Notikumu kalendārs

    Septembris    

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksme Riebiņu novadā

06.07.2020, 18:57

 

Pēc trīs mēnešu piespiedu pārtraukuma izpilddirektori atkal klātienē satikās 3. jūlijā, šoreiz Latgales viducī – Riebiņu novada Rušonas pagastā, turklāt kuplā skaitā. Ceļu uz Rušonas pagasta atpūtas kompleksu “Silmalas”, kur notika Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) sanāksme-seminārs, bija mērojuši ap pusotra simta izpilddirektoru.

 

Uzrunājot sabraukušos ciemiņus, Riebiņu novada domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis vēlēja viņiem ražīgu darbu pie novada lielākā ezera – Rušona. Pavisam Riebiņu novadā ir 32 ezeri, tāpēc izpilddirektoru sanāksmes darba kārtībā ļoti iederīgs bija jautājums par ūdeņu apsaimniekošanu un zivju resursu atjaunošanu. Bet pirms tā izpilddirektori noklausījās stāstījumus par jauno Administratīvās atbildības likumu, satiksmes drošību un gājēju pāreju ierīkošanas prasībām un šābrīža aktualitātēm pašvaldību dzīvē. Darba dienas ievadā Riebiņu novada izpilddirektors Juris Leicis iepazīstināja kolēģus ar novada vizītkarti un svarīgākajiem projektiem.

 

Attēlā: Ar Riebiņu novada domes administrācijas, kultūras centra, bibliotēkas un MJIC “Pakāpieni” telpām dienu pirms Riebiņu novada izpilddirektoru asociācijas sanāksmes iepazinās izpilddirektoru asociācijas valde.

 

LPIA Valdes priekšsēdētājs Ivo Virsis un LPS padomniece Sniedze Sproģe informēja par iepriekšējā dienā LPIA Valdes sēdē lemto un citām aktualitātēm. Turpmākās tikšanās iecerētas klātienē, un nākamā reize būs 7. augustā Iecavā, kuras tēmai izvēlēts skats no malas, sabiedrībā zināmām personībām sniedzot savu vērtējumu par pašvaldībām beidzamajos desmit gados.

 

Sanāksmes-semināra darba kārtības galveno jautājumu – jauno Administratīvās atbildības likumu (AAL) analizēja un pieredzē dalījās Rīgas Pašvaldības policijas Administratīvās pārvaldes priekšnieks Lauris Kudiņš un Rēzeknes pilsētas domes Juridiskās nodaļas vadītāja un Administratīvās komisijas priekšsēdētāja Margarita Voiciša.

 

Attēlā: Vairāk kā 150 izpilddirektori pulcējās uz sanāksmi-semināru gleznainā Rušonas ezera krastā.

 

“Latvijas Valsts ceļu” (LVC) satiksmes organizācijas inženieri Georgijs Savetovs un Niklāvs Lipiņš Riebiņu novadā bija ieradušies, lai pastāstītu par gājēju pāreju ierīkošanas prasībām un satiksmes drošību. Viņi minēja gan normatīvos aktus, kas to reglamentē, gan ilustrēja stāstījumu ar labajiem un sliktajiem piemēriem.

 

Attēlā: Lielu interesi Latvijas pašvaldību izpilddirektori sanāksmes noslēgumā izrādīja par publisko ūdeņu apsaimniekošanā izmantojamo aprīkojumu, kas pieejams Riebiņu novada kārtībniekiem, kas veic arī zivju inspektoru pienākumus.

 

Riebiņu novada Attīstības un plānošanas daļas vadītāja Inese Jakovele iepazīstināja ar novada pieredzi publisko ūdeņu apsaimniekošanā un zivju resursu atjaunošanā, kas plānveidīgi notiek jau vairāk nekā desmit gadus. Pašvaldībā strādā četri kārtībnieki, no kuriem divi veic arī zivju inspektoru pienākumus. Kontrolei iegādāts labs aprīkojums, galvenokārt ar Zivju fonda finansējuma palīdzību, ko izpilddirektori varēja apskatīt un aptaustīt.

 

 

 

LPS padomniece Sniedze Sproģe,

LPS Komunikācijas nodaļas redaktore Gunta Klismeta,

foto Riebiņu novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Naglis

Dalīties ar galeriju: