Notikumu kalendārs

    Jūnijs    

Realizējot projektu, izveido bērnu aktīvās atpūtas laukumu daudzdzīvokļu māju pagalmā

03.10.2019, 16:34

 

Riebiņu novada Riebiņu ciema Dārzu ielas daudzdzīvokļu namu nr. 1, 3 un 4 iedzīvotāji pavasarī izveidoja iniciatīvu grupu un piedalījās projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi” Riebiņu novada pašvaldības finansējuma saņemšanai 2019. gadā, lai realizētu projektu “Droša vide bērnu priekam” – kopīgiem spēkiem labiekārtojot rotaļu vietu bērniem māju iekšpagalmā.

  

Šo māju iedzīvotāju iniciatīva tika realizēta arī 2017. gadā, kad mazo grantu projektu konkursā iegūtais pašvaldības finansējums tika ieguldīts, labiekārtojot pagalmā zemes gabalu ar apstādījumiem un uzstādot smilšu kasti bērniem.

 

Uzsākot pieteikuma sagatavošanu, tika savākti iedzīvotāju paraksti par atbalstu dalībai projektā. Kopumā projektā iesaistītajos namos ir 54 dzīvokļi, kopskaitā – ap 100 iedzīvotājiem, no kuriem 15 ir pirmskolas/pamatskolas vecuma bērni, kas ir tiešā projekta mērķgrupa.

 

Kopš uzbūvētas daudzdzīvokļu mājas Dārzu ielā, smilšu kaste līdz šim bija vienīgais elements bērnu rotaļām pagalmā. Rotaļu vieta pirmsskolas vecuma bērniem pieejama vien tuvējā pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”, taču tā ir slēgta teritorija, kur pēc darba laika beigām nav pieejams rotaļlaukums. Tāpat blakus esošajā pagalmā palikušas vien konstrukciju atliekas no kādreizējā rotaļu laukuma, kas bijis pagājušā gadsimta padomju laikos.

 

 

Vecāki izrādīja iniciatīvu labiekārtot vietu bērniem pagalmā līdzās jau esošajai smilšu kastei. Projekta ietvaros pie vietējiem novada amatniekiem izgatavošanai tika pasūtīta konstrukcija ar šūpolēm, slidkalniņu un kāpšanas elementiem. Pašu spēkiem vecāki iegādāto konstrukciju uzstādīja pagalmā, nogrieza koku vecos zarus. Konstrukcija paredzēta bērniem līdz 12 gadiem, taču vecāku uzraudzībā šīs iekārtas var lietot arī bērni, kuri ir mazāki par 3 gadiem.

 

Ņemot vērā, ka rudens iestājies salīdzinoši agri, laikapstākļu dēļ izpalika iecere organizēt nelielu pasākumu bērniem jaunajā rotaļu laukumā, taču vecāki apņēmušies ideju īstenot pavasarī ar kopīgu pagalma talku. Esam gandarīti, ka bērnu prieks par jauno rotaļvietu bija neviltots.

 

Projekta rezultātā tika labiekārtota droša vide bērnu atpūtai – izveidots bērnu aktīvās atpūtas laukums daudzdzīvokļu māju pagalmā Dārzu ielā. Projekta kopējās izmaksas – EUR 905,17, no kurām – EUR 700,00 ir pašvaldības finansējums, atlikusī summa – iedzīvotāju ieguldījums.

 

 

Iniciatīvas grupas vārdā pateicamies par atbalstu pašvaldībai un Dārzu ielas iedzīvotājiem. Ceram, ka ieguldījums ilgi kalpos bērnu priekam.

 

Projekta vadītāja

L. Pastare

Dalīties ar galeriju: