Notikumu kalendārs

    Novembris    

Jaunumi

Nodarbību programma iedzīvotājiem vecuma grupā virs 54 gadiem

10.09.2020, 13:45

 

Veselības centrs Vivendi pēc VM pasūtījuma un ar ESF finansējumu, organizē 5 nodarbību programmu iedzīvotājiem vecuma grupā  virs 54 gadiem. "Mani resursi spēkam, labklājībai, veselībai. Programmas mērķis - veicināt iedzīvotājiem, kas vecāki par 54 gadiem prasmes, zināšanas un iemaņas psihiskās veselības saglabāšanā un uzlabošanā. Nodarbības notiek reizi nedēļā, 120 minūtes + 10 min tējas  pauze. 

Nodarbību tēmas:
1) psihiskās īpatnības pusmūža vecumā.
2) paņēmieni sociālas dzīves izmaiņu mazināšanai;(dzīvesbiedra vai darba zaudēšana u.t.t.)
3) depresija un trauksme, pašnāvību profilakse, atkarības un to profilakse, miega traucējumi;
4) motivācija aktīvai ikdienai (hobiji, komunikācija, socializācija);
5) pirmā palīdzība līdzcilvēkam emocionālās krīzes gadījumā (kur meklēt palīdzību, ģimenes ārstu u.c speciālistu loma).


Vairāk info, sazinoties ar projektu koordinatori Maiju Baķi, tālr.: 29276990, e-pasts: maija.bake@vivendicentrs.lv

Lasīt vairāk...

Aicina Latgales jauniešus piedalīties izglītojoši radošā pasākumu ciklā “Ar Eiropys tvierīņi Latgolā”

10.09.2020, 10:31

 

Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latgales plānošanas reģionu (LPR), Daugavpils Vienības pamatskolu, Kultūras ministriju, reģiona pašvaldībām un vairākām jauniešu NVO 2020. gada rudenī rīko pasākumu ciklu “Ar Eiropys tvierīņi Latgolā” (“Ar Eiropas tvērienu Latgalē”). Kopumā Latgales reģionā notiks pieci pasākumi: Daugavpilī – Mūsdienu komunikācija un informācija, dezinformācijas posts un digitālo prasmju nozīme; Rēzeknē – Jauniešu līdzdalība un starptautiskā sadarbība, Balvos – Vide un Eiropas zaļais kurss; Ludzā – Jauniešu nodarbinātība un uzņēmējdarbība; un Krāslavā – Eiropas Savienības nākotne.

 

 

Katrā no pasākumiem kopumā varēs piedalīties līdz 80 jauniešiem no Latgales reģiona. Vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu 1.-4. kursu audzēkņi veidos komandas četru cilvēku sastāvā. Pasākumos jaunieši kopā ar viedokļu līderiem un ekspertiem piedalīsies diskusijā par sabiedrībā aktuālām tēmām, iegūs jaunas zināšanas un pilnveidos prasmes, kā arī komandas izstrādās un prezentēs savas idejas dzīvē īstenojamām aktivitātēm. Ik reizi žūrija izvēlēsies labāko ideju, kuras realizēšanai tiks piešķirts finansējums 1000 eiro apmērā.

 

Pasākumu cikls tiks atklāts Daugavpilī 16. septembrī ar tēmu “Mūsdienu komunikācija un informācija, dezinformācijas posts un digitālo prasmju nozīme”, kas aptvers diskusijas gan par medijpratību, gan kritisko domāšanu, gan digitālo prasmju pielietošanu drošas komunikācijas īstenošanai mediju telpā un interneta vidē. Pasākuma norises vieta – Vienības nams, Rīgas iela 22A. Pieteikties dalībai pasākumā var aizpildot elektronisko pieteikuma anketu pieteikuma anketu (https://areiropystverini.typeform.com/to/l8joK6RR ) līdz 11. septembrim.

 

Dienvidlatgales NVO atbalsta centra koordinators Oskars Zuģickis

Tālrunis uzziņām: 26565858, e-pasts: oskars@nvoc.lv

Lasīt vairāk...

SPKC uzsāk kampaņu par pareizu roku mazgāšanu vecākiem un bērniem

10.09.2020, 11:09

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju uzsāka sabiedrības informēšanas kampaņu “Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas” Kampaņas mērķis ir aicināt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākus pievērst lielāku uzmanību savai un bērnu roku higiēnai, veidojot un nostiprinot bērniem pareizus roku mazgāšanas paradumus un veselīgu attieksmi pret roku higiēnu. Lai roku mazgāšanu bērniem padarītu saistošāku, kampaņas ietvaros ir sagatavota arī pareizai roku mazgāšanai veltīta dziesma – “Ziepiņa roku mazgāšanas dziesmiņa”, kurai mūziku sacerējis producents Kaspars Ansons, bet to iedziedājis Intars Busulis.

 

“Pareiza roku mazgāšana ir viens no efektīvākajiem un vienkāršākajiem infekcijas slimību profilakses pasākumiem, ko ikdienā ieteicams veikt ikvienam, bet īpaši tas attiecas uz bērniem. Statistikas dati liecina, ka 2019. gadā no 62 reģistrētājiem grupveida akūto zarnu infekciju saslimšanas gadījumiem 37 (60,1%) gadījumi tika reģistrēti izglītības iestādēs, kurās inficēšanās ar akūtām zarnu infekcijām notikusi kontakta ceļā. Tāpat jāuzsver, ka ar vīrusu etioloģijas zarnu infekcijām pārsvarā slimo bērni vecumā no 1 līdz 6 gadiem: 2019. gadā no reģistrētājiem 3445 saslimšanas gadījumiem 1792 (52%) gadījumi tika reģistrēti tieši bērnu vidū,” stāsta SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas epidemioloģe Rita Korotinska.

 

SKDS veiktās pirmsskolas un sākumskolas bērnu vecāku aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 11,9% vecāku rokas mazgā 20 sekundes vai ilgāk, kas ir ieteicamais roku mazgāšanas ilgums, kamēr vairāk nekā 80% aptaujāto vecāku roku mazgāšanai parasti velta ievērojami mazāku laiku. Pēc tualetes apmeklēšanas mājās rokas vienmēr nomazgā 64,8% vecāku. Tāpat satraucoši ir tas, ka pirms ēšanas sabiedriskās vietās rokas vienmēr nomazgā tikai 44,1%, kamēr mājās to vienmēr izdara vēl mazāk – 30,2% aptaujāto vecāku. Pēc saskares ar dzīvniekiem rokas vienmēr nomazgā 29,2%, bet pēc deguna šņaukšanas, klepošanas vai šķaudīšanas to izdara tikai 16,5%.

 

“Biežākās roku mazgāšanas kļūdas ir saistītas ar pareizas roku mazgāšanas tehnikas un ieteicamā roku mazgāšanas ilguma neievērošanu, ko skaidri parāda arī vecāku aptaujas rezultāti. Tāpat ļoti bieži rokas tiek mazgātas tikai ar ūdeni, bet bez ziepēm, kā arī pēc roku mazgāšanas, īpaši sabiedriskās vietās, ūdens krāns tiek aizgriezts ar roku. Ir ļoti svarīgi, ka ūdens krānu aizgriežam ar papīra salvetes palīdzību vai elkoni, jo arī uz ūdens krāna var atrasties infekciju slimību izraisītāji,” skaidro R. Korotinska.

 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārste, infektoloģe Gunta Laizāne norāda, ka tāpat kā citas bērnībā apgūtās prasmes, arī pareizas roku mazgāšanas kultūru ir svarīgi apgūt jau agrā bērnībā, jo tieši bērnībā no vecākiem apgūtie veselības paradumi saglabājas  visas dzīves garumā. “Līdz gada vecumam bērns vēl ir pārāk mazs, lai rokas nomazgātu saviem spēkiem, tāpēc tas jādara vecākiem. Sasniedzot apmēram gada vecumu, bērnam jau var sākt rādīt un mācīt roku mazgāšanu. Divu līdz trīs gadu vecumā bērns jau sāk atdarināt vecāku darbības. Savukārt sasniedzot četru gadu vecumu, bērni jau ir attīstījuši patstāvīgas roku mazgāšanas prasmes, tomēr viņiem regulāri jāatgādina par situācijām, kad nepieciešama roku mazgāšana, lai tādā veidā roku mazgāšana kļūtu par noturīgu ieradumu,” uzsver G. Laizāne.

 

SKDS aptaujas rezultāti parāda, ka tikai 56,4% vecāku regulāri skaidro pareizas roku mazgāšanas nozīmi (veselības riskus un higiēnu), kamēr pareizu roku mazgāšanas tehniku bērniem regulāri māca vēl mazāk – to dara 34,7% aptaujāto vecāku. Biežākie šķēršļi, ar kuriem vecāki sastopas, mācot bērniem pareizus roku mazgāšanas paradumus, ir, ka bērniem neveidojas noturīgi ieradumi un ir nepieciešami ļoti bieži atgādinājumi (43,8%), bērni atsakās mazgāt rokas un izrāda slinkumu (19,4%), kā arī ir grūtības bērniem radīt interesi par roku mazgāšanu.

 

Vecāku organizācijas “Mammām un tētiem” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa skaidro, ka ir vairāki zelta likumi, kas var noderēt, veidojot bērnam pareizus roku mazgāšanas paradumus. Ieteikumi vecākiem būtu – vispirms bērna vecumam saprotamā valodā izskaidrot, kāpēc ir svarīgi mazgāt rokas. Lai bērnam nav sajūta, ka tas tiek darīts mammas vai tēta dēļ. Tāpat jābūt pacietīgiem, atgādinot par vajadzību atkal nomazgāt rokas, kā arī pašiem jāmazgā rokas pareizi un jāmāca to darīt bērnam,” teic I. Akmentiņa-Smildziņa. Viņa norāda, ka jāparūpējas arī par vidi, kurā notiek roku mazgāšana – lai bērnam ir ērta un droša piekļuve izlietnei un roku mazgāšanas piederumiem. “Tāpat ir būtiski bērnam par roku mazgāšanu atgādināt ar pozitīvu, rotaļīgu noskaņu,” rezumē I. Akmentiņa-Smildziņa. 

 

Kampaņas “Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas” materiāli, kā arī Ziepiņa roku mazgāšanas dziesmiņa pieejama www.ziepiņš.lv .

 

Papildu informācija:

Ilze Arāja

Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja,

tālr. 67387667; 29487552; prese@spkc.gov.lv

Lasīt vairāk...

Uzsāk satiksmes drošības kampaņu pret pārgalvīgu apdzīšanu “Neredzi ceļu? Neapdzen!”

10.09.2020, 10:59

Otrdien, 8.septembrī VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) uzsāka informatīvo satiksmes drošības kampaņu pret pārgalvīgu apdzīšanu Neredzi ceļu? Neapdzen!.

 

Gan iepriekšējo gadu pieredze, gan šis gads pierāda, ka pārgalvīgu manevru veikšana uz ceļa joprojām ir viens no galvenajiem smago ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) iemesliem, it īpaši tas attiecas uz apdzīšanu. Drošas braukšanas eksperti atzīst, ka apdzīšana ir viens no bīstamākajiem manevriem. Tās laikā automašīna, kuras vadītājs veic manevru, atrodas pretējā braukšanas joslā, tāpēc pastāv liels frontālās sadursmes risks. Un frontālās sadursmes ir CSNg ar smagām un bieži vien letālām sekām.

 

Līdz šī gada 5. septembrim  uz valsts ceļiem ceļu satiksmes negadījumos ir gājuši bojā 58 cilvēki, no tiem 17 cilvēki ir gājuši bojā sadursmēs, 14 - uzbraukšanā gājējiem, 8 - apgāšanās, 8 - uzbraukšanā šķērslim, 7 - uzbraukšanā velosipēdistiem, 4 gadījumos iemesli ir bijuši citi. No 17 bojāgājušajiem sadursmēs, 11 gadījumos iemesls ir bijis iebraukšana pretēja braukšanas joslā, 6 - ceļazīmes neievērošana. Kopumā šogad uz valsts ceļiem notikuši 413 CSNg ar cietušiem. Visvairāk CSNg notiek Pierīgā (Tallinas šoseja (A1) līdz Saulkrastiem, Vidzemes šoseja (A2) posms aiz Siguldas, Bauskas šoseja (A7) no Rīgas līdz apvedceļam un posms no Iecavas līdz Bauskai, Rīgas apvedceļš (A4, A5)). 

 

“Statistikas dati arī ir pamatā gan pārmaiņām, kuras tiek veiktas uz valsts autoceļiem, gan arī satiksmes drošības kampaņas tēmas izvēlei.  Neapdomīga apdzīšana, kā arī kreisā pagrieziena veikšana izraisa frontālās sadursmes, kas ir smagākie CSNg. LVC katru gadu likvidē vairākus kreisos pagriezienus uz valsts galvenajiem autoceļiem ar vislielāko satiksmes intensitāti. Droša manevru veikšana ir katra autovadītāja atbildība, rūpējoties par savu un arī par apkārtējo cilvēku drošību. Tam mēs aicinām pievērst uzmanību šī gada drošas braukšanas kampaņā,” stāsta LVC Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns.

 

“Iemesli CSNg joprojām saglabājas nemainīgi. Ik gadu vairāk nekā 30% no CSNg ir sadursmes, kas rodas, nepārdomāti veicot apdzīšanu un arī citus pārgalvīgus manevrus. Šī kampaņa un arī satiksmes organizācijas izmaiņas ir ļoti vajadzīgas, jo uz ceļiem ir steidzīgie autovadītāji, kuri nepārliecinās vai veikt manevru ir droši,” kampaņas atklāšanas pasākumā norādīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

 

Uzsākot kampaņu, LVC speciālisti un projektētāji arī iepazīstināja ar plānotajām satiksmes organizācijas izmaiņām Tallinas šosejas (A1) posmā pie Baltezera un Ādažiem. Šajā posmā regulāri notiek CSNg, tai skaitā ar bojāgājušajiem. Tajā ir 6 melnie punkti, periodā no 2017. līdz 2019. gada CSNg tur gājuši bojā pieci cilvēki, četri no tiem frontālajās sadursmēs. Lai uzlabotu satiksmes drošību un mazinātu CSNg skaitu, šajā Tallinas šosejas posmā tiks veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas, liedzot apdzīšanas manevru, kā arī likvidējot vairākus kreisos pagriezienus.

 

Kampaņas laikā autovadītājiem tiks atgādināts par nepieciešamību pārliecināties par drošību pirms veikt apdzīšanu, kā arī aicinās neveikt manevrus, ja nav pārredzams ceļš aiz apdzenamā transportlīdzekļa.

 

Kampaņa Neredzi ceļu? Neapdzen! tiek rīkota sadarbībā ar Valsts policiju un finansēta no Ceļu satiksmes drošības fonda līdzekļiem atbilstoši Ceļu satiksmes drošības padomes lēmumam, piešķirot šim mērķim 40 tūkstošus eiro.

 

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa 

Lasīt vairāk...

Īstenots projekts “Informācijas stendu izgatavošana un uzstādīšana Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga nišās”

09.09.2020, 16:05

 

Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu draudzes aktīvistu grupa prāvesta Aivara Kursīša vadībā īstenojusi mazo grantu projektu “Informācijas stendu izgatavošana un uzstādīšana Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga nišās”. Projekta finansētājs ir Riebiņu novada pašvaldība, izmaksas – EUR 408,25.

 

 

Projekta mērķi un uzdevumi ir īstenoti, baznīcas žoga nišās uzstādīti mūsdienīgi, ērti lietojami, pievilcīgi, kvalitatīvi informācijas stendi, kuri iepazīstina ar dievnama vēsturi, aktualitātēm un citu noderīgu informāciju. Tie organiski iekļaujas baznīcas žoga nišās. Stendi sniedz praktisku informāciju un reizē ir arī kā dekoratīvs elements un izziņas avots. Informācija ir noderīga gan draudzei, gan tūristiem, gan svētceļniekiem, ciemiņiem un citiem baznīcas vai Galēnu ciemata apmeklētājiem – lieliem un maziem, jauniem un veciem.

 

 

Dievnams gaišajā dienas laikā katru dienu ir atvērts apmeklētājiem, ikviens var netraucēti nodoties lūgšanām sev pieņemamā laikā vai klusībā izbaudīt Dieva klātbūtni. Ik gadu Vidsmuižas baznīcu apmeklē ap 300 tūristu, 100 svētceļnieku no tuvākiem un tālākiem novadiem. Dievnamā notiek Latvijā slavenu ērģelnieku un koru koncerti, kāzas, kristības, bēres. Katru dienu notiek svētās Mises. Darbdienās tās apmeklē vidēji 10, svētdienās ap 40 – 60, svētku dienās ap 350 dievlūdzēju. Mūsdienās informācija ir ļoti svarīga, tāpēc ikviena no šīm mērķgrupām var izmantot sev vajadzīgo, noderīgo un interesējošo, īpaši tie vecie cilvēki, kuri nelieto internetu. Informācija ļauj pilnvērtīgi izmantot baznīcas sniegtos pakalpojumus un iespējas.

 

Marta Binduka

Lasīt vairāk...

Muzikāli literārs sarīkojums

15.09.2020, 14:00

Latgalei jauns zīmols un darbības stratēģija

07.09.2020, 11:40

 

Vasaras tūrisma sezona šajā gadā ir bijusi intensīva un atklājoša visos Latvijas reģionos, bet Latgalē jo īpaši. Paralēli straujam Latvijas apceļot gribētāju pieaugumam, Latgales reģiona Tūrisma asociācija “Ezerzeme” turpināja darbu pie aizsāktās transformācijas jaunā vizuālajā identitātē.

 

Šogad apritēja 26 gadi kopš tika dibināta Latgales Tūrisma asociācija. Padarītā un sasniegtā ir daudz un tas viss sev līdzi ir nesis apziņu, ka tikai mācoties un mainoties var augt. Pateicoties Eiropas Lauksaimniecības fonda atbalstam ir izstrādāta tūrisma mārketinga koncepcija Latgales reģiona tūrisma politikas īstenotājiem un pakalpojumu sniedzējiem, ko izstrādājis Vidzemes augstskolas asociētais profesors Andris Klepers. Tas ir pirmais šāda veida dokuments, kurā padziļināti tiek analizēta situācija Latgalē tūrisma jomā un sniegts rīcības plāns tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai. Ar tūrisma mārketinga koncepciju var iepazīties šeit.

 

Kā nākamais stratēģiskais solis bija, balstoties uz iegūtajiem datiem no koncepcijas, izstrādāt tūrisma komunikācijas stratēģiju, mārketinga pasākumu plānu, izveidot Latgales reģiona tūrisma zīmolu un video Latgales reģiona atpazīstamības veicināšanai. Var droši apgalvot, ka SIA “CIVITTA LATVIJA” komanda, strādājot pie vizuālās identitātes un video veidošanas, iepazina un iemīlēja Latgali. Caur vienpadsmit asociācijas projekta partneriem – tūrisma uzņēmējiem, tika radīts stāsts par dažādo, moderno, bet vienmēr viesmīlīgo Latgali. Video materiālus var apskatīt šeit. Savukārt jaunā logo pamatelements ir Latgales daba un tās radītās sajūtu vizualizācijas.

 

Mārketinga pasākumu plāns paredz arī reklāmas kampaņu Lietuvā un Igaunijā, jo šo valstu mērķauditorijas ir ievērojami liela daļa no Latgales ārvalstu apmeklētājiem. Kaut arī šobrīd situācija nav no labvēlīgākajām ārvalstu ceļojumiem, mēs ticam, ka īstenotie pasākumi vainagosies ar ilgtermiņa interesi no kaimiņvalstu iedzīvotājiem par Latgales reģiona un Latvijas apceļošanu kopumā.

 

*Projekts “Mārketinga kampaņa Latgales reģiona lauku tūrisma attīstībai un popularizēšanai” (Nr. 19-00-A01630-000003 tiek īstenots  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Sadarbība” apakšpasākuma “Atbalsts lauku tūrisma attīstības veicināšanai” ietvaros. Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku Atbalsta dienests.

Lasīt vairāk...

Aktīvā atpūta Riebiņu novada ūdeņos

04.09.2020, 12:22

Aicina pieteikties sociālās uzņēmējdarbības ideju un projektu konkursam

02.09.2020, 12:38

 

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā izsludina pieteikšanos sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursam “Tam labam būs augt” ar iespēju saņemt 1200 eiro finansējumu no British Council pārstāvniecības Latvijā un SEB bankas savas sociālās biznesa idejas vai projekta realizēšanai.

 

Konkursā aicināti piedalīties esošie un topošie sociālie uzņēmēji no visas Latvijas - uzņēmumi ar vai bez sociālā uzņēmuma statusa, biedrības un nodibinājumi, kam nepieciešamas finansējums kādas jaunas idejas vai jau esoša projekta realizēšanai, kā arī individuālas personas, kuras vēl tikai lolo savu sociālās uzņēmējdarbības ideju un meklē tai starta finansējumu.

 

Konkurss norisinās trīs kārtās. Pieteikšanās ir atvērta līdz 6. septembrim, un dalībniekiem ir jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa ej.uz/pieteikuma_anketa_LSUA. Konkursa otrajai kārtai tiks virzītas 25 spēcīgākās sociālās uzņēmējdarbības idejas vai projekti, un dalībnieki piedalīsies piča apmācībās, kur trenēsies īsi, saprotami formulēt savu ideju un prezentēt to profesionāliem ekspertiem. Konkursa fināls notiks 25. septembrī Rīgā, kad 10 finālisti kāps uz skatuves un 5 minūtēs prezentēs savu sociālās uzņēmējdarbības ideju vai projektu konkursa žūrijai un tiešraides skatītājiem visā Latvijā. Konkursa tiešraide būs skatāma laikraksta “Dienas Bizness” portālā www.db.lv un www.delfi.lv ar iespēju skatītājiem balsot par savu favorītu.

 

Konkursa noslēgumā divi sociālie uzņēmēji vai sociālās uzņēmējdarbības ideju vai projektu autori saņems naudas balvu 1200 eiro apmērā. Uzvarētājus noteiks konkursa žūrija un tiešraides skatītāju balsojums.

 

“Konkursā var pieteikt ideju vai projektu, kas atbilst sociālās uzņēmējdarbības būtībai un definīcijai - ražot preces vai sniegt pakalpojumus ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu vai radīt labumu sabiedrībai. Šī ir ne vien lieliska iespēja iegūt naudas līdzekļus biznesa izaugsmei, bet arī gūt pārliecību par savu ideju vai projektu, prezentējot to kompetentiem ekspertiem, un pastāstīt par savām biznesa iecerēm visai Latvijai,” uzsver Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Madara Ūlande.

 

Konkursa “Tam labam būs augt” mērķis veicināt jau esošu sociālo uzņēmumu un jaunu sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstību, kā arī parādīt un par šīm idejām pastāstīt visai Latvijai. Konkursa norisi atbalsta SEB banka, Attīstības finanšu institūcijas Altum un laikraksts "Dienas Bizness". Plašāka informācija lasāma konkursa nolikumā, kas pieejams LSUA mājas lapā sua.lv/konkurss/.

 

 

Papildu informācija: Līga Ivanova, liga@sua.lv, 26464686

Lasīt vairāk...

No 1. septembra tiks atjaunoti visi reģionālo maršrutu reisi, kas pielāgoti skolēnu vajadzībām

31.08.2020, 11:57

 

Sākoties jaunajam mācību gadam, no 2020. gada 1. septembra tiks atjaunoti visi reģionālo maršrutu reisi, kas pielāgoti skolēnu vajadzībām. Tie tika slēgti, jo ārkārtējās situācijas laikā izglītības iestādēs tika atceltas mācības klātienē. Ņemot vērā, ka izmaiņas skar aptuveni 520 maršrutus visā Latvijā, aicinām pasažierus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusa kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā 1188.

 

Izmaiņas gaidāmas reģionālajos maršrutos, kurus apkalpo 25 pasažieru pārvadātāji: AS "Nordeka", SIA "Norma-A", AS "CATA", SIA "VTU Valmiera", AS "Liepājas autobusu parks", SIA "Sabiedriskais autobuss", AS "Talsu autotransports", SIA "Tukuma auto", PSIA "Ventspils reiss", AS "Rīgas Taksometru parks", SIA "Ekspress Ādaži", SIA "Galss Buss", SIA "Dobeles autobusu parks", SIA "Jelgavas autobusu parks", SIA "Aiva auto", SIA "Daugavpils autobusu parks", AS "Rēzeknes autobusu parks", SIA "Ludzas autotransporta uzņēmums", SIA "Balvu autotransports", SIA "Jēkabpils autobusu parks", SIA "Gulbenes autobuss", SIA "Madonas ceļubūves SIA", SIA "Migar",  SIA "Aips" un SIA "Ceļavējš".

 

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu, atgādinot, ka statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažieri var ziņot mūsu kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.

Lasīt vairāk...

Bezmaksas attālinātas juridiskās konsultācijas būs pieejamas arī turpmāk

31.08.2020, 10:14

Novērtējot iedzīvotāju pieprasījumu pēc valsts nodrošinātām attālinātām juridiskām konsultācijām, kas norisinājās šā gada maijā un jūnijā, Juridiskās palīdzības administrācija sadarbībā ar juridiskās palīdzības sniedzējiem un biedrību “Skalbes” arī turpmāk organizē attālinātas juridiskās konsultācijas iedzīvotājiem.

 

No š.g. 1. septembra līdz 30. novembrim darba dienās plkst. 12.00 - 16.00 ikvienam būs iespēja saņemt informāciju par savām tiesībām un tiesisko interešu aizsardzību juridisku strīdu risināšanā. Konsultāciju tēmas: ģimenes tiesības, aizsardzība no vardarbības, darba tiesības, saistību izpilde, zaudējumu piedziņa, maksātnespējas process u.c.

 

Lai saņemtu konsultāciju, noteiktajos laikos varēs zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 1 1 6 0 0 6 vai rakstīt interneta vietnē www.cietusajiem.lv, izmantojot tiešsaistes konsultāciju rīku.

 

! Svarīgi:

  • pirms konsultācijas noformulēt jautājumu
  • nodrošināties ar iespēju pierakstīt svarīgo informāciju
  • vēlams atrasties telpās

 

Konsultācijas Juridiskās palīdzības administrācija organizē, piesaistot juridiskās palīdzības sniedzējus, ar kuriem noslēgts juridiskās palīdzības līgums, izmantojot bezmaksas informatīvā tālruņa 116006 infrastruktūru (telefonlīnija un interaktīva komunikācijas platforma), kas izveidota cietušo personu informatīvajam atbalstam un darbojas atbilstoši noslēgtajam deleģēšanas līgumam starp Juridiskās palīdzības administrāciju un biedrību “Skalbes” (Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 19.pants).

 

Š.g. no 18.maija līdz 29.maijam un no 8.jūnija līdz 19.jūnijam sniegtas 555 attālinātas konsultācijas, no tām 60, izmantojot tiešsaistes konsultāciju rīku.

 

Vēršoties pēc juristu palīdzības, iedzīvotāji visvairāk vēlējās noskaidrot savas tiesības ģimenes strīdu risināšanā, kā arī saistībā ar īpašumtiesībām, mantojuma tiesībām, saistību izpildi, darba strīdiem, parādu piedziņu un zvērinātu tiesu izpildītāju rīcību.

 

Apkopojot pieejamo informāciju par to, kādai ienākumu grupai iedzīvotāji atbilst, secināts, ka attālinātas konsultācijas izmantoja dažādu ienākumu personu grupu iedzīvotāji.

 

Juridiskās palīdzības sniedzēji, atskatoties uz minētās akcijas rezultātiem, norādīja, ka šādas juridiskās konsultācijas ir ļoti aktuālas un pieprasītas, nepieciešamas ļoti dažādos jautājumos, un būtu nodrošināmas arī turpmāk.

Lasīt vairāk...

Remigrācijas pakalpojumu sekmēšana Riebiņu novadā

28.08.2020, 12:00

 

 

Riebiņu novada dome piedalās Latgales plānošanas reģiona sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) rīkotajā projektu konkursā.

 

Aktivitāte tiek rīkota VARAM prioritārā pasākuma 2019.-2021.gadam “Diasporas likuma normu īstenošanai (atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”) ietvaros.

 

Projekta “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” ietvaros Riebiņu novada domei, askaņā ar atbalsta plānu, tika piešķirts finansējums EUR 3600.00 apmērā.

 

Lai sekmētu remigrāciju un darbu ar potenciālajiem remigrantiem/remigrantiem vietējā pašvaldībā, Riebiņu novada pašvaldības darbinieki apmeklēja apmācību seminārus, kurus organizēja Preiļu novada dome. Aktivitāte vērsta uz pašvaldības darbinieku izglītošanu remigrācijas jautājumos un to kompetences palielināšanu, tādējādi sekmējot remigrāciju un darbu ar potenciālajiem remigrantiem.

