Notikumu kalendārs

    Oktobris    

Īstenots projekts “Informācijas stendu izgatavošana un uzstādīšana Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga nišās”

09.09.2020, 16:05

 

Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu draudzes aktīvistu grupa prāvesta Aivara Kursīša vadībā īstenojusi mazo grantu projektu “Informācijas stendu izgatavošana un uzstādīšana Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga nišās”. Projekta finansētājs ir Riebiņu novada pašvaldība, izmaksas – EUR 408,25.

 

 

Projekta mērķi un uzdevumi ir īstenoti, baznīcas žoga nišās uzstādīti mūsdienīgi, ērti lietojami, pievilcīgi, kvalitatīvi informācijas stendi, kuri iepazīstina ar dievnama vēsturi, aktualitātēm un citu noderīgu informāciju. Tie organiski iekļaujas baznīcas žoga nišās. Stendi sniedz praktisku informāciju un reizē ir arī kā dekoratīvs elements un izziņas avots. Informācija ir noderīga gan draudzei, gan tūristiem, gan svētceļniekiem, ciemiņiem un citiem baznīcas vai Galēnu ciemata apmeklētājiem – lieliem un maziem, jauniem un veciem.

 

 

Dievnams gaišajā dienas laikā katru dienu ir atvērts apmeklētājiem, ikviens var netraucēti nodoties lūgšanām sev pieņemamā laikā vai klusībā izbaudīt Dieva klātbūtni. Ik gadu Vidsmuižas baznīcu apmeklē ap 300 tūristu, 100 svētceļnieku no tuvākiem un tālākiem novadiem. Dievnamā notiek Latvijā slavenu ērģelnieku un koru koncerti, kāzas, kristības, bēres. Katru dienu notiek svētās Mises. Darbdienās tās apmeklē vidēji 10, svētdienās ap 40 – 60, svētku dienās ap 350 dievlūdzēju. Mūsdienās informācija ir ļoti svarīga, tāpēc ikviena no šīm mērķgrupām var izmantot sev vajadzīgo, noderīgo un interesējošo, īpaši tie vecie cilvēki, kuri nelieto internetu. Informācija ļauj pilnvērtīgi izmantot baznīcas sniegtos pakalpojumus un iespējas.

 

Marta Binduka

Dalīties ar galeriju: