Notikumu kalendārs

    Septembris    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Vingrošanas un nūjošanas nodarbības novadā

26.09.2018

Veselīgi dzērieni un to ietekme uz limfātisko sistēmu

26.09.2018

Veselīga dzīvesveida stūrakmeņi

26.09.2018

Permakultūras dobju gatavošana nākamai sezonai

06.10.2018

Ārkārtas domes sēde

27.09.2018

 

Šī gada 27. septembrī plkst. 12.00 notiks Riebiņu novada domes ārkārtas domes sēde.

Lasīt vairāk...

6. oktobris – 13. Saeimas vēlēšanas

06.10.2018

 

Sestdien, 2018. gada 6. oktobrī, notiks 13.Saeimas vēlēšanas. Saeimas vēlēšanu kārtība noteikta SatversmēSaeimas vēlēšanu likumā, kā arī vairākos citos tiesību aktos. Saeimas vēlēšanu sarīkošanā ir iesaistītas trīs līmeņu vēlēšanu komisijas – Centrālā vēlēšanu komisija, 119 republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas, kā arī vairāk nekā tūkstotis vēlēšanu iecirkņu komisiju Latvijā un ārvalstīs.

 

Vēlēšanu tiesības

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Saeimas vēlēšanās vēlētāji drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs, bet par dalību vēlēšanās vēlētājam pasē izdara īpašu atzīmi – spiedogu. Savukārt vēlētājiem, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, bet nav derīgas pases, no 2018. gada 24. septembra līdz 2018. gada 5. oktobrim jāizņem vēlētāja apliecība.

 

Balsošanas iespējas

Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji, kuri nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, trīs dienas pirms vēlēšanu dienas dažas stundas dienā var izmantot iespēju nodot balsi glabāšanā. Šāda iespēja būs trešdien, 3. oktobrī, no pulksten 17.00 līdz 20.00, ceturtdien, 4. oktobrī, no pulksten 9.00 līdz 12.00, piektdien, 5. oktobrī, no pulksten 10.00 līdz 16.00. Vēlēšanu iecirkņi, kur varēs nodot balsi glabāšanā, tiks izveidoti pašvaldībās, kur ir vismaz 7500 balsstiesīgo. Pašvaldībās, kur balsstiesīgo skaits lielāks par 20 000, šādi iecirkņi iekārtojami ar aprēķinu, lai uz pilniem 20 000 balsstiesīgo būtu viens iecirknis.

 

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, var balsot savā atrašanās vietā. Balsošana vēlētāja atrašanās vietā jāpiesaka no 1. līdz 6. oktobra plkst. 12.00 vēlētāja atrašanās vietai vēlēšanu dienā tuvākajā vēlēšanu iecirknī.

 

Vēlēšanu iecirkņi Riebiņu novadā

 

Iecirkņa numurs

Iecirkņa nosaukums

Iecirkņa adrese

715.

GALĒNU PAGASTA TERITORIĀLĀS PĀRVALDES ĒKA, KULTŪRAS NAMS

Liepu iela 1, Galēni, Galēnu pag., Riebiņu nov.

718.

RIEBIŅU NOVADA DOMES ĒKA

Saules iela 8, Riebiņi, Riebiņu pag., Riebiņu nov.

720.

RUŠONAS PAMATSKOLA

Liepu iela 5A, Kastīre, Rušonas pag., Riebiņu nov.

722.

SILAJĀŅU PAGASTA TERITORIĀLĀS PĀRVALDES ĒKA, KULTŪRAS NAMS

Miera iela 1, Silajāņi, Silajāņu pag., Riebiņu nov.

723.

SĪĻUKALNA PAGASTA KULTŪRAS NAMS

Latgales iela 1, Sīļukalns, Sīļukalna pag., Riebiņu nov.

724.

STABULNIEKU KULTŪRAS NAMS

Skolas iela 3, Stabulnieki, Stabulnieku pag., Riebiņu nov.

Lasīt vairāk...

Takas atklāšana Galēnos

28.09.2018

Ir pagarināta pieteikšanās finansējuma saņemšanai remigrantu biznesa ideju realizācijai

02.10.2018

 

Latgales plānošanas reģions līdz šī gada 2. oktobrim pagarina pieteikšanās termiņu atgriešanās grantam remigrantiem.  Tā ir iespēja pieteikt savu biznesa ideju uzņēmējdarbības projektu konkursam saimnieciskās darbības uzsākšanai, īstenošanai un attīstībai Latgalē.

 

Pieteikties grantam var persona, kas bija izdeklarējusies no valsts vismaz trīs gadus un ir atgriezusies Latvijā ne agrāk kā pirms gada.  Par dzīves vietas maiņu ir uzskatāms deklarēšanās brīdis.

 

Kopējais pasākuma finansējums Latgales plānošanas reģionā sastāda 36 000 EUR un viena projekta maksimālais līdzfinansējums ir 9 000 EUR, pieteicēja ieguldījums sastāda vismaz pusi no pieprasītā līdzfinansējuma.

 

Projektu iesniegumu iesniegšanas termiņš ir no 2018. gada 24.augusta līdz 2018. gada 2. oktobra plkst. 17:00 (ieskaitot).

 

Pieteikumus var iesniegt:

  • klātienē Latgales plānošanas reģiona Daugavpils birojā Saules ielā 15, Daugavpilī, darba dienās no plkst. 9:00 līdz plkst. 17:00;
  • nosūtot pa pastu (ierakstītā vēstulē) uz adresi Saules iela 15, Daugavpils, LV-5401 (nodrošinot pieteikuma saņemšanu līdz norādītajam projektu iesniegšanas beigu termiņam);
  • nosūtot uz elektroniskā pasta adresi pasts@lpr.gov.lv (noformētu elektroniskā dokumenta veidā).
  •  

Ar konkursa nolikumu  var iepazīties un pieteikšanās dokumentus lejuplādēt Latgales plānošanas reģiona mājas lapā www.lpr.gov.lv sadaļā “Remigrācija

 

Jautājumus par projekta sagatavošanu un iesniegšanu var sūtīt uz e-pastu pasts@lpr.gov.lv vai zvanot pa tālruni 65423801.

 

“Atgriešanās grantu” konkurss tiek rīkots Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pilotprojekta “Reģionālais koordinators reemigrācijas veicināšanai” ietvaros.

Lasīt vairāk...

Veselības un sporta nedēļa Riebiņu novadā

25.09.2018

Informatīvs pasākums Riebiņu CB

28.09.2018

Pirmo reizi Vītolu fonda vēsturē administrētās stipendijas saņem 704 studenti no visas Latvijas

25.09.2018

 

Pateicoties 203 ziedotājiem no Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Zviedrijas, Vācijas, Dānijas, Ēģiptes, Izraēlas un Latvijas, jaunajā mācību gadā Vītolu fonds administrēs un izmaksās 704 stipendijas. Ar ziedotāju atbalstu studijas uzsāks 282 pirmkursnieki, bet 422 esošie stipendiāti studijas turpinās. Šajā mācību gadā fonds izmaksās vairāk kā 1 200 000 EUR.

 

Vītolu fonds sadarbojas ar 30 uzņēmumiem, 7 fondiem, 27 organizācijām un korporācijām, 107 privātpersonām, un dibinātas 32 testamentāro novēlējumu stipendijas. Īpašā Draugu stipendija – pateicoties bijušo stipendiātu un citu labvēļu ziedojumiem – atbalstīs 16 jaunos studentus. Stipendiju lielumu nosaka ziedotājs, un tās ir sākot no 1500 EUR līdz 6000 EUR.

 

No Daugavpils šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 10 jaunieši: Ilga Alika (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Jūlija Emīlija Drozda (ERGO stipendija), Antra Bruņeniece ("Danske Bank" stipendija), Viesturs Balodis (Korporācijas Fraternitas Lataviensis, Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Veronika Romaļska (SIA "Baltacon" stipendija), Iveta Rudka (Puteņu ģimenes stipendija), Elvis Teniss (Tania S.Sweet piemiņas stipendija), Sandis Bruņenieks (Gunāra un Ināras Reiņu stipendija), Arianda Jonāne (COBALT stipendija), Darja Juhno (Cerbuļu ģimenes stipendija).

 

No Rēzeknes novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 49 jaunieši: Liāna Zeltiņa un Vitālijs Rungis (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Una Kancāne, Diāna Korkliša, Inga Kruste, Bernards Kudiņš un Mārcis Lipskis (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Kārlis Barkāns (SIA "Kurekss" stipendija),  Laura Viļuma un Edvards Zarembo (Zvejnieku ģimenes stipendija), Paula Viļuma (Draugu stipendija), Sintija Bikovska (ERGO stipendija), Arnita Kivliša un Armands Ivulāns (SIA "Apsīte" stipendija), Sandra Avdijanova ("Danske Bank" stipendija), Krišjānis Cercens un Emīls Timofejevs (Korporācijas Fraternitas Lataviensis, Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Patrīcija Benislavska (Alfrēda un Sarmītes S.Gravu ģimenes stipendija), Arnita Jurdža (Ginta Stīpnieka piemiņas stipendija), Armands Počs (Aivara Andersona ģimenes stipendija), Kaspars Madžuls, Rafaels Apelis un Elmārs Ūsāns (A/S "Latvijas kuģniecība" stipendija), Santa Bortkeviča (Puteņu ģimenes stipendija), Arina Semeikina ("SEB Investment Management" stipendija), Keitija Kindzule un Viktorija  Zakarkeviča ("Puratos Latvia" stipendija), Rūdolfs Čeirs (Lidijas un Bertrama Rozenbergu piemiņas stipendija), Zane Zarembo (Jura Gravas piemiņas stipendija), Evija Laizāne (In Memoriam Gaida Rīsbergs stipendija), Diāna Drozdova, Kristīne Gailuma, Elvita Kotāne un Sigita Obrumane (Viktorijas Mickānes piemiņas stipendija), Samanta Marija Misiņa (Saginavas Latviešu kluba stipendija), Sanita Murāne (Kārļa Cīruļa piemiņas stipendija), Undīne Čeire ("Daugavas vanagu" Toronto nodaļas stipendija), Darja Tihomirova (ATEA GLOBAL SERVICES stipendija), Marta Madara Dundure (Valsts Prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendija), Armands Ostrovskis (Pasaules Brīvo latviešu apvienības stipendija), Marta Madara Pekša (Jāņa un Annas Marijas Eglīšu piemiņas stipendija), Aleksandrs Lončs (Vaino V.Keelmann stipendija), Justīne Širina (Sandras Kalnietes stipendija), Linda Pundure (Rīgas Hanzas Rotari kluba stipendija), Elīna Bule (Kristīnes Anstrats un Janet Geovanis stipendija), Mārīte Svikle ("Daugavas vanagu" Adelaides nodaļas stipendija), Jūlija Šilova (Arnolda un Helēnas Sildegu fonda stipendija),  Judīte Lukša (Andreja Isajeva ģimenes stipendija), Jānis Počs (Advokātes Ilzes Šulces stipendija), Una Kancāne (SIA "AKA 3" stipendija).

 

No Aglonas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 3 jaunieši: Oskars Bluks (Guntara Kokoreviča stipendija), Karina Bluka (Andra Kļaviņa stipendija), Linda Madelāne (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija).

 

No Baltinavas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 3 jaunieši: Arīna Bistrova (Tania S.Sweet piemiņas stipendija), Aiga Boldāne (Draugu stipendija), Guna Gamazina (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija).

 

No Balvu novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 17 jaunieši: Samanta Leitāne (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Kitija Dzintare, Ilze Liepiņa, Igors Višņakovs un Aiva Podniece (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Kristīne Krakope (Zvejnieku ģimenes stipendija), Solvita Boldāne (Ginta Stīpnieka piemiņas stipendija), Reina Ambarova ("Saules Aptiekas" stipendija), Mārtiņš Pundurs (Andra Kļaviņa stipendija),  Ivanda Adata ("SEB Investment Management" stipendija), Baiba Zaļaiskalna (Gunāra Šūbiņa piemiņas stipendija), Elvita Kravale (Vaidas Miķītes Jordan stipendija), Lauma Šamkina (Gunāra un Ināras Reiņu stipendija), Lāsma Rutmane (ATEA GLOBAL SERVICES stipendija), Aiva Niedra (Viestura Neimaņa stipendija), Darja Ivanova (Annas un Jāņa Cerbuļu piemiņas stipendija), Marta Fjodorova (Ārstu Mirdzas un Voldemāra Gulēnu stipendija).

 

No Ciblas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 4 jaunieši: Lauris Vonogs (Aleksandra un Austras Circeņu piemiņas stipendija), Arvis Šmats (Puteņu ģimenes stipendija), Līga Šmate (Aivara Andersona ģimenes stipendija), Aigars Luckāns (SIA "Kurekss" stipendija).

 

No Dagdas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 11 jaunieši: Jānis Magone, Evita Maļkeviča un Sandis Leikums (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Marina Cvetkova un Sandra Rudka (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Jūlija Ivanova (Zvejnieku ģimenes stipendija), Sergejs Pozdņakovs (ERGO stipendija), Veronika Mihejeva ("Danske Bank" stipendija), Baiba Anna Ozoliņa un Olita Brenča (Ginta Stīpnieka piemiņas stipendija), Evita Kairiša (Jāņa un Ellas Dambergu piemiņas stipendija).

 

No Ilūkstes novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 9 jaunieši: Santa Bigāte un Sanita Vitkovska (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Kristaps Isoda (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Elīna Purvinska (Zvejnieku ģimenes stipendija), Toms Madarnieks ("Danske Bank" stipendija), Megija Šede (Jāņa Vilgerta stipendija), Ilze Buceniece (Mirdzas un Alfrēda Grāmatiņu piemiņas stipendija), Zintis Ščerbakovs (Elmāra Freiberga piemiņas stipendija), Santa Krasauska (Daumanta un Birutas Heisteru piemiņas stipendija).

 

No Kārsavas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 3 jaunieši: Sofija Ločmele un Aija Urtāne (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Ivo Burmeisters (Skaidrītes Otty Udrow piemiņas stipendija).

 

No Krāslavas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 8 jaunieši: Samanta Sozvirska (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Jana Lukjanska un Laura Dzalbe (SIA "Kurekss" stipendija), Natālija  Mihailova (Zvejnieku ģimenes stipendija), Aleksandra Andrukoviča ("Danske Bank" stipendija), Renāte Šroma ("Saules Aptiekas" stipendija), Viktors Andžāns (Viļņa Viktora Šveics stipendija), Jana Kitoka (Skaidrītes Otty Udrow piemiņas stipendija).

 

No Līvānu novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 12 jaunieši: Ita Daugavvanaga (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Anna Franciska Labinska (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Kristīne Kivleniece (Zvejnieku ģimenes stipendija), Marta Bulāne, Katrīna  Zorkina un Ilze Paegle (ERGO stipendija), Artūrs Bjalkovskis (SIA "Apsīte" stipendija), Eduards Ancāns (Puteņu ģimenes stipendija), Līga Baika ("SEB Investment Management" stipendija), Mairis Iesalnieks (Jāņa Vilgerta stipendija), Margita Rudzāte (Kristian Hrgetič stipendija), Ādams Arvo Brūvers (Zelmas Grīnfeldes-Brežinskis piemiņas stipendija).

 

No Ludzas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 5 jaunieši: Elvijs Kušners (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Ludmila Kuzņecova (Zvejnieku ģimenes stipendija), Dženita Krasutina (SEB stipendija), Sandis Plenkovs (Korporācijas Fraternitas Lataviensis, Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Krista Pogurecka (Ginta Stīpnieka piemiņas stipendija).

 

No Preiļu novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 6 jaunieši: Sintija Vojevodska (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Ausma Dzerkale (Ernas Bertas Meijas Gurķis piemiņas stipendija), Lauma Tumašova (Puteņu ģimenes stipendija), Liena Gasiņa (Viļa Olava piemiņas stipendija), Alise Lutinska (Elzas Kampares stipendija), Matīss Dambītis (Helēnas un Pētera Grīnmaņu piemiņas stipendija).

 

No Riebiņu novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 5 jaunieši: Agita Sprindža (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Ervīns Sprindžs (SIA "Kurekss" stipendija), Elīna Cakule (Zvejnieku ģimenes stipendija), Līga Struka (Arņa Tiliba piemiņas stipendija), Andra Struka (Andra Kļaviņa stipendija).

 

No Rugāju novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 2 jaunieši: Mārtiņš Štāls (LPKS "LATRAPS" stipendija), Krišjānis Kočāns (SIA "Apsīte" stipendija).

 

No Vārkavas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 1 jauniete: Ilze Cepurniece (Ritas Dzilnas-Zaprauskas piemiņas stipendija).

 

No Viļānu novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 3 jauniete: Laura Sondore (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Gundega Līva Lonska (Draugu stipendija), Dainis Sondors (Aivara Andersona ģimenes).

 

No Viļakas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 8 jaunieši: Evija Kravale, Elvita Krakope un Elīna Bukša (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Egils Keišs (SIA "Apsīte" stipendija), Elvijs Koniševs (Visvalža un Māras Sniedzes stipendija), Mairita Dukovska (Vilmas un Jēkaba Ķiršu piemiņas stipendija), Jolanta Keiša (Sidnejas latviešu biedrības - Elvīras Palavas piemiņas stipendija), Rēvalds Šakins (Mācītāja Dr.Imanta Alkšņa stipendija).

 

Fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Pieteikšanās nākamā mācību gada stipendijām no 2019. gada 15. janvāra līdz 1. martam. Paldies visiem ziedotājiem par ieguldījumu Latvijas jauniešu izglītībā!

 

Vītolu fonds

www.vitolufonds.lv

Lasīt vairāk...

Gatavojam izstādi "Īpašais cimdu stāsts"

08.10.2018

Svecīšu vakari novada kapsētās

13.10.2018

13. oktobrī plkst. 13:30 Petravsku kapsētā.

13. oktobrī plkst. 14:15 Sprindžu kapsētā.

13. oktobrī plkst. 15:00 Sila kapsētā.

13. oktobrī plkst. 15.00 Červoņiku kapsētā.

13. oktobrī plkst. 16:00 Kokoriešu kapsētā.

13. oktobrī plkst. 16:45 Baibu kapsētā.

13. oktobrī plkst. 17:30 Riebiņu kapsētā.

 

20. oktobrī plkst. 12:00 Saunas-Vulānu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 13:00 Trūpīšu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 14:00 Krištobu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 15:00 Brišku-Balckaru kapsētā.

20. oktobrī plkst. 16:00 Pastaru kapsētā.

 

20. oktobrī plkst. 14.00 Kapenieku kapsētā.

20. oktobrī plkst. 15.00 Teilānu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 16.00 Salenieku kapsētā.

20. oktobrī plkst. 16.30 Opolos kapsētā.

20. oktobrī plkst. 17.30 Seiļu kapsētā.

 

20. oktobrī plkst. 11:30 Gailīšu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 12:00 Eisāgu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 13:00 Žogotu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 14:00 Eikšas kapsētā.

20. oktobrī plkst. 15:00 Antonišķu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 15:30 Ondzuļu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 16:00 Kristapeņu kapsētā.

20. oktobrī plkst. 17:00 Rutuļu kapsētā.

 

20. oktobrī plkst. 16:00 Silajāņu kapsētā.

 

27. oktobrī plkst. 13:00 Maltas Trūpu kapsētā.

27. oktobrī plkst. 14:00 Bukšinu kapsētā.

27. oktobrī plkst. 15:00 Galēnu kapsētā.

Lasīt vairāk...

Jogas nodarbības


Aicinām visus gribētājus: gan tos, kuri jau nodarbojas ar jogu, gan tos, kuri tikai vēlas uzsākt. Sākot ar 26. septembri jogas nodarbības būs katru trešdienu plkst. 19.00 Sīļukalna KN un sākot ar 27. septembri jogas nodarbības būs katru ceturtdienu plkst. 19.00 Galēnu KN. 
Nāciet paši un aiciniet līdzi citus! Veicināsim veselīgu dzīvesveidu!

Lasīt vairāk...

Sācies iedzīvotāju balsojums konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018”

18.09.2018

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” līdz šī gada 17.oktobrim vietnē www.vietagimenei.lv ikviens var NOBALSOT un izteikt viedokli, kura ir, viņaprāt, draudzīgākā pašvaldība. Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 109 000 eiro.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās jau otro gadu ar mērķi izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Ir izveidota funkcionējoša un viegli pārskatāma tīmekļvietne, kurā ikviens var iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamām daudzveidīgām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. Dati tiek iegūti no pašvaldību iesūtītās informācijas.

“Katras pašvaldības prioritārajam uzdevumam jābūt, lai ģimenes un bērni tajās justos laimīgi, piederīgi un atbalstīti. Lai to panāktu, svarīgi ir izzināt iedzīvotāju vajadzības, sniegt nepieciešamo atbalstu un veidot pēc iespējas draudzīgāku apkārtējo vidi – vietu, kur pilnvērtīgi dzīvot, mācīties, strādāt un augt ģimenēm. Šis konkurss un izveidotā vietne sniedz ne tikai apkopojošu aktuālo informāciju par valstī pieejamo atbalstu ģimenēm ar bērniem, bet vienlaikus ir arī platforma pieredzes apmaiņai. Tāpēc mudinām ne tikai vecākus izpētīt un novērtēt iespējas pašvaldībās, bet arī pašvaldībām iepazīties ar kaimiņu veiktajiem pasākumiem, tādējādi iedvesmoties jaunām idejām,” rosina VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits.

Konkurss norit divās kārtās – pirmajā pašvaldību iesniegto informāciju apkopo un izvērtē VARAM veidotā komisija. Pamatojoties uz pieredzi un apkopotajiem datiem par pašvaldībām, iedzīvotājiem ir iespēja ne tikai nobalsot par vairākām ģimenei draudzīgām pašvaldībām, bet arī novērtēt un sniegt savus priekšlikumus, autorizējoties ar sociālo tīklu kontiem FacebookDraugiem.lv, Twitter vai e-pastu. Otrajai kārtai novembrī, kurā vērtēšanu veiks komisija klātienes vizītēs, tiks virzītas trīs pašvaldības ar augstāko punktu skaitu katrā grupā – republikas pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldības un pārējās novadu pašvaldības. Rezultāti tiks paziņoti 12.decembrī.

Viena no 119 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – balvu 15 000 eiro apmērā. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas 34 000 eiro apmērā. Piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem. Aktīvi balsojot un izsakot viedokļus, iedzīvotāji var palīdzēt savai pašvaldībai tikt arī pie jauna rotaļu laukuma elementa 3000 eiro vērtībā no konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki”.

 

2017.gadā uzsāktā VARAM iniciatīva “Ģimenei draudzīga pašvaldība” šī gada jūnijā saņēma Eiropas Daudzbērnu ģimeņu asociācijas starptautisku novērtējumu – galveno balvu kategorijā “Nacionālās valdības iniciatīva” par ieguldīto darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti.

Aktualitātēm aicinām sekot sociālajās vietnēs un izmantot tēmturi #VietaĢimenei.

Pērn nomināciju “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2017” saņēma Ozolnieku novada pašvaldība. Republikas pilsētu pašvaldību grupā uzvarēja Daugavpils pilsētas pašvaldība, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā – Siguldas novada pašvaldība. Savukārt 89 novadu pašvaldību grupā pirmo vietu izcīnīja Olaines novada pašvaldība. Konkursā iegūtie līdzekļi galvenokārt ieguldīti rotaļu laukumu izveidē.

Konkursa lieldraugi: SIA “Jūrmalas Mežaparki” un plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”. Konkursa atbalstītāji: Latvijas vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv”, CSDD Rīgas Motormuzejs, mobilo sakaru operators laimīgām ģimenēm “Amigo”, starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1”, vietējais veikalu tīkls “top!”, lielākais saldumu ražotājs Baltijā “Laima” un ģimenes uzņēmums “ViKrEm”.

Lasīt vairāk...

Senlietu izstāde

17.09.2018

Visi jaunumi