 

Kā vēl viena no projekta aktivitātēm bija video sveiciena /prezentācijas sagatavošana. Sadarbojoties ar Nodibinājumu “Rūpes” un izmantojot konkursa atbalsta finansējumu EUR 100,00 tika sagatavots video “Kas notiek Riebiņu novadā”? , video bija paredzēts ņemt līdz dodoties vizītē pie diasporas Īrijā vai Anglijā, bet ar esošo situāciju valstī vizīte tika atcelta. Video ir skatāms Riebiņu novada mājas lapā. Projekta ietvaros ar Riebiņu novada domes Sabiedrisko attiecību speciālista un datorspeciālista atbalstu mājas lapā ir izveidota atsevišķa remigrācijas jautājumiem veltīta sadaļa  ar tam aktuālāko informāciju un aktivitātēm Riebiņu novadā.

 

Riebiņu novads projektā iesaistās kopš 2019. gada, lai sniegtu potenciālajiem remigrantiem un remigrantiem informatīvu atbalstu, risinot jautājumus, kas saistīti ar atgriešanos uz dzīvi Latvijā un Riebiņu novadā.

      

 Projekta vadītāja

 Sanita Kabakova

Lasīt vairāk...

Piesakies bezmaksas apmācībām

28.08.2020, 13:15

Galēnu parkā uzstādīti informatīvie stendi

21.08.2020, 13:25

 

Jau kopš 2018. gada rudens Galēnu viesiem ir iespēja apskatīt un izstaigāt Filozofijas taku Galēnu parkā. Taka, kurā apskatāmas koka skulptūras – Roberta Mūka dzejas simboli, apmeklētājiem pieejama visu gadu un jebkurā diennakts laikā. Tā kā skulptūras ir ar specifisku simbolisku nozīmi un ne visi takas apmeklētāji izvēlas ekskursiju gida pavadībā, Galēnu Kultūrvēstures biedrība Riebiņu novada Mazo grantu programmas ietvaros īstenoja projektu “Filozofijas takas informatīvo stendu izgatavošana un uzstādīšana”.

 

Projekta ietvaros tika uzstādīts viens lielais un pieci mazāki stendi.  Lielajā stendā ietverta vispārīga informācija par Galēnu parku un tā vēsturi, kā arī īss Filozofijas takas apraksts. Savukārt, mazajos stendos, kuri izvietoti pie skulptūrām, izlasāms īss skaidrojums par skulptūru simbolisko nozīmi, kā arī jebkuram interesentam ir iespēja ar viedierīci noskenēt QR kodu, tādā veidā gūstot iespēju izlasīt kādu no Roberta Mūka dzejoļiem, kurā pieminēts aprakstītais simbols. Rezultātā – takas apmeklētājiem ir iespēja ne tikai gūt estētisko baudījumu, bet arī viņiem tiek radīts priekšstats par skulptūru simbolisko nozīmi, kā arī par filozofa un dzejnieka Roberta Mūka daiļradi.

 

 

Koka stendus izgatavoja Stabulnieku pagasta ZS “Brāļi Baloži”, savukārt, informatīvos stendus – SIA “Zeize”. Kopējās projekta izmaksas EUR 765,46, no tiem – EUR 600.00 ir Riebiņu novada domes finansējums.

 

Kā projektu noslēdzošais pasākums – 20. augustā tika organizēta Galēnu parka sakopšanas talka, kurā piedalīties tika aicināti ne tikai Galēnu Kultūrvēstures biedri, bet jebkurš interesents, tādā veidā aicinot vietējos iedzīvotājus piedalīties savas apkārtējās vides veidošanā. Kopā iesaistījās 15 cilvēki, rezultātā sakopjot parku gaidāmajiem ikgadējiem Galēnu pagasta svētkiem – Bērtuļdienai.

 

Paldies visiem, kuri iesaistījās projekta īstenošanā!

 

 Mārīte Upeniece-Skutele,

projekta vadītāja

Lasīt vairāk...

Jaunie tiltiņi uzlabos Riebiņu parka ainavu

21.08.2020, 13:15

 

Riebiņu novada dome īsteno projektu Nr. 19-03-AL21-A019.2204-000007  “Tiltiņu izgatavošana un uzstādīšana Riebiņu parkā”, kas tiek realizēts Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma 19.2. “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” rīcības 2.2. “Apkārtējās vides infrastruktūras un kultūras objektu saglabāšana un uzlabošana” ietvaros.

 

Projekta mērķis ir labiekārtot Riebiņu parka teritoriju, izgatavot un uzstādīt 3 tiltiņus 53m kopgarumā, tādējādi veicinot dzīves un atpūtas kvalitāti vietējai kopienai, uzlabojot parka ainavu un piesaistot tūristus apmeklēt Riebiņu novadu, tai skaitā Riebiņu parku.

 

Vasaras sezonā parkā notiek aktīvi būvdarbi, un paredzams, ka rudens lapkriti iedzīvotāji un parka viesi varēs baudīt, izmantojot jaunos tiltiņus. Viens no tiltiņiem tika uzstādīts jau jūlija nogalē, tādējādi Riebiņu novada svētku apmeklētāji varēja novērtēt daļu no projekta gala rezultāta.

 

Tiltiņu izgatavošanu un uzstādīšanu veic SIA “Acron”.

 

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 23 050,50 apmērā, no kurām EUR 2305,05 ir pašvaldības finansējums (10% no attiecināmām izmaksām), savukārt  20 745,45 ir publiskais finansējums. Projektu plānots īstenot līdz 2020. gada 30. novembrim.

 

 

Attīstības un plānošanas daļa 

Lasīt vairāk...

Jaunatnes darbiniekiem un jauniešiem rudenī pieejami vairāki mācību kursi izaugsmes veicināšanai

18.08.2020, 11:41

 

Lai veicinātu jaunatnes darbinieku un jauniešu izaugsmi, kā arī attīstītu dažādas ar jaunatnes jomu saistītas kompetences, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) rudenī piedāvā vietēja mēroga un starptautiskas klātienes un tiešsaistes mācības par jauniešu apmaiņām, solidaritātes, darba un stažēšanās projektiem un darbu ar jauniešiem NEET situācijās. Kopumā pieejami deviņi dažādi mācību kursi, kas norisināsies no 7. septembra līdz pat 2020. gada beigām.


Digitālā jaunatnes darba akadēmija | 14. septembris – 11. oktobris (tiešsaiste)

 

Četru nedēļu mācību mērķis ir izpētīt digitālos rīkus un stratēģijas, ko jaunatnes darbinieki var izmantot, lai digitalizētu savu darbu ar jauniešiem. Pieteikšanās mācībām līdz 20. augustam, elektroniski.

 

Projektu darbnīca: Solidaritātes projekti | 7. – 9. septembris (Latvija)

 

Mācību laikā jaunieši un jaunatnes organizācijas izstrādās savu Solidaritātes projekta ideju un veidos savu projekta pieteikumu. Pieteikšanās mācībām līdz 23. augustam, elektroniski.


Darba un stažēšanās projekti programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss” | 4. – 7. oktobris (Polija)

 

Mācību mērķis ir sniegt organizācijām un uzņēmumiem atbalstu darba un stažēšanās projektu plānošanā, koordinēšanā un īstenošanā. Pieteikšanās mācībām līdz 24. augustam, elektroniski.

 

Tiešsaistes mācības "SoliDARE" | 6. - 20. oktobris (tiešsaiste)

 

Mācību mērķis ir pulcēt to organizāciju pārstāvjus, kas aktīvi darbojas Eiropas Solidaritātes korpusa programmā. Pieteikšanās mācībām līdz 6. septembrim, elektroniski.

 

Mācības par jauniešu NEET situācijā līdzdalību vietējā kopienā | 12. – 18. oktobris (Latvija)

 

Mācību mērķis ir celt jaunatnes darbinieku kapacitāti un kompetences darbā ar jauniešiem, lai veicinātu jauniešu NEET situācijā līdzdalību vietējā kopienā. Pieteikšanās mācībām līdz 23. augustam, elektroniski.


 

Jauniešu apmaiņa kā instruments ilgtermiņa darbam ar jauniešiem | 6. oktobris – 1. decembris (tiešsaiste, Slovēnija)

 

Mācību mērķis ir padziļināt jaunatnes darbinieku zināšanas par jauniešu apmaiņu potenciālu kā neformālās izglītības instrumentu, iepazīstot jauniešu apmaiņas posmu simulāciju. Pieteikšanās mācībām līdz 28. augustam, elektroniski.

 


Mācību kurss jaunpienācējiem jauniešu apmaiņā | 19. - 30. oktobris (tiešsaiste)

 

Mācības paredzētas jaunatnes darbiniekiem, kuri gatavojas īstenot savu pirmo starptautisko jaunatnes apmaiņas projektu pašreizējās un nākamās programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" ietvaros. Pieteikšanās mācībām līdz 15. septembrim, elektroniski.


 

Jaunatnes darbinieka domāšana - atbalstot mācīšanos un izmantojot jauniešu mobilitāti | 9. – 14. novembris (Nīderlande)

 

Mācību mērķis ir atspoguļot jaunatnes darbinieku domāšanu, diskutēt par kompetencēm, kas viņiem ir vajadzīgas, lai atbalstītu jauniešu attīstību jauniešu mobilitātē. Klātienes mācības papildinās aktivitātes tiešsaistē. Pieteikšanās mācībām līdz 15. septembrim, elektroniski.

 

Atšķirīgas pieejas jaunatnei dažādās NEET situācijās | 8. – 12. decembris (Turcija)

 

Konference paredzēta jaunatnes darbiniekiem, jaunatnes projektu īstenotājiem, jaunatnes politikas izstrādātājiem, kā arī citu jomu speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem NEET situācijā. Pieteikšanās mācībām līdz 6.septembrim, elektroniski.

 

Mācībām, izvērtējot konkrētā mācību kursa mērķauditoriju, ir aicināti pieteikties jaunatnes darbinieki, jaunieši un organizācijas, kuras ikdienā strādā ar jauniešiem. Visām izsludinātajām mācībām nepieciešams reģistrēties elektroniski.

 

Pirms pieteikšanās mācībām ārvalstīs dalībnieki ir aicināti izvērtēt ar ceļošanu saistītos riskus un iepazīties ar prasībām par pašizolāciju pēc atgriešanās Latvijā. Aktuālā informācija par saslimstības rādītājiem ar COVID19 ārvalstīs un nosacījumiem pēc atgriešanās no ārvalstīm Latvijā ir pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē

 

Seminārus Latvijā īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA), savukārt ārvalstu seminārus rīko programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” nacionālās aģentūras Nīderlandē, Polijā, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Turcijā sadarbībā  ar “Eiropas Solidaritātes korpuss” un SALTO-YoUTH mācību resursu centriem.Papildu informācija:

Laura Bringina
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
laura.bringina@jaunatne.gov.lv
Tālr.: +371 67356251

Lasīt vairāk...

Veiksmīgi noritējusi nometne “Veselā miesā – vesels gars” Riebiņu novada bērniem

14.08.2020, 12:00

 

Riebiņu novada dome šī gada jūnijā saņēma Sabiedrības integrācijas fonda lēmumu par projekta Nr. 2020.LV/ĢDP/17 “Vasaras nometne bērniem “Veselā miesā – vesels gars”” apstiprināšanu.  Projekta mērķis – noorganizēt vasaras nometni bērniem, tādejādi motivējot bērnus un jauniešus veidot draudzīgu vidi sev apkārt un sekmēt pozitīvu attieksmi sabiedrībā.

 

Laikā no 27. jūlija līdz 31. jūlijam 25 Riebiņu novada daudzbērnu ģimeņu bērniem un maznodrošināto ģimeņu bērniem vecumā no 10 līdz 14 gadiem tika noorganizēta nometne “Veselā miesā – vesels gars”, kas notika atpūtas bāzē “Zolva”. Nometnes organizēšanu sadarbībā ar Riebiņu novada domi veica projekta sadarbības partneris – biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis””.

 

Piecu dienu garumā bērniem tika organizētas dažādas aktivitātes: iepazīšanās savā starpā, nometnes atklāšana, ūdens peldes, radošās nodarbības zīmēšanā, krāsošanā, līmēšanā, ziepju gatavošanā, mandalu un rotaslietu gatavošanā, veselīga uztura un veselīgu dzērienu nodarbības, sitaminstrumentu nodarbība, mākslas terapija, darbošanās ar krāsainajām smiltīm, dabas pētnieku nodarbības, tikšanās ar veloinstruktoru un veloizbrauciens, ekskursija, kā arī tika rīkoti dažnedažādi šovi – talantu šovs, modes skates, karaoke un vingrošanas nodarbības. Nedēļas garumā dienas bija piepildītas gan ar aktivitātēm, gan ar pozitīvām emocijām.

 

Attēlā: Šī bija patiesi fantastiska nedēļa – atzina visi nometnes “Veselā miesā – vesels gars” dalībnieki!

 

Apkopojot bērnu vērtējumu par nometni, jāteic, ka visiem bērniem šis bija lielisks piedzīvojums nedēļas garumā, uzsverot to, cik lieliskas bija nometnes audzinātājas un nometnes vadītāja, kā arī to, ka visās plānotajās aktivitātēs bērni piedalījās ar lielāko prieku un entuziasmu.

 

Projekta kopējās izmaksas – EUR 6600,00, no tām Latvijas valsts budžeta finansējums EUR 4950.00, pašvaldības līdzfinansējums – EUR 1650.00. Sabiedrības integrācijas fonds ir finansējuma administrētājs.  Projekta īstenošana paredzēta līdz 2020. gada 30. septembrim.

 

Riebiņu novada dome pateicas ikvienam par veiksmīgu nometnes organizēšanu.

 

Attīstības un plānošanas daļa

Lasīt vairāk...

RAIŅA MUZEJS JASMUIŽA AICINA UZ CEPĻA KURINĀŠANAS SVĒTKIEM

29.07.2020, 11:28

 

Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā–ceplī Jasmuižā (Preiļu novads, Aizkalne) 7. un 8. augustā notiks ikgadējais keramikas cepļa kurināšanas pasākums. Šogad muzejs aicina ne tikai uz keramikas cepļa kurināšanu un atvēršanu, bet arī uz brīvdabas kino vakaru un tikšanos ar spēlfilmas “Piļsāta pi upis” radošo komandu.

 

Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā-ceplī 7. un 8. augustā notiks ikgadējais keramikas cepļa kurināšanas un atvēršanas pasākums. Cepli kurinās Tautas lietišķās mākslas studijas “Rēzeknes apriņķa pūdnīki” dalībnieki. 7. augustā keramiķi ar saviem apdedzināšanai sagatavotajiem māla traukiem piepildīs cepli, un ap pusdienlaiku, sākot no plkst. 14.00, to iekurinās. Kamēr ceplis kurēsies, vakara gaitā būs iespēja aprunāties ar podniekiem, vērot cepļa kurināšanas procesu un vēlā vakarā – lielo liesmu. Cepļa kurināšanas pasākumu būs iespēja apmeklēt līdz pusnaktij.

 

7. augustā vakarā plkst. 20.30 noritēs tikšanās ar mākslinieci Ievu Jurjāni. Muzejā šobrīd aplūkojama izstāde “Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā”, kurā eksponētas mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijas.

 

Savukārt plkst. 21.30 apmeklētāji aicināti uz brīvdabas kino vakaru Jasmuižas parkā, kur būs iespēja noskatīties režisora Viestura Kairiša spēlfilmu “Piļsāta pi upis” (“Pilsēta pie upes”), kas uz ekrāniem nonāca šī gada janvārī. Pirms filmas demonstrēšanas būs tikšanās ar tās režisoru Viesturu Kairišu, mākslinieci Ievu Jurjāni un galvenās lomas atveidotāju Dāvi Suharevski.

 

8. augustā plkst. 11.00 notiks keramikas cepļa atvēršana un svaigi apdedzināto, vēl karsto, krāšņi glazēto trauku izņemšana. Būs iespēja darbus arī iegādāties.

 

Pirms cepļa atvēršanas notiks viktorīna – jautājumi par muzeju, Latgales keramiku, tās tapšanas niansēm, vēsturi, formām, glazūrām. Par pareizām atbildēm – balvas. Viktorīnu vadīs podnieks un TLMS “Rēzeknes apriņķa podnieki” vadītājs Andris Ušpelis.

 

Par muzikālo noskaņu gādās Aizkalnes sieviešu vokālais ansamblis.

 

7. augusta pasākumos ieeja bez maksas.

 

Ieejas maksa 8. augustā keramikas cepļa atvēršanas pasākumā un muzejā – pieaugušajiem 2,00 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 eiro.

 

Vairāk informācijas:

Solvita Kleinarte,

tālr.: 29487589, e-pasts: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

Pasākumus atbalsta: Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Latgales kultūras programma 2020 un Aizkalnes tautas nams.

 

 

 

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

 

 

Informāciju izplata:

Zane Grudule

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

Kaļķu iela 24, Rīga, LV-1050

Lasīt vairāk...

54-72 no 1838 jaunumiem

1 2 3 4 5

...

103