Notikumu kalendārs

    Augusts    

Jaunumi

Riebiņu vidusskolas komanda piedalīsies "FIZMIX Eksperiments" neklātienes finālā

13.05.2020, 10:18

 

61 komanda no visas Latvijas piedalīsies "FIZMIX Eksperiments" neklātienes finālā, tostarp Riebiņu vidusskolas komanda “Rūķi” (Ritvars Vjakse, Agnija Jemeļjanova, Evija Bergmane Sprūdža, Viktorija Nagle un Aleksandrs Rukmans). Radošumu, izdošanos un veiksmi Jums un Jūsu skolotājai Lailai Vibornajai!

 

Šis ir īpašs gads AS "Latvenergo" organizētajam 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" – konkurss norisinās jau ceturtdaļgadsimtu, un šogad pirmo reizi konkursa fināls notiks iepriekš nebijušā neklātienes formā. Konkursa neklātienes atlases kārta noslēgusies, un ir noskaidrota 61 zinošākā komanda, kura piedalīsies finālā, lai cīnītos par Latvijas erudītāko komandu godu.

 

Konkursa organizatori globālās pandēmijas dēļ saskārās ar vairākiem izaicinājumiem. Tika atcelts Baltijā lielākais fizikas festivāls, kura laikā būtu norisinājies konkursa fināls, kā arī bija jāmeklē risinājumi fināla norisei, jo dalībnieki līdz ārkārtas stāvokļa izsludināšanai bija ieguldījuši daudz darba neklātienes kārtas uzdevumu risināšanā.

 

Neskatoties uz visiem izaicinājumiem, konkursa fināls norisināsies 20. maijā, taču neklātienē, - skolēniem katram individuāli būs jārisina dažādi interesanti fizikas uzdevumi.

 

Konkursa "FIZMIX Eksperiments" eksperts Ansis Ēcis: "Jau iepriekšējos gados esmu piedalījies konkursā gan kā eksperts, gan konkursa fināla žūrijā, taču šogad izaicinājums ir lielāks. Arī mums, fizikas ekspertiem, ir jāpiedomā, lai sagatavotu uzdevumus, kurus skolēni varētu veikt katrs savās mājās, individuāli. Šī situācija liek mums domāt "ārpus rāmjiem" un iejusties skolēnu ādā, kuriem šie uzdevumi būs jāveic. Šogad konkursa finālistiem būs jādemonstrē ne tikai savas zināšanas fizikā, bet arī spējas strādāt patstāvīgi un uzticēties saviem komandas biedriem. Protams, ļoti žēl, ka šogad visi kopā netiksimies fizikas festivālā, taču šī mums visiem būs vērtīga pieredze, kura noderēs visu atlikušo dzīvi."

 

 Konkursa finālā iekļuva pa desmit erudītākajām komandām no Rīgas pilsētas un Rīgas, Vidzemes, Zemgales un Latgales reģioniem. Izņēmums ir Kurzemes reģions, ar vienpadsmit fināla komandām, jo divas komandas dala desmito vietu.

 

Šogad galvaspilsētu pārstāvēs divas komandas no Rīgas 74. vidusskolas - “Zinātkāri” un “Asprātīgie”, Rīgas 66. speciālo vidusskolu “Astes gaisā”, Rīgas 84. vidusskolu “84-9”, Rīgas Klasisko ģimnāziju “Apgaismotāji” un “TimeKillers”, Rīgas Angļu ģimnāziju “Fizzy Mixers”, Privāto pamatskolu "Maksima" komanda “iq_2”, Rīgas Valsts 1. ģimnāziju “Kvieklis” un Rīgas 88. vidusskolu komanda “Alianse”.

 

Erudītākās komandas no Rīgas reģiona pārstāvēs divas komandas no Jūrmalas pilsētas Jaundubultu vidusskolas “Wrong Turn” un “WAGASHI”, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas “LEMRE” un “VIP”, Tukuma 3. pamatskolas “Gentilis”, Zvejniekciema vidusskolas “SABNK”, Jaunpils vidusskolas “VARME”, Majoru vidusskolas “Draugi1”, savukārt, Siguldas Valsts ģimnāzijas “Lētais Darbaspēks” un “Viļumsoni”.

 

No Vidzemes reģiona finālā piedalīsies skolēni no Madonas Valsts ģimnāzijas “Epsilons131” un “Epsilons132”, Gulbenes 2. vidusskolas “fizmixeri”, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas “Kvarki”, Cēsu Valsts ģimnāzijas “Piecstaru Dāvida zvaigzne”, Lizuma vidusskolas “LiVi”, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas “AASimba”, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas “Fifiķi”, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas “Swan” un no Madonas pilsētas vidusskolas “spektrsM”.

 

Kurzemes reģiona vienpadsmit zinošākās komandas no Nīcas vidusskolas “TAHJONI”, Skrundas vidusskolas “Dūdeles”, Liepājas Liedaga vidusskolas “Pozitroni”, Dundagas vidusskolas “AGREKs”, Talsu Kristīgā vidusskolas “Melnie caurumi”, Liepājas 7. vidusskolas “kvanti”, Ventspils 1. pamatskolas “Kurzemnieki” un “Stariņi”, Piltenes vidusskolas “Piltene”, Ventspils 6. vidusskolas “Gudrīši” un “Ašie”.

 

No Latgales reģiona savas zināšanas fizikā pārbaudīs jaunieši no Līvānu 2. vidusskolas “Bozoni” un “Fotoni”, Daugavpils 3. vidusskolas “Jaudīgais piecinieks”, Riebiņu vidusskolas “Rūķi”, Preiļu 1. pamatskolas “VaiFai”, Daugavpils Centra vidusskolas “KuStĪgAiS TRĪSIS” un “GUDRĪBAS KODOLS”, Maltas vidusskolas “Malta 2020” un “5G_LMT”, kā arī Daugavpils 15. vidusskola ar komandu “220V”.

 

Un desmit komandas no Zemgales reģiona – Jelgavas Valsts ģimnāzija “JVGMeistarība” un “Alberta Mazbērni”, Aizkraukles novada vidusskola “Neatgriezeniskās mutācijas” un “Tested on animals”, Auces vidusskola “Andromeda”, Jelgavas 5. vidusskola “Blackout” un “Zobrati”, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola “5 Kodoli”, Dobeles Valsts ģimnāzija “Kjū Saņ” un Viesītes vidusskola “Diānaco”.

 

Konkursa fināls norisināsies 20. maijā, un 21. maijā tiks paziņotas sešas uzvarētāju komandas – viena no katra reģiona un Rīgas. Sadarbībā ar SIA "Latvijas Mobilais Telefons" šogad galvenā balva ir Fitbit Versa 2 viedpulksteņi, kurus savā īpašumā iegūs uzvarētāju komandu katrs dalībnieks un skolotājs. Visi fināla dalībniekiem iegūs veicināšanas balvas no AS "Latvenergo" un konkursa sadarbības partneriem – pārtikas ražotāja Food Union gardumu zīmola Kārums, Selga, Pica LuLu, Ventspils piedzīvojumu parks, Piedzīvojumu parks Tarzāns, EscapeRoom.lv, SIA "Skrīveru saldumi", Kurzemes radio, TVNET, E-klase un PROTO zinātnes centrs.

 

Par erudīcijas konkursu:

 

AS "Latvenergo" rīkotais fizikas erudīcijas konkurss norisināsies 25. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

Lasīt vairāk...

Aktuāla informācija iedzīvotājiem par Covid-19

08.05.2020, 12:19

Ārkārtējo situāciju Latvijā pagarina līdz 9. jūnijam

08.05.2020, 10:55

 

Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

 

Valdība lēma arī pārskatīt vairākus ar Covid-19 pandēmiju noteiktos ierobežojumus, piemēram, ar dažādiem nosacījumiem atļaut pulcēties līdz 25 cilvēkiem, ļaut tirdzniecības centriem strādāt arī brīvdienās un svētku dienās u.c.

 

Ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā, valdība iepriekš lēma no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.  7.aprīlī Ministru kabinets pieņēma lēmumu pagarināt valstī ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam.

 

Likums “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” paredz, ka Saeimas Prezidijam Ministru kabineta lēmums par izsludinātās ārkārtējās situācijas pagarināšanu nekavējoties iekļauj parlamenta sēdes darba kārtībā. Ja Saeima to noraida, valdības lēmums zaudē spēku un saskaņā ar to ieviestie pasākumi nekavējoties tiek atcelti.

 

Valdība varētu lemt arī par to vai ar 18.maiju atsākt starptautiskos pasažieru autopārvadājumus un dzelzceļa pārvadājumus, taču pagaidām plānots, ka pārvadājumi notiks tikai uz Lietuvu un Igauniju.

 

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz 12.maijam izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu. Tostarp ir atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu.

 

Latvijā kopumā reģistrēti 909 saslimšanas gadījumi, 18 nāves gadījumi.

Lasīt vairāk...

2019./2020. mācību gada valsts pārbaudījumu grafiks

08.05.2020, 11:01

 

 
 
2019./2020. MĀCĪBU GADA valsts pārbaudĪJUMU grafiks                                             MK Noteikumi Nr.183
 

Pirmdiena

Otrdiena

Trešdiena

Ceturtdiena

Piektdiena

1. jūnijs

2. jūnijs

3. jūnijs

4. jūnijs

5. jūnijs

 

ANGĻU VAL. 12.kl./r., m.

ANGĻU VAL. 12.kl./m.

VĀCU VAL. 12.kl./r., m.

ANGĻU VAL. 12.kl./m.

KRIEVU VAL. 12.kl./r., m.

FRANČU VAL. 12.kl./ r., m. KRIEVU VAL. 12.kl./m.

8. jūnijs

9. jūnijs

 

10. jūnijs

11. jūnijs

12. jūnijs

 

LATVIEŠU VAL.12.kl.

 

valsts v. 9.kl./r., m.

 

valsts v. 9.kl./m.

MATEMĀTIKA 12.kl.

 

15. jūnijs

16. jūnijs

17. jūnijs

18. jūnijs

19. jūnijs

VĒSTURE 12.kl.

 

 

ĶĪMIJA 12. kl.

 

.

BIOLOĢIJA 12.kl.

22. jūnijs

23. jūnijs

24. jūnijs

25. jūnijs

26. jūnijs

 

 

 

 

FIZIKA 12.kl.

 

29. jūnijs

30. jūnijs

1. jūlijs

2. jūlijs

3. jūlijs

ĢEOGRĀFIJA vsk.

 

 

EKONOMIKA vsk.

 

valsts v. 9.kl./r., m.

MĀCĪBVALODA (krievu)

 

6. jūlijs

7. jūlijs

8. jūlijs

9. jūlijs

10. jūlijs

INFORMĀTIKA VSK./r., pr.

INFORMĀTIKA VSK./pr.

 

12.kl.SVEŠVALODA 12.kl. (ppt)

 

 

13. jūlijs

14. jūlijs

15. jūlijs

16. jūlijs

17. jūlijs

LATVIEŠU  VAL 12.kl.(ppt)

 

 

MATEMĀTIKA 12.kl. (ppt)

 

 

BIOLOĢIJA 12.kl. (ppt)

20. jūlijs

21. jūlijs

22. jūlijs

23. jūlijs

24. jūlijs

VĒSTURE 12.kl. (ppt)

 

ĶĪMIJA 12.kl. (ppt)

 

 

FIZIKA 12.kl. (ppt)

 

27. jūlijs

28. jūlijs

29. jūlijs

30. jūlijs

31. jūlijs

MĀCĪBVALODA (krievu) (ppt)

INFORMĀTIKA vsk.(ppt)

EKONOMIKA vsk. (ppt)

ĢEOGRĀFIJA vsk.(ppt)

 

 

 

Lasīt vairāk...

Ekonomikas atlabšanai pēc Covid-19 krīzes Zemkopības ministrija piedāvā vērienīgu atbalsta pasākumu plānu lauksaimniecībai un pārtikas ražošanai

08.05.2020, 11:07

 

Trešdien, 6. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga vadīto attīstības grupu tautsaimniecības stimulēšanai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai iepazīstināja ar Zemkopības ministrijas priekšlikumiem.

 

Zemkopības ministrija izstrādājusi ļoti plašu pasākumu plānu 613 miljonu eiro apjomā, lai palīdzētu atgūties uzņēmējiem lauku apvidos. Ir svarīgai apzināties, ka lauksaimniecības produkcijas ražošana un pārstrāde ir viens no būtiskākajiem aspektiem, kas nodrošina ekonomisko izaugsmi un saglabā nodarbinātību tieši lauku teritorijās, tādēļ svarīgi ir atbalstīt lauku saimniecības un pārstrādes uzņēmumus, novirzot finansējumu 20 miljonu eiro mazo saimniecību atbalstam virzībai uz tirgus orientētu produktu ražošanu.

 

Tāpat ir akūti nepieciešama lauku ceļu infrastruktūras sakārtošana, lai stimulētu ekonomikas izaugsmi un uzņēmējdarbību, nodarbinātību arī būvniecības nozarē, tādēļ svarīgi novirzīt 125 miljonus eiro pašvaldību grants ceļu atjaunošanai un lauksaimnieku pievadceļu un laukumu būvniecībai.

 

Lai palielinātu lauksaimniekiem finanšu līdzekļu pieejamību un kompensētu saimnieciskās darbības ierobežojumus teritorijās ar dabas ierobežojumiem klimatisko apstākļu dēļ, plānots rast iespēju pasākumā “Teritorijas ar dabas un citiem specifiskiem ierobežojumiem” atbalstu izmaksāt no valsts budžeta līdzekļiem 2020. un 2021. gadā, tam novirzot 100 miljonus eiro.

 

Šobrīd Latvijas lauku attīstībai pieejamais finansējums ir izmantots jau 96% apmērā, kas samazina iespējas īstenot dažādus atbalsta pasākumus 2021. gadā. Tāpēc, no valsts budžeta līdzekļiem piešķirot 274 miljonus eiro līdzfinansējuma palielinājumam Lauku attīstības programmas pasākumu īstenošanai 2021. gadā, būs iespēja turpināt atbalsta pasākumus lauku teritorijās, nodrošinot ekonomiskās darbības turpināšanu, uzņēmējdarbības stiprināšanu un nodarbinātības saglabāšanu.

 

Lai novērstu Covid-19 negatīvo ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un nodrošinātu ekonomikas stiprināšanu lauksaimniecības nozarē – lauku saimniecību, pārtikas ražotāju un zinātnisko institūciju konkurētspējas veicināšanu, saglabājot nodarbinātību lauku teritorijās, 2021. gadā nepieciešams papildu finansējums 29 miljonu eiro apmērā finansējumam investīciju veicināšanai – kredītprocentu daļējai dzēšanai (10 miljoni eiro), finansējumam zinātnei lauksaimniecības nozarē (3 miljoni eiro) un finansējumam ciltsdarba maksājumiem (16 miljoni eiro).

 

Jau šobrīd pārtikas nozarē  tiek bremzēta eksporta plūsma, pārtikas uzņēmumos veidojas gatavās produkcijas krājumi. Esošai situācijai turpinot attīstīties šādā virzienā, eksporta iespējas var tikt zaudētas, kas nozīmē gan finansiālas problēmas, gan ražošanas apjomu samazināšanos pārtikas  ražošanas uzņēmumiem, kas var negatīvi ietekmēt arī primāro lauksaimniecības produktu ražotājus. Tādēļ ilgtermiņā jāīsteno virkne pasākumu, lai atjaunotu un stiprinātu pārtikas produktu eksportu – jāsniedz atbalsts dalībai izstādēs, tirgus veicināšanas un mārketinga pasākumiem starptautiskajos tirgos, ražotņu un produktu atbilstības novērtēšanai (sertificēšanai), tirdzniecības misijām, pārtikas zīmola izstrādei un veicināšanai. Tam nepieciešamais finansējums – 2 miljoni eiro gadā.

 

Situācijā, kad vietējais  patēriņš un eksporta tirgus  krītas,  pasākumi Latvijā ražoto  pārtikas produktu iekšējā patēriņa celšanai veicinātu patērētāju izvēli par labu vietējiem produktiem un kaut daļēji kompensētu radušos zaudējumus. Īpašs uzsvars būtu liekams uz paaugstinātas kvalitātes – nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas un bioloģiskās pārtikas kvalitātes shēmas produktu veicināšanu. Ilgtermiņā šādi pasākumi sekmēs  vietējo pārtikas produktu realizācijas pieaugumu, radīs papildus darba vietas. Tam nepieciešamais finansējums – 0,5 miljoni eiro gadā.

 

Svarīgi ir sniegt arī atbalstu meža nozarei, tāpēc saskaņā ar Zemkopības ministrijas priekšlikumiem jaunaudžu kopšanai ir jāparedz papildus finansējums 8 miljonu eiro apmērā, kas nodrošinās ne tikai ieguldījumu nākotnes meža CO2 piesaistēm, bet apmēram 75  tūkstošus cilvēkdienas darba Latvijas laukos.

_____________________________

Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Lasīt vairāk...

Nacionālais veselības dienests turpina darbu pie testēšanas pakalpojuma pilnveidošanas//visi Covid 19 analīžu rezultāti turpmāk iedzīvotājiem un ģimenes ārstiem pieejami E-veselībā

06.05.2020, 10:40

 

Turpinot darbu pie Covid 19 testēšanas pakalpojuma pilnveidošanas, Nacionālais veselības dienests (NVD) turpmāk gan iedzīvotājiem, kuri nodevuši analīzes COVID-19 infekcijas noteikšanai, gan viņu ģimenes ārstiem nodrošinās iespēju E-veselības portālā saņemt informāciju ne tikai par negatīviem testa rezultātiem, bet arī par pozitīviem un grūti interpretējamiem rezultātiem. Joprojām saglabājas iepriekšējā kārtība pozitīva un grūti interpretējama rezultāta gadījumā - iedzīvotājs un viņa ģimenes ārsts saņems Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) speciālista zvanu, kurš sniegs informāciju par turpmāko rīcību. Grūti interpretējama testa rezultāta gadījumā analīzes nepieciešams nodot atkārtoti.

 

Lai aplūkotu saņemto paziņojumu par Covid 19 rezultātiem, interneta pārlūkprogrammā jāatver adrese www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas “Pieslēgties” un “Iedzīvotājs”. Pēc autorizēšanās sistēmā analīžu rezultātu paziņojums būs apskatāms izvēlnē „Pastkastīte”. NVD mājas lapā pieejama arī pamācība. Gadījumā, ja nav iespējas pieslēgties E-veselības portālam, tad, lai saņemtu informācju par rezultātu, aicinām sazināties ar savu ģimenes ārstu vai zvanīt uz NVD bezmaksas klientu apkalpošanas tālruni 8000 1234 (darba laiks: no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.30 līdz 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.30 līdz 15.00.).

 

Vienlaikus tiek turpināts darbs pie pakalpojuma norises kvalitātes uzlabošanas, lai pēc iespējas īsinātu laika posmu no nosūtījuma uz izmeklējumu līdz rezultāta saņemšanai. Testēšanas pakalpojuma paredzamais ilgums no brīža, kad pacients reģistrēts pakalpojumam līdz brīdim, kad tiek saņemts rezultāts ir 2 - 4 dienas, taču praksē iespējami gadījumi, kad process var aizņemt ilgāku laika posmu. Šobrīd no pacientiem vairs netiek saņemta informācija par ilgstošu analīžu rezultātu gaidīšanu. Taču, gadījumos, ja analīžu rezultāti nav pieejami ilgstošāku laika posmu, iedzīvotāji tiek aicināti zvanīt uz NVD bezmaksas tālruni 8000 1234 vai rakstīt e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv un visi gadījumi tiks risināti individuāli.

 

COVID-19 laboratoriskā diagnostika sastāv no vairākiem posmiem – sākot ar pieteikuma saņemšanu laboratorijā, tā apstrādi, atgriezeniskās saites nodrošināšanu pacientam sniedzējam vienojoties par analīžu paņemšanas kārtību - analīžu paņemšanu nodošanas punktā vai nodrošinot pakalpojumu mājās, analīžu paraugu transportēšanu, apstrādi, rezultātu sagatavošanu un ievietošanu E-veselības portālā. Prakse liecina, ka ikvienā no šiem posmiem var rasties nobīdes no plānotā laika grafika, kas ietekmē rezultātu saņemšanas laiku.

 

Laboratorisko paraugu paņemšanas un apstrādes pakalpojumus nodrošina Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija, Centrālā laboratorija, E. Gulbja Laboratorija, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un Zinātniskais institūts “BIOR”.  

 

Jau vēstīts, ka laboratoriskā testēšana Covid 19 infekcijas noteikšanai sākta šā gada martā, sākotnēji analīžu nodošanas iespējas nodrošinot galvaspilsētā un pakāpeniski, paplašinot pakalpojumu, ieviesti analīžu nodošanas punkti vairākās pilsētās, tostarp nodrošinot arī pakalpojuma saņemšanu mājās, ja nav iespējas vai ir kādi citi būtiski iemesli kādēļ cilvēks nevar doties uz analīžu nodošanas punktu. Šobrīd darbojas 26 analīžu nodošanas punkti - 5 Rīgā, pa diviem punktiem Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā un Daugavpilī, savukārt, pa vienam – Jūrmalā, Cēsīs, Valmierā, Talsos, Tukumā, Jelgavā, Jēkabpilī, Preiļos, Madonā, Rēzeknē, Gulbenē, Alūksnē un Limbažos. Visi punkti aplūkojami NVD izveidotā kārtē http://j.mp/2xb6vtY

 

Informāciju sagatavoja:
Sintija Gulbe
Nacionālā veselības dienesta
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
 

Lasīt vairāk...

Atsāk pacientu pierakstīšanu uz plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem

06.05.2020, 10:38

 

Nacionālais veselības diensts (NVD) informē, ka, sākot ar 23.aprīli, ir atjaunots pacientu pieraksts uz visiem plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem, tostarp uz tiem, kas šobrīd epidemioloģisko risku mazināšanas un Covid 19 infekcijas izplatīšanās ierobežošanas nolūkā,  vēl nav pieejami un netiek sniegti. Savukārt, pierakstu uz pakalpojumiem, ko atļauts sniegt, ārstniecības iestādes iespēju robežās nodrošina prioritāri iedzīvotājiem, kuriem tie tika atcelti dēļ noteiktajiem ierobežojumiem.

 

Saskaņā ar veselības ministres Rīkojumu Nr.59, kas stājās spēkā šā gada 25.martā,  no 23.aprīļa ārstniecības iestādēm ir jāatsāk pacientu pierakstīšana uz visiem plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem. Vienlaikus ar rīkojuma grozījumiem, kas stājās spēkā 18.aprīlī, paredzēts, ka, sākot ar 20.aprīli, tiek paplašināts sniedzamo plānveida pakalpojumu apjoms. Uz šiem pakalpojumiem ārstniecības iestādes pierakstu nodrošina prioritāri pierakstot uz pakalpojumu tos pacientus, kuriem pakalpojums tika atcelts vai pārcelts pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas.

 

Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem šobrīd ir iespēja pieteikties un saņemt rīkojumā paredzētos valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus neatkarīgi no iepriekšējā pieraksta brīža un ārstniecības iestāde nosaka  konkrētu pakalpojuma saņemšanas datumu un laiku. Gadījumā, ja pieraksta laiku objektīvu iemeslu dēļ nevar noteikt, tad ārstniecības iestāde norāda aptuveno pakalpojuma saņemšanas datumu un aptuveni mēnesi pirms pakalpojuma saņemšanas laika informē par konkrētu datumu un laiku.

 

No šā gada 20. aprīļa ārstniecības iestādes, papildus jau iepriekš noteiktajiem ārstniecības pakalpojumiem, ir atsākušas sniegt šādus plānveida veselības aprūpes pakalpojumus:

 • valsts organizētā krūts vēža skrīninga izmeklējumus (mamogrāfiju);
 • ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu ehokardiogrāfijas, ultrasonogrāfijas, rentgenoloģijas, datortomogrāfijas, doplerogrāfijas, kodolmagnētiskās rezonanses, elektrokardiogrāfijas (tai skaitā Holtera monitorēšanas), veloergometrijas un elektroencefalogrāfijas izmeklējumu veikšanu;
 • pirmreizējas endokrinologa, kardiologa, reimatologa, pneimonologa, oftalmologa un neirologa konsultācijas;
 • diabētiskās pēdas aprūpi;
 • zobārstniecībā uzsākto zobu slimību ārstēšanas procesa un iesākto protezēšanas darbu pabeigšanu un ortodontisko ārstēšanu.

 

Ar detalizētu ārstniecības pakalpojumu sarakstu iespējams iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

 

NVD vērš uzmanību, ka joprojām ir pakalpojumi, kas ārkārtējās situācijas laikā, ja pacienta veselības stāvoklis nav akūts, netiek sniegti. Uz šiem pakalpojumiem tiek veidota pacientu gaidīšanas rinda un brīdī, kad to sniegšana tiks atjaunota, iestādes pacientu informēs par pakalpojuma saņemšanas datumu un laiku.

 

NVD šajā nedēļā saņemtas jau vairākas iedzīvotāju sūdzības par iestādēm, kas nodrošina valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus un atsaka un/vai nepiedāvā pierakstu uz plānveida izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, tādēļ dienests līgumpartneriem šonedēļ izsūtījis skaidrojošu vēstuli par pacientu pieraksta nodrošināšanas kārtību ārkārtas situācijas laikā.

 

NVD atgādina, ka ārstniecības iestādēs pacientu apkalpošanas temps šobrīd ir ievērojami lēnāks nekā tas bijis iepriekš, jo līdz ar daļēju plānveida pakalpojumu sniegšanas atjaunošanu, ieviesti arī vairāki drošības pasākumi -  starp pacientu vizītēm tiek veikti vairāk dezinfekcijas pasākumi nekā pirms Covid-19 epidēmijas sākuma, pakalpojumi tiek sniegti tikai laikā  no plkst. 9:00 līdz 16:00, nodrošinot atsevišķu pacientu plūsmu, novēršot vairāku pacientu vienlaicīgu uzturēšanos ārstniecības iestādes telpās, kā arī nosakot precīzu ierašanās laiku pakalpojuma saņemšanai.

 

Vienlaikus, tāpat kā līdz šim, tiek nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tostarp nepieciešamie izmeklējumi un konsultācijas. Arī ģimenes ārsta prakses turpina darbu. Tāpat tiek turpināts nodrošināt onkoloģiskās, dzīvību glābjošas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas rezultātā var iestāties invaliditāte. Nepieciešamo palīdzību saņem arī grūtnieces, “zaļā koridora” pacienti, HIV/AIDS un tuberkulozes un citi pacienti. Iespēju robežās konsultācijas tiek sniegtas attālināti.

 

NVD atgādina, ka joprojām ir spēkā kārtība, ka bez iepriekšējas pieteikšanās pie ārsta vai uz ārstniecības iestādi doties nedrīkst. Pirms nepieciešamā pakalpojuma saņemšanas ar ārstniecības personu, iestādi ir jāsazinās telefoniski vai elektroniski un doties var tika pēc tam, kad noteikts konkrēts ierašanās laiks un datums.

 

NVD aicina pacientus kopā ar ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu izvērtēt, kādus veselības aprūpes pakalpojumus šobrīd var atlikt. Īpaši būtiski tas ir personām, kuras vecākas par 60 gadiem un personām ar novājinātu imunitāti. Gadījumos, ja veselības stāvoklis pasliktinās, jāsazinās ar savu ģimenes vai ārstējošo ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību, savukārt dzīvībai kritiskā situācijā, jāzvana Neatliekmās medicīniskās palīdzības dienstam pa tālruni 113.

 

Ja nav pieejams savs ģimenes ārsts vai veselības problēmas parādās ārpus ārsta darba laika, par savu veselība stāvokli un nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem var konsultēties, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kas darbojas visu diennakti vai, iepriekš piesakoties, apmeklēt dežūrārstu.

 

Lai noskaidrotu par pieejamajām ģimenes ārstu praksēm vai saņemtu precīzu informāciju par šobrīd pieejamajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, NVD aicina informāciju meklēt vietnē rindapiearsta.lv. Vienes  sadaļā Ģimenes ārsti pieejama visa informācija par valstī darbojošām ģimenes ārstu praksēm, kas sniedz valsts apmaksātos pakalpojumus, un to kontaktinformācija. Tāpat rindapiearsta.lv pieejama informācija par valsts apmaksātajiem pieejamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Ar atzīmi pie pakalpojuma „IR” vai „NAV” tiek apzīmēta konkrētā pakalpojuma pieejamība. Šobrīd, ņemot vērā mainīgo situāciju, vietnē netiek ievietota informācija par gaidīšanas rindu garumiem pie speciālistiem vai izmeklējumiem un par pierakstu, jāinteresējas sazinoties ar ārstniecības pakalpojumu sniedzēju. Par jautājumiem saistībā ar valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalojumu pieejamību var zvanīt arī uz NVD bezmaksas klientu apkalpošanas tālruni 8000 1234 (darba laiks no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.30 līdz 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.30 līdz 15.00.; 1. un 4.maijā informatīvais tālrunis nestrādās) vai rakstīt uz e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv.

 

Gadījumos, ja ārstniecības personas, vai ārstniecības iestādes atsakās veikt pierakstu uz valsts apmaksātajiem pakalpojumiem, iedzīvotāji aicināti informēt NVD, zvanot uz bezmaksas klientu apkalpošanas tālruni 8000 1234, savukārt pretenziju gadījumā par saņemtajiem ārstniecības pakalpojumiem vai ārstniecības personu atteikšanos sniegt veselības aprūpes pakalpojumus, aicinām vērsties Veselības inspekcijā.

 

Informāciju sagatavoja:
Sintija Gulbe
Nacionālā veselības dienesta
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
 

Lasīt vairāk...

Tiek izsniegtas pārtikas pakas un pārtikas kuponi

06.05.2020, 10:52

 

Riebiņu novada domes deputāti 2020. gada 14. aprīļa ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu par “Atbalsta sniegšanas kārtību pārtikas iegādē Riebiņu novada ģimenēm ar bērniem un novada izglītības iestāžu izglītojamajiem ārkārtas situācijas laikā”, lai aprīlī un maijā atbalstītu Riebiņu novada administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušās ģimenes, kas audzina bērnus  un tās ģimenes, kuru bērni izglītojas Riebiņu novada izglītības iestādēs.

 

Lēmums tika pieņemts atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumam Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, lai nodrošinātu valsts budžeta dotācijas izglītojamo brīvpusdienām izlietojumu. Pašvaldības aprīlī un maijā saņemto valsts budžeta dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai 1. – 4. klases izglītojamiem par laikposmu, kad valstī ir noteikta ārkārtējā situācija, atbilstoši pašvaldības domes lēmumam var izlietot tās administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušo 1. – 4. klases izglītojamo ēdināšanai, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm. 

 

Tikai tad, ja pašvaldībai ir neizmantoti brīvpusdienu nodrošināšanai piešķirtie valsts budžeta līdzekļi, atbilstoši pašvaldības domes lēmumam pašvaldība ir tiesīga izlietot tos administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušo 5. – 9. klases izglītojamo ēdināšanai, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

 

Riebiņu novada dome nolēma piešķirtās valsts budžeta dotācijas brīvpusdienu nodrošināšanai  izlietot Riebiņu novada administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušo 1. – 4. klases izglītojamo ēdināšanai, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm, izsniedzot bērniem pārtikas pakas.  Pārtikas pakas vērtība vienam  skolēnam tika aprēķināta šādi: piešķirtā mērķdotācija 1. – 4. klašu skolēnu ēdināšanai mēnesī/dalīta ar bērnu skaitu no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm.

 

Papildus valsts dotācijai vēl arī tika nolemts piešķirt pašvaldības nodrošināto finansējumu brīvpusdienām EUR 0,80 apmērā vienam izglītojamajam mācību dienā (pirmsskolas vecuma bērniem, pamatskolas un vidusskolas skolēniem) izsniedzot pārtikas kuponu vienam no izglītojamā vecākiem kā atbalstu pārtikas iegādei, tiem bērniem, kuri ir reģistrēti un apmeklē Riebiņu novada izglītības iestādes.

 

Aprīlī pārtikas pakas saņēma 65 bērni un 438 bērni saņēma kuponus pārtikas iegādei, kas jau ir izdalīti. Tāpat arī maijā ģimenes saņems iepriekšminēto atbalstu. Konkrētāka  informācija sekos no 10. līdz 15. maijam. Lūgums sekot informācijai e-klašu pastos par saņemšanas datumiem.

 

Lasīt vairāk...

Labdarības akcija “Piepildīt sapni - 7”

30.04.2020, 10:22

 

Paradoksāli, bet Covid-19 apstādinātais laiks ir atraisījis mūsos cēlākas jūtas: solidaritāti, pieticību, jēgpilnāku attieksmi pret ikdienas rutīnu. Tas arī ir licis uz savas ādas izjust to, ko nozīmīga sabiedrības daļa jūt gadiem, - vecāka gada gājuma cilvēki, cilvēki ar invaliditāti, hroniskām saslimšanām, fiziskiem un garīgiem traucējumiem, kuri bieži vien arī „normālajā” ikdienā spiesti pavadīt laiku izolēti vai baudīt dzīvi ar ierobežojumiem.

 

Viduslatgales pārnovadu fonds jau septīto gadu Preiļu, Līvānu, Aglonas, Riebiņu un Vārkavas novados apzina bērnus, kuriem kādas slimības dēļ dzīvē netrūkst objektīvu šķēršļu. Bērnus ar īpašām vajadzībām, bet mums visiem saprotamiem sapņiem. Vienam tā ir mācībām nepieciešama lieta, citam – lieta, kas padara ikdienu paciešamāku un patīkamāku, vēl citam – jauns, nebijis piedzīvojums, kuru sirds kāro, bet nesasniedz.

 

Labdarības akcija “Piepildīt sapni” ir ikgadēja iespēja kopīgiem spēkiem piepildīt šo bērnu kārotos sapnīšus. Mēs nevaram kā burvju fejas pamāt ar kociņu un iedot bērniem labu veselību, bet varam kopā saziedot līdzekļus, lai bērnu ilgošanās pēc noderīgas, attīstošas vai iepriecinošas lietas kļūtu par īstenību.

 

Šogad esam apņēmušies īstenot 15 bērnu sapņus. No Preiļu novada savu sapņu piepildījumu gaida 6 bērni, no Riebiņu novada 3 bērni, no Līvānu novada ilgojas 4 bērni, no Vārkavas novada cer pie kārotām lietām tikt 2 bērni.

 

Mēs aicinām ikvienu savu iespēju robežās uz brīdi kļūt par „labo feju” - “Piepildīt sapni” ziedotāju. Ziedojot mēs atdodam kādu daļu savas naudas, bet iegūstam pretim bērnu laimīgās acis, uzticēšanos pieaugušajiem un pasaulei, pārliecību, ka skaļi izteiktas vēlēšanās tiek sadzirdētas, un mēs palīdzam viens otram tās īstenot. Saka, ka laimi un veselību par naudu nenopirksi. Bet ziedošana ir viens no veidiem, kā par naudu padarīt pasauli labāku un cilvēkus priecīgākus.

 

Lasīt par bērniem, kuri gaida jūsu atbalstu, un iespēja ziedot ir Viduslatgales pārnovadu fonda mājas lapā www.vlpf.lv. Ziedojot norādiet “Ziedojums-Piepildīt sapni”. Jebkura Jūsu ziedotā summa palīdzēs piepildīt bērna sapni, veicinās viņa dzīves kvalitātes uzlabošanos! Fondam ir sabiedriskā labuma statuss, tāpēc ziedotāji var piemērot iedzīvotāju vai uzņēmumu ienākuma nodokļu atlaidi. Visi saziedotie līdzekļi nonāk tam paredzētajam mērķim. Fonda administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.


Fonda rekvizīti : 

Nodibinājums "Viduslatgales pārnovadu fonds"
Reģ. nr. 40008210954
AS "SEB Banka"
Konta nr. LV35UNLA0050021079970

AS „Citadele banka”
Konta nr. LV17PARX0016753060001

AS "Swedbank"

Konta nr. LV72HABA0551046892983

 

Informācija par nodibinājumu „Viduslatgales pārnovadu fonds” www.vlpf.lv, vlpf@inbox.lv, 28399197

Par labdarības akciju: https://www.vlpf.lv/piepildit-sapni/labdaribas-akcija-piepildit-sapni-7

Lasīt vairāk...

Par būvju dzēšanu bez maksas no Kadastra informācijas sistēmas

29.04.2020, 16:08

 

Valsts zemes dienests (turpmāk – Dienests) 2019.gada jūlijā un 2020.gada janvārī pašvaldībām, ministrijām un Akciju sabiedrībai "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor (Privatizācijas aģentūra)" nosūtīja vēstules ar aicinājumu sakārtot datus par Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā (turpmāk – Kadastra informācijas sistēma) reģistrētām ēkām, tai skaitā aicinājumu dzēst Kadastra informācijas sistēmā reģistrētas, bet apvidū neesošas ēkas.

 

Daudzas no institūcijām izrādīja interesi par ēku dzēšanu no Kadastra informācijas sistēmas bez maksas,  kā tas paredzēts Ministru kabineta 2012.gada 10.aprīļa noteikumu Nr.263 “Kadastra objekta reģistrācijas un kadastra datu aktualizācijas noteikumi”, 150.1.apakšpunktā, kurā noteikts, ka Kadastra informācijas sistēmā ierakstu par būvi dzēš, ja no Būvniecības informācijas sistēmas saņemtas ziņas par būves neesību.

 

Dienests informē, ka no 2020.gada 1.aprīļa ir nodrošināta datu aktualizācija, ja Kadastra informācijas sistēmā ar datu apmaiņas servisu no Būvniecības informācijas sistēmas saņemtas ziņas par būves neesību. Šajos gadījumos datu aktualizācija Kadastra informācijas sistēmā notiks automātiski, bez maksas un bez ierosinātāja iesnieguma. Līdz ar to, ja Kadastra informācijas sistēmā tiks saņemta informācija no Būvniecības informācijas sistēmas, ierosinātājam vairs nebūs jāvēršas Dienestā ar iesniegumu, lai ierosinātu būves dzēšanu.

 

Ierosinātājam ar iesniegumu Dienestā būs jāvēršas tikai gadījumos, ja būvvalde vai cita institūcija, kas veic būvvaldes funkcijas:

 1. līdz 2020.gada 31.martam izdotā dokumentā vai Būvniecības informācijas sistēmā ir apstiprinājusi informāciju par būves neesību;
 2. nelieto Būvniecības informācijas sistēmu, lai sagatavotu dokumentus par būves neesību un personai izsniegtā dokumentā ir apstiprinājusi informāciju par būves neesību.  

 

Gadījumā, ja Kadastra informācijas sistēmā datu apmaiņas ietvaros izdzēstā būve ir ierakstīta arī zemesgrāmatā, tad īpašniekam ar attiecīgu lūgumu jāvēršas attiecīgajā pilsētas (rajona) tiesā, lai dzēstu ierakstu par būvi arī zemesgrāmatā.

 

Papildus informējam, ka no 2020.gada 1.aprīļa ir nodrošināta datu aktualizācija Kadastra informācijas sistēmā, ja ar datu apmaiņas servisu no Būvniecības informācijas sistēmas saņemtas ziņas par būves vai telpu grupas pieņemšanu ekspluatācijā vai būvdarbu pabeigšanu. Arī šajos gadījumos datu aktualizācija Kadastra informācijas sistēmā notiks automātiski, bez maksas un bez ierosinātāja iesnieguma, bet ierosinātājam ar iesniegumu Dienestā būs jāvēršas tikai gadījumos, ja būvvalde vai cita institūcija, kas veic būvvaldes funkcijas:

 

 1. līdz 2020.gada 31.martam izdotā dokumentā vai Būvniecības informācijas sistēmā ir apstiprinājusi informāciju par būves vai telpu grupas pieņemšanu ekspluatācijā;
 2. nelieto Būvniecības informācijas sistēmu, lai sagatavotu dokumentus par būves vai telpu grupas pieņemšanu ekspluatācijā vai būvdarbu pabeigšanu un personai izsniegtā dokumentā ir apstiprinājusi informāciju par būves vai telpu grupas pieņemšanu ekspluatācijā.  
Lasīt vairāk...

2020. gadā tiešo maksājumu vienotā iesnieguma termiņš ir pagarināts līdz 15. jūnijam

28.04.2020, 13:01

 

Ministru kabineta 2015.gada 10.marta noteikumos Nr.126 “Tiešo maksājumu piešķiršanas kārtība lauksaimniekiem” pagarinot vienotā iesnieguma iesniegšanas termiņu no 22. maija uz 15. jūniju.

 

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 vīrusu izplatību un esošos ierobežojumus, šogad ir pagarināts vienotā iesnieguma iesniegšanas termiņš no 22. maija uz 15. jūniju un attiecīgi arī vienotā iesnieguma grozījumu termiņš ir pagarināts no 15. jūnija līdz 30. jūnijam.

 

Vienotā iesnieguma termiņš pagarināts, jo lauksaimniekiem šobrīd nav iespējams saņemt klātienes konsultācijas, aizpildot vienoto iesniegumu. Šogad Lauku atbalsta (LAD) darbinieki sazinās ar tiem lauksaimniekiem, kuriem iepriekšējā gadā bija nepieciešama palīdzība aizpildīt iesniegumus. Vienotais iesniegums pa tālruni tiek aizpildīts, pamatojoties uz 2019. gada atbalsta iesnieguma datiem un lauksaimnieka pa tālruni sniegto informāciju par izmaiņām tajos. LAD darbinieki ar lauksaimnieku pārrunā aizpildītā vienotā iesnieguma saturu, t.i., deklarēto lauku skaitu, kopējo pieteikto platību, deklarētos kultūraugus un to platības, pieteiktos atbalsta veidus. Lauksaimnieku pa tālruni izteiktais mutvārdu iesniegums ir pamats vienotā iesnieguma iesniegšanai. Saruna ar lauksaimnieku tiek ierakstīta un kalpo kā apliecinājums datu pareizībai.

Papildus atgādinām, ka lauksaimnieki ar LAD  var konsultēties, zvanot pa tālruni 67095000.

 

Grozījumi arī paredz iespēju LAD nepieciešamības gadījumā šogad pieprasīt no lauksaimnieka lauka fotogrāfiju, lai pārliecinātos par attiecīgās platības atbilstību atbalsta saņemšanas nosacījumiem. Tā kā ir jāievēro sociālā distancēšanās, var veidoties situācijas, kad LAD nevarēs veikt pārbaudes uz vietas saimniecībā un lauka fotogrāfijas varētu tikt pieprasītas gadījumos, ja izvērtējot visus pieejamos tālizpētes materiālus, nebūs iespējams pārliecināties par attiecīgās platības atbilstību maksājuma saņemšanas nosacījumiem.

 

MK noteikumi “Grozījums Ministru kabineta 2015.gada 10.marta noteikumos Nr.126 "Tiešo maksājumu piešķiršanas kārtība lauksaimniekiem”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis”.

_____________________________

Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027070, mob.: 26534104; e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

Lasīt vairāk...

Radeitys jaunys latgalīšu uzleimis aplikacejom “WhatsApp” i “Telegram”

27.04.2020, 10:35

Latgalīšu portals lakuga.lv papyldynuojs aplikaceju “WhatsApp” i “Telegram” latgaliskūs uzleimu kluostu, īkļaunūt jaunus kasdīnys saziņā lītuotus vuordus i frazis. Digitaluos uzleimis radeitys ar mierki ceļt latgalīšu volūdys prestižu i veicynuot tuos lītuojumu.

 

2019. gods nūgalē “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” prezentēja aplikaceju “Latgalian stickers”/ “Latgalīšu uzleimis”, pīduovojūt sazinis aplikacejā “WhatsApp” integrēt viertini latgalisku vuordu i fražu i izmontuot tuos syuteišonai sarakstēs ar rodim, draugim i kolegom. Vāluok uzleimis tyka pīduovuotys ari aplikacejis “Telegram” lītuotuojim.

 

Svynūt 27. apreli kai Latgolys kongresa dīnu, portals lakuga.lv papyldynuojs uzleimu kluostu ar jaunim latgalīšu vuordim i frazem, par pīmāru, “Lai lūbās!”, “Lyudzu!”, “Veseļojīs!”, “#nameiz”, “Troks voi nu Rogovkys?”, “Cīšs apskuovīņs!” i c. Kūpumā aplikacejā daīmamys 42 uzleimis.

 

Uzleimu izveidē portals lakuga.lv sasadorbuoja ar dizaineri Inesi Krivmani i programātuoju Juoni Rancānu. Tūs izveidi finansiali atbaļsteja ASV dzeivojūšais latgalīts, uzjiemiejs i Latvejis gūda konsuls Teksasys štatā Pīters Aloizs Ragaušs.

 

Digitaluos uzleimis radeitys latgalīšu volūdys prestiža ceļšonai i lītuojuma pīauguma veicynuošonai. “Asmu gandareits i prīceigs, ka uzleimis ir givušs atsauceibu, i ceru, ka papyldynuotuo verseja aplikacejis lītuotuojim patiks,” soka P. Aloizs Ragaušs.

 

Lītuotnei “WhatsApp” dūmuotuo aplikaceja “Latgalian stickers”/ “Latgalīšu uzleimis” bezmoksys daīmama Android operātuojsistemys mobilūs īreiču lītuotuojim. iPhone lītuotuojim cikom aplikaceja nav daīmama, jo nu uzjāmuma “Apple” natyka sajimts akcepts tuos īvīsšonai. Idejis autori itūšaļt struodoj pi cytu rysynuojumu, lai uzleimis byutu daīmamys ari iPhone eipašnīkim. Cikom iPhone lītuotuoji “WhatsApp” sajimtuos latgalīšu uzleimis nu Android sistemu lītuotuoju var saglobuot kai “Favorīti/Favourite” (juoizspīž iz uzleimis i juosekoj tuoļuok nūruodeitojim darbeibom) i izmontuot syuteišonai.

 

Sovukuort lītuotnis “Telegram” izmontuotuoji bez īrūbežuojumu uzleimis var lītuot gon sovūs Android, gon iOS tuolruņūs.

 

Uzleimis “WhatsApp” lītuotuojim Android telefonūs

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ltg.stickers

https://ej.uz/LatgalianStickers

 

Uzleimis “Telegram” lītuotuojim Android i iOS telefonūs

 

https://t.me/addstickers/LatgalianStickers

 

Jau asūšajim uzleimju lītuotuojim papyldynuotuo verseja byus daīmama, apstyprynojūt aplikacejis atjaunynuojumus. “WhatsApp” lītuotuojim piec atjaunynuojumu veikšonys juoatver uzleimu aplikaceja i juonūspīž “Add to WhatsApp”.

 

Video ar izveiduotajom uzleimem

https://www.youtube.com/watch?v=MnR2CHWD8Ao&t=3s

 

“Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” ir pasaulī vīneigais tikai latgalīšu rokstu volūdā saturu rodūšs medejs. Tymā var skaiteit par Latgolys i latgaliskuos kulturys aktualitatem, intervejis ar sabīdreibā zynomim cylvākim, kai ari atrast vierteigus materialus latgalīšu volūdys zynuošonu uzlobuošonai. Portalu lakuga.lv uztur bīdreiba “Latgolys Studentu centrs”. Portala i bīdreibys dorbu itūšaļt atbolsta Vaļsts kulturkapitala fonds.

 

Informaceju sagataveja:

Vineta Vilcāne

Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv redaktore

info@lakuga.lv

26149207

Instagram.com/voluuda

Facebook.com/lakuga.lv

Lasīt vairāk...

Par 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanas statistikas veidlapas iesniegšanu

21.04.2020, 14:14

 

Laukos viss ir nozīmīgs – pieskaiti visu!

 

Centrālā statistikas pārvalde (turpmāk - Pārvalde) šogad organizē lauksaimniecības skaitīšanu, kurā iegūtā informācija būs pamats Latvijas un Eiropas Savienības lauksaimniecības tālākai attīstībai šajā desmitgadē, tādēļ Jūsu līdzdalība skaitīšanā īpaši svarīga.

 

Skaitīšana notiek saskaņā ar Eiropas Savienībā noteiktām vienotām prasībām reizi desmit gados, tādēļ tās rezultāti būs salīdzināmi, ticami un atbilstoši Eiropas Statistikas prakses kodeksa kvalitātes kritērijiem. Latvijā Lauksaimniecības skaitīšanas notiek kopš 1920. gada un pēdējā skaitīšana notika 2010. gadā.

 

Lauksaimniecības skaitīšanas informācija jāsniedz visām lauku saimniecībām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu – apsaimnieko lauksaimniecības zemi vai audzē lauksaimniecības dzīvniekus, vai uztur zemi labā lauksaimniecības un vides stāvoklī.

 

Skaitīšanā būs jāsniedz tikai tie dati, kas nav pieejami administratīvajos reģistros, tas nozīmē, ka nebūs jāsniedz dati, kas jau ir Lauku atbalsta dienesta (LAD) Integrētās administrēšanas un kontroles sistēmas ES Tiešo maksājumu datubāzē, Lauksaimniecības datu centra (LDC) Lauksaimniecības dzīvnieku reģistrā, LDC Bioloģiskās lauksaimniecības informācijas sistēmā un LDC Novietņu infrastruktūras reģistrā.

 

Informējam, ka Jūsu lauku saimniecība ir iekļauta 2020. gadā lauksaimniecības skaitīšanā. No šā gada 15. aprīļa lauksaimniecības skaitīšanas datus variet iesniegt, aizpildot Ministru kabineta apstiprināto oficiālās statistikas veidlapu LS-2020 (https://www.csb.gov.lv/lv/Respondentiem/Veidlapas), Pārvaldes elektroniskajā datu vākšanas (EDV) sistēmā e.csb.gov.lv.

 

Pārvaldes EDV sistēmai iespējams pieslēgties:

 • ar Latvija.lv (ar internetbanku);
 • ar jau esošo EDV lietotāja vārdu un paroli;
 • kļūt par EDV sistēmas lietotāju un reģistrēties.

 

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, lūdzam būt atbildīgiem un iesniegt 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanas informāciju elektroniski, aizpildot anketu CSP EDV sistēmā. Ja nebūsiet aizpildījuši lauksaimniecības skaitīšanas anketu tiešsaistē, no 1. oktobra ar Jums sazināsies intervētājs.

 

Anketu ir iespējams nosūtīt Pārvaldei arī pa pastu uz adresi Lāčplēša iela 1, Rīga, LV-1301 vai uz elektroniskā pasta adresi: ls2020@csb.gov.lv

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties pa bezmaksas tālruni 80202808 darbdienās no 8.30 līdz 17.00 vai uz elektroniskā pasta adresi: ls2020@csb.gov.lv.

 

Pārvalde vāc, apstrādā un analizē statistiku par tautsaimniecību un sociālekonomiskajiem procesiem, pamatojoties uz Statistikas likuma 14. pantu un Ministru kabineta noteikumiem par Oficiālās statistikas programmu 2020.-2022. gadam.

 

Pārvaldes apkopotie lauksaimniecības skaitīšanas dati būs sabiedrībai brīvi pieejami un kalpos datu lietotāju vajadzībām, kā arī valstiski svarīgu lēmumu pieņemšanai. Tāpēc katra Jūsu aizpildītā veidlapa ir svarīga, lai apkopotie dati būtu kvalitatīvi.

 

Atbilstoši spēkā esošajai Eiropas Savienības un Latvijas Republikas likumdošanai Pārvalde ir tiesīga vākt un apstrādāt personu datus, un tās pienākums ir nodrošināt Jūsu sniegto datu aizsardzību un konfidencialitāti. Iesniegtie dati tiek uzskatīti par konfidenciāliem, un tos izmanto tikai kopsavilkumu veidošanai.

Lasīt vairāk...

Pievienojies zemessargu rindām

21.04.2020, 13:10

 

Vēlies papildināt zināšanas militārajā jomā? Vēlies uzlabot savu fizisko formu un interesanti pavadīt savu brīvo laiku? Zemessardzes 36. Kaujas atbalsta bataljons (Lūznavā, Jaunatnes ielā 4)  aicina Tevi pievienoties zemessargu rindām.

 

Zemessardzes 36. Kaujas atbalsta bataljons (Lūznavā, Jaunatnes ielā 4)  aicina Tevi pievienoties zemessargu rindām. Lai to izdarītu jāievēro vairāki nosacījumi:

 

IESTĀŠANĀS NOSACĪJUMI

Lai kļūtu par zemessargu, Tev:

 • jābūt Latvijas Republikas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem;
 • nedrīksti būt krimināli sodīts,
 • nedrīksti atrasties narkologa un psihiatra uzraudzībā.

 

KĀ MAN RĪKOTIES TĀLĀK?

 

Ja atbilsti augstāk minētajiem kritērijiem, tad dodies uz Zemessardzes 36. Kaujas atbalsta bataljonu (ZS 36.KAB) Lūznavā, Jaunatnes ielā 4 vai atrodi savai dzīvesvietai tuvāko zemesasardzes vienību.

 

Līdzi ņem pasi un izglītību apliecinošu dokumentu. Uz vietas vienībā aizpildīsi iesniegumu par stāšanos Zemessardzē.

 

Tāpat saņemsi medicīnas nosūtījums un dosies pie ģimenes ārsta, un veiksi norādītās medicīnas pārbaudes.

 

Sakarā ar esošo situāciju valstī pirms došanās uz vienību, aicinām sazināties telefoniski 26676291 (Lūznava), 27881952 (Daugavpils) vai izmantojot e-pasta adreses - santa.pastare@mil.lv, gunta.zimele@mil.lv

 

KAS SEKO VĒLĀK?

 

  1. Iesniedz Zemessardzes bataljonā medicīnas pārbaudes rezultātus.

  2. Saņem apstiprinājumu par uzņemšanu Zemessardzes vienībā.

  3. Noslēdz līgumu ar Zemessardzi.

  4. Nodod svinīgo zvērestu un Tu kļūsti zemessargs!

  5. Apgūsti zemessarga pamatapmācības kursu 21 dienas garumā, apmācību nometnes veidā.

 

Nometnes laikā Tev būs iespēja apgūt: ierindas apmācību, dienesta disciplīnu, topogrāfiju, kaujas šaušanas iemaņas, lauku kaujas iemaņas, ieroču un medicīnas apmācību.

 

ESOT ZEMESSARDZĒ, TU IEGŪSI:

 

 • Iespēju paralēli savai civilajai karjerai veidot militāro karjeru zemessardzē;
 • Uzlabosi savu fizisko veselību;
 • Stiprināsi savu morāli un pārliecību par savām spējām;
 • Mācību dienu kompensāciju – 1 apmācību diena~31 EUR, nometnes laikā (21 diena) ~ 500 EUR.

 

Esi savas zemes sargs – stājies Zemesardzē!

 

Gaidām Tevi Zemessardzes 36. Kaujas atbalsta bataljona zemessargu rindās!

 

Mēs atrodamies Lūznavā, Jaunatnes ielā 4.

Radās jautājumi vai ir neskaidrības, droši zvani – 26676291, 27881952!

 

Lasīt vairāk...

Papildinājums e-Loms pakalpojumā

20.04.2020, 14:36

 

E-Loms pakalpojumā ir veikti papildinājumi, kas skar licenču iegādi un atskaišu iesniegšanu pēc makšķerēšanas.

 

Turpmāk portālā makšķerēšanas licences varēs iegādāties tikai autorizējoties; pērkot licenci kādai citai personai jānorāda makšķernieka personas kods; uz licencēm tiek atainots makšķernieka personas kods; makšķernieks, kurš nav nodevis loma atskaiti vispirms saņem atgādinājumu e-pastā ar tekstu, ka loma atskaites nenodošanas gadījumā netiks pielaists pie licences pirkšanas attiecīgajā ūdenstilpē noteiktu laika periodu; ja atskaite pēc licences derīguma termiņa beigām netiek nodota, pēc 20 kalendārajām dienām makšķerniekam tiek liegta iespēja iegādāties jaunu licenci attiecīgajā ūdenstilpē.

 

Par to, ka ir veikta bloķēšana, makšķernieks saņem paziņojumu e-pastā; ja pēc bloķēšanas makšķernieks atskaiti iesniedz 20 kalendāro dienu laikā, piekļuve licenču iegādei tiek atjaunota; iespēja iegādāties licences attiecīgajā ūdenstilpē tiek automātiski atbloķēta pēc laika posma, ko katrs licenču izsniedzējs var norādīt e-Loms administrēšanas vidē www.visvaris.lv. Katrai ūdenstilpei šis laika periods ir atšķirīgs, taču parasti bloķēšana ilgst 1 vai 2 gadus vai līdz nākošā gada beigām kā ir norādīts saistošajos noteikumos. 

Lasīt vairāk...

Pašvaldība izsniegs pārtikas pakas un pārtikas kuponus

17.04.2020, 11:11

 

Riebiņu novada domes deputāti 14.04.2020. ārkārtas domes sēdē pieņēma lēmumu “Atbalsta sniegšanas kārtība pārtikas iegādē Riebiņu novada ģimenēm ar bērniem un novada izglītības iestāžu izglītojamajiem ārkārtas situācijas laikā” , lai jau tuvākajā laikā atbalstītu mūsu novada ģimenes, kas audzina bērnus un tās ģimenes, kuru bērni izglītojas Riebiņu novada izglītības iestādēs.

 

☘️ 21 € vērtas  pārtikas pakas (aprīlī un maijā) ar produktiem saņems īpaši atbalstāmās kategorijas: Riebiņu novadā dzīvesvietu deklarējušās daudzbērnu ģimenes, maznodrošinātās un trūcīgās ģimenes, kuru bērni mācās no  1. – 4. klasei.

 

☘️ 16 € vērtībā pārtikas kuponu produktu iegādei aprīlī un maijā saņems to ģimeņu bērni (pirmsskolas vecuma bērni, 5 – 6gadnieki, 1. – 12. klases audzēkņi), kuri mācās (ir reģistrēti) Riebiņu novada izglītbas iestādēs, tostarp pirmskolas izglītības iestādē. 

 

☘️ Pārtikas pakas  un pārtikas kuponus varēs saņemt tajā izglītības iestādē, kuru apmeklē jūsu bērns vai novada pagastu teritoriālajās pārvaldēs. Konkrētāka informācija sekos nākošnedēl.

 

☘️ Sekojiet informācijai par saņemšanas datumiem!

 

Atbalsta sniegšanas kārtība pārtikas iegādē Riebiņu novada ģimenēm ar bērniem un novada izglītības iestāžu izglītojamajiem ārkārtas situācijas laikā

 

Lasīt vairāk...

Ja vēlies piedāvāt pašizolācijas pakalpojumu…

17.04.2020, 11:57

 

Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” sadarbībā ar novadu tūrisma informācijas centriem apkopo informāciju par naktsmītnēm, arī privātpersonām, citām iestādēm, kas COVID-19 pandēmijas laikā piedāvā pašizolācijas vietu.

 

Ja vēlies, lai par tevi ir informācija šajā apkopojumā, atsūti informāciju uz sava novada TIC.

 

Preiļu un Riebiņu novada teritoriju uzņēmēji, privātpersonas informāciju (adrese, telefons, mājaslapa, ja ir, papildus informācija par iespējām vai apraksts)  aicinām sūtīt uz tic@preili.lv.

 

SVARĪGI!

 

Krīzes laikā, izvēloties piedāvāt pašizolācijas pakalpojumu, aicinām naktsmītņu īpašniekus rūpīgi izvērtēt savas spējas nodrošināt nepieciešamos apstākļus šī pakalpojuma saņēmējiem un nodrošināt pietiekamu drošību saviem darbiniekiem, kaimiņiem u.c., t.i. iespēju sekot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) norādītajām higiēnas prasībām, atbilstošu telpu dezinfekciju, izvairīšanos no nevajadzīgas saskarsmes ar personālu u.tml..

 

Vairāk par šīm prasībām:

 

https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/aktualitate-par-jauno-koronavi

https://www.latvia.travel/lv/zinas/aicinam-izvertet-atbildigi-savas-iespejas-nodrosinat-pasizolacijas-pakalpojumu?fbclid=IwAR1pcYGEWI84o2BA9lIFZLFapCCKmUsvpOQj2WTWIhkrE7191w7LM9ZxOIw

 

Iveta Šņepste,

Preiļu novada TIC vadītāja

Lasīt vairāk...

Iedzīvotāju ievērībai – ārkārtējas situācijas laikā VUGD neveic plānotās pārbaudes dzīvojamā sektorā

16.04.2020, 12:55

 

Ņemot vērā informāciju par nenoskaidrotu personu aktivitātēm, apmeklējot mājokļus un maldinot iedzīvotājus, ka pārbauda, vai ir uzstādīti dūmu detektori, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka ārkārtējas situācijas laikā VUGD amatpersonas neveic dzīvojamā sektora plānotās ugunsdrošības pārbaudes vai apsekošanu.

 

Atgādinām, ka VUGD amatpersonas par plānotajām pārbaudēm iepriekš informē par ugunsdrošību objektā atbildībās personas – īpašniekus, pārvaldniekus vai īrniekus. Veicot neplānotās pārbaudes, tiek uzrādīts VUGD lēmums.

 

Ierodoties uz pārbaudi, VUGD amatpersona nosauc vārdu, uzvārdu, amatu un uzrāda dienesta apliecību. Ugunsdrošības pārbaudes tiek veiktas dienesta formas tērpā. Ugunsdrošības inspektors nekad neprasīs samaksu par ugunsdrošības pārbaudes veikšanu.

 

Ja neesat pārliecināti, vai persona, kas ieradusies uz pārbaudi, strādā VUGD, zvaniet pa tālruni 67075824 vai meklējiet informāciju www.vugd.gov.lv/kontakti. Par aizdomīgām personām aicinām ziņot Valsts policijai, zvanot 110.

Lasīt vairāk...

54-72 no 1817 jaunumiem

1 2 3 4 5

...

101