Notikumu kalendārs

    Jūnijs    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Aicina apmeklēt Lauku dienas Viļānos

11.07.2019

 

SIA “Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs” un APP “Agroresursu un ekonomiskas institūts”, sadarbībā ar Viļānu novada pašvaldību, aicina visus interesentus uz jau par tradīciju kļuvušo Lauku dienu Viļānos, kas norisināsies 11. jūlijā, plkst. 10.30 autoceļa Viļāni- Rēzekne 3.km.

 

Arī šogad Lauku diena notiks Latgales lauksaimniecības zinātnes centra izmēģinājumu laukos, kur tiek testētas vairākas augu kultūras. Lauku dienu apmeklētājiem šis pasākums ir kļuvis par tradīciju, kur var satikties ar kolēģiem un sadarbības partneriem, kā arī uzzināt par jaunākajām nozares aktualitātēm un tehnikas iekārtām, ko pielieto saimniecībās.

 

Pasākuma laikā notiks lauksaimniecības tehnikas demonstrējumi, apmeklētāji tiks iepazīstināti ar laukaugu audzēšanas tehnoloģiju agrotehnisko paņēmienu pētījumu rezultātiem, ar pākšaugu šķirnēm un to audzēšanas tehnoloģijām, ar vasaras un ziemas rapša jaunākajām šķirnēm un to audzēšanas tehnoloģijām, ar kaņepju šķirņu audzēšanas tehnoloģijām, ar šķiedras linu kolekciju un selekciju, tiks salīdzinātas kartupeļu šķirnes un to audzēšanas tehnoloģijas, tiks demonstrēti bioloģiskās lauksaimniecības izmēģinājumi, kā arī sojas un lopbarības miežu izmēģinājumi.

 

Lauku dienas dalībnieki:

Zemkopības ministrija, Agroresursu un ekonomikas institūts, AREI Priekuļu pētniecības centrs, AREI Stendes pētniecības centrs, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Malnavas koledža, Biomasas Tehnoloģiju centrs, LLKC Rēzeknes nodaļa, Latvijas industriālo kaņepju asociācija, Baltiks EAST, BASF, Baltic Agro, Lantmannen SW Seed AB, Yara, Syngenta, Nufarm, Bio Energy, Latraps, Agrolitpa, Linas Agro, Ražošanas tehnoloģijas-GreenOK, Corteva Agriscience, Saulkalne S (Faxe Kalk A/S), Graintech, EURORISK Latvija, Greising Latvia, Wurth, Seesam Insurance AS, Baltic Invest, Tehauto Latgale, KG Knutsson, Auto Welle, Citadele līzings un faktorings, Baltic Publishing Group, SEB banka, Domenikss, Swedbank līzings, Klajumi, Balta, Neste Latvija, Cross Chem, Dotnuva Baltic, Konekesko Latvija, Dojus Latvija, Agritech, Baumaschinen Lettland, Vaderstad, Lytagra, Pakavs, Valtek, Intrac Latvija, Avesco, Ingteh, Gultnis , Agrimatco Latvia, Inchape Motors Latvia, Wess Auto Group, Moller Auto, Moller Auto Latvia, AD REM Auto, IKU Eduards, Lolus, Agrio, Avar Auto, Volvo Truck Latvia, Agrotehnika Smiltene, Silja, Amazone, Precision Farming, Armuss, Kalnakrogs, Agritrade R, AgTech, Hansa Flex Hidraulika, Investa Ltd, Agerona, Vairis Š, Agro Broker, Mežsaimnieks, Auto Blitz, Mūsa Motors, Green Motors, Baltyre Latvia, Dobeles Dzirnavnieks, Zelmeņi, DeLaval, Horst Serviss, Salika, Winkler baltija, Baltic Vianco Trading, Life Group, Eternic Baltic, UAB Renteksa, UAB Kretagra, Cēsu Gaļas kombināts, Timac Agro Latvia, AnAgro, Scandagra Latvia SIA, Rēzeknes Dzirnavnieks, Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība.

 

Darba kārtība:

9:30-10:30 - Dalībnieku reģistrācija

10:30 -11:00 - Atklāšana

11:00- 17:00  

 • Jaunākās lauksaimniecības tehnikas demonstrējumi
 • Laukaugu audzēšanas tehnoloģijas, agrotehnisko paņēmienu pētījumi (ziemāju un vasarāju graudaugu kultūras)
 • Vasaras rapša jaunākās šķirnes, to audzēšanas tehnoloģijas
 • Kaņepju selekcija un audzēšanas tehnoloģija
 • Šķiedras linu kolekcija un selekcija
 • Kartupeļu šķirņu salīdzināšana un audzēšanas tehnoloģija
 • Bioloģiskās lauksaimniecības izmēģinājumu demonstrējumi
 • Sojas un lopbarības miežu izmēģinājumi

 

Informācija par pasākumu:

Dr. Agr. Veneranda Stramkale, tālr. 29465004, e-pasts:llzc.vilani@gmail.com

 

Informācija par tehnikas demonstrējumiem:

Mg. Aldis Stramkalis, tālr. 26665575, e-pasts:aldis.llzc@gmail.com

 

Informācija par tirdzniecības iespējām:

Ērika Jermanova, tālr. 24864734, e-pasts: tirgus@vilani.lv

 

Lauku dienas norises vieta: Viļānu – Rēzeknes šosejas 3. km

Lasīt vairāk...

Lustīga līgošana Galēnos

22.06.2019

NO IDEJAS LĪDZ ELEKTRĪBAS PIESLĒGUMAM: AR KO SĀKT?

18.06.2019

 

Ja esat iegādājies zemi un gatavojieties būvēt savu sapņu māju vai arī vēl tikai lūkojaties pēc nekustamā īpašuma, iespējams, apsverat domu par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu.  Kā pie tāda tikt? Cik laika un naudas būs vajadzīgs? – Lūk, atbildes uz šiem un vairākiem citiem jautājumiem, kas jums palīdzēs vienkārši un ērti īstenot ideju par jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu jūsu īpašumā.

 

PIETEIKŠANA

 

Kā pieslēgt īpašumu elektrotīklam vai atjaunot elektrības piegādi?

Ja nekustamajā īpašumā nav pieslēguma elektrotīklam, pieteikumu jauna pieslēguma ierīkošanai iesniedziet AS “Sadales tīkls” (ST) klientu portālā e-st.lv. Ja īpašums jau bijis apdzīvots, tajā ir saglabājies pieslēgums elektrotīklam un nepieciešams tikai atjaunot elektrības piegādi, vērsieties ar pieteikumu pie sava elektrības tirgotāja.

 

Cik jaudīgu elektrības pieslēgumu man vajag?

Ar slodzes aprēķina kalkulatora palīdzību tiešsaistē nosakiet jaunam elektrības pieslēgumam nepieciešamo jaudu. Jūsu ērtībām slodzes aprēķina kalkulators pieejams sadalestikls.lv.

 

SAGATAVOŠANAS UN IERĪKOŠANAS DARBI

 

Vai man būs jāpiesaista vēl citi speciālisti un kas veiks elektrības pieslēguma tehniskos darbus?

Jā, jums būs jāizvēlas sertificēts elektriķis, kas ierīkos ēkas iekšējo elektrotīklu. Atsevišķos gadījumos arī elektrotīkla izbūves projekta izstrādātājs. Izbūvi līdz sadalnei, veiks konkursa kārtībā ST atlasīts būvnieks. Par elektrotīklu no sadalnes līdz jūsu īpašumam un pašā īpašumā atbildīgs būs jūsu izvēlēts sertificēts elektriķis. Jūsu īpašuma elektrotīklu ar kopējo savienos, kā arī sadalni un skaitītāju uzstādīs ST speciālisti.

 

Cik daudz laika vajadzēs un kā zināšu, kādi darbi jau paveikti un kas vēl jādara?

Atkarībā no projekta sarežģītības pakāpes, jauna elektrības pieslēguma ierīkošana vai slodzes palielināšana var aizņemt  no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Klientu portālā e-st.lv sekojiet līdzi visiem elektrības pieslēguma sagatavošanas darbiem, kā arī iesaistieties tajos. Reģistrējiet savu tālruņa numuru un saņemiet aktuālo informāciju arī SMS formā.

 

IZMAKSAS

 

Kā tiek aprēķinātas izmaksas?

Jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas vai slodzes palielināšanas izmaksas ir atkarīgas no pieprasītās jaudas un veicamo darbu apjoma. Tās sastāv no faktiskajām izmaksām, piemēram, maksas par sadalni, tās uzstādīšanu, kabeļa vai vada pievilkšanu līdz sadalnei u.c, un ieguldījumiem, kas nodrošina kopējā elektrotīkla pieejamību. Ja esat iegādājies zemi vai ēku, kurā nav pieslēguma elektrotīklam, vai vēl tikai plānojat to darīt, iesniedziet konkrētā īpašuma jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas pieteikumu klientu portālā e-st.lv un saņemiet izmaksu aprēķinu par brīvu.

 

Vai varu atgūt izmaksas?

Lai sekmētu uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides attīstību, klientiem, kuru elektrības pieslēgums vai pieslēguma jaudas palielinājums ir 0,4kV (kilovolti) elektrotīklā ar jaudu lielāku par 100A vai vidsprieguma elektrotīklā, ir iespēja piecu gadu laikā no jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas vai slodzes palielināšanas brīža atgūt par pakalpojumu samaksāto 100% apmērā. Rūpīgi izvērtējiet elektrības pieslēgumam nepieciešamo jaudu, lai atgūstu investīcijas un arī vēlāk lietotu elektrību nepārmaksājot!

 

EFEKTIVITĀTE

 

Kādēļ atteikties no liekās elektrības pieslēguma jaudas?

Ar slodzes aprēķina kalkulatora palīdzību tiešsaistē pārliecinieties, vai visa īpašumā pieejamā elektrotīkla jauda tiešām nepieciešama. Samazinot elektrības pieslēguma jaudu, atbilstoši šī brīža vajadzībām, samazināsies arī kopējās izmaksas par patērēto elektroenerģiju.

 

Kā varu samazināt īpašumā pieejamo elektrotīkla jaudu?

Piesakiet pieslēguma jaudas samazināšanu klientu portālā e-st.lv un saņemiet šo pakalpojumu bez maksas. Rūpīgi izvērtējiet šī soļa nepieciešamību un ņemiet vērā, ka slodzes atjaunošana ir maksas pakalpojums. Jūsu ērtībām slodzes aprēķina kalkulators pieejams sadalestikls.lv.

 

CITI PIESLĒGUMI

 

Ko darīt, ja elektrība nepieciešama īslaicīgi?

Ja organizējat pasākumu ārpus telpām, iekārtojat āra kafejnīcu vai plānojat būvdarbus īpašumā, kurā nav pieslēguma elektrotīklam, un šāds pieslēgums nepieciešams vien uz laiku, kas nepārsniedz 24 mēnešus, pieteikumu īslaicīga pieslēguma ierīkošanai iesniedziet klientu portālā e-st.lv.

 

Ko darīt, ja nav pieļaujams elektrības padeves pārtraukums?

Ja īpašumā esošajām elektroietaisēm nav pieļaujami elektrības piegādes pārtraukumi, ar ģeneratora palīdzību izveidojiet autonomu elektroapgādi.

 

Vairāk informācijas SADALESTIKLS.LV

Lasīt vairāk...

Biedrības un nodibinājumi vairākās NVA filiālēs var pieteikties bezdarbnieku iesaistei darbā sabiedrības labā

28.06.2019

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Daugavpils, Bauskas, Cēsu, Jelgavas, Liepājas, Limbažu, Ludzas, Ogres, Rēzeknes, Rīgas, Talsu un Valmieras filiāles aicina biedrības un nodibinājumus līdz šī gada 28.jūnijam pieteikties pasākuma ”Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” īstenošanai un iesaistīt bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā bez nolūka gūt peļņu, ja pasākuma īstenošanas vietu plānots izveidot kādā no minēto filiāļu apkalpošanas teritorijām.

 

Pieteikties pasākuma īstenošanai var jebkura Latvijā reģistrēta biedrība vai nodibinājums, izņemot politiskās partijas. NVA nevalstiskajām organizācijām palīdzēs izvēlēties to darbības specifikai un prasībām atbilstošus kandidātus no NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Darba pienākumi biedrībā vai nodibinājumā pasākuma dalībniekam būs jāveic piecas dienas nedēļā: ne mazāk kā 4 stundas un ne vairāk kā 8 stundas dienā. Iesaistes ilgums pasākumā – no 2 līdz 6 mēnešiem.

 

Bezdarbnieks, piedaloties pasākumā, no NVA saņems stipendiju - 5 eiro dienā, stipendijas apmērs mēnesī tiks aprēķināts atbilstoši nostrādātām dienām. NVA pasākuma dalībnieku apdrošinās pret nelaimes gadījumiem, kā arī apmaksās veselības pārbaudi, ja tā ir paredzēta normatīvajos aktos par obligātajām veselības pārbaudēm. Ja darbā sabiedrības labā tiks iesaistīts bezdarbnieks ar invaliditāti, nepieciešamības gadījumā pasākuma īstenošanas vieta viņam jāizveido dzīves vietā vai funkcionāli jāpielāgo darba vidē, nodrošinot brīvu piekļuvi un pārvietošanos.

 

nevalstiskajām organizācijām pieteikties pasākuma īstenošanai? 

 

1.solis
Jāaizpilda pieteikuma forma un jāpievieno prasītā informācija.

 

2.solis
Aizpildītais pieteikums līdz šī gada 28.jūnijam jāiesniedz vai jānosūta pa pastu NVA filiālei Daugavpils, Bauskas, Cēsu, Jelgavas, Liepājas, Limbažu, Ludzas, Ogres, Rēzeknes, Rīgas reģionālajā, Talsu, Valmieras filiālē. (Visu NVA filiāļu kontaktinformāciju pieejama NVA mājaslapā.)


NVA filiāle organizēs Aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisiju, kas izskatīs pieteikumu atbilstību pasākuma nosacījumiem un pieņems lēmumu apstiprināt vai atteikt nevalstiskajai organizācijai pasākuma īstenošanu. Par pieņemto lēmumu NVA filiāle informēs nevalstisko organizāciju un pozitīvas atbildes gadījumā aicinās piedalīties bezdarbnieku atlasē un slēgt līgumu par pasākuma īstenošanu.

 

Pasākums ”Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros.

Lasīt vairāk...

Sākas Jauniešu garantijas noslēdzošā uzņemšana 40 profesijās

17.06.2019

 

Programmā Jauniešu garantija sākas noslēdzošā uzņemšana 40 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt pusotra gada laikā bez maksas. Mācībām var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību, nemācās un nestrādā. Pieteikšanās 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā notiek līdz 30. augustam.

 

Piedāvājumā jaunas profesijas

Programmas noslēdzošajā uzņemšanā piedāvājumā ir 40 ar darba devējiem un nozares ekspertiem saskaņotas profesijas, kuras var apgūt 1,5 gada laikā. Šoreiz profesiju klāstā ir tādas jaunas vai atbilstoši jauniem standartiem izstrādātas profesijas kā restorāna pavārs, ainavu būvtehniķis, interjera dizainera asistents, telekomunikācijas tehniķis, tūrisma pakalpojumu konsultants un augļu un dārzeņu pārstrādes ražošanas tehniķis.

 

Mācību klāstā ir arī jau līdz šim labi zināmas specializācijas - viesmīlības pakalpojumu speciālists, programmēšanas tehniķis, datorsistēmu tehniķis, loģistikas darbinieks, grāmatvedis, namdaris, apdares darbu tehniķis, konditors, automehāniķis, autodiagnostiķis, vizuālā tēla stilists, tērpu modelēšanas un konstruēšanas speciālists, kā arī citi arodi.

 

Pabeiguši jau gandrīz 8000 jaunieši

Jauniešu garantija šo gadu laikā ir pierādījusi, ka ciešā sadarbībā ar darba devējiem profesionālā izglītība ļauj veiksmīgi risināt jauniešu profesionālās nākotnes un mūsdienu darba tirgus izaicinājumus. Salīdzinoši īsā laikā – gadā vai pusotrā – šobrīd jau gandrīz 8000 jauniešu ir ieguvuši profesiju, kas ir palīdzējusi viņiem iekļauties darba tirgū. Kā liecina mūsu veiktās absolventu aptaujas, pusgadu pēc izlaiduma 72% aptaujāto jauniešu iekārtojas darbā, turklāt puse no viņiem – tieši Jauniešu garantijā iegūtajā profesijā. Par projekta panākumiem liecina arī tā iekļūšana Eiropas Komisijas konkursa RegioStars 2018 finālā,” skaidro Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās.

 

Lai pieteiktos mācībām, jaunietim nepieciešams vidējās izglītības diploms un viņš nedrīkst strādāt vai studēt pilna laika izglītības programmās augstskolās. Vienlaikus jaunietis var studēt nepilna laika programmās, būt reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā darba meklētājs vai bezdarbnieks un saņemt bezdarbnieka pabalstu. Ja jaunietim jau ir profesionālā kvalifikācija, tai jābūt iegūtai agrāk kā 12 mēnešus pirms mācību uzsākšanas Jauniešu garantijā.

 

Stipendija 70 – 115 eiro mēnesī

Jauniešu garantijas audzēkņi saņem stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, ja sekmīgi mācās, kā arī nepieciešamos mācību līdzekļus un bezmaksas vietu dienesta viesnīcā. Mācību noslēgumā ir paredzēta kvalifikācijas prakse, kuras laikā apmaksā ceļa izdevumus un naktsmītni, ja tas ir nepieciešams.

 

Ar visām Jauniešu garantijas profesijām, izglītības iestādēm, uzņemšanas noteikumiem un priekšrocībām var iepazīties VIAA mājaslapā: www.viaa.gov.lv/jauniesugarantija.

 

Projekta Jauniešu garantija aktivitāti “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” finansē ar Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta, un to bija plānots noslēgt 2018. gadā. Tā kā šī projekta aktivitāte nesusi labus rezultātus un jauniešu bezdarbs Latvijā turpina samazināties, VIAA īstenotā Jauniešu garantijas aktivitāte pagarināta līdz 2021. gadam.

Lasīt vairāk...

Zemessardzes orķestris un Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris aicina uz koncertiem Rīgā, Kuldīgā, Jēkabpilī un Balvos

17.06.2019

 

No 26.jūnija līdz 13.jūlijam, par godu Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgadei, Latvijā viesosies Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris, lai sadarbībā ar Zemessardzes orķestri sniegtu koncertus Rīgā un Latvijas reģionos.

 

29.jūnijā plkst.16.00 Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris uzstāsies Sv.Pētera baznīcā, Rīgā.

 

30.jūnijā plkst.15.00 Kuldīgā, Pilsētas dārzā notiks Zemessardzes orķestra un Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra kopīgs koncerts.

 

4.jūlijā plkst.19.00 Jēkabpils Tautas namā Zemessardzes orķestris un Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestris koncertēs Jēkabpils pilsētas svētku ietvaros.

 

5.jūlijā plkst.18.00 Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris uzstāsies laukumā pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem Balvos, Latgales partizānu pulka dibināšanas 100. gadadienas un Nacionālo bruņoto spēku dienas Balvos ietvaros.

 

6.jūlijā no plkst.14.00 Rīgā, 11.novembra krastmalā notiks Latvijas armijas simtgades lielkoncerts, kurā muzicēs gan Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris “Stars”, gan Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris un Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris kopā ar dažādiem Latvijā populāriem solistiem.

 

Koncertu programmā iekļauta latviešu un kanādiešu oriģinālmūzika un tautas dziesmu aranžējumi.

 

Vizītes laikā Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris koncertēs arī Kanādas dienā Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā un Kanādas vēstniecības rīkotajās pieņemšanās Rīgā un Tallinā, Igaunijā.

 

Pagājušajā gadā Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris jau viesojās Latvijā, bet Zemessardzes orķestra priekšniekam un diriģentam kapteinim Andim Karelim un Zemessardzes orķestra mūziķiem bija iespēja sadarboties ar Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri Otavā, Kanādā. Šogad maijā Latvijā viesojās Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra diriģents kapteinis Džons Fulertons (John Fullerton) un seržante pianiste Natālija Lernere (Natalia Lerner). Šī vizīte ir kā turpinājums aizsāktajai sadarbībai.

 

Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris dibināts pirms vairāk nekā 70 gadiem un darbojas Kanādas galvaspilsētā Otavā, nodrošinot centrālās Valsts protokola un militārās ceremonijas, sniedzot koncertus un reprezentējot Kanādu visā pasaulē.

 

Zemessardzes orķestris dibināts 2011.gada 1.novembrī. Tajā muzicē pamatā jaunieši, kas ir jau profesionāli mūziķi vai topošie profesionāļi. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Iepriekšējais gads Zemessardzes orķestrim bijis notikumiem bagāts, orķestris viesojās gan Mičiganā, ASV, gan Kanādā. Tāpat Zemessardzes orķestris ar panākumiem piedalījās “XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos”. Zemessardzes orķestris regulāri sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars” un populāriem solistiem.

 

Turpinot Zemessardzes un Zemessardzes orķestra tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas.

 

Kanāda vada daudznacionālo kaujas grupu Latvijā, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt un drošības vides izaicinājumiem.

 

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

 

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

 

Jau ziņots, ka 7.janvārī Liepājā tika atklāti Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienas pasākumi, kas norisināsies šogad un 2020.gadā. Pasākumi notiks hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, atspoguļojot to vēsturisko virzību Latvijas teritorijā un izšķirošās cīņas.

 

1918.gada 18.novembrī svinīgā Tautas padomes sēdē tika pasludināta Latvijas neatkarība. Tomēr idejai par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku bija gan ārēji, gan iekšēji ienaidnieki. Tāpēc gatavība veidot savu valsti Latvijas tautai bija jāpierāda un jāizcīna uzvara Latvijas Neatkarības karā, savu valsti aizstāvot ar ieročiem rokās.

 

Latvijas armija tika izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.

 

1919.gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3.jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6.jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 1919.gada 10.jūlijā Pagaidu valdība oficiāli iecēla amatā pirmo armijas virspavēlnieku ģenerāli Dāvidu Sīmansonu, kurš nākamajā dienā izdeva pavēli Latvijas armijai Nr.1.

 

Atceroties šos nozīmīgos vēsturiskos notikumus, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki vēlas īpaši godināt to dienu piemiņu un atzīmēt Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgadi, organizējot plašus pasākumus visā Latvijas teritorijā, hronoloģiski virzoties no pirmajām kaujām Kurzemē līdz Latgales atbrīvošanas kaujām.

 

Plašāka informācija par Latvijas Neatkarības karu un Latvijas armijas 100.gadadienu pieejama Nacionālo bruņoto spēku mājas lapā sadaļā Latvijas armijai 100.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Meijere

Latvijas Republikas Zemessardzes štāba

Vadības grupas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 29299329

E-pasts: inga.meijere@mil.lv

Lasīt vairāk...

Līgošana Riebiņu parka estrādē

23.06.2019

Ielīgosim Jāņus Rušonā

22.06.2019

Izstādes atklāšana R. Mūka muzejā

17.06.2019

Kultūras pasākumi novadā jūnijā

17.06.2019

Bērnības svētki

06.07.2019

Konkursa kārtībā aicina darbā medmāsu Riebiņu novada sociālajā aprūpes centrā “Rušona”

02.07.2019

 

Riebiņu novada dome konkursa kārtībā aicina darbā medmāsu

 Riebiņu novada sociālajā aprūpes centrā “Rušona”

 

Galvenie darba pienākumi:

 1. Nodrošināt  veselības aprūpes pakalpojumus aprūpes centra “Rušona” klientiem dzīves kvalitātes uzlabošanai;
 2. Sniegt klientam medicīnisko palīdzību pēc ārsta norādījumiem.

 

Prasības pretendentiem:

-  profesionālā vidējā izglītība vai augstākā izglītība veselības aprūpē vai māszinībās ar kvalifikāciju “medicīnas māsa” (ceturtais profesionālais kvalifikācijas līmenis);

-  Reģistrācija Latvijas Republikas Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā ar tiesībām praktizēt kā medicīnas māsa;

-   Ārstniecības personas sertifikāts;

-   Praktiskā pieredze veselības aprūpes jomā ne mazāk kā trīs gadi;

-   Zināšanas medikamentu uzskaitē un gerontoloģijā;

-  Valsts valodas zināšanas.

 

Piedāvājam:

 

       ·   darba slodze 0,8 likmes ar atalgojumu 598,00 EUR mēnesī;

      ·    lielisku iespēju likt lietā iniciatīvas;

 • noteiktas darbinieku sociālās garantijas.

 

Pieteikumu vēstules un dzīves gājuma aprakstu iesniegt personīgi Riebiņu novada domē vai sūtīt pa pastu vai e-pastu riebini@riebini.lv ar norādi vakance- medmāsa līdz 02.07.2019 .  Adrese: Riebiņu novada dome, Saules 8, Riebiņos, Riebiņu pagastā, Riebiņu novads, LV – 5326.

 

Lasīt vairāk...

Malnavas koledža uzņem audzēkņus

10.06.2019

Pagarināts pieteikšanās termiņš vakancei - sociālās palīdzības organizators

25.06.2019

 

Riebiņu novada dome konkursa kārtībā aicina darbā sociālās palīdzības organizatoru Riebiņu novada domes Sociālajā dienestā.

 

Darba pienākumi:

 1. sniegt sociālo palīdzību un atbalstu sociālo problēmu risināšanā Rušonas pagasta teritoriālajā pārvaldē;
 2. veikt iedzīvotāju iesniegumu pieņemšanu Rušonas pagasta teritoriālajā pārvaldē sociālās palīdzības jautājumos;
 3. novērtēt personas vai ģimenes sociālo un materiālo situāciju, resursus;
 4. nodrošināt sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanu,  aprēķināšanu un izmaksu sagatavošanu atbilstoši normatīvajiem aktiem ;
 5. veikt klientam piešķirtās palīdzības reģistrāciju un datorizētu uzskaiti pašvaldības informācijas sistēmā.

 

Prasības pretendentiem:

 • Atbilstoša 1. līmeņa augstākā sociālā darba izglītība ;
 • Praktiskā pieredze tiks uzskatītas par prioritāti;
 • Organizatoriska darba prasmes, teicamas saskarsmes prasmes darbā ar cilvēkiem un darbs komandā;
 • Iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku;
 • Latviešu, krievu valodas zināšanas.

 

Piedāvājam:

·        Izaicinošu, interesantu un dinamisku darbu;

·        Ieguldījumam atbilstošu atalgojumu;

·        Lielisku iespēju likt lietā iniciatīvu.

 

Pieteikumu vēstules un dzīves gājuma aprakstu iesniegt personīgi Riebiņu novada domē vai sūtīt pa pastu vai e-pastu riebini@riebini.lv ar norādi vakance - Sociālās palīdzības organizators līdz 25.06.2019.  Adrese: Riebiņu novada dome, Saules 8, Riebiņos, Riebiņu pagastā, Riebiņu novads, LV – 5326.

Lasīt vairāk...

Riebiņu novada pludmales volejbola turnīrs „Jāņi 2019”

22.06.2019

 

Riebiņu novada pludmales volejbola turnīrs „Jāņi 2019”

 

NOLIKUMS

 

 1. Mērķis un uzdevumi
  1. Popularizēt pludmales volejbolu novadā.
  2. Pievērst iedzīvotājus veselīgam dzīvesveidam.
  3. Nodrošināt novada skolu jaunatnes un pieaugušo brīvā laika lietderīgu pavadīšanu.
 2. Laiks un vieta
  1. Riebiņu novada pludmales volejbola turnīrs „Jāņi 2019” (turpmāk – turnīrs) notiek Riebiņu parkā.
  2. Turnīrs norisinās – 22. jūnijā plkst. 10:00.
 3. Vadība
  1. Turnīru organizē Riebiņu novada dome. Galvenais tiesnesis – Rolands Naglis (tālr. 65324378, mob. 26173320), e-pasts rolands.naglis@riebini.lv
 4. Dalībnieki
  1. Turnīrā var piedalīties gan Riebiņu novada iedzīvotāju pludmales volejbola komandas, gan turnīra organizētāju uzaicinātās komandas. Komandu skaits ierobežots (maksimums – 12 komandas).
  2. Komandas sastāvs – 2 cilvēki. Vīrieši (40+) laukumā drīkst spēlēt 3 cilvēku sastāvā. Ir iespējams jaukts sastāvs (vīrietis + sieviete).
  3. Pieteikšanās pa tālruni 26173320 līdz š.g. 20. jūnijam plkst. 10:00 !!!
 5. Turnīra izspēles kārtība
  1. Atkarībā no dalībnieku skaita, ar izlozes palīdzību komandas tiks sadalītas apakšgrupās. Savstarpēji tiekas visas grupu komandas. Pēc tam tiek izspēlēti pusfināli – krusts. Uzvarētāji spēlē finālā, zaudētāji spēlē par III vietu.
  2. Komandas grupu spēlēs spēlē līdz diviem uzvarētiem setiem (1. sets – līdz 15 punktiem; 2. sets – līdz 15 punktiem; 3. sets (ja nepieciešams) – līdz 11 punktiem).
  3. Komanda, kas uzvarējusi ar rezultātu (2:0) saņem 3 punktus; kas uzvarējusi ar rezultātu (2:1) saņem 2 punktus. Komanda, kas zaudējusi ar rezultātu (1:2) saņem 1 punktu, bet, kas zaudējusi ar rezultātu (0:2) saņem 0 punktus. Vietu sadalījums grupās tiek noteikts pēc iegūto punktu skaita. Ja punktu skaits ir vienāds 2 komandām, tiek skatīta savstarpējā spēle, ja 3 vai vairāk komandām ir vienāds punktu skaits, tiek skaitīta visu spēļu uzvarēto/zaudēto setu attiecība.
  4. Jebkuras izmaiņas izspēles kārtībā vai šajā nolikumā neminētajos punktos tiek iepriekš saskaņotas ar turnīra dalībniekiem!!!
 6. Apbalvošana
  1. Turnīra pirmo triju vietu ieguvušās komandas tiek apbalvotas ar Riebiņu novada medaļām, kausu un diplomiem.
 7. Finansiālie noteikumi
  1. Ar turnīra organizāciju saistītie izdevumi (saskaņā ar izdevumu tāmi) tiek segti no Riebiņu novada domes piešķirtā finansējuma novada kopējo pasākumu finansēšanai.
 8. Speciālie noteikumi
  1. Spēles tiesā turnīra dalībnieki.
  2. Turnīra laikā aizliegtas spēlētāju pārejas no vienas komandas uz citu.
  3. Turnīrā piedalās tikai pieteiktie spēlētāji
  4. Spēlētāji paši atbild par savu veselības stāvokli.
  5. Sacensību laikā tiks fotografēts.

 

Galvenais tiesnesis

Rolands Naglis

Lasīt vairāk...

Nodarbības par sirds veselību

10.06.2019

Visi jaunumi