Notikumu kalendārs

    Jūnijs    

Jaunumi

Jau 4. jūnijā sāksies LRT veidots tematisku raidījumu cikls

20.05.2020, 10:59

 

Sākot ar 4. jūniju trīs nedēļas pēc kārtas jūnijā un pēc tam sākot ar 9. jūliju vēl trīs nedēļas pēc kārtas ik ceturtdienu pl. 07:00 kanālā RīgaTV 24, kā arī Re:TV kanāla interaktīvajā apraidē pl. 18:15, bet virszemes apraidē pl. 18:30 būs skatāms jauns Latgales reģionālās televīzijas (turpmāk LRT) veidots sešu ziņu radījumu cikls. Projekta gaitā raidījumos “Pieci novadi Latvijā” (RīgaTV 24), kā arī “Reģionālās televīzijas piedāvā” (Re:TV interaktīvā apraide) un “Runā Latgale” (Re:TV virszemes apraide)  tiks iekļauti trīs tematiski sižeti, veltīti mazākumtautībām aktuālām tēmām, kā arī visvairāk Covid-19 skartajām nozarēm, to vidū: izglītībai, uzņēmējdarbībai, tūrismam, drošībai un kultūrai.

 

 

Nākamajā dienā pēc šo sižetu pārraides jeb sešas piektdienas jūnijā un jūlijā tie tiks tulkoti krieviski un pārraidīti raidījuma “Runā Latgale” krievu versijā Re:TV kanāla virszemes apraidē pl. 18:45. Savukārt, katras šīs nedēļas nogalē gaidāms studijas ieraksts ar konkrētās nozares ekspertiem, ko varēs vērot kanālā RīgaTV 24 svētdienu rītos pl. 06:00 un pl. 08:30.

 

Raidījumu cikla gaitā skaidrosim un izzināsim, kas aizvien turpinoties ārkārtējam stāvoklim, gan arī pēc tam – visvairāk satrauc iedzīvotājus, kādas ir iepriekš minēto nozaru nākotnes ieceres un idejas, gan arī rādīsim veiksmes stāstus, kas pierāda, ka reģionos dzīvo un darbojas aktīvi un radoši cilvēki.

           

Raidījumu gaitā dosimies uz visdažādākajām vietām Latgalē un sižetu, kā arī studijas ierakstu tematika būs interesanta kā jauniešiem, tā vecākajai paaudzei. Turklāt, katrs varēs sev interesējošos jautājumus uzdot viesiem, kas svētdienās piedalīsies studijas ierakstos. To varēs darīt iesūtot jautājumus uz e-pastu lrt.zinas@inbox.lv, zvanot vai rakstot īsziņas, kā arī sazinoties What’s Up lietotnē t.nr. 26339536, gan arī uzrunājot LRT žurnālistes Ausmu Sprukti, Beatrisi Jakobsoni un Svetlanu Dudarenoku sociālo tīklu vietnē Facebook.com.

 

Visi seši ziņu raidījumi, to tulkojumi krievu valodā un seši studijas ieraksti taps ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes atbalstu, kas gūts konkursā “Par satura veidošanu reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kā arī elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida mazākumtautību valodās”.

 

Pēc pārraides televīzijā visus izveidotos materiālus varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā https://xtv.lv/, bet sižeti krievu valodā tiks ievietoti speciāli tiem paredzētā LRT sociālo tīklu vietnē: https://www.youtube.com/channel/UCGmAXYrwg2VNe2J_zLSXMPw.

 

P.S. Ārkārtējā stāvokļa laikā kanālu RīgaTV 24 un Re:TV programmās var būt raidījumu raidlaiku izmaiņas.

 

 

Ausma Sprukte

LRT žurnāliste

e-pasts: a.sprukte@inbox.lv

Lasīt vairāk...

NVA uzsāk akciju sezonas nodarbinātības veicināšanai

18.05.2020, 15:50

 

Lai veicinātu sezonas darbu devēju un sezonas darbu meklētāju satikšanos, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), sākot ar šī gada maiju, rīko īpašu akciju „Sezonas darbi” un aicina darba devējus, kuri meklē sezonas darbiniekus, iesaistīties akcijā, reģistrēt sezonas darba piedāvājumus NVA CV un vakanču portālā (https://cvvp.nva.gov.lv) vai jebkurā NVA filiālē visā Latvijā.

 

Darba devēju reģistrētās sezonas vakances tiks operatīvi publicētas vienkopus un ik dienu aktualizētas sadaļā „Sezonas darbi” NVA tīmekļvietnes galvenajā lapā (www.nva.gov.lv), kā arī sadaļās „Klientiem” un „Darba devējiem”. Līdz ar to darba meklētāji varēs ērti un ātri iegūt informāciju par aktuālajām sezonas vakancēm un piemeklēt sev vispiemērotāko darba vietu, savukārt darba devējiem tā būs iespēja atrast sezonas darbiniekus.

 

NVA direktore Evita Simsone: „Katru gadu, vasarai tuvojoties, gan Latvijas lauku saimniecībām, gan vairāku citu nozaru darba devējiem nepieciešami sezonas darbu veicēji.   Aicinu bezdarbniekus un darba meklētājus aktīvi sekot NVA akcijai „Sezonas darbi”, apmeklēt NVA mājaslapu, iepazīt aktuālos sezonas darba piedāvājumus un pieteikties piemērotam sezonas darbam. Aicinu darba devējus akcijas „Sezonas darbi” laikā ne vien reģistrēt sezonas vakances, bet arī izmantot NVA pakalpojumu piemērotu pretendentu atlasei.”

 

Sociālajā vietnē Facebook “ ir izveidots konts CV un vakanču portāls”, kurā publicēta informācija par akcijas „Sezonas darbi” norisi, NVA CV un vakanču portālu, tā iespējām, aktuālajām vakancēm un piemērotu pretendentu atlasēm.

 

NVA reģistrētie bezdarbnieki, strādājot sezonas darbus, var saglabāt arī bezdarbnieka statusu, jo līdz šī gada 31.decembrim bezdarbniekiem ir pagarināts īslaicīgās nodarbinātības periods, proti – NVA reģistrētais bezdarbnieks saglabā bezdarbnieka statusu, ja ir nodarbināts uz noteiktu laiku, kas gada periodā nepārsniedz kopumā 120 dienas.

 

Darbs gaida darītāju!

  

Detalizētāka informācija par NVA akciju „Sezonas darbi”: https://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=700

Lasīt vairāk...

Lielajā Talkā šogad kopumā talkots 955 vietās visā Latvijā

18.05.2020, 11:49

 

Neskatoties uz laikapstākļiem un vīrusa draudiem, arī šogad talkotāji bijuši aktīvi un pieteikuši 955 talkošanas vietas, kas ir tikai par 1/3 mazāk nekā pagājušajā gadā. Latvija šogad var kalpot par piemēru visām pasaules valstīm, jo pat sarežģītos apstākļos, kad valstī noteikts ārkārtējais stāvoklis, cilvēki rūpējas ne vien par savu veselību, bet arī par apkārtējo vidi. Tomēr neaizmirsīsim, ka šī talka ir lieliska iesildīšanās Pasaules talkai, kura norisināsies 19. septembrī.

 

Šogad Lielā Talka notika nedaudz neierastākā formātā, lielāku uzsvaru liekot uz individuālu talkošanu, taču, pēc valdības lēmuma, kas atļāva pasākumus, kuros var pulcēties līdz 25 cilvēkiem, pieauga arī pieteikto talku skaits.

 

“Man ir patiess prieks, ka cilvēki, neskatoties uz lietu un vēju, kā arī ierobežojošiem noteikumiem, šodien tomēr devās talkot. Es kārtējo reizi pārliecinos, ka mūsu tauta ir apbrīnas vērta. Mēs spējam iedvesmot viens otru un citus uz labiem darbiem. Laikam jau vēlme pēc tā, lai mēs dzīvotu sakoptā, skaistā un zaļā valstī, ir ierakstīta mūsu ģenētiskajā kodā. Pilnīgi piekrītu tam, ko šorīt, atklājot talku, teica Valsts prezidents, proti, ka Lielā Talka ir viena no latviešu gudrākajām tradīcijām un ar to mums jādalās ar citām pasaules valstīm. Vēlos vēlreiz pateikties visiem tiem, kuri saprot, ka sakopjot savu apkārtni, lai varam dzīvot zaļā un ekoloģiski tīrā vidē, mēs labvēlīgi ietekmējam arī savu veselību. Nebiju cerējusi, ka talkai tiks pieteikts tik liels vietu skaits, bet tas, ko redzu šodien, liecina, ka spējam izvērtēt, kas ir svarīgi mums visiem kopumā,” uzsver Lielās Talkas valdītāja Vita Jaunzeme.

 

Ņemot vērā cilvēku atsaucību un to, ir vēlme turpināt talkot arī nākamās nedēļas laikā, to ir iespējams darīt, taču talka jāsaskaņo ar savu vietējo pašvaldību. Aicinām, ka ne tikai Lielās Talkas norises laikā, bet gan visa gada garumā, cilvēki ir aicināti talkot un rūpēties par vidi.

 

“Šogad mēs nerīkojam kolektīvo uzņēmuma talku, taču Latvijas Valsts mežu darbinieki, neskatoties uz to, piedalās individuāli. Diemžēl jāsecina, ka pēdējos gados atkritumu daudzums Latvijas mežos nevis samazinās, bet pieaug. Tāpēc mūsu darbiniekiem talkošana nav sveša lieta, atkritumu mežā savācam teju katru dienu. Tāpēc aicinu arī ikvienu Latvijas iedzīvotāju, dodoties pastaigā dabā, paņemt līdzi maisiņu un pa ceļam savākt arī atkritumus. Ja katrs no mums būs tik atbildīgs, tad kopīgiem spēkiem panāksim to, ka Latvija tik tiešām mūs tīrākā un zaļākā valsts pasaulē!” Uzsver Latvijas valsts mežu Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

 

“Iepriekšējos gadus mūsu uzņēmums talkoja Sarkandaugavas apkārtnē, taču šogad situācija ir mazliet savādāka, un aicinājām visus savus darbiniekus talkot savās mājās, lai kopīgiem spēkiem sakoptu Latviju. Mums, kā uzņēmumam, ir patiess prieks atbalstīt Lielo Talku, jo strādājam kopīga mērķa – Latvijas ilgtspējīgas attīstības – vārdā. Manuprāt, uzņēmumiem vajadzētu vairāk aizdomāties par to, kā savu ražošanas procesu padarīt zaļāku un videi draudzīgāku, lai saglabātu to tīru un veselīgu. Tieši tāpēc mums ir liels gandarījums būt daļai no Lielās Talkas un nest šo ideju tālāk,” skaidro “Mežpils alus” mārketinga vadītāja Inga Berkoviča.

 

Tiekamies šā gada 19.septembrī Pasaules talkā!

Lasīt vairāk...

Izsludināta pieteikšanās konkursam “Sakoptākais mežs 2020”

18.05.2020, 11:09

 

Veicinot ilgtspējīgu saimniekošanu Latvijas mežos un aicinot meža apsaimniekotājus runāt par labas mežsaimniecības prakses uzturēšanu, sākta pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības konkursam “Sakoptākais mežs”. Konkurss noritēs jau ceturto gadu, un savu pieteikumu ikviens interesents var iesniegt līdz 15. jūlijam.

 

 

Konkursa “Sakoptākais mežs” mērķis ir ne tikai runāt par labu meža apsaimniekošanas praksi, bet arī dot iespēju meža apsaimniekotājiem palepoties ar paveikto. Kā stāsta Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks – labu mežu apsaimniekošanas piemēru netrūkst, atliek tikai par tiem vairāk runāt.

 

“Konkursu "Sakoptākais mežs” organizējam jau ceturto gadu, tāpēc droši varu teikt, ka Latvijā netrūkst meža apsaimniekotāju, kas zina, kā ilgtspējīgi saimniekot mežā un var dalīties ar savām zināšanām tālāk. Tāpēc esam pārliecināti, ka šāds konkurss nāk par labu gan apsaimniekotājiem, kas var mācīties no citu meža īpašnieku pieredzes, gan visai sabiedrībai kopumā,” skaidro A. Muižnieks.

 

Pagājušajā gadā konkursā uzvarēja Aivars Vanags, kurš Viļakas novadā apsaimnieko 33,6 hektārus zemes. Viņam svarīgi ir tas, lai meža apsaimniekošana būtu gan mežsaimnieciski, gan ekonomiski pamatota. Tā kā Aivars, apsaimniekojot mežu, mēdz balstīties arī uz citu cilvēku pieredzi, viņš šo konkursu saskata kā iespēju meža apsaimniekotājiem bagātināt savas zināšanas. Kā stāsta Aivars, mežs ir reāla vieta dabā. Uz to var aizbraukt, apskatīties un noklausīties saimnieka stāstu par to, kas mežā darīts, kas izdevies. Un konkurss “Sakoptākais mežs” ir viens no veidiem, kā smelties citu meža apsaimniekotāju pieredzi.

 

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus arī šogad konkursantus vērtēs pēc meža īpašnieku ieguldījuma produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, kopšanas metodēm, meža infrastruktūras, zinātniski pamatotu metožu izmantošanas ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā, ainavas elementu plānošanas, kā arī saskarsmes ar kaimiņiem un pašvaldību. Konkursa norises gaitā arī tiks veicināta sabiedrības izpratne par to, ko nozīmē ilgtspējīga meža apsaimniekošana un kādēļ tā ir nepieciešama Latvijas mežos.

 

Konkursa balvu fonds sastāv no praktiski pielietojama motorinstrumenta jaunaudžu kopšanai un divām dāvanu kartēm meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla iegādei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai „Zelta čiekurs” nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

 

Konkursa nolikums un papildu informācija par pieteikšanos un vērtēšanas kritērijiem meklējami šeit: www.mezaipasnieki.lv. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

Lasīt vairāk...

Pieejams atbalsts darba devējiem darba aizsardzības uzlabošanā

18.05.2020, 10:51

 

Laikā, kad daudzi uzņēmumi cieš zaudējumus Covid-19 izraisītās krīzes dēļ, turpinās pieteikšanās Eiropas Sociālā fonda projekta "Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana" bezmaksas atbalstam darba aizsardzības uzlabošanā bīstamo nozaru uzņēmumos.

 

Bezmaksas atbalstam var pieteikties ikviens mikro, mazais vai vidējais uzņēmums, t.sk. zemnieku saimniecība,  kurā strādā ne vairāk kā 249 darbinieki un kurš darbojas bīstamajā nozarē, piemēram, ēku būvniecībā, mežistrādē, augkopībā, lopkopībā, pārtikas ražošanā vai kādā citā no 39 Ministru kabineta 2005. gada 8. februāra noteikumos Nr. 99 noteiktajiem komercdarbības veidiem.  Ar visām bīstamajām nozarēm var iepazīties: https://likumi.lv/ta/id/101364-noteikumi-par-komercdarbibas-veidiem-kuros-darba-devejs-iesaista-kompetentu-instituciju

 

Atbalsta saņēmējiem tiek nodrošinātas konsultācijas un palīdzība dokumentācijas izstrādē, ja uzņēmumā atbilstoši Ministru kabineta 2007. gada 2. oktobra noteikumu Nr. 660 prasībām nav veikts vai ir daļēji veikts darba vides riska novērtējums un nav izstrādāts darba aizsardzības pasākuma plāns. Uzņēmumi, kuriem piešķirts atbalsts “Konsultācijas darba devējiem”, var pieteikties arī atbalsta “Laboratoriskie mērījumi” saņemšanai, lai veiktu laboratoriskos mērījumus (līdz 500 eiro) darba vides riska faktoru ekspozīcijas noteikšanai, ja šādu nepieciešamību konstatēs eksperti.

 

Savukārt, ja uzņēmumā ir veikts darba vides riska novērtējums un izstrādāts darba aizsardzības pasākuma plāns vai attiecībā uz uzņēmumu pieņemts lēmums par atbalsta “Konsultācijas darba devējiem” piešķiršanu, ir iespēja pieteikties darba aizsardzības speciālistu un uzticības personu apmācībām. Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programmas ilgums ir 60 stundas. Darbinieks, kurš apguvis pamatlīmeņa zināšanu programmu, var pieteikties specializēto zināšanu apguvei darba aizsardzības jomā konkrētā nozarē, kuru ilgums ir 40 stundas. Apmācībām pieteikties var uzņēmumi, kuros strādā līdz 10 darbiniekiem.

 

Ja uzņēmumā ir veikts darba vides riska novērtējums, izstrādāts darba aizsardzības pasākumu plāns un izveidota darba aizsardzības organizatoriskā struktūra atbilstoši Darba aizsardzības likuma 9. panta prasībām, darbinieku, kurš ievēlēts  par uzņēmuma uzticības personu, var deleģēt  uzticības personu apmācībām darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanās. Apmācību ilgums  40 stundas.

 

Valsts darba inspekcija aicina bīstamo nozaru mikro, mazos un vidējos uzņēmumus izmantot Eiropas sociālā fonda projekta piedāvātās iespējas un saņemt bezmaksas atbalstu darba vides drošības sakārtošanai.

 

Papildus informācija par bezmaksas atbalsta saņemšanu, rakstot uz e-pastu: info.esf@vdi.gov.lv un zvanot pa tālruņiem: 27891465, 25725168 vai 25702127.

Lasīt vairāk...

R. Mūka muzejs atsāk apmeklētāju uzņemšanu

13.05.2020, 14:32

Bezmaksas attālinātas juristu konsultācijas

13.05.2020, 11:19

 

Nepieciešama juridiska konsultācija? Risinājums – attālināta telefonkonsultācija vai rakstiska atbilde tiešsaistē!

 

Lai veicinātu ikviena iedzīvotāja informētību par savām tiesībām un tiesisko interešu aizsardzību ārkārtējās situācijas apstākļos, kā arī nodrošinātu juridisku atbalstu strīdu risināšanā un iespējamo seku novēršanā, šā gada maijā mēnesī,  sākot ar 18.maiju līdz 29.maijam darba dienās  no plkst. 10.00 līdz 16.00, ikvienam būs iespēja saņemt bezmaksas attālinātas juridiskās konsultācijas no augsti kvalificētiem juristiem.

 

Konsultēties ar juristiem varēs par šādām tēmām: ģimenes tiesības, aizsardzība no vardarbības, cietušo tiesības, darba tiesības, saistību izpilde, zaudējumu piedziņa, maksātnespējas process u.c.

 

Lai saņemtu konsultāciju norādītajā laikā, jāzvana uz bezmaksas informatīvo tālruni 1 1 6 0 0 6 vai jāraksta, izmantojot tiešsaistes konsultāciju rīku, interneta vietnē www.cietusajiem.lv.

            

Svarīgi: pirms konsultācijas noformulēt savu jautājumu; vēlams atrasties telpās un nodrošināties ar iespēju pierakstīt Jums svarīgo informāciju.

 

Attālinātās juristu konsultācijas Juridiskās palīdzības administrācija organizē, piesaistot juridiskās palīdzības sniedzējus, ar kuriem ir noslēgts juridiskās palīdzības līgums, un izmantojot bezmaksas informatīvo tālruņa 116006 tālruņa infrastruktūru (telefonlīnija un interaktīva komunikācijas platforma), kas izveidota cietušo personu informatīvajam atbalstam un darbojas atbilstoši noslēgtajam deleģēšanas līgumam starp Juridiskās palīdzības administrāciju un biedrību “Skalbes”.

Lasīt vairāk...

Riebiņu CB atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē

13.05.2020, 11:12

Skaidrojums par Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” minēto ierobežojumu attiecināmību uz reliģisko organizāciju darbību

13.05.2020, 11:08

 

Ministru kabinets ar 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, (turpmāk – rīkojums), izsludināja valstī ārkārtējo situāciju un noteica vairākus būtiskus ierobežojumus, kas tieši attiecināmi arī uz reliģiskajām organizācijām. Ministru kabineta 2010. gada 7. maija sēdē ir pieņemti grozījumi rīkojumā, kuri koriģē iepriekš ieviestos ierobežojumus, ar 2020. gada 12. maiju atļaujot pulcēšanos gan iekštelpās, gan ārtelpās organizētos pasākumos, t. sk. organizētu reliģisku darbību veikšanai, kas veicamas pulcējoties, ja tiek ievērotas šādas prasības:

 

 1. vienlaicīgi pasākumā ir ne vairāk kā 25 cilvēki, ievērojot sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus;
 2. pasākumiem, kuros apmeklētājs piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, nepiemēro iepriekšminēto cilvēku skaita ierobežojumu;
 3. pasākuma laiks nepārsniedz trīs stundas iekštelpās;
 4. pasākuma organizators nodrošina ierobežojumu ievērošanu un dezinfekcijas līdzekļu pieejamību dalībniekiem.

 

Ņemot vērā minēto, īpaši vēršu uzmanību un skaidroju rīkojumā paredzētos ierobežojumus:

 

Atgādinu, ka atbilstoši š.g. 30. marta skaidrojumam dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, bet nepulcina uz to draudzi, nav uzskatāma par reliģisko darbību, kas veicama pulcējoties, proti, par organizēto pasākumu minētā rīkojuma 4.5.apakšpunkta izpratnē. Tādējādi, šādos gadījumos reliģiskās darbības veikšanas vietā vienlaikus var atrasties tāds personu skaits, kas nodrošina savstarpējās divu metru distances un citu noteikto sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu.

 

Savukārt, organizējot laulību, kristību, bēru vai tml. ceremoniju, kas ir organizēts pasākums minētā rīkojuma izpratnē, dalībnieku skaits (ieskaitot garīgo un kalpojošo personālu) nevar pārsniegt 25 cilvēkus, neatkarīgi no tā, vai pasākums tiek organizēts iekštelpās vai ārtelpās. Turklāt iekštelpās notiekošā pasākuma laiks nevar pārsniegt trīs stundas. Attiecībā uz ārtelpās notiekošajiem pasākumiem maksimālais norises laiks netiek ierobežots. Papildus minētajam, pasākuma organizatoram ir pienākums nodrošina ierobežojumu ievērošanu un dezinfekcijas līdzekļu pieejamību dalībniekiem.

 

Atgādinu, ka saskaņā ar rīkojuma 4.5.24.apakšpunktu neievērot divu metru distanci var ne vairāk kā divas personas, kā arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā un personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

 

Vēršu uzmanību tam, ka vēl joprojām ikviens ir aicināts īpaši izvērtēt riskus pirms apmeklēt publiskās vietas un organizētus pasākumus, t.sk. dievnamus.

 

Aicinu visas draudzes publiski informēt draudzes locekļus par ierobežojumiem, t.sk. publiskojot Veselības ministrijas epidemioloģiskās prasības,  un ar atbildību izturēties pret tiem,  turpinot ievērot maksimālo piesardzību. 

 

Tāpat uzsveru, ka reliģiskajām organizācijām ir jāsadarbojas ar Valsts policiju un citām institūcijām sabiedriskās kārtības un epidemioloģisko prasību nodrošināšanai.

 

 

 

Ministru prezidenta biedrs,

tieslietu ministrs                                                                     J. Bordāns

Lasīt vairāk...

Mazajiem uzņēmumiem laukos pieejams īpašs ALTUM aizdevums

13.05.2020, 10:55

 

Nereti uzņēmējiem ir grūtības saņemt aizdevumu bankās, jo nepieciešamais aizdevuma apjoms ir par mazu vai, uzsākot jaunu biznesu, nav nedz kredītvēstures, nedz finanšu plūsmas. ALTUM mazo aizdevumu uzņēmējiem lauku teritorijās jau izmanto visdažādāko nozaru uzņēmēji visā Latvijā. Arī šobrīd, Covid-19 vīrusa izplatības laikā, šī ALTUM programma noder daudziem uzņēmējiem reģionos.

 

 “Šis ir ļoti vienkāršs atbalsta mehānisms dažādu nozaru maziem un vidējiem uzņēmējiem, kas strādā ārpus lielajām pilsētām, lauku teritorijās. Programmas mērķis ir palīdzēt situācijās, kad komercbankas nav gatavas finansēt klientus, kam var būt ļoti dažādi iemesli – uzņēmums tikko sācis darboties un tam nav kredītvēstures vai uzņēmums vēlas palielināt apjomus, bet trūkst nodrošinājuma aizdevumam. Visbiežāk tas skar dzīvesstila uzņēmumus un mazās saimniecības, sākot no tradicionālās lauksaimniecības līdz pat dažādu pakalpojumu sniegšanai, piemēram, ēdināšana, skaistumkopšana u.c. Aizdevumu izsniedzam un aicinām pieteikties arī uzņēmīgos, kuriem ir biznesa ideja un plāns, taču pietrūkst finansējuma,” stāsta ALTUM Programmu attīstības departamenta vadītājas vietnieks Gatis Sniedziņš, atgādinot, ka pieejamas arī visas pārējās ALTUM īstenotās programmas.

 

Lauku uzņēmēji norāda, ka nereti grūtības sagādā tas, ka bankas aizdevumu vieglāk ir saņemt tad, ja tas ir lielāka apjoma, nekā nepieciešams, sniedzot pretim nodrošinājumu. Savukārt dažkārt tieši tajā brīdī nepieciešamās, lai arī salīdzinoši nelielās summas, saimniecībai pašai sakrāt ir grūti. Līdzekļi īpaši nepieciešami jaunas uzņēmējdarbības uzsākšanai, kad ir ļoti daudz dažādas vajadzības. Piemēram, ražošanas telpu iekārtošana, aprīkojuma iegāde – viss maksā naudu, sākot no datora un beidzot ar aizsardzības līdzekļiem, sākot no friziera krēsla un beidzot ar cementa maisītāju. Neesot kredītvēsturei un naudas plūsmai, ko uzrādīt, banku finansējums nav pieejams. Savukārt ALTUM atbalsts nereti ļauj uzņēmumam sasniegt pietiekamu apgrozījuma līmeni, lai jau to gada pārskats būtu pievilcīgs arī bankām, līdz ar to – paplašinās iespējas iegūt nepieciešamo finansējumu arī turpmākai attīstībai.

 

Kā stāsta ķiploku audzētājs Jānis Veide no Vecumnieku novada, kurš savu saimniecisko darbību reģistrējis 2015. gadā, biznesa sākums pirms pieciem gadiem bijis smags. Šobrīd saimniecībā jau ir zemes apstrādes un ražas novākšanas tehnika, kā arī visi procesi pietiekami automatizēti. Pēdējā sezonā ķiploki iestādīti jau 3,72 hektāros zemes. Lai to īstenotu, bija nepieciešams aizņemties naudu, bet uzņēmums bankām nebija interesants – naudas plūsma nepietiekama, zemes, ko varētu ieķīlāt, lai paņemtu kredītu, arī nebija. Tādēļ atbalstu viņš meklēja ALTUM, un līdz šim brīdim ALTUM atbalstu uzņēmuma attīstībai izmantojis jau divreiz.

 

Stoļerovas pagasta bioloģiskās zemnieku saimniecības “Madalesija” īpašniekam Jurim Gardam, kurš nodarbojas ar piena lopkopību, un kura ganāmpulks ar 20 liellopiem apsaimnieko aptuveni 46 ha lielu platību, bija nepieciešams neliels aizdevums augsnes apstrādes disku iegādei. Un šādā brīdī uzņēmums nonāk sprukās – dažus tūkstošus eiro, bez nodrošinājuma dabūt nevar. Tādēļ viņš vērsies pie ALTUM, ar kuru sadarbojas jau aptuveni sešus gadus, lai iegūtu nepieciešamo atbalstu tālākai saimniecības izaugsmei.

 

Madonas novada uzņēmums “Timber Art” ir piemērs, kā, saņemot nepieciešamo atbalstu, uzņēmums var piedzīvot strauju izaugsmi – tas gada laikā ir strauji uzsācis ražošanu, iekarojis tirgu un veiksmīgi eksportē savu ražojumu ārpus Latvijas. Uzņēmums ražo mucu pirtis un, lai saņemtu daļu no nepieciešamā finansējuma, startēja arī ALTUM programmā “Mazie aizdevumi lauku teritorijām”. Pateicoties šim finansējumam, tika nopirktas ražošanas iekārtas un jau pērnās vasaras sākumā uzņēmums sāka ražot pirmās termokoka pirts mucas. Šobrīd aizņēmuma lielākā daļa jau ir atdota un atlikuši maksājumi pāris simtu eiro apmērā mēnesī, kas uzņēmumam esot ļoti minimāls maksājums.

 

Par ALTUM programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās”

 

ALTUM Mazo aizdevumu lauku teritorijās līdz 25 000 eiro var saņemt bez papildu nodrošinājuma, tikai ar privāto galvojumu. Nav vajadzīgs ieķīlāt nekustamo īpašumu, vai kā nodrošinājumu izmantot jauni iegādāto tehniku. Tieši tādēļ lielākā daļa sadarbības partneru izvēlas mazākus aizdevumus bez nodrošinājuma, jo citur viņiem šādas iespējas neviens nepiedāvā. Savukārt aizdevumam virs 25 000 eiro nodrošinājums ir uzņēmuma manta, t.sk. aizdevuma ietvaros iegādātie pamatlīdzekļi. Par papildu nodrošinājumu var kalpot cits īpašums, īpašnieku u.c. galvojumi. Vairāk informācijas par programmu var iegūt ALTUM mājaslapā.  

Lasīt vairāk...

Iespēja iznomāt piepūšamās atrakcijas Riebiņu novadā

13.05.2020, 10:50

Biedrība “Preiļu rajona partnerība” izsludina atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 8. kārtu

13.05.2020, 10:33

 

Biedrība “Preiļu rajona partnerība” izsludina atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 8. kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākumā  „Darbību īstenošana saskaņā ar SVVA stratēģiju”, atbilstoši Ministru kabineta 2015.gada 13.oktobra noteikumiem Nr.590 „Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtībai lauku attīstībai apakšpasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” (turpmāk tekstā- MK Noteikumi Nr.590).

 

Vairāk lasi ŠEIT.

Lasīt vairāk...

Biedrība “Preiļu rajona partnerība” izsludina atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 6. kārtu

13.05.2020, 10:29

 

Biedrība “Preiļu rajona partnerība” izsludina atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 6. kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākumā  „Darbību īstenošana saskaņā ar SVVA stratēģiju”, atbilstoši Ministru kabineta 2015.gada 13.oktobra noteikumiem Nr.590 „Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtībai lauku attīstībai apakšpasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” (turpmāk tekstā- MK Noteikumi Nr.590).

 

Vairāk lasi ŠEIT.

Lasīt vairāk...

Individuālās pedagoga karjeras konsultanta konsultācijas

13.05.2020, 10:26

Riebiņu vidusskolas komanda piedalīsies "FIZMIX Eksperiments" neklātienes finālā

13.05.2020, 10:18

 

61 komanda no visas Latvijas piedalīsies "FIZMIX Eksperiments" neklātienes finālā, tostarp Riebiņu vidusskolas komanda “Rūķi” (Ritvars Vjakse, Agnija Jemeļjanova, Evija Bergmane Sprūdža, Viktorija Nagle un Aleksandrs Rukmans). Radošumu, izdošanos un veiksmi Jums un Jūsu skolotājai Lailai Vibornajai!

 

Šis ir īpašs gads AS "Latvenergo" organizētajam 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" – konkurss norisinās jau ceturtdaļgadsimtu, un šogad pirmo reizi konkursa fināls notiks iepriekš nebijušā neklātienes formā. Konkursa neklātienes atlases kārta noslēgusies, un ir noskaidrota 61 zinošākā komanda, kura piedalīsies finālā, lai cīnītos par Latvijas erudītāko komandu godu.

 

Konkursa organizatori globālās pandēmijas dēļ saskārās ar vairākiem izaicinājumiem. Tika atcelts Baltijā lielākais fizikas festivāls, kura laikā būtu norisinājies konkursa fināls, kā arī bija jāmeklē risinājumi fināla norisei, jo dalībnieki līdz ārkārtas stāvokļa izsludināšanai bija ieguldījuši daudz darba neklātienes kārtas uzdevumu risināšanā.

 

Neskatoties uz visiem izaicinājumiem, konkursa fināls norisināsies 20. maijā, taču neklātienē, - skolēniem katram individuāli būs jārisina dažādi interesanti fizikas uzdevumi.

 

Konkursa "FIZMIX Eksperiments" eksperts Ansis Ēcis: "Jau iepriekšējos gados esmu piedalījies konkursā gan kā eksperts, gan konkursa fināla žūrijā, taču šogad izaicinājums ir lielāks. Arī mums, fizikas ekspertiem, ir jāpiedomā, lai sagatavotu uzdevumus, kurus skolēni varētu veikt katrs savās mājās, individuāli. Šī situācija liek mums domāt "ārpus rāmjiem" un iejusties skolēnu ādā, kuriem šie uzdevumi būs jāveic. Šogad konkursa finālistiem būs jādemonstrē ne tikai savas zināšanas fizikā, bet arī spējas strādāt patstāvīgi un uzticēties saviem komandas biedriem. Protams, ļoti žēl, ka šogad visi kopā netiksimies fizikas festivālā, taču šī mums visiem būs vērtīga pieredze, kura noderēs visu atlikušo dzīvi."

 

 Konkursa finālā iekļuva pa desmit erudītākajām komandām no Rīgas pilsētas un Rīgas, Vidzemes, Zemgales un Latgales reģioniem. Izņēmums ir Kurzemes reģions, ar vienpadsmit fināla komandām, jo divas komandas dala desmito vietu.

 

Šogad galvaspilsētu pārstāvēs divas komandas no Rīgas 74. vidusskolas - “Zinātkāri” un “Asprātīgie”, Rīgas 66. speciālo vidusskolu “Astes gaisā”, Rīgas 84. vidusskolu “84-9”, Rīgas Klasisko ģimnāziju “Apgaismotāji” un “TimeKillers”, Rīgas Angļu ģimnāziju “Fizzy Mixers”, Privāto pamatskolu "Maksima" komanda “iq_2”, Rīgas Valsts 1. ģimnāziju “Kvieklis” un Rīgas 88. vidusskolu komanda “Alianse”.

 

Erudītākās komandas no Rīgas reģiona pārstāvēs divas komandas no Jūrmalas pilsētas Jaundubultu vidusskolas “Wrong Turn” un “WAGASHI”, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas “LEMRE” un “VIP”, Tukuma 3. pamatskolas “Gentilis”, Zvejniekciema vidusskolas “SABNK”, Jaunpils vidusskolas “VARME”, Majoru vidusskolas “Draugi1”, savukārt, Siguldas Valsts ģimnāzijas “Lētais Darbaspēks” un “Viļumsoni”.

 

No Vidzemes reģiona finālā piedalīsies skolēni no Madonas Valsts ģimnāzijas “Epsilons131” un “Epsilons132”, Gulbenes 2. vidusskolas “fizmixeri”, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas “Kvarki”, Cēsu Valsts ģimnāzijas “Piecstaru Dāvida zvaigzne”, Lizuma vidusskolas “LiVi”, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas “AASimba”, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas “Fifiķi”, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas “Swan” un no Madonas pilsētas vidusskolas “spektrsM”.

 

Kurzemes reģiona vienpadsmit zinošākās komandas no Nīcas vidusskolas “TAHJONI”, Skrundas vidusskolas “Dūdeles”, Liepājas Liedaga vidusskolas “Pozitroni”, Dundagas vidusskolas “AGREKs”, Talsu Kristīgā vidusskolas “Melnie caurumi”, Liepājas 7. vidusskolas “kvanti”, Ventspils 1. pamatskolas “Kurzemnieki” un “Stariņi”, Piltenes vidusskolas “Piltene”, Ventspils 6. vidusskolas “Gudrīši” un “Ašie”.

 

No Latgales reģiona savas zināšanas fizikā pārbaudīs jaunieši no Līvānu 2. vidusskolas “Bozoni” un “Fotoni”, Daugavpils 3. vidusskolas “Jaudīgais piecinieks”, Riebiņu vidusskolas “Rūķi”, Preiļu 1. pamatskolas “VaiFai”, Daugavpils Centra vidusskolas “KuStĪgAiS TRĪSIS” un “GUDRĪBAS KODOLS”, Maltas vidusskolas “Malta 2020” un “5G_LMT”, kā arī Daugavpils 15. vidusskola ar komandu “220V”.

 

Un desmit komandas no Zemgales reģiona – Jelgavas Valsts ģimnāzija “JVGMeistarība” un “Alberta Mazbērni”, Aizkraukles novada vidusskola “Neatgriezeniskās mutācijas” un “Tested on animals”, Auces vidusskola “Andromeda”, Jelgavas 5. vidusskola “Blackout” un “Zobrati”, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola “5 Kodoli”, Dobeles Valsts ģimnāzija “Kjū Saņ” un Viesītes vidusskola “Diānaco”.

 

Konkursa fināls norisināsies 20. maijā, un 21. maijā tiks paziņotas sešas uzvarētāju komandas – viena no katra reģiona un Rīgas. Sadarbībā ar SIA "Latvijas Mobilais Telefons" šogad galvenā balva ir Fitbit Versa 2 viedpulksteņi, kurus savā īpašumā iegūs uzvarētāju komandu katrs dalībnieks un skolotājs. Visi fināla dalībniekiem iegūs veicināšanas balvas no AS "Latvenergo" un konkursa sadarbības partneriem – pārtikas ražotāja Food Union gardumu zīmola Kārums, Selga, Pica LuLu, Ventspils piedzīvojumu parks, Piedzīvojumu parks Tarzāns, EscapeRoom.lv, SIA "Skrīveru saldumi", Kurzemes radio, TVNET, E-klase un PROTO zinātnes centrs.

 

Par erudīcijas konkursu:

 

AS "Latvenergo" rīkotais fizikas erudīcijas konkurss norisināsies 25. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

Lasīt vairāk...

Aktuāla informācija iedzīvotājiem par Covid-19

08.05.2020, 12:19

Komunikācijas vadlīnijas par valdības stratēģiju nākamajam Covid-19 ierobežošanas posmam

08.05.2020, 12:09

 • Covid-19 izplatība Latvijā tiek mērķtiecīgi kontrolēta.
 • Valdības stratēģija nākamajam Covid-19 ierobežošanas posmam balstās uz stingru veselības drošības pasākumu ievērošanu arī turpmāk un pakāpenisku ierobežojumu samazinājumu.  
 • Pandēmija pasaulē nav beigusies, arī Latvijas epidemiologi norāda, ka vīrusa izplatība joprojām sabiedrībā notiek, turklāt COVID-19 visbiežāk izplatās ģimenes locekļu, kolēģu un draugu vidū, tāpēc arī turpmāk 2 m distancēšanās un epidemiologu norādījumu ievērošana ikdienā ir obligāts priekšnoteikums ierobežojumu mazināšanai.
 • Ārkārtējā situācija Latvijā ir pagarināta līdz 9. jūnijam, vienlaikus pieņemot lēmumu par pakāpenisku atsevišķu ierobežojumu atcelšanu vai samazināšanu.
 • Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu veiksmi nosaka cieša sabiedrības un valsts iestāžu sadarbība. Tādēļ arī turpmāk iedzīvotājiem tiek ieteikts stingri ievērot veselības drošības pasākumus- rūpīgu roku higiēnu, fizisko distancēšanos un pārdomātu rīcību, gan atrodoties publiskās vietās, gan sadzīvē.
 • Valdības lēmums ir pieņemts, balstoties uz valdībā apstiprinātajiem pamatprincipiem un kritērijiem, kas nosaka, kad iespējama Covid-19 krīzes laikā ieviesto pasākumu mazināšana. Ierobežojumu atcelšanā tiek vērtēta:
  • Latvijas epidemioloģiskā situācija,
  • atbildīgo institūciju spēja atklāt infekciju un atrast kontaktpersonas;
  • veselības aprūpes iestāžu kapacitāte
  • situācija ārvalstīs.

Kritēriji tiek mērīti četru nedēļu periodā un atceltie ierobežojumi var tikt mainīti gan ierobežojumu pastiprināšanas, gan samazināšanas virzienā atkarībā no kritēriju izpildes.

 • Kontaktpersonu apzināšanai no maija beigām tiek plānots izmantot Bluetooth tehnoloģijā balstītu lietotni “Apturi COVID-19”, ko pēc savas iniciatīvas un ar saviem resursiem šobrīd izstrādā vairāku aktīvu uzņēmumu sadarbības grupa (LMT, TechHub, MAK IT u.c).
 • Pamatojoties uz Baltijas valstu spēju efektīvi kontrolēt slimības izplatīšanos reģionā, no 15.maija tiek atvērtas savstarpējās Baltijas valstu robežas brīvai iedzīvotāju kustībai.
 • Par satiksmes jomu jauni lēmumi tiks pieņemti nākamajā nedēļā, iepriekš tos pārrunājot un koordinējot ar kaimiņvalstīm - Lietuvu un Igauniju.
 • No 12. maija tiks mazināti ierobežojumi izglītības, sporta, dažādu pasākumu organizēšanas un pulcēšanās un tūrisma jomās.

 

Izglītība un sports

Izglītības jomā visu veidu mācību process joprojām notiks attālināti, tai skaitā pašlaik netiks organizētas bērnu nometnes.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, pirmsskolas kopā ar pašvaldībām varēs lemt, kā šajā mācību gadā organizēt 5-6 gadus vecu bērnu apmācību – klātienē vai attālināti.

Ievērojot noteiktos fiziskās distancēšanas un epidemioloģiskās drošības pasākumus, tiks atļautas klātienes konsultācijas, lai sagatavotos valsts pārbaudījumiem vai profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem. Lai gan 9. klašu skolēniem obligātie eksāmeni ir atcelti, arī viņiem konsultācijas klātienē būs atļautas.

Par mācību procesa norisi militārajās izglītības iestādēs lēmumu pieņems aizsardzības ministrs, savukārt iekšlietu sistēmas izglītības iestādēs to pieņems iekšlietu ministrs.

Klātienē varēs notikt arī organizēti bezkontakta sporta treniņi vai nodarbības, ievērojot šādus nosacījumus:

 • vienā treniņgrupā vienlaikus pulcējas ne vairāk kā 25 personas;
 • treniņa laiks iekštelpās – trīs stundas, ārtelpās laiks neierobežots;
 • nodarbību vada sertificēts treneris;
 • tiek ievērota savstarpēja divu metru distance;
 • fiziski nepārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas;
 • treniņā neiesaistās bērni, kas jaunāki par septiņiem gadiem;
 • jāievēro sporta norises vietas pārvaldnieka un trenera norādījumi;
 • jāievēro citi fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi, kas tiks izstrādāti sadarbībā ar Veselības ministriju.

Pasākumi un pulcēšanās

Ja iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus, tiks atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos un piketos. Tāpat tiks atļauta organizēta reliģisko darbību veikšana. Arī privātos pasākumos mājās būs jāņem vērā dzīvokļa platība, lai nepārsniegtu cilvēku skaitu, kas atbilst epidemiologu norādījumiem.

Pasākumos, kuros apmeklētājs piedalīsies, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, netiks piemērots noteiktais cilvēku skaita ierobežojums.

Pasākumu norises ilgums ārtelpās nebūs ierobežots, taču iekštelpās tas nedrīkstēs pārsniegt trīs stundas. Organizatoram būs jānodrošina arī ierobežojumu ievērošana un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība.

Kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks tiks pagarināts no plkst. 7.00 un līdz 24.00.

Netiks atļauti publiskie un privātie sporta pasākumi, kas rīkoti saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs varēs apstiprināt pasākumus sociālās un fiziskās distancēšanās nodrošināšanai, kas jāievēro, organizējot sapulces, gājienus un piketus.

Savukārt kultūras ministram būs tiesības reglamentēt kārtību, kādā kultūras institūciju darbībā ievērojami fiziskās distancēšanās un dezinficēšanas prasību ievērošana kultūras institūcijās, piemēram, bibliotēkās, muzejos u. c. vietās.

Atgādinām, ka, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās joprojām var ne vairāk kā divas personas vai arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā vai arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Tirdzniecības centri

Turpmāk brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās visi veikali. Ir atcelts ierobežojums, ka tirdzniecības centros darbojas tikai pārtikas veikali, preses tirdzniecības vietas, aptiekas, vakcinācijas kabineti, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, ķīmiskās tīrītavas, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī būvniecības un dārzkopības preču veikali.

Tūrisms

Pēc 12. maija tiek atļauts organizēt tūrisma pakalpojumus ceļošanai tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 14 dienas pašizolācija dzīvesvietā neattieksies un Latvijas valstspiederīgajiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kā arī ārzemniekiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā nav apmeklējuši valstis, kas nav Latvija, Lietuva vai Igaunija.

Transports

Satiksmes ministrijai būs jāsagatavo satiksmes ministra apstiprināti pasākumi, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu sabiedriskā transporta izmantošanu, tai skaitā paredzot pienākumu sabiedriskajā transportā valkāt mutes un deguna aizsegu.

Lasīt vairāk...

Novadpētniecības izstāde

08.05.2020, 12:08

18-36 no 1812 jaunumiem

1 2 3 4

...

101