Notikumu kalendārs

    Septembris    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Foto, video un montāžas meistarklase

17.09.2021

Riebiņu un tuvējo pagastu iedzīvotāji pārstrādei nodevuši gandrīz 8 tonnas elektrotehnikas

17.09.2021

 

Veicinot nokalpojušās elektrotehnikas šķirošanu un nonākšanu pārstrādē, Latvijas Zaļais punkts kopā ar SIA “Eco Baltia vide” un “Maxima Latvija” īstenoja kampaņu “Viegla šķirošanās”. Tās trešajā posmā, kura laikā elektrotehnikas savākšana bez maksas tika nodrošināta no mājsaimniecībām un uzņēmumiem, Riebiņu un tuvējo pagastu dalībai pieteicās 46 iedzīvotāji, pārstrādei kopā nododot gandrīz 8 tonnas iekārtu.

 

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu tīkla “Maxima” dāvanu karti 30 eiro vērtībā, ko ieguva Pēteris. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~370kg) Riebiņu reģionā sašķiroja Valdis, kurš arī saņems “Maxima” dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.

 

Kampaņas organizētāji pateicas Riebiņu un tuvējo pagastu iedzīvotājiem par atsaucību un dalību projektā, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā.

 

Tāpat SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka veca elektrotehnika ir bīstamie atkritumi un no tās jāatbrīvojas ar īpašu atbildību. Ikdienā to var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, kur tā tiek pieņemta bez maksas. Savukārt mazo tehniku un izlietotās baterijas var nogādāt uz tirdzniecības vietām, kur novietotas speciālās šķirošanas kastes. Tādas atrodas arī veikalos “Maxima”. Sev tuvāko vietu, kur nodot nevajadzīgo tehniku, var atrast arī Latvijas Zaļā punkta interaktīvajā kartē ŠEIT.

 

Kampaņas “Viegla šķirošanās” trešais posms vairāk nekā 300 Latvijas pilsētās un pagastos notiek no šā gada jūnija līdz novembrim, kad nolietotās elektroiekārtas bezkontakta veidā bez maksas var nodot mājsaimniecību un uzņēmumu adresēs. Plašāka informācija par kampaņu, novadiem, kuros notiek reģistrēšanās, un balvu fondu pieejama ŠEIT.

 

Lasīt vairāk...

Nakts foto orientēšanās turnīrs

17.09.2021

 

Sacensību NOLIKUMS.

Lasīt vairāk...

Zemessardzes 3. Latgales brigāde militārajās mācībās “Namejs 2021” sāk lauka taktisko vingrinājumu

16.09.2021

 

No 18. līdz 26. septembrim Zemessardzes 3. Latgales brigāde militāro mācību “Namejs 2021” laikā īstenos lauka taktisko vingrinājumu, pārbaudot bataljonu spēju veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma gadījumā. Vingrinājuma aktīvā fāze notiks no 25. līdz 26. septembrim daudzu Latgales, Vidzemes un Sēlijas pašvaldību teritorijās, uz iepriekš saskaņotiem zemes īpašumiem.

 

Militārajā vingrinājumā piedalīsies vairāki simti zemessargu un karavīru no Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienībām, tostarp arī rezerves karavīri, kā arī zemessargi un karavīri no citām Zemessardzes brigādēm un sabiedrotie no Kanādas un Lietuvas bruņotajiem spēkiem.

 

Kolektīvās apmācības ietvaros tiks trenētas darbības dažādu apdraudējumu apstākļos, tāpat tiks pilnveidotas komandvadības spējas, stiprināta sadarbība starp apakšvienībām un pārbaudītas vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas iesaistot mobilizācijas resursus.

 

 

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

No 18. līdz 19. septembrim Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “Namejs 2021” ietvaros Zemessardzes 35. kājnieku bataljona militārās bāzes teritorijā Preiļu novada “Litavniekos” notiks mācības, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienības gatavību izvērsties štāba aizsardzības uzdevumu izpildei.

 

Savukārt no 24. līdz 26. septembrim – militāro mācību “Namejs 2021” aktīvās fāzes laikā – pa valsts un pašvaldību ceļiem Preiļos, Preiļu novada Preiļu un Aglonas pagastā, Rēzeknes novada Feimaņu pagasta “Rušenicā” un Pušas pagastā, kā arī Krāslavas novada Kastuļinas pagastā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot šo pārvietošanos arī ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem. Aicinām ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

 

Uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. To laikā izmantotās teritorijas pēc militārajām mācībām tiks sakoptas.

 

Papildus informācija par militārajām mācībām “Namejs 2021” pieejama, sazinoties pa tālruni 28637064.

 

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadot brīvo laiku.

 

Zemessardzes 3. Latgales brigādes pakļautībā atrodas štābs Rēzeknē, četri kājnieku bataljoni Aizkrauklē, Daugavpilī, Preiļu novadā un Rēzeknē, viens nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī un viens kaujas atbalsta bataljons Rēzeknes novada Lūznavā.

 

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Stājies Zemessardzē. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā. Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes Informācijas daļa

Lasīt vairāk...

Zivis starp diviem krastiem: zivju resursu aizsardzība Riebiņu apkārtnē

16.09.2021

 

Lai pēc iespējas labāk tiktu veikta zivju resursu aizsardzība un saglabāšana, svarīgi ir tas, cik čaklas šajā jomā ir pašvaldības. Tajās attieksme pret zivju resursus aizsardzību ir dažāda, bet viens no labākajiem piemēriem ir nu jau bijušais Riebiņu novads. Šajā raidījumā par to, kā tiek organizēta zivju aizsardzība Riebiņu apkārtnes teritorijā. Vairāk lasiet ŠEIT.

Lasīt vairāk...

Tiks uzsākta projekta “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos” realizācija

10.09.2021

 

Riebiņu apvienības pārvalde no 2021. gada 16. septembra līdz 2021. gada 30. decembrim īstenos projektu “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos” ar identifikācijas Nr. VP2021/1-59.

 

Riebiņu apvienības pārvalde aicina 14-16 gadus vecus Riebiņu, Galēnu, Sīļukalna, Silajāņu, Rušonas, Stabulnieku jauniešus iesaistīties projektā . Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam ietvaros.

 

Projekta mērķis: nodrošināt atbalsta pasākumus jauniešiem COVID-19 pandēmijas seku mazināšanai, veicināt zināšanu un prasmju apguvi, piederības sajūtu vietējai kopienai, sniegt jauniešiem iespēju socializēties un sekmēt brīvā laika pavadīšanu, tādā veidā mazinot jauniešu psihoemeocionālās veselības riskus.

 

Projekta galvenās aktivitātes: Karjeras konsultanta konsultācijas, foto, video un montāžas meistarklase, foto orientēšanās, izbraucieni ar velosipēdiem, kanoe laivām, mācību vizīte Dabas izglītības centrā “Rāzna”, pašizaugsmes treniņš, keramikas, šūšanas, rotu darināšanas meistarklases, 3D modelēšanas un printēšanas apmācības.

 

Plānotie rezultāti un ilgtspēja: Tiks veicināta 30 jauniešu jaunu zināšanu un prasmju apguve ,nodrošināta sagatavotība turpmākajām mācībām un darbam, paaugstināta pašapziņa, sekmēta jauniešu kvalitatīva brīvā laika pavadīšana un preventīvi mazināts jauniešu psihoemocionālās veselības riskus pandēmijas laikā. Ar projekta palīdzību plānots realizēt jauniešu vajadzības- vēlme socializēties ,nepalikt izolētiem, uzlabot savas spējas un prasmes, nepazaudēt esošās zināšanas, vēlme iedvesmoties, vairāk izprast esošās un nākotnes iespējas, vajadzība saglabāt savu mentālo un emocionālo veselību.

 

Projekta organizators: Preiļu novada Riebiņu apvienības pārvalde.

 

Projekta norise: 2021. gada 16. septembris - 2021. gada 30.decembris.

 

Projekta kopējās izmaksas sastāda 6535,44 EUR, no kurām valsts finansējums ir (100,00 %).

 

Sekojiet līdzi informācijai, katru mēnesi tiks publicēta informācija par pieejamajām aktivitātēm.

 

 

 

Sanita Kabakova,

projekta vadītāja

Lasīt vairāk...

Aktivitātes jauniešiem

10.09.2021

 

Pieteikšanās lekcijai "Laika plānošanas un pašorganizētības pamatprincipi jauniešiem" līdz 15.09. 2021. Pieteikuma anketa: https://tinyurl.com/wwuvmjzm

Lasīt vairāk...

Miķeļdienas Dižtirgus

09.09.2021

NVA piedāvā ikvienam nodarbinātajam un darba meklētājam iespēju mācīties atvērto tiešsaistes kursu platformās

09.09.2021

 

Jaunā mācību pilotprojekta “Nākotnes prasmju iniciatīva” ietvaros Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā darba meklētājiem un nodarbinātajiem, kuriem nepieciešams pilnveidot savas profesionālās prasmes un iemaņas, iespēju apgūt darba tirgū pieprasītās zināšanas vai pilnveidot jau esošās, mācoties starptautisko atvērto tiešsaistes kursu platformās.

 

 

Attīstoties tehnoloģijām, notiek strauja darba procesu digitalizācija un automatizācija, tiek ieviesti jauni nodarbinātības veidi, aizvien vairāk uzņēmumi un iestādes piedāvā pakalpojumus tiešsaistē. Darba tirgū arvien straujāk palielinās digitālo prasmju pieprasījums, padarot nepārtrauktu zināšanu un prasmju pilnveidošanu par nepieciešamību profesionālajā dzīvē. Pilotprojekts “Nākotnes prasmju iniciatīva” nodrošinās iespēju iegūt vai uzlabot gan digitālās prasmes, zināšanas un profesionālās iemaņas tādās mācību jomās kā uzņēmējdarbība, datorzinības, datu zinātne, informācijas tehnoloģijas, profesionālās ievirzes svešvalodu apguve, gan caurviju prasmes (soft skills) – komunikācija un sadarbība darba vidē, mācīšanās spējas un metodes, pašorganizēšanās un laika plānošana, radošums un inovācijas profesionālajā vidē, gan pārvaldības prasmes.

 

Atvērtie tiešsaistes kursi mūsdienās ir populārs e-mācību virziens, kas nodrošina iespēju iegūt neformālu izglītību starptautiski atzītajās universitātēs un mācību organizācijās no visas pasaules neatkarīgi no to atrašanās vietas. Atvērtie tiešsaistes kursi ir pieejami tādās mācību platformās kā, piemēram, Coursera, EdX, Futurelearn, MiriadaX un citas.

 

Atvērto tiešsaistes kursu platformu un mācību programmas var izvēlēties patstāvīgi vai ar NVA atbalstu. Ievērojot darba meklētāja vai nodarbinātā iepriekšējo izglītību, pieredzi un vēlmes, sadarbībā ar NVA karjeras konsultantu tiks sagatavots piemērotākais mācību piedāvājums jeb “mācību portfelis”.

 

Divu gadu laikā varēs iesaistīties sešu mācību programmu apguvē. Kopējā mācību maksas kompensācija būs līdz 500 eiro.  Būs iespēja saņemt avansa maksājumu 50% apmērā par katru no izvēlētajām mācību programmām. Par mācībām atvērto tiešsaistes kursu platformās bezdarbