Notikumu kalendārs

    Jūnijs    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Ģimeņu svētki Riebiņos

08.07.2017

Apstiprināts projekts „Spēcīga ģimene – spēcīga tauta”

27.06.2017

 

Biedrība “Riebiņu novada attīstības biedrība” piedalījās NVO organizētajā projektu konkursā  „Latgales NVO projektu programma 2017 ”. Šajā projektu konkursā tika iesniegts un atbalstīts biedrības projekts „Spēcīga ģimene – spēcīga tauta”, kuram ir piešķirts EUR 1200.00 liels finansējums.

 

Projekta mērķis ir noorganizēt Ģimenes dienu Riebiņu novadā ar mērķi novērtēt ģimenes nozīmību, rūpēties par ģimenes vērtībām, nodrošinot to tālāknodošanu nākamajām paaudzēm, tādejādi stiprinot mūsu tautas nemateriālas vērtības. Projekts paredzēts ģimenēm ar bērniem, lai varētu kopā pavadīt laiku, šis projekts aicinās apmeklēt pasākumus un radošās aktivitātes, kas norisināsies Riebiņu novadā. Aicinām ikvienu rūpēties par ģimenes vērtībām un novērtēt tās nozīmību, jo ģimene ir pamats ne tikai valsts attīstībai nākotnē, bet arī pamats kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

 

Tiks organizēti Ģimeņu sporta svētki, radošās aktivitātes bērniem, braucamrīku parāde Riebiņos, foto orientēšanās – Sprīdīša taka un organizēts ģimenes godināšanas pasākums. Ģimenes diena tiks organizēta 8. jūlijā visas dienas garumā.

 

Projekts tiks īstenots līdz 2017. gada 1. augustam Riebiņu novada Riebiņos.

Lasīt vairāk...

Mākslas plenēra darbu izstāde

26.06.2017

Starptautiskais Miera Skrējiens

22.06.2017

 

No 2017.gada 29. jūnija līdz 1.jūlijam Latvijai cauri dosies Starptautiskais Miera Skrējiens.

 

 

Šis skrējiens ir skrējiens no sirds uz sirdi, kurā kopā satiekas liels un mazs, sportists un nesportists, kājām gājējs un riteņbraucējs. Skrējienā mēs ar mīļu, sirsnīgu smaidu dāvājam savu labo gribu, labo domu, mīlestību cilvēkam sev līdzās. Nododot ceļojošo Miera lāpu no rokas rokā, no viena novada nākamajam, no savas valsts kaimiņu valstij, mēs dāvājam savas labās domas un savu labo gribu pasaulei. Sapnim par draudzīgu, mierpilnu, laimīgu dzīvi uz zemes cauri gadsimtiem.

 

Šogad, kad domājam par Latvijas  simtgadi un karsti vēlamies pasauli bez kodolieročiem un kara, šis labas gribas skrējiens ir brīnišķīga iespēja mums katram atsevišķi un visiem kopā apliecināt savu mīlestību savai Latvijai un visai pasaulei kopumā. Miera skrējienā to katram ir iespējams izdarīt savā sirdij vistīkamākajā veidā – vērojot skrējienu un vēlot : „Laimīgu ceļu!”, klusumā turot rokās lāpu un ieliekot lāpā savas labās domas vai lūdzoties par mieru uz zemes, pasniedzot skrējējam ūdens krūzi, dāvājot naktsmājas, sveicot skrējienu ar labu vārdu, dziesmām, dejām.., ejot, skrienot vai braucot kopā ar starptautisko komandu cauri savai pilsētai, novadam, valstij.

 

Te katram ir iespēja ieskatīties sevī un uzdāvināt no sevis pasaulei pašu labāko -  ko protam, varam vai vēlamies. Mūsu dižais dzejnieks Jānis Rainis paudis ko ļoti būtisku: “Gūt var ņemot, gūt  var dodot -  dodot gūtais neatņemams!“  Patiesi, mūsu labās gribas atdeve ir tā, kas maina pasauli un padara  bagātākas arī mūsu dzīves.

 

Miera skrējiena miera lāpu pirmoreiz tika iedegta pirms 30 gadiem – 1987.gada 27.aprīlī – pie ANO mītnes Ņujorkā to  iededza šī skrējiena idejas autors, Gandija miera prēmija un UNESCO Miera balvas laureāts filosofs, sportists, mūziķis un mākslinieks Šri Činmojs. Šo 30 gadu laikā lāpa ir ceļojusi visos kontinentos,  pacēlusies  pasaules augstākajā kalna virsotnē un pat pabijusi kosmosā.  To redzējuši un rokās turējuši simtiem tūkstošu cilvēku - lielu un mazu Zemes iedzīvotāji. Savas labās domas lāpā iepriekš ir ielikusi Latvijas Valsts prezidente V.Vīķe Freiberga un Čehijas prezidents un dramaturgs Vaclavs Havels, svētā Māte Terēze no Kalkutas, Dalailama,  pāvests Jānis Pāvils II un pāvests Francisks, 9 kārtējais olimpiskais čempions Karls Luiss, kultūrisma leģenda Bils Perls, boksa leģenda Muhammads Ali un slavenais bokseris Nikolajs Valujevs, slavenie mūziķi: Pols Makartnijs, Stings, Boriss Grebenščikovs,  Andrians Kukuvass, Marija Naumova u.c.  Labos vēlējumus un apsveikumu vārdus Miera skrējiena starptautiskajām komandām un Latvijas dalībniekiem vēstulēs pauduši Latvijas  prezidenti:  Vaira Vīķe- Freiberga; Valdis Zatlers, Andris Bērziņš un Raimonds Vējonis.  Saeimas vārdā skrējiena dalībniekus sveikusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

 

Latvijā Miera skrējiens pirmoreiz viesojās 1993.gadā. Kopš tā laika Latvija šajā labas gribas akcijā ir piedalījusies jau vairāk kā desmit reizes, izskrienot cauri daudziem novadiem un viesojoties visās lielākajās Latvijas pilsētās.

 

Pagājušajā gadā skrējiena Latvijas posms maršruts gāja caur Vidzemi un Kurzemi un tajā piedalījās teju tūkstotis Latvijas iedzīvotāji, starptautisko komandu veidoja sešu  tautību pārstāvji.

 

Šogad skējienam būs īsāks ceļš cauri Latvijai. Tas šķērsos tikai Latgali – vietu, kur pirms 100 gadiem notika Latgales 1.kongress un Latgale oficiāli izteica savu vēlēšanos būt vienota Latvijā kopā ar Vidzemi un Kurzemi.

 

Skrējiens ienāks no Krievijas 29.jūnija rītā. Viesosies Kārsavā, Ludzā, Rēzeknē, Aglonā, Krāslavā. Bet 1.jūlijā šķērsos Latvijas -  Baltkrievijas robežu Pastarniekos. Šogad Latvija šajā starpautiskajā labas gribas akcijā piedalās posmā Krievija – Latvija – Baltkrievija. Tas ir mūsu apliecinājums, ka mēs vēlamies dzīvot  saskaņā un mierā ar kaimiņu zemēm. Esam un gribam būt stipri savā suverenitātē un vienoti ar citām zemēm un nācijām kopīgajā sapnī par vienotu un mierpilnu pasauli.

 

Kā mainās pasaule? Ļoti vienkārši – ar katru sirds smaidu un labas gribas izpausmi!

Lasīt vairāk...

Rūpnieciskās (pašpatēriņa) zvejas tiesību atklātā izsole

27.06.2017

 

27. jūnijā plkst. 10:00 Riebiņu novada kultūras centra mazajā zālē notiks rūpnieciskās (pašpatēriņa) zvejas tiesību atklātā izsole. Papildus informāciju skatīt šeit. Izsoles noteikumi.

Lasīt vairāk...

Par grozījumiem reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos

19.06.2017

 

Latgales plānošanas reģions informē, ka Valsts SIA “Autotransporta direkcija”, pamatojoties uz pārvadātāja SIA “Jēkabpils AP” vēstuli ar ierosinājumiem, ir veikusi šādus grozījumus reģionālās vietējās nozīmes maršrutu tīkla daļas “LATGALE” lotē “PREIĻI”:

maršrutā Nr. 5716 “Preiļi – Sīļukalns – Viļāni”

  • slēgts reiss Nr. 09 plkst. 12.00 no Preiļu AO;
  • atklāts reiss Nr. 13 plkst. 12.05 no Preiļu AO;

 

maršrutā Nr. 6968 “Preiļi – Smelteri – Preiļi”

  • slēgts reiss Nr. 03 plkst. 15.10 no Preiļu AO;
  • atklāts reiss Nr. 07 plkst. 15.20 no Preiļu AO;

 

maršrutā Nr. 6977 “Preiļi –Feimaņi”

  • slēgts reiss Nr. 05 plkst. 06.40 no Preiļu AO;
  • atklāts reiss Nr. 07 plkst. 06.20 no Preiļu AO;
  • slēgts reiss Nr. 06 plkst. 07.15 no pieturvietas “Feimaņi”;
  • atklāts reiss Nr. 08 plkst. 06.55 no pieturvietas “Feimaņi”.

 

Grozījumi stājas spēkā ar 2017. gada 19.jūniju.

Lasīt vairāk...

Riebiņu novadā par domes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēl Pēteri Rožinski

15.06.2017

 

 

Pēc 3. jūnija pašvaldības vēlēšanām pirmo jaunās domes sēdi 15. jūnijā atklāja un vadīja Riebiņu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Leicis. Jaunievēlētās domes deputātiem sēdē bija skatāms viens jautājums – novada domes priekšsēdētāja ievēlēšana.

 

Izvirzot kandidātus novada domes priekšsēdētāja amatam, tika izvirzīta viena kandidatūra – līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis.

 

 

Atklātā balsojumā, visiem 15 novada domes jaunievēlētajiem deputātiem balsojot par, vienbalsīgi tika ievēlēts līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs – Pēteris Rožinskis („Latvijas Zaļā partija”).

Lasīt vairāk...

Fotoizstāde "LATGALIETIS" Riebiņu CB

15.06.2017

Visi jaunumi