērā situāciju valstī un strauji pieaugošo COVID-19 testu skaitu un rindas, kas veidojas laboratorijās, valsts zinātniskā institūta "BIOR" laboratorija izveidojusi papildus mobilās COVID-19 testēšanas brigādes, kuras nodrošinās izbraukumus pie pacientiem un uzņēmumiem, kuriem tas nepieciešams.

 

Mobilās paraugu ņemšanas mediķu brigādes dosies veikt valsts apmaksātus COVID-19 izmeklējumus pēc iepriekšēja pieraksta uz visiem Latvijas reģioniem. Lai pieteiktos COVID-19 testēšanas mobilajām brigādēm, aicinām zvanīt uz tālruni 28369560

 

Tāpat institūta "BIOR" laboratorija nodrošina COVID-19 izmeklējumus speciāli izveidotā COVID-19 testēšanas punktā Lejupes ielā 3, Rīgā. Lai pieteiktos COVID-19 testam, iedzīvotājiem jāzvana uz vienoto tālruņa numuru 8303 vai 28369560.

 

Lai nodrošinātu operatīvu paraugu noņemšanu un izvairītos no kontakta ar citiem klientiem, aicinām ierasties precīzi noteiktajā laikā, vai divas minūtes iepriekš, un vēlams personīgajā auto.

 

Testēšanas rezultāti pēc izmeklējumu veikšanas tiks nosūtīti 24 stundu laikā.

 

Pirms izmeklējuma jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jāievēro piesardzība, tai skaitā 2 m distanci, un obligāti jālieto sejas maska.

 

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR" ir vadošais pētniecības, laboratorisko izmeklējumu un zināšanu pārneses centrs Baltijā. Institūts, balstoties uz inovatīvām pētniecības metodēm, rada praktiski pielietojamas zināšanas tādās jomās kā sabiedrības un vides veselība, pārtika, zivsaimniecība un veterinārmedicīna.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Dimante
Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR”
Sabiedrisko attiecību vadītāja
 

Lasīt vairāk...

Izstāde R. Mūka muzejā

09.10.2020, 13:20

Oktobrī Roberta Mūka muzejs aicina apmeklēt Tautas lietišķās mākslas studijas "Dubna" 40 gadu jubilejai veltīto izstādi “Zili meži, zaļi lauki, vidū Dubna rotājās”.

 

Rakstu un krāsu salikumi, kas vijas caur dvēseli un pilda sirdi ar siltumu, nu jau 40 gadus ir Tautas lietišķās studijas “Dubnas” sievu ikdiena. Izstādē būs aplūkojami dažādi darbi - segas, lakati, linu celiņi, jostas, cimdi un mauči. “Katrs darbs prasa rakstu piemeklēšanu, precizitāti un noteiktus aprēķinus, jo katrs darbs ietver sevī vēstījumu, tas ir sirds darbs”, saka Inese Valaine, kura jau vairāk kā 20 gadus vada un organizē TLMS “Dubna” darbību.

 

Šobrīd Tautas lietišķās mākslas studijā “Dubna” darbojas 14 talantīgas un radošas dalībnieces - ne tikai aizrautīgas audējas, bet arī zinošas rokdarbnieces un pat keramiķe.

Lasīt vairāk...

Riebiņu novada dome realizējusi Latvijas Pašvaldību savienības "Meža dienas 2020" projektu "Pašvaldību labie darbi parkos"

09.10.2020, 10:04

 

Riebiņu novada dome ir realizējusi Latvijas Pašvaldību savienības “Meža dienas 2020” ietvaros projektu “Pašvaldību labie darbi parkos”.

 

Projekta ietvaros Rušonas pagasta Geļenovas parkā tika uzstādīta koka konstrukcija bērnu rotaļu laukums, radot bērniem un vietējiem iedzīvotājiem pilnvērtīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas atbilstoši bērnu un sabiedrības interesēm, sekmējot aktīvās atpūtas, vides sakopšanas un pieejamības aktivitāšu dažādošanu Rušonas pagasta iedzīvotājiem, veicinot un dažādojot bērnu un vietējo iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanu ārpus dzīvojamām telpām.

 

Attēlā : Ierīkojot rotaļu laukumu bērniem Rušonas pagasta Geļenovas parkā, tika sakārtota un radīta pievilcīgāka vide parka teritorijā  kas piesaistīs jaunus apmeklētājus un dažādos bērnu un vietējo iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanu ārpus dzīvojamām telpām.

 

Geļenovas parks atrodas Rušonas pagasta Bicānu ezera krastā. Vasaras sezonā tas ir bieži apmeklēts. Parkā ir pieejama labiekārtota peldvieta, pontonu tilts, piknika vieta, nojume un tagad būs pieejams labiekārtots stūrītis bērniem. Tas ir ainavisks parks ar 23 eksotisku koku un krūmu sugām. Tā platība ir 8 hektāri. Parka vēsture aizsākās 19.gs. 90. gadu beigās, tas ir piederējis muižkungam, kurš parku ierīkojis par godu savai meitai Helēnai. Parka teritorijā bija muižas ēka un tai pieguļošas būves. Muiža bija renesanses stila atdarinājums. Līdz mūsdienām saglabājušies tikai pamati un dažas būves.

 

Rotaļu laukums ir dauzdzfunkcionāls – attīstīs bērnu rāpšanās un balansēšanas prasmes, ķermeņa kustības, stiprinās roku un kāju izturību, bērniem būs dota iespēja aktīvi darboties svaigā gaisā, uzlabot fiziskās prasmes un attīstīt veiklību.

 

             Pie rotaļu laukuma uzstādīti lietošanas noteikumi, lūgums tos ievērot!

 

2020. gada 2. oktobrī projekta ietvaros tika organizēts pasākums ar izglītojošu un informatīvu mērķi, kurā piedalījās Riebiņu, Galēnu, Rušonas pagasta iedzīvotāji, Riebiņu vidusskolas 10. – 12. klašu skolēni. Izglītojošu lekciju vadīja Andrejs Svilāns (Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors, dendrologs). Klātesošajiem tika sniegta informācija par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu parkos, parku apsaimniekošanu, koku nozīmi, to stādīšanas tehniku un par dabas vērtībām, kas ir pieejamas muižu parku teritorijās.

 

 

Attēlā: Izglītojoša nodarbība Riebiņu novada kultūras centrā, ko vadīja Andrejs Svilāns - Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors, dendrologs.

 

Projekta kopējās izmaksas - EUR 1200.00, no kuriem Meža attīstības fonda finansējums ir EUR 700,00 un Riebiņu novada domes līdzfinansējums EUR 500.00.

 

Projekta moto - “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”

 

Lasīt vairāk...

AICINĀJUMS PIETEIKTIES MĀCĪBĀM PAR VISPĀRĒJO PAKALPOJUMU SNIEDZĒJU LOMU DEINSTITUCIONALIZĀCIJAS PROCESĀ ATTIECĪBĀ UZ PERSONĀM AR GRT

09.10.2020, 09:20

 

Latgales plānošanas reģions šī gada 28. oktobrī aicina vispārējo pakalpojumu sniedzējus uz  mācību pasākumu par deinstitucionalizācijas procesu (tā nepieciešamības pamatojumu un norises gaitu), kā arī vispārējo pakalpojumu sniedzēju lomu deinstitucionalizācijas procesā attiecībā uz pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem veiksmīgai iekļaušanai sabiedrībā.

 

Mācības notiks 2020. gada 28. oktobrī  plkst. 10.00 – 17.00 Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa’’, Dobeles iela 30, Daugavpilī.

 

Mācību pasākumā iekļautas šādas tēmas:

 

  • Cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem raksturojums, traucējumu veidi, to izpausmes un nepieciešamais atbalsts;
  • Skaidrojums par cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem tiesībām uz neatkarīgu dzīvi, skaidrojot dažādās patstāvīgās dzīves iespējas un nepieciešamo atbalstu,
  • Sabiedrībā valdošie aizspriedumi/stereotipi par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, un kā tie ietekmē iespējas iekļauties sabiedrībā un darba tirgū;
  • Padomi saskarsmei ar cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem un biežāk sastopamās problēmsituācijas un to vēlamie risinājumi,
  • Starpinstitūciju sadarbības iespējas problēmsituāciju risināšanai un rīcība, lai palīdzētu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem veiksmīgi iekļauties sabiedrībā.

 

Apmācību ietvaros tiks sniegti praktiski padomi saskarsmei ar cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem, biežāk sastopamās problēmsituācijas un to vēlamie risinājumi.

 

Uz mācībām tiek aicināti pieaugušo izglītības darbinieki, bibliotekāri, sabiedriskā transporta vadītāji, pastnieki, kultūras, sporta un atpūtas centru darbinieki, policisti, tiesneši, bāriņtiesas darbinieki u.c. speciālisti. Mērķauditorijā neietilpst veselības aprūpes pārstāvji, piemēram, ģimenes ārsti un psihiatri.

 

Mācības īstenos biedrības “Rīgas rūpju bērns” valdes priekšsēdētājs, vadošais apmācību lektors Māris Grāvis – SIA “Ģimenes asistentu serviss” valdes loceklis, SIA “RB CAFE” (kafejnīca, kas nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, tai skaitā ar garīga rakstura traucējumiem) idejas autors, konsultants invaliditātes jautājumos un jauniešu neformālās izglītības treneris.

 

Sakarā ar Covid-19 izplatību mācību pasākuma norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē DI Latgalē Facebook lapā.

 

Dalībai mācībās lūdzam pieteikties līdz 21. oktobrim plkst.12:00, aizpildot pieteikumu formu.

 

Lūdzam izplatīt šo informāciju iestādēm, kas sniedz vispārējos pakalpojumus jūsu pašvaldības teritorijā.

 

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar projekta “DI Latgalē” sabiedrisko attiecību speciālisti Kristīni Čimbaraiti, t.: 654 40862, e-pasts: kristina.cimbaraite@lpr.gov.lv.

Lasīt vairāk...

Fizisko aktivitāšu nodarbības Riebiņu novadā

30.09.2020, 13:27

Vēl joprojām jaunieši aktīvi darbojas projektā “PROTI un DARI!”

07.10.2020, 09:49

 

Projektā “PROTI un DARI!” vasara un rudens puse ir bijusi ļoti aktīva. No maija līdz septembrim savas individuālās pasākumu programmas īstenoja 4 jaunieši, kuri saņēma individuālu mentora un programmas vadītāja atbalstu, kā arī apguva jaunas prasmes un zināšanas dažādos veidos - daļa no jauniešiem apguva “B” kategorijas kursus – notika gan teorijas mācības, gan tika iegūta pirmā pieredze praktiskajās braukšanas nodarbībās, jaunieši arī ieguva praktisku pieredzi un iepazina profesijas dodoties ēnot uzņēmumus un iestādes, jaunieši iepazina manikīra, kokzāģētavas operatora, florista, grāmatveža un citas profesijas. Pašlaik aktīvi  savu individuālo pasākumu programmu iziet 3 jaunieši un līdz decembrim ir plānots iesaistīt vēl 5 jauniešus.

 

 

Kopumā no projekta sākuma projektā “PROTI un DARI!” savas individuālās pasākumu programmas ir  īstenojuši 70 jaunieši, kuri saņēma individuālu mentora un programmas vadītāja atbalstu, kā arī apguva jaunas prasmes un zināšanas dažādos veidos. Augustā kopā ar jauniešiem tika veikta arī dalības projektā izvērtēšana, kuras laikā gan jaunieši, gan mentores, gan programmu vadītājas analizēja, kā projektā ir veicies un kādi ieguvumi no tā saņemti un, kas būtu uzlabojams turpmāk. Jaunieši atzina, ka projekts ir bijis vērtīgs, jo palīdzējis ieraudzīt vairāk iespēju jau esošajā vidē, devis iespēju iepazīt viņus interesējošas profesijas, daudziem tā bijusi lieliska iespēja apgūt braukšanas prasmes un tiekties pēc sen lolota sapņa  - nokārtot autovadītāja apliecību. Prieks par katru jaunieti, kas projekta laikā ir iepazinis labāk gan sevi, gan iespējas nodarbinātības un izglītības jomā.

 

Projekts “PROTI un DARI!” dod iespēju jauniešiem vecumā no 15 – 29 gadiem (ieskaitot), kuri pašlaik nemācās, nav darba attiecībās un nav reģistrēti NVA bezdarbnieka statusā, apgūt jaunas prasmes un zināšanas un virza jaunieti turpināt iegūt zināšanas izglītībā vai palīdz uzsākt strādāt. Projekts veicina jauniešu izaugsmi un palīdz pašiem jauniešiem saprast savus nākotnes mērķus, savukārt mentors palīdz, atbalsta un motivē jaunieti nospraustos mērķus sasniegt. Projekts dod iespēju apgūt jaunas zināšanas un prasmes, kuras var veicināt jaunieša iespēju atrast darbu, apgūstot dažādas prasmes un zināšanas kursos un apmācībās! Tāpat arī tā ir kā iespēja pamēģināt ko jaunu un saprast vai konkrētā sfēra jaunietim ir saistoša. Jaunieša iesaiste projektā var būt sākot no diviem līdz četriem mēnešiem, atkarībā no situācijas un projekta plānotajām aktivitātēm. 

 

Ja arī Tu vēlies iesaistīties projektā “PROTI un DARI!”, zvani pa tālr. 65324379 vai raksti uz e-pastu inese.jakovele@riebini.lv .

 

Lasīt vairāk...

No 7. oktobra sabiedriskajā transportā obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs

06.10.2020, 16:08

 

6. novembrim pasažieriem, izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam un personas ar kustības vai psihiskiem veselības traucējumiem, kuru dēļ nav iespējams masku uzvilkt, sabiedriskajā transportā obligāti jālieto medicīniskā, higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs (lakati, šalles un tam līdzīgi aizsegi šoreiz netiks atļauti). Jaunie noteikumi attiecas arī uz pašvaldības organizētajiem skolēnu pārvadājumiem.

 

Ņemot vērā, ka saslimstība valstī nedēļas laikā ir pieaugusi divas reizes, kā arī lai varētu vēl neierobežot pulcēšanos un saimniecisko darbību, tika pieņemts lēmums uz laiku ieviest drošības pasākumus sabiedriskajā transportā. Atšķirībā no šā gada pavasarī ieviestajiem piesardzības pasākumiem šoreiz tiks atļauts lietot tikai sejas maskas, kas cieši pieguļ sejai. Maskai jābūt tādai, lai tā ļautu brīvi elpot un būtu ērti lietojama, kā arī sejas maska jāmaina, kad tā ir kļuvusi mitra vai netīra. Tāpat tiek pieļauta viziera vai sejas vairoga lietošana.

 

“Lai nebūtu pamats ieviest papildu ierobežojumus ne sabiedriskajā transportā, ne valstī kopumā, aicinām pasažieriem būt godprātīgiem, piesardzīgiem un ievērot noteiktos drošības pasākumus. Sabiedriskais transports valstī ir vitāla nepieciešamība, tāpēc svarīgi ir darīt visu iespējamo, lai mums atkal nav būtiski jāpārskata reģionālās nozīmes maršrutu tīkla kustības saraksts, slēdzot reisus, kā arī jāierobežo pasažieru skaits transportlīdzeklī,” stāsta Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

 

Tā kā bērniem līdz 13 gadu vecumam trūkst iemaņu sejas masku lietošanā, šī vecuma grupa mutes un deguna aizsegu sabiedriskajā transportā var nelietot, taču vajadzības gadījumā šoferis var lūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu vai skolēna apliecību vecuma noteikšanai. Tāpat tās var nelietot pasažieri, kuriem ir acīmredzami kustības vai psihiskās veselības traucējumi (piemēram, persona nevar kustināt vienu no rokām, persona ar demenci u.tml.), kā rezultātā personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai.

 

Iedzīvotāji tiek aicināti izvērtēt sava brauciena nepieciešamību un iespējamības gadījumā izmantot citas pārvietošanās alternatīvas. Ja citas iespējas nav, aicinām braukt laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru, kā arī maksimāli mēģināt ieturēt distanci, sēdvietas ieņemt pamīšus un iegādāties biļeti internetā, autoostā vai autobusā, neizmantojot skaidras naudas norēķinus.

 

Atgādinām, ka transportlīdzekļi katru dienu tiek dezinficēti, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri pieskaras biežāk.

 

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Lasīt vairāk...

Novadpētniecības izstāde

06.10.2020, 15:42

Jaunu dalībnieku uzņemšana

06.10.2020, 10:22

3 iemesli, kāpēc saņemt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski

05.10.2020, 14:41

 

 

Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski e-pastā.

 

1. Saņemt e-pasta paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu ir ērti un veicot maksājumus pa ceturkšņiem, e-pasts vai īsziņa atgādina par maksāšanas termiņu. E-atgādinājums uz norādīto e-pastu tiek izsūtīts septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā.

 

2. Maksāšanas paziņojumu varat saņemt, atvērt un iepazīties atrodoties jebkurā vietā. Iespējams, ne tikai saņemt paziņojumu, bet uzreiz arī veikt apmaksu internetbankā vai portālos www.epakalpojumi.lv, www.latvija.lv. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

 

Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

 

3. Videi draudzīga resursu izmantošana ir vēl viens iemesls maksāšanas paziņojumus saņemt elektroniski. 2020. gada sākumā tika izsūtīti vairāk kā 1 milj. nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumi pa pastu. Iekšzemes pasta sūtījumu izmaksas par vienu vēstules izsūtīšanu ir 1 EUR, ņemot vērā, ka daļa nekustamā īpašuma īpašnieku atrodas ārpus Latvijas, izmaksas par vienu sūtījumu ir lielākas. Jāsecina, ka pašvaldības kopā samaksā vairāk kā 1 milj. EUR tikai pasta izdevumiem.

 

Atgādinām, ka līdz 2020. gada 16. novembrim (vai līdz termiņam, ko pašvaldība ir noteikusi ar lēmumu sakarā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī) veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums.

 

Nomaksāt nodokli iespējams ne tikai internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv, bet arī pašvaldības norēķinu punktos un bankā.

 

Aicinām nodokli samaksāt laicīgi, jo saskaņā ar likumu par laikā neveiktu maksājumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05% apmērā no nesamaksātās summas.

 

Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams pieteikties arī atgādinājumu saņemšanai e-pastā vai īsziņas veidā par nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņa tuvošanos.

Lasīt vairāk...

1-18 no 1834 jaunumiem

1 2 3 4

...

102