Notikumu kalendārs

    Jūnijs    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Noslēdzies radošo darbu konkurss "MANAS ĢIMENES VĒRTĪBAS"!

14.06.2021

 

Riebiņu novada biedrība ‘’Atspulgs L’’ izsaka - Pateicības un atzinības RADOŠO DARBU KONKURSA ‘’MANAS ĢIMENES VĒRTĪBAS’’ dalībniekiem. Paldies Riebiņu vidusskolas un Dravnieku pamatskolas izglītojamajiem par radošu pieeju konkursam un iesniegtajiem darbiem:

 

Npk.

Vārds, uzvārds

 1.  

Anastasija Kuprenova

 1.  

Astrīda Trūpa

 1.  

Karina Vulāne

 1.  

Katrīna Damba

 1.  

Līva Jukša

 1.  

Rumaka Evelīna

 1.  

Trūpa Astrīda

 1.  

Volonte Adriāna

 1.  

Normunds Vītoliņš

 1.  

Arnis Pokšāns

 1.  

Zlata Kamlačova

 1.  

Agnese Verze

 1.  

Gunita Vjakse

 1.  

Aiva Rubine

 1.  

Renārs Kurilovs

 1.  

Alma Vītoliņa

 1.  

Nikola Afoņkina

 1.  

Krista Vītoliņa

 1.  

Valters Grigals


*Konkurss tika organizēts: Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” atklāta projektu pieteikumu konkursa nevaldības organizācijām  “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” projekts: ‘’Bērnu nomentes ‘’Mans pārsteigums ģimenei’’ un radošā konkursa ‘’Manas ģimenes vērtības noorganizēšana’’.

 “Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.”

Lasīt vairāk...

Bezmaksas nometne - pieteikšanās šodien!

09.06.2021

 

Pieteikšanās nometnei 14. jūnijā.

Lasīt vairāk...

Aktualitātes Riebiņu CB jūnijā

10.06.2021

Daugavpils iesniedz Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumu un pirmo pieteikuma grāmatas eksemplāru dāvina bibliotēkai

10.06.2021

 

3. jūnijā  Daugavpils  savu Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumu iesniedza Latvijas Republikas Kultūras ministrijā un  šodien pieteikuma grāmatas signāleksemplāru simboliski nodeva  daugavpiliešu rīcībā – Latgales Centrālajā bibliotēkā. Pa eksemplāram latviešu un angļu valodā ceļos arī uz gaismas pili – Latvijas Nacionālo bibliotēku. 

Pirmais pieteikuma veidotāju gājiens uz bibliotēku nav nejaušs, jo Daugavpils pieteikuma koncepcija spēlējas ar valodas jēdzienu un struktūru, un  aicina  Daugavpili, Latviju un Eiropu runāt kopīgā kultūras valodā jeb kultūras Lingua Franca. Nav noslēpums, ka Daugavpilī un Latgalē valodu un kultūru daudzveidība ir pastāvējusi gadsimtiem ilgi. Tas rada pamatu krāsainai, pārsteigumu pilnai, interesantai un ar kultūras notikumiem bagātai dzīvei. Tomēr līdzās labajam, ko dažādība sevī ietver, pastāv arī konflikta riski. Īpaši mūsdienās, kad realitāti, kurā dzīvojam, nosaka atšķirīgās mediju telpas un noslēgtie sociālie “burbuļi”, kuri lieto valodu nevis, lai meklētu vienojošo, bet, lai šķeltu un radītu  sajūtu par atstumtību. Tieši tāpēc Daugavpils runā par kultūru kā spēcīgāko valodu, kas spēj vienot daudzveidīgu un sašķeltu sabiedrību, un piedāvā kultūras procesus, kuros  ikviens var aktīvi līdzdarboties un atklāt to, cik mēs viens otram esam vērtīgi.     Daugavpils  piedāvātā kultūras un mākslas programma ir balstīta valodas struktūrā un ietver piecas tematiskās līnijas: Burti un Zilbes, Vārdi, Teikumi, Stāsti un Pieturzīmes. Pieturzīmju tematiskā līnija ir programmas mugurkauls un tajā iekļautas 10 programmas, kuras raksturo iecerētos Daugavpils un Latgales izaugsmes un transformāciju procesus. Daugavpils pievērš uzmanību, pēta un akcentē dažādas Latvijā un Eiropā aktuālas tēmas – piedāvā sarunas par dabas, pilsētvides, cilvēku labsajūtas, iekļaušanās, sadarbības, zinātnes, tehnoloģiju, kultūras mantojuma un citām tēmām, sniedzot platformu jauna veida attiecību veidošanai un  iespējai no kultūras patērētāja kļūt par kultūras līdzradītāju. 

 

Pieteikums  tapis ciešā Daugavpils, Rēzeknes un visas Latgales  sadarbībā. Daugavpils pieteikums iezīmē ne vien vēsturisku pagrieziena punktu  reģiona sadarbības pieredzē, bet apvieno arī ģeogrāfiski lielāko Latvijas teritoriju. Pieteikuma veidošanā piedalījās gan  vietējas, gan nacionālas nozīmes kultūras organizācijas un radošās personas,  aktīvi pilsētas iedzīvotāji, izglītības darbinieki, uzņēmēji, sportisti un sabiedrisko organizāciju, pārstāvji, pilsētas atbalstītāji tuvumā un tālumā. Pilsēta mērķtiecīgi iekļāvusies vairākos starptautiskos projektu  tīklos un izmantojusi  jau agrāk izveidotas starptautiskās sadarbības iestrādes, pieteikumā iekļāvusi sadarbības projektus gan ar vairākām Portugāles kandidātpilsētām, gan  pavisam 17  bijušajām un topošajām Eiropas kultūras galvaspilsētām un desmitiem citu starptautisko partneru. 

 

Ar pieteikuma koncepciju iespējams iepazīties vietnē www.daugavpils2027.eu un jaunumiem sekot Facebook lapā https://www.facebook.com/daugavpils2027  .

 

Pieteikuma izstrādes darba grupa un radošā komanda izsaka vissirsnīgāko pateicību ikvienam pieteikuma tapšanā iesaistītajam cilvēkam! Aktīvi sarunājoties, diskutējot, izsakot idejas un daloties ar viedokļiem ir iezīmēts jauns Daugavpils un Latgales kultūras un ar to saistīto nozaru attīstības ceļš.

Lasīt vairāk...

Izstāde R. Mūka muzejā

10.06.2021

 

“ Katrs dažreiz vēlas paņemt rokās zīmuli. Ir tik viegli novilkt līniju, un kaut kas no šīs līnijas it kā skatās uz mums un pieskaras mūsu zemapziņai. Liek atcerēties kaut ko tādu, par ko aizmirstam ikdienas steigā.

 

Zīmējot mēs nododam gan īpašu pasaules redzējumu, gan attieksmi pret to. Līnija, kas pilna ar izteiksmi, spēku un eleganci. Līnija, kas gandrīz koķetē, pēc tam paātrinās un pagriežas ap asi, mainās no vertikālas uz horizontālu kustību, atgriežas un stingri notur laukumu  un telpu.  Mākslinieka līnija ir kā sava veida paraksts. Līnija ir vieta, kur sākas forma, un katram māksliniekam ir sava vēlamo līniju galerija, kas ir viņa mākslas stila sākums. Identifikācija, trīsdimensiju telpa, organizācija, kustība, faktūra.

 

Māksla, tāpat kā dzīve, neievēro loģisko definīciju. Vienam tas ir radošums, citam – skaistums, trešajam – nauda, ceturtajam – netīrumu smērēšana uz papīra un tā bezgalīgi. Galvenais ir sajust gaismas un ēnas filozofiju, kas pēc tam noved pie izpratnes par gaismu visā un ēnu, tas ir, katru objektu veido gaismas un ēnas spēle.

 

Īstens filozofs mīl savu tuvāko, tāpat kā mākslinieks.”

                                                                                                                /Imants Haņeckis/

Lasīt vairāk...

Bibliotēkas lietošanas noteikumi no 7. jūnija

07.06.2021

Ja dzīvojat ārvalstī, bet vēlaties atgriezties Latvijā, piedalieties NVA EURES vebinārā “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?”

04.06.2021

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) darba mobilitātes konsultanti 8. jūnijā no plkst.16.00 līdz 17.00 pēc Latvijas laika Zoom platformā rīkos vebināru “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?”, lai mūsu valsts piederīgajiem, kuri dzīvo ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā, sniegtu detalizētāku informāciju par nodarbinātības iespējām Latvijā, izskaidrotu, kādas formalitātes jākārto ārvalstī, pirms izbraukšanas, un Latvijā, atgriežoties, un kādu atbalstu piedāvā NVA un EURES.

 

Lai reģistrētos dalībai vebinārā, jāaizpilda pieteikšanās anketa: https://forms.gle/gSuT6QDDEP9cCfX27

 

Pievienoties Zoom platformai Jūs varēsiet vebināra norises dienā, uzklikšķinot uz saites, kas tiks nosūtīta reģistrētajiem dalībniekiem. Lai piedalītos vebinārā, Jums būs nepieciešams vien dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu. Austiņas ar mikrofonu un webkamera nav obligāta. Jautājumus Jūs varēsiet uzdot Zoom platformas čatā.

 

ESF projekta “EURES tīkla darbība Latvijā” vadītāja Līga Baufale: “Latvijas valstspiederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet apsver iespēju vai arī jau ir nolēmuši atgriezties Latvijā, ir ļoti svarīgi būt informētiem par darba tirgus situāciju un darba iespējām Latvijā, kā arī par rīcībām, kas jāveic atgriežoties. Piemērota darba atrašana Latvijā un ar pārcelšanos saistītu visu nepieciešamo dokumentu secīga, savlaicīga un pareiza noformēšana ir veiksmīgas atgriešanās priekšnosacījumi.  NVA EURES vebināru dalībnieki varēs ne vien saņemt padomus, kā jārīkojas, pārceļoties, un iegūt aktuālo informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, bet arī dalīties ar citiem potenciālajiem remigrantiem un viņu ģimenēm savā pieredzē, kas gūta, risinot ar pārcelšanos saistītus jautājumus. Ja Jūs plānojat atgriezties Latvijā, aicinu reģistrēties un piedalīties NVA EURES vebināros “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?””. 

 

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: eures@nva.gov.lv

Facebook: www.facebook.com/eureslatvia/

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats:

https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers

Lasīt vairāk...

Aktivitātes veselības veicināšanas projektā šī gada pirmajā pusgadā

03.06.2021

 

Riebiņu novada dome kopš 2017. gada īstenojusi projektu nr. 9.2.4.2/16/I/099 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses uzlabošanas pasākumi Riebiņu novadā”, kura mērķis ir organizēt veselības veicināšanas un slimības profilakses pasākumus visiem Riebiņu novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, tādejādi popularizējot veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā un iesaistot sabiedrību pašvaldības organizētajos veselības veicināšanas un slimības profilakses pasākumos.

 

Projekta kopējās izmaksas 116 432,00 EUR, no kurām Eiropas Sociālā fonda finansējums ir 85%, t.i., 98 967.20 EUR un valsts budžeta finansējums ir 15%, t..i, 17 464.80 EUR. Projekts tiek īstenots laika posmā no 2017.gada 16. jūnija līdz 2023.gada 15. jūnijam.

 

Kopš 2021. gada marta beigām Riebiņu novada Rušonas pagasta Kastīrē un Stabulniekos notika vingrošanas nodarbības. Ievērojot valstī noteiktos epidemiloģiskos noteikumus, nodarbības notika ārā un ne vairāk kā 10 cilvēki vienā nodarbībā. Tāpat arī ar fitnesa nodarbībām, kuras notika Sīļukalnā un Galēnos, tās tika organizētas ārā ievērojot visus noteikumus. Jāteic, ka iedzīvotāju interese par nodarbībām bija ataucīga, iedzīvotāji bija sailgojušies pēc aktīvas izkustēšanās un atkalredzēšanās.

 

Šī gada maija mēnesī Riebiņu novada izglītības iestāžu – Galēnu, Dravnieku, Rušonas pamatskolu un Riebiņu vidusskolas 6. – 12. klašu skolēniem tika organizētas nodarbības par atkarību mazināšanu bērniem un jauniešiem. Šīs nodarbības vadīja attālināti, izmantojot zoom platform, biedrība “Papardes zieds”, kurai ir liela pieredze ar kvalificētiem speciālistiem šādu nodarbību vadīšanā.

 

Aicinām ikvienu par projekta ietvaros plānoto aktivitāšu norisi sekot līdzi informācijai Riebiņu novada mājas lapā www.riebini.lv.

 

 

Attīstības un plānošanas daļa

Lasīt vairāk...

Lielā Talka izsludina konkursu pašvaldībām par Laimes koku parku

02.06.2021

 

Pavasara talkai noslēdzoties un gatavojoties Pasaules talkai, kas notiks šā gada 18.septembrī, Lielā Talka izsludina konkursu pašvaldībām par Laimes koku parku izveidi Latvijā. Pagājušajā gadā Valdemārpilī ar Valsts prezidenta Egila Levita dalību tika atklāts pirmais Laimes koku parks. Ik gadu Pasaules talkas ietvaros visas planētas iedzīvotāji apvienojas viena mērķa vārdā: padarīt mūsu kopīgo dzīves telpu tīrāku un zaļāku. Latvijā mēs tradicionāli talkojam pavasarī, tādejādi samazinot globālo piesārņojumu, savukārt rudenī stādām kokus, lai dotu savu artavu planētas klimata un ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.

 

Aicinām visas Latvijas pašvaldības izvērtēt iespēju izveidot savu Laimes koku parku, iesaistot vietējos iedzīvotājus šajā iniciatīvā. Lielā Talka un Laimes koku akcija nav vienas dienas projekti, tas ir mūsu ieguldījums, lai nākamās paaudzes varētu dzīvot labākā, zaļākā un tīrākā Latvijā. Piesakoties Lielās Talkas konkursam, pašvaldībai jānodrošina vismaz 0,5 hektāru vai lielāku zemes platību parka izveidei, jāparedz iespēja cilvēkiem tajā stādīt kokus individuāli to saskaņojot ar pašvaldību, nodrošināt parka sakopšanu arī nākotnē. Izvēloties vienu pašvaldību no tām, kuras būs pieteikušās, Lielā Talka tajā organizēs šā gada Pasaules talkas centrālo pasākumu ar Valsts prezidenta sveicienu, tiešraidi un atspoguļojumu pasaules WorldCleanUpDay platformās, dāvinās pašvaldībai 5 kokus pēc tās izvēles, kā arī nodrošinās Lielās Talkas mīlētāju soliņu izvietošanai Laimes koku parkā.

 

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja: “Laimes koku parks ir vieta, kas paredzēta ikvienam, tā ir vieta, kur tapt laimei un mieram, kur rasties idejām un mīlestībai par zaļu un laimīgu Latvijas nākotni. Manuprāt ir svarīgi domāt par saviem iedzīvotājiem, iespējām tos saliedēt un veidot savas pašvaldības vēsturi. Tāpēc aicinu pašvaldības, veicināt iedzīvotāju pilsonisko iesaisti un cilvēkos mīlestību un cieņu pret Latvijas dabu. Laimes koku parka izveide ir lielisks veids, kā atstāt mantojumu nākamajām paaudzēm, izglītot un audzināt savus iedzīvotājus. Ticu, ka rūpējoties par mantojumu, kādu mēs atstāsim nākotnes paaudzēm, panāksim, ka Latvija kļūs par zaļāko un laimīgāko valsti pasaulē.”

 

Ja runājam par šā gada Lielo talku, tad no sabiedrības iesaistes viedokļa tā ir bijusi īpaši veiksmīga. Neskatoties uz sarežģītajiem pandēmijas apstākļiem, Latvijas iedzīvotāji bijuši ļoti aktīvi talkotāji. Kopumā Lielās Talkas mājas lapā oficiāli tika piereģistrētas 1968 talkas vietas, ka ir otrais lielākais skaits kopš Lielās Talkas pastāvēšanas laika. No pieteiktajām talkām 1082 ir atkritumu savākšanas, 553 labiekārtošanas talkas un 333 SOLO talkas (kas sevī iekļauj SOLO, DUO un ĢIMENES talkas. Taču, ja runājam par SOLO talkotājiem, tad viņu skaits pavisam noteikti bijis vēl lielāks, jo daudz savas talkas nav reģistrējuši Lielās talkas mājas lapā. Taču “Maxima Latvija” veikalos visa Latvijā savus solo talkas maisus saņēma 60 000 talkotāju.

 

“Esam patiesi gandarīti, ka tieši pateicoties “Maxima” atbalstam un mūsu teju 200 veikaliem visā Latvijā, kas kalpoja kā  SOLO talkas maisu izdales punkti, ir piedalījušies 60 000 talkotāji. Ticam, ka šāda Lielās talkas organizatoru pielāgošanās apstākļiem un cilvēku paradumu maiņai pozitīvi ietekmē talkas kopējo mērķi – tīrāku un sakoptāku vidi mums apkārt. Paldies ik katram, kas piedalījās Lielajā Talkā  un novēlam arī turpmāk kopā rūpēties par zaļāku Latviju ikdienu,” iedrošina “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

 

Lielā Talka aicina visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties talkošanas aktivitātēs vai atbalstīt “Laimes koku” akciju, organizējot kolektīvus koku stādīšanas pasākumus. Laicīgi pieteikt savu koku stādīšanas vietu var Lielās talkas mājaslapā. Par saviem zaļajiem darbiem pastāsti arī publiski, lai rādītu piemēru arī citiem, jo rūpēties par apkārtēju un ikkatra pienākums! Dalies savos sociālajos tīklos izmantojot tēmturus: #Lielatalka #WorldCleanupDay #Laimeskoki;

 

Tiekamies Pasaules talkā 18.septembrī!

Lasīt vairāk...

Pēc administratīvi teritoriālās reformas izmaiņas Latvijas Pasta darbībā nav gaidāmas, lūdz klientus novados precizēt adreses

02.06.2021

 

Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Latvijas Pasta darbībā izmaiņas nav paredzamas – uzņēmums turpinās piegādāt sūtījumus atbilstoši patlaban spēkā esošajām adrešu indeksu teritorijām, un tajās nav plānotas izmaiņas. Klientiem, norādot saņēmēja adresi, vienīgās izmaiņas būs novadu nosaukumos vietās, kur notiks to apvienošana. Latvijas Pasts aicina klientus veikt attiecīgas izmaiņas saņēmēju adrešu pierakstā novados, ko ietekmēs reforma, tajā skaitā interneta veikalu profilos, lai Latvijas Pasts sūtījumus varētu apstrādāt ātrāk un precīzāk. Citas sastāvdaļas adrešu pierakstā nemainīsies.

 

Latvijas Pasta darbībā pēc administratīvi teritoriālās reformas un 2021.gada pašvaldību vēlēšanām izmaiņas nav paredzamas – tāpat kā līdz šim, uzņēmums turpinās piegādāt sūtījumus atbilstoši noteiktajām pasta indeksu teritorijām, kurās nav plānotas izmaiņas. Savukārt pasta pakalpojumu sniegšanas vietu izvietojums atbilstoši spēkā esošajam normatīvajam regulējumam ir piesaistīts mazākajai administratīvajai vienībai – pilsētai vai pagastam, nevis novadam.

 

Vienīgās izmaiņas, kas skars klientus, būs precīza novada nosaukuma norādīšanas nepieciešamība tajās adresēs, kuras skars novadu apvienošanas procesi. Citas adreses sastāvdaļas – pilsētu un pagastu nosaukumi, indekss – adrešu pierakstos pēc reformas nemainīsies.

 

Taču līdz ar administratīvi teritoriālo reformu Latvijas Pasts aicina visus pasta pakalpojumu izmantotājus – gan fiziskās, gan juridiskās personas – parūpēties kā par savas, tā arī par savu klientu adrešu korektu pierakstu, ja tajās reformas rezultātā mainīsies attiecīgais novads. Maksimāli precīzs adreses pieraksts palīdzēs ātrāk apstrādāt sūtījumus, nekavējot kopējos pasta apmaiņas procesus.

 

Fiziskām personām būtiski pārbaudīt un nomainīt savu adresi, norādot jauno novadu, piemēram, interneta veikalos izveidotajos klienta profilos, un atcerēties par korektu pierakstu, veicot jaunus pasūtījumus citās vietnēs, tajā skaitā, piemēram, abonējot preses izdevumus.

 

Savukārt juridiskajām personām, kuras izsūta korespondenci tālāk saviem klientiem, nepieciešams jau laikus sakārtot klientu adrešu datubāzi, atjaunojot adrešu pierakstus atbilstoši jaunajām novadu robežām pēc administratīvi teritoriālās reformas.

 

Latvijas Pasts atgādina, ka, aizpildot sūtījuma adresi, ir jānorāda šāda informācija: adresāta vārds/uzvārds vai juridiskas personas nosaukums, iela, mājas un dzīvokļa numurs vai mājas nosaukums, pilsēta/pagasts, novads, pasta indekss.

Ja sūtījums adresātam ir izsniedzams pret parakstu, svarīgi, lai adresāta vārds un uzvārds būtu norādīts precīzi un saprotami, jo šādā gadījumā tiks pārbaudīta saņēmēja identitāte, lūdzot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

 

Plānots, ka Latvijā pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām būs 43 pašvaldības līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā.

Lasīt vairāk...

Iedzīvotāju APTAUJA

28.04.2021

 

 

Aptauja pieejama ŠEIT.

Lasīt vairāk...

Dievkalpojumi jūnijā Riebiņu un Vydsmuižas draudzē

31.05.2021

 

Dievkalpojumu kārtība jūnijā Riebiņu un Vydsmuižas draudzē.

Lasīt vairāk...

Sākas pieteikšanās mācībām pieaugušajiem digitālo prasmju izglītības programmās

31.05.2021

 

Šodien, 31. maijā, atklāta jaunā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Atšķirībā no iepriekšējām pieteikšanās kārtām šajā var apgūt digitālās prasmes. Ikviens strādājošais vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no piedāvātajām 412 izglītības programmām, kas aptver gan digitālās pamatprasmes, gan padziļinātu augstākā zināšanu līmeņa digitālo prasmju mācības pieaugušajiem. Pieteikšanās ilgs līdz 30. jūnijam tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.

 

Izglītības programmas piedāvā 47 izglītības iestādes visā Latvijā. Programmas kopumā aptver 12 digitālās kompetences: informācijas apstrāde/informācijas un datu pratība; komunikācija un sadarbība; digitālā satura veidošana; IT drošība; problēmu risināšana; programmēšana, tīmekļa vietņu un lietotņu izstrāde un uzturēšana; digitālā biznesa analīze; multimediju dizains; digitālā projektu vadība; digitālā produktu vadība un izstrāde; digitālais mārketings; datu zinātne, datu analīze un datu vizualizācija.

 

Izglītības programmas ir izstrādātas, lai uzlabotu strādājošo un pašnodarbināto iedzīvotāju vispārīgās un profesionālās digitālās prasmes efektīvākam darbam un konkurētspējas uzlabošanai darba tirgū. Veidojot šīs kārtas mācību piedāvājumu sadarbībā ar profesionālās izglītības iestādēm un darba devējiem, vērā tika ņemti gan esošie darba tirgus izaicinājumi, gan pandēmijas radītais iespaids uz digitālo prasmju pilnveides nepieciešamību attālinātā darba veikšanai un izglītības programmu apguvei, kā arī interese apgūt dažādas digitālās prasmes līdzšinējās pieteikšanās kārtās.

 

 “Gan iepriekšējo pieteikšanās kārtu rezultāti, gan darba devēju pieprasījumi apliecina iedzīvotāju pieaugošo vēlmi un nepieciešamību apgūt tieši digitālās prasmes. To pastiprinājušas arī vīrusa pandēmijas radītās pārmaiņas, kurās dominējošu un nereti pat izšķirošu lomu ieņem tieši digitālo prasmju pārvaldība. Šajā pieteikšanās kārtā piedāvātās zināšanas un prasmes palīdzēs stiprināt digitālās pozīcijas katram pieaugušajam gan viņa profesionālajās gaitās, gan viņa biznesa digitālo risinājumu attīstībā, ļaujot mums visiem kopā iziet no Covid-19 krīzes ar spēcīgāku digitālo pratību”, uzsver Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.

 

Apgūt digitālās prasmes līdz šim izvēlējušies vairāk nekā 18 tūkstoši

 

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā mācības kopumā uzsākuši vairāk nekā 48 tūkstoši strādājošo, no kuriem 38% izvēlējušies apgūt dažādas digitālās prasmes. Turklāt lielākā atsaucība bijusi tieši iepriekšējā pieteikšanās kārtā, kur kopējais dalībnieku skaits digitālo prasmju izglītības programmās pārsniedza 5 tūkstošus, tā apliecinot nepieciešamību pēc digitālo zināšanu pilnveides Latvijas iedzīvotāju vidū.

 

Starp pieprasītākajām digitālo prasmju izglītības programmām ierindojusies projektu vadība ar Agile, Scrum un citiem rīkiem, digitālais mārketings, Google Adwords kampaņu organizēšana, programmēšana un mājaslapu veidošana, datu analīze un darbs ar MS Excel, kā arī personas datu aizsardzība un IT drošība.

 

Līdzmaksājums par mācībām 5-10% apmērā

 

Lai motivētu Latvijas iedzīvotājus piedalīties izglītības programmās, projektā lielāko daļu izmaksu sedz ES fondi un valsts. Piesakoties kādā no profesionālās tālākizglītības programmām, strādājošā līdzmaksājums ir 5%, bet ES fondi un valsts finansējums sedz atlikušos 95%, savukārt izvēloties mācīties profesionālās pilnveides izglītības programmā, profesionālās izglītības programmas modulī vai studiju kursā, strādājošā līdzmaksājums ir 10%, bet ES fondi un valsts finansējums - 90%. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas.

 

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti Latvijas iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes. Pieteikties iespējams mācībām 3 izglītības programmās, taču vienlaicīgi varēs mācīties tikai vienā izglītības programmā. Šajā kārtā mācības notiks tikai attālināti, tāpēc, izvēloties izglītības programmu, rūpīgi jāiepazīstās ar tās saturu un jāpievērš uzmanība materiāltehniskajam nodrošinājumam (tehnoloģiskie rīki, ierīces un programmatūra), kas būs nepieciešams izglītības programmas apguvei.

 

Pieteikšanās 6. mācību kārtā ilgs līdz 30. jūnijam un plānots, ka mācību grupu komplektēšana un mācības sāksies augustā, septembrī. Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī izglītības programmu saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv .

 

Par projektu:

ES fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb mācības pieaugušajiem mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, septiņu gadu laikā līdz 2023. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 46 miljonus eiro. Projekta īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.

Vairāk: www.macibaspieaugusajiem.lv

 

Lasīt vairāk...

NVA būtiski paplašina digitālo prasmju apguves iespējas

27.05.2021

 

Šogad Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir būtiski paplašinājusi profesionālās pilnveides izglītības programmu sarakstu digitālo prasmju apguvei un reģistrētajiem bezdarbniekiem piedāvā 10 jaunas datorikas izglītības programmas:

 • Agile projektu vadība,
 • Elektroniskā komercija uzņēmējdarbības attīstībai (bez priekšzināšanām),
 • Elektroniskā komercija uzņēmējdarbības attīstībai (ar priekšzināšanām),
 • Efektīvs darbs ar Microsoft  Excel, datu analīze un vizualizācija (ar priekšzināšanām),
 • Efektīvs darbs ar Microsoft  Excel, datu analīze un vizualizācija (bez priekšzināšanām),
 • IT datu drošība un personas datu aizsardzība (ar priekšzināšanām),
 • IT pakalpojumu un infrastruktūras pārvaldības procesu organizēšana un uzturēšana,
 • 3D printēšanas tehnoloģijas un to praktiskais pielietojums (ar priekšzināšanām),
 • Datu analīze un pārskatu sagatavošana finanšu vadības lēmumu pieņemšanā,
 • Informācijas tehnoloģiju izmantošana finanšu pārskatu gatavošanai un finanšu plānošanai.

 

Šīs programmas var apgūt gan klātienē, gan tiešsaistē. Katras mācību programmas apguves laiks ir 160 stundas.

 

Līdz šim profesionālās apmācības ietvaros tika piedāvāta programma “Datorsistēmu tehniķis’’. Pēc profesionālās apmācības kursa “Datorsistēmu tehniķis” pabeigšanas NVA klienti iekārtojās darbā tādās ar IT jomu saistītajās profesijās kā datorsistēmu tehniķis, datortehniķis, programmētājs, datora operators, datorsistēmu testētājs, datortehnikas mehāniķis.

 

Lai NVA reģistrētie bezdarbnieki varētu iegūt kvalifikāciju tādās profesijās kā programmēšanas tehniķis, datorsistēmas tehniķis, telekomunikāciju tehniķis, elektronikas tehniķis, šī gada 18.maijā izsludināta izglītības iestāžu pieteikšanās arī astoņu jaunu profesionālās tālākizglītības programmu moduļu īstenošanai:

 • Vienkāršu algoritmu izstrāde
 • Elektronisko un optisko iekārtu ražošanas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (EIKT) pamatprocesi un darbu veidi
 • EIKT drošības politikas veidošana
 • EIKT produktu izstrāde
 • Lietotnes programmēšana
 • Programmēšanas tehnoloģijas
 • Sistēmu programmēšana
 • Servera izvēle un uzstādīšana

           

Šī gada 24.maijā ir izsludināta arī augstākās izglītības iestāžu pieteikšanās informācijas tehnoloģiju jomas studiju moduļa vai studiju kursu programmu īstenošanai, lai NVA reģistrētie bezdarbnieki varētu apgūt ar IT jomu saistītās augstas kvalifikācijas profesijas.

 

NVA direktore Evita Simsone: "Darba tirgus digitālās transformācijas gaita paātrinās: notiek strauja darba procesu digitalizācija un automatizācija, tiek ieviesti jauni nodarbinātības veidi, aizvien vairāk pakalpojumu uzņēmumi un iestādes piedāvā tiešsaistē. Darba ņēmēju nepārtrauktā profesionālo, tostarp digitālo zināšanu, prasmju un kompetenču pilnveide šobrīd ir nepieciešamība. Izvērtējot darba devēju prasības dažādām profesijām, reģistrējot vakances NVA un veicot darba devēju aptaujas, redzam, ka pieprasījums pēc digitālajām prasmēm aizvien straujāk ienāk arī vienkāršajās profesijās. Pagājušā gada nogalē un šī gada sākumā NVA veiktās darba devēju aptaujas dati liecina, ka visbiežāk darba devēji norāda, ka profesionālo pienākumu veikšanai darbiniekiem nepieciešamas datorprasmes."        

 

Daudzas un dažādas digitālās izglītības programmas NVA piedāvā arī neformālās izglītības ietvaros, tās ir gan datorzinības ar vai bez priekšzināšanām, gan Darbs ar biroja programmatūras pakotni OpenOffice, gan specializētās programmas, tostarp AutoCAD, Corel Draw Graphics, Web risinājumu izstrāde, Personālo datoru operētājsistēmu un lietojumprogrammu instalēšana, konfigurēšana un uzturēšana, Eiropas digitālo kompetenču ietvaram atbilstošās datorprasmes – pamata līmenis ar ECDL sertifikāciju, Solid Works un citas.

 

2020.gadā NVA neformālās apmācības digitālās izglītības programmu apguvi uzsāka 2 275 NVA klientu, bet šī gada 4 mēnešos – 559 NVA klienti.

 

Vērtējot darbā iekārtošanos pēc digitālo prasmju kursu apguves, redzam, ka tie veicina darba atrašanu arī profesijās, kas tieši nav saistītas ar IT nozari, bet kurās digitālās prasmes ir nepieciešamas. Pēc NVA neformālās izglītības kursiem, kas saistīti ar IT, NVA klienti iekārtojas darbā arī tādās profesijās kā, piemēram, skolotājs, projekta vadītājs, klientu apkalpošanas speciālists, lietvedis, biroja administrators, ceturtā kvalifikācijas līmeņa grāmatvedis, administrators u.c.

 

Atgādinām, ka NVA jau pērn būtiski paplašināja mācību iespējas, piedāvājot digitālās prasmes apgūt arī tiešsaistē, mācoties starptautiskajās tiešsaistes izglītības platformās. NVA sadarbībā ar uzņēmumu Google jau drīzumā reģistrētajiem bezdarbniekiem, reģistrētajiem darba meklētājiem, kā arī bezdarba riskam pakļautām personām plāno piedāvāt iespēju bez maksas apgūt vai pilnveidot darba tirgū pieprasītās digitālās prasmes, tiešsaistē mācoties četrās izglītības programmās: "IT atbalsts", “Lietotāju pieredzes dizains", "Datu analīze" un "Projektu vadība".

Lasīt vairāk...

Vidsmuižas draudze īstenojusi projektu “Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga pārbūve”

27.05.2021

 

Galēnos garīgās dzīves centrs ir Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīca. Draudze kopš baznīcas pirmsākumiem (1743)  rūpējusies  par dievnama uzturēšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm un turpina to darīt arī šobrīd gan ar ziedojumiem, gan praktisku darbību. Baznīcas telpu, dārza un stāvlaukuma uzkopšanas darbus veic draudzes locekļi, katrs ciems rindas kārtībā vienu mēnesi gadā rūpējas, lai dievnams būtu sakopts, uz altāriem atrastos ziedu pušķi, dārzā izravētas puķu dobes, nopļauts zālājs, rudenī – sagrābtas lapas, ziemā – notīrīts sniegs.

 

Baznīca katru dienu ir atvērta apmeklētājiem, ikviens var netraucēti nodoties lūgšanām sev pieņemamā laikā vai klusībā izbaudīt Dieva klātbūtni. Katru dienu notiek svētās Mises.

 

 

Šobrīd Vidsmuižas draudze ir īstenojusi LEADER projektu Nr. 19-03-AL21-A019.2204-000010 “Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga pārbūve”. Kopējās projekta izmaksas ir 24827.66 EUR, no tām ELFLA un Latvijas Valsts finansējums – 22344.89 EUR  un Riebiņu  novada domes līdzfinansējums – 2482,77 EUR. Žoga pārbūves darbus veica SIA “Rivi RV”.

 

 

Projekta mērķis bija veikt Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga pārbūvi, tādējādi saglabājot no sagrūšanas simtgadīgu kultūras pieminekli, veidojot pievilcīgu un drošu vidi dievnama apmeklētājiem, popularizējot baznīcu, Galēnus un visu Riebiņu novadu. Mērķis ir īstenots, žogs kļuvis aktīvs baznīcas dārza noformējuma elements, kas sniedz estētisku baudījumu, harmoniski iekļaujas ainavā, ir pievilcīgs ikvienam dievnama apmeklētājam un kopā ar ēkām veido vienotu baznīcas ansambli. Tas turpinās kalpot draudzei un būs kā apliecinājums Vidsmuižas draudzes locekļu dievbijībai un darba tikumam.

 

 

Paldies katram un ikvienam, kurš atbalstīja projektu, piešķīra finansējumu un veica žoga pārbūvi!

Lasīt vairāk...

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums aicina

26.05.2021

Turpinās NVA akcija "Sezonas darbi"

26.05.2021

 

Lai veicinātu sezonas darbu devēju un sezonas darbu meklētāju satikšanos, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kopš šī gada marta īsteno akciju “Sezonas darbi”, aicinot darba devējus, kuri meklē sezonas darbiniekus, reģistrēt darba piedāvājumus NVA CV un vakanču portālā (cvvp.nva.gov.lv) vai jebkurā NVA filiālē visā Latvijā.

 

Darba devēju reģistrētās sezonas vakances tiek operatīvi publicētas sadaļā “Sezonas darbi” NVA tīmekļvietnē un ik dienu aktualizētas. Līdz ar to darba meklētājs šajā sadaļā var ērti un ātri iegūt informāciju par aktuālajām sezonas vakancēm viņam tuvākās NVA filiāles apkalpošanas teritorijā, piemeklēt sev vispiemērotāko sezonas darba vietu un pieteikties tai. Atgādinām, ka NVA reģistrētais bezdarbnieks, strādājot sezonas darbus, var saglabāt arī bezdarbnieka statusu, ja ir nodarbināts uz noteiktu laiku, kas divreiz gada periodā nepārsniedz kopumā 120 dienas.

 

NVA akcijā “Sezonas darbi” jau ir iesaistījušies 90 darba devēju, piedāvājot 1164 aktuālās sezonas vakances dažādās darbības jomās. Vislielākais sezonas darbu vietu skaits šobrīd ir reģistrēts NVA filiālēs Siguldā (280 ), Limbažos (230) un Ogrē (117). Visaktīvāk sezonas darbu akcijā ir iesaistījušies Rīgas reģiona un Vidzemes darba devēji, viszemākā sezonas darbu devēju aktivitāte pagaidām novērojama Latgalē.

 

Visvairāk sezonas darba vietu ir lauksaimniecībā (606 ) ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē (409), būvniecībā (102 ). Šobrīd pieprasīti ir lauksaimniecības sezonas strādnieki, kūdras ieguves palīgstrādnieki, traktortehnikas vadītāji, ekskavatora vadītāji, kombaina vadītāji, kravas automobiļa vadītāji, mežstrādnieki, palīgstrādnieki, būvstrādnieki, ceļu būves strādnieki, krāvēji, pārdevēji, viesmīļi, pavāri un citu profesiju pārstāvji.

 

Darba devēji, kuri meklē sezonas strādniekus, NVA filiālēs var pieteikties arī vajadzīgo darbinieku atlases pakalpojumam. Lai pieteiktos vajadzīgo darbinieku atlases pakalpojumam, darba devējam ir jāsazinās ar to NVA filiāli, kuras apkalpošanas teritorijā atrodas darba vietas. Par sezonas darbu akciju atbildīgo NVA filiāļu darbinieku kontaktinformācija atrodama sadaļā “Sezonas darbi” NVA tīmekļvietnē.

Lasīt vairāk...

Informācija par rīcību plūdu apdraudējuma gadījumā

25.05.2021

 

Ko darīt laikā, ja pastāv plūdu draudi?

 

Latvijā plūdi var veidoties ilgstošu nokrišņu, sniega kušanas vai ledus sastrēgumu rezultātā, kad strauji ceļas ūdens līmenis un ūdens appludina apkārtējās teritorijas.

 

 • Vērsies savā pašvaldībā un noskaidro, vai Tavas ģimenes mājoklis atrodas plūdu apdraudētajā teritorijā.
 • Seko informācijai plašsaziņas līdzekļos. Klausies meteorologu brīdinājumus un seko situācijas attīstībai sava mājokļa tuvumā, informē kaimiņus.
 • Noskaidro un saglabā savā mobilajā telefonā un piezīmju grāmatiņā tālruņu numurus, uz kuriem jāzvana, lai ziņotu par plūdu sākšanos un saņemtu palīdzību - pašvaldības un operatīvo dienestu tālruņa numurus.
 • Ja atrodies plūdu apdraudētā teritorijā, savlaicīgi parūpējies par veciem cilvēkiem, bērniem, invalīdiem un slimniekiem, atrodot viņiem šajā laikā drošāku mājvietu pie radiem vai draugiem. Nepieciešamības gadījumā lūdz palīdzību savā pašvaldībā.
 • Apzini vietu, kur nepieciešamības gadījumā evakuēt mājlopus, mājdzīvniekus un kā tos nodrošināt ar barību. Ja tādas iespējas nav, savlaicīgi vērsies pēc palīdzības savā pašvaldībā.

 

Sagatavošanās nozīmē – mazāku uztraukumu un apdraudējumu!

 

 • Lai samazinātu plūdu nodarītos materiālos zaudējumus, pārvieto mantas no pagrabtelpām un pirmajiem stāviem uz augšējiem stāviem vai bēniņiem, nostiprini pagalmā un mājas tuvumā esošus priekšmetus.
 • Sagatavo mantas, ko ņemsi līdzi evakuējoties, jo māja var applūst īsā laika brīdī.
 • Sagatavo evakuācijai izmantojamos transporta līdzekļus (automašīnas, traktorus u.c.) un peldošos līdzekļus (laivas, plostus u.c.).
 • Atstājot māju un saimniecības ēkas, atslēdz elektroenerģijas un gāzes padevi, vietējās apkures ierīces un iekārtas, aizver logus, durvis, lūkas un slēģus.
 • Evakuācijas gadījumā paziņo par to tuviniekiem.

 

Lai evakuācija norisinātos droši, esiet uzmanīgi, izmantojot laivas! Pārvietojoties ar sauszemes transporta līdzekļiem, atcerieties, ka zem ūdens var būt šķēršļi, ceļi var būt izskaloti vai tie var nobrukt!

 

Ko darīt, ja negaidīti sākušies plūdi un nav iespējams evakuēties?

 

 • Ja apdraudēta Tava veselība vai dzīvība, zvani Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112.
 • Pārvietojies uz ēkas augšējiem stāviem vai jumtu. Ja plūdi sākušies naktī, izmanto gaismas signālu, lai glābējiem signalizētu par savu atrašanās vietu.
 • Esi mierīgs, pārliecināts un rīkojies operatīvi, ja tuvākā apkārtne un mājoklis var strauji applūst! Zini, ka nepieciešamības gadījumā operatīvie dienesti steigsies palīgā!

 

Saņemot aicinājumu evakuēties un no tās atsakoties, atteikums personai jāapstiprina rakstiski, tādējādi uzņemoties atbildību par iespējamām sekām. Ārkārtējās situācijas izsludināšanas gadījumā var tikt piemērota piespiedu evakuācija.

 

Ziņas par plūdu apdraudētām teritorijām iespējams skatīt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra tīmekļa vietnē www.meteo.lv Plūdu riska informācijas sistēmā.

 

Lasīt vairāk...

Par skābbarības plēvju nodošanas iespējām

25.05.2021

 

Riebiņu novada pašvaldībā vairāki zemnieki ir interesējušies par skābbarības plēvju nodošanas iespējām. Sazinoties ar atkritumu apsaimniekotāju, informācija ir šāda: ir nepieciešams saraksts ar adresēm un potenciālo plēvju daudzumu m3 (kubikmetros). Tāpēc lūgums zemniekus informēt pagastu teritoriālās pārvaldes, kuriem ir šāda vēlme nodot bezmaksas skābbarības plēves. Atkritumu apsaimniekotājs plānos braucienu Riebiņu novadā, ja būs vismaz 30 m3 skābbarības plēvju. Lūgums iesniegt informāciju ar adresēm un aptuvenajiem daudzumiem līdz 28.05.2021. pagastu teritoriālajās pārvaldēs vai sūtot info uz arturs.meluskans@riebini.lv  

 

 

Lasīt vairāk...

Kapusvētki Riebiņu novada kapsētās 2021. gadā

08.05.2021

 

29. maijā plkst. 12.45 – Pieniņu katoļu draudzes kapsētā; plkst. 12:00 sv. Mise Pieniņu Sv. Jēzus Sirds katoļu baznīcā.

29. maijā plkst. 15.00 – Mazo Prikuļu kapsētā.

30. maijā plkst. 15.00 – Petravsku kapsētā.

5. jūnijā plkst. 12:00 – Baltskaru kapsētā.

5. jūnijā plkst. 12:00 – Kapinieku kapsētā.

5. jūnijā plkst. 15.00 – Sprindžu kapsētā.

6. jūnijā plkst. 14:00 – Rutuļu kapsētā.

6. jūnijā plkst. 15:00 – Solkas kapsētā.

6. jūnijā plkst. 15.00 – Sila kapsētā.

12. jūnijā plkst. 12:00 – Bukšinu kapsētā.

12. jūnijā plkst. 12:00 – Teilānu kapsētā.

13. jūnijā plkst. 15.00 – Kokoriešu kapsētā.

19. jūnijā plkst. 12:00 – Saunas Vulānu kapsētā.

20. jūnijā plkst. 12:00 – Krištopeņu kapsētā; plkst. 11.00 sv. Mise Rušonas Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcā.

26. jūnijā plkst. 12:30 – Riebiņu katoļu draudzes kapsētā; plkst. 11:00 sv. Mise Riebiņu Sv. Pētera un Pāvola Romas katoļu baznīcā.

27. jūnijā plkst. 15.00 – Žogotu kapsētā.

3. jūlijā plkst. 12:00 – Krištobu kapsētā.

3. jūlijā plkst. 13:00 – Eikšas kapsētā.

4. jūlijā plkst. 12:00 – Rušonas kapsētā; plkst. 11.00 sv. Mise Rušonas Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcā.

10. jūlijā plkst. 12.00 – Opolūs kapsētā.

10. jūlijā plkst. 13:30 – Salenieku kapsētā.

10. jūlijā plkst. 15.00 – Antonišku kapsētā.

17. jūlijā plkst. 12:00 – Maltas Trūpu kapsētā.

17. jūlijā plkst. 14:00 – Seiļu kapsētā.

17. jūlijā plkst. 15.00 – Rutkovsku-Kažu kapsētā.

24. jūlijā plkst. 12:00 – Červiniku kapsētā.

24. jūlijā plkst. 13:00 – Ondzuļu kapsētā ar svēto Misi.

24. jūlijā plkst. 15.00 – Eisāgu kapsētā.

25. jūlijā plkst. 15.00 – Gailīšu kapsētā.

25. jūlijā plkst. 15:30 – Baibu kapsētā.

31. jūlijā plkst. 12:00 – Pastaru kapsētā.

7. augustā plkst. 12:00 – Trūpīšu kapsētā.

7. augustā plkst. 13.00 – Silajāņu kapsētā.

21. augustā plkst. 15:00 – Vidsmuižas kapsētā; plkst. 13.30 Sv. Mise Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcā.

28. augustā plkst. 12.00 – Salīšu kapsētā.

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi