Notikumu kalendārs

    Jūlijs    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Informatīvā kampaņa "Sirds diena" Riebiņos

03.08.2019

Pieejams ūdenstūrisma inventārs

18.07.2019

Radošo darbu izstāde

11.07.2019

Jāņa Ziemeļa personālizstāde

11.07.2019

Latgales Ērģeļu dienas 2019

21.07.2019

Pludmales volejbola sacensības "RIEBIŅI 2019"

20.07.2019

Riebiņu novada svētki

27.07.2019

Riebiņu un Preiļu TIC pārstāvji apmeklē VI Latvijas Tūrisma informācijas tirgu Madonā

04.07.2019

 

Riebiņu un Preiļu novada TIC pārstāvji no 7. līdz 8. jūnijam piedalījās Latvijas Tūrisma informācijas tirgū, kas šogad norisinājās Madonā, pilsētas svētku ietvaros. Uz Madonu devās Latvijas Tūrisma informācijas sniedzēji un koordinatori no visdažādākajiem Latvijas novadiem, kopskaitā tika pārstāvēti vidēji ap 30 novadi no Vidzemes, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Pierīgas.

 

Pirmajā pasākuma dienā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā notika tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Tūrisma jomu Madonas pašvaldībā koordinē uzņēmējdarbības centrs ar TIC kā vienu no tā struktūrvienībām. Pēc pārrunām visi kopīgi devāmies pieredzes apmaiņas braucienā uz populārākajām Madonas novada tūrisma vietām: sporta un atpūtas bāzi “Smeceres sils”, z/s “Jāņkalni”, Latvijas Valsts mežu Kalsnavas arborētumu, viesu māju “Apiņu kalte” Praulienā ar Vidzemes sēļu ēdienu kulināro programmu “Madonas novada senie ēdieni” un mājas vīnu ražotni “Domu pietura”.

 

Savukārt 8. jūnijā notika jau sestais Latvijas Tūrisma  informācijas tirgus, kā arī vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Madonas pilsētas Saieta laukumā tika izveidota Latvijas novadu informācijas telšu pilsētiņa, kur varēja satikt Latvijas pilsētu Tūrisma informācijas sniedzējus un dažādu amatu meistarus, kā arī bez maksas saņemt vasaras pasākumu plānus, tūrisma ceļvežus un informatīvos izdevumus, kā arī iegādāties amatnieku un mājražotāju produkciju. Priecē fakts, ka nezūd tūristu vēlme apceļot Latviju un joprojām pieaug to cilvēku skaits, kas interesējas par tūrisma piedāvājumu novados, it īpaši par makšķerēšanas iespējām, atpūtai pie ūdeņiem  un zirgu izjādēm.

 

 

Pasākuma ietvaros skatuves kultūras programmas starplaikos notika viktorīna ar jautājumiem par Latvijas novadu ģeogrāfiju. Sirsnīgs paldies Skaidrītei Grigalei, z/s “Vilkači” saimniecei, par sarūpēto dāvanu no Riebiņu novada puses pareizās atbildes zinātājam.

 

Pagājušajā gadā Latvijas Tūrisma informācijas tirgus norisinājās Preiļos, bet tiesības un godu rīkot 2020. gada “Latvijas Tūrisma informācijas tirgu”, pasākuma laikā notiekošas izlozes rezultātā, ieguva Kurzemes tūrisma asociācija. Konkrētu pilsētu kā tirgus norises vietu kurzemnieki paziņos rudenī.

 

Arnita Znotiņa,

Riebiņu novada tūrisma koordinatore

Lasīt vairāk...

Izstādes Riebiņu CB

04.07.2019

Par Riebiņu novada ezeru apsaimniekošanu stāsta "Divu krastu radio"

03.07.2019

 

Par Riebiņu novada ezeru apsaimniekošanu raidījumā "Zivis starp diviem krastiem" stāsta "Divu krastu radio". Raidījums pieejams šeit.

Lasīt vairāk...

Līdz gada beigām veiks brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu atmaksu

01.07.2019

 

Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka iedzīvotājiem, kuri līdz 2019. gada 1. jūlijam ir veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas, tiks nodrošināta to atmaksa. Paredzēts, ka veiktās iemaksas tiks pakāpeniski atmaksātas līdz 2019. gada 31. decembrim.

 

To nosaka š.g. 21. jūnijā spēkā stājušās izmaiņas Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz saglabāt tiesības visiem iedzīvotājiem līdz 2021. gadam saņemt veselības aprūpes pakalpojumus līdzšinējā kārtībā neatkarīgi no veiktajām veselības apdrošināšanas iemaksām.

 

Iedzīvotājiem, kuri veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ar bankas pārskaitījumu, atmaksa tiks veikta automātiski – uz bankas kontu, no kura veikts maksājums. Savukārt tiem iedzīvotājiem, kuri brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši klātienē, piemēram, kādā no Latvijas Pasta nodaļām, NVD Klientu apkalpošanas centrā Rīgā vai kādā no NVD teritoriālajām nodaļām (Jelgavā, Daugavpilī, Smiltenē vai Kuldīgā), jāvēršas ar iesniegumu NVD, norādot savu konta numuru, uz kuru veikt atmaksu.

 

Iesniegumu atmaksas saņemšanai var iesniegt klātienē, aizpildot iesnieguma veidlapu (pieejama NVD interneta vietnē www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Valsts veselības apdrošināšana” – “Apdrošināšanas iemaksu atgriešana”) vai iesniedzot iesniegumu brīvā formā, personīgi ierodoties NVD Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Cēsu ielā 31/k3 (6. ieeja, 3.stāvs), Zemgales nodaļā – Jelgavā, Zemgales prospektā 3, Latgales nodaļā – Daugavpilī, Saules ielā 5, Kurzemes nodaļā – Kuldīgā, Pilsētas laukumā 4 (3. stāvs) vai Vidzemes nodaļā – Smiltenē, Pils ielā 6.

 

Iesniegumu iespējams iesūtīt arī pa pastu uz adresi Cēsu ielā 31/k3, Rīgā, LV-1012 vai elektroniski uz e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv. Iesūtot iesniegumu elektroniski, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu. Iesniegumu var iesniegt arī portālā Latvija.lv, izmantojot portāla piedāvāto e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”.

 

Jautājumos par brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu atmaksas kārtību NVD aicina iedzīvotājus sazināties ar NVD Klientu apkalpošanas centra speciālistiem, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 1234.

 

Informāciju sagatavoja:

Tanita Tamme-Zvejniece

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67043744

Lasīt vairāk...

Nometne "Labas domas un sajūtas katru dienu"

09.08.2019

Aktualitātes Riebiņu CB jūlijā

01.07.2019

Veselīga dzīvesveida nometne

26.07.2019

Piedalies “Stikla šķiratlonā” un bez maksas atbrīvojies no liekās stikla taras

20.06.2019

 

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā AS “Latvijas Zaļais punkts” un veikaliem “top!” aicina piedalīties Vislatvijas “Stikla šķiratlonā”. Katram, kuram privātajā vai lauku mājā sakrājušās izmantotas un vairs nevajadzīgas stikla burkas vai pudeles, tagad ir iespēja tās bez maksas nodot savā dzīvesvietā. Visi projekta dalībnieki piedalīsies arī izlozē, kur varēs laimēt veikala “top!” dāvanu kartes.

 

Projekta ietvaros ikviens Riebiņu novada iedzīvotājs, neatkarīgi no dzīvesvietas, var pieteikt speciālo transportu, kurš konkrētā dienā piebrauks un pieņems izlietoto stikla iepakojumu. Pieteikties dalībai “Stikla šķiratlonā” Riebiņu iedzīvotāji var līdz 5. augustam un to izdarīt ir ļoti vienkārši:

 

  1. Savāciet mājās visas izlietotās, vecās un nevajadzīgās burkas un pudeles.
  2. Zvaniet SIA “Eco Baltia vide” pa tālruni 26154123 vai rakstiet vēstuli uz e-pasta adresi stikls@ecobaltiavide.lv un piesakiet savu adresi “Stikla šķiratlonam”, kā arī norādiet aptuveno stikla iepakojumu apjomu un atstājiet savu kontaktinformāciju.
  3. 16. augustā speciālais transports pieteiktajās adresēs paņems stikla iepakojumu Riebiņu novadā, kuram jābūt ievietotam maisos vai kastēs un tas jānovieto apsaimniekošanas uzņēmuma darbiniekiem pieejamā vietā. Pašiem atrasties klāt savākšanas laikā nav nepieciešams, bet jānodrošina, lai darbinieki var ērti piekļūt maisiem ar iepakojumu. 

 

Stikla taras izvešanas laikā katra pieteiktā adrese tiks automātiski reģistrēta dalībai loterijā, kuras laikā tiks izlozētas 2 veikalu “top!” dāvanas 20 eiro vērtībā. Savukārt dāvanu karti 30 eiro vērtībā saņems akcijas dalībnieks, kurš būs sašķirojis visvairāk stikla pudeļu un burku (kg).

 

“Pagājušā gada nogalē veicām pilotprojektu Pļaviņu novadā, kas apliecināja, ka  viensētu iedzīvotāju nevajadzīgā stikla iepakojuma “uzkrājums” ir ievērojams. Pļaviņās kopā pārstrādei iedzīvotāji nodeva 6,66 tonnas pudeļu un burku. Vidēji viena mājsaimniecība projekta laikā nodeva 148 kilogramus stikla. Tas ir ievērojams apjoms, no kura daudziem nav nemaz tik vienkārši atbrīvoties atkritumu šķirošanas infrastruktūras pieejamības un transporta trūkuma dēļ. Cilvēki bija priecīgi par iespēju ērti un dabai draudzīgā veidā atbrīvoties no liekās taras. Tāpēc SIA “Eco Baltia vide” šādu iespēju šogad piedāvās arī citām pašvaldībām, lai reģionu viensētu iedzīvotāji varētu ērti atbrīvoties no uzkrātajām burkām un pudelēm. Mums ir prieks un gandarījums, ka projektā iesaistījies arī Riebiņu novads,” norāda SIA “Eco Baltia vide” direktors Jānis Aizbalts.

 

AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis: “Stikla iepakojums ir smagākā frakcija sadzīves atkritumos, ko var veiksmīgi pārstrādāt, saudzējot dabas resursus jauna iepakojuma ražošanai. Kopumā Latvijā tirgū gada laikā nonāk gandrīz 55 000 tonnas stikla pudeļu un burku, bet tikai 36 000 tonnas tiek sašķirotas un nonāk pārstrādē. Pagājušā gada nogalē sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” veicām pilotprojektu Pļaviņu novadā, lai pārbaudītu, cik pieprasīta un efektīva būtu iedzīvotājiem nevajadzīgās stikla taras izvešana no privātmājām. Pārliecinājāmies, ka liekā stikla iepakojuma uzkrājumi privātmājās un lauku mājās ir ievērojami un cilvēki īsti nezina, kur no tiem atbrīvoties dabai draudzīgā veidā. Tāpēc nolēmām, šogad rīkot Vislatvijas “Stikla šķiratlonu”, iesaistot visas pašvaldības, lai palīdzētu cilvēkiem atbrīvoties no liekās taras. Tas ir vēl viens preventīvais darbs, lai saglabātu mūsu apkārtējo vidi tīru un lai dabā mēs arvien retāk redzētu atkritumu un stikla burku kalnus.”

 

Līdz šim Vislatvijas “Stikla šķiratlonā” jau piedalījušās vairākas pašvaldības, kurās savākts ievērojams apjoms stikla taras. Savu dalību akcijā jau noslēguši Tērvete, kur tika savākta 5,81 tonna stikla, Vecumnieki ar 11,31 tonnu, Salaspilī ar 2,6 tonnām, Siguldā ar 10,07 tonnām un Bauskā ar 4,9 tonnām stikla.

 

 

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) izvirzītajiem mērķiem Latvijai tāpat kā citām ES valstīm līdz 2020. Gadam ir jāsavāc un jānodod pārstrādei 68% no Latvijā novietotā stikla. Nereti stikla savākšanas konteineru trūkuma dēļ stikls nonāk kopējos sadzīves atkritumu konteineros, kas apgrūtina to atlasīšanu un nodošanu atkārtotai pārstrādei. Tāpēc SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” piedāvā pašvaldībām iespēju pieteikties bez maksas stikla šķirošanas konteineriem, kā arī piedāvā alternatīvus centralizētus risinājumus, lai pārstrādei derīgie atkritumi nenogultu šķūnīšos, netiktu aprakti kopā ar sadzīves atkritumiem un nenonāktu mežos vai grāvmalās.

 

Plašāka informācija par “Stikla šķiratlonu” mājaslapā www.ecobaltiavide.lv.

 

Papildu informācija

Daiga Buča

Preses sekretāre

Tālr.26588715
daiga.buca@ecobaltia.lv
www.zalais.lv

www.skiratlons.lv

www.ecobaltiavide.lv

Lasīt vairāk...

Noskaidroti pludmales volejbola turnīra „Jāņi 2019” uzvarētāji

26.06.2019

 

Pirms pašiem Līgosvētkiem nu jau par labu tradīciju kļuvušas pludmales volejbola sacensības, kas 22. jūnijā norisinās Riebiņu novada Riebiņu parkā – “Jāņi 2019”, uz kurām šogad atsaucās 13 komandas, kas pārstāvēja Riebiņu novadu, kā arī tuvākus un tālākus Latgales novadus: Preiļu, Līvānu, Viļānu, Rēzeknes, Daugavpils un Dagdas novadu, kā arī vienā no komandām startēja kurzemnieki, pārstāvot Talsus. Jāpiebilst, ka pludmales volejbola turnīrs jūnijā Riebiņos startēja jau 10 gadu pēc kārtas. VIDEO

 

Atbilstoši nolikumam komandas tika ielozētas trīs apakšgrupās, kur, savstarpēji cīnoties, tika noskaidrotas katras grupas spēcīgākā vienības un labākā II vietu izcīnījušā komanda, savukārt pārējās komandas savstarpēji cīnījās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

 

Karstajā svelmē šogad spēlē par III vietu duets no Smelteriem/Līvāniem – komanda  “Pļaujas laiks” divu setu cīņa pieveica gados jaunākos viesus no Daugavpils – komandu “NIKE”. Savukārt finālā tikās apvienotā Rēzeknes un Dagdas komanda “SK Spāks/Dagda” un Ružupes/Preiļu duets “1 x 5”, kas arī izcīnīja turnīra zelta medaļas un kausu.

 

Attēlā: Pludmales volejbola turnīra „Jāņi 2019” godalgotās vietas ieguvušie pludmales volejbola dueti (no kreisās): Aleksandrs Zeltiņš/Artūrs Pitrāns (SK Spāks/Dagda), Ronalds Vucāns/Jānis Sola (1 x 5) un Rihards Vilcāns/Raitis Šarkovskis (Pļaujas laiks).

 

Visi godalgoto vietu ieguvēji saņēma novada domes diplomus, medaļas un kausus. Ievērojot tradīcijas, jau 20. jūlijā sāksies vairāku posmu volejbola sacensības „Riebiņi 2019”, kā arī sezonas noslēguma sacensības augusta beigās – „Vasara 2019”.

 

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rolands Naglis

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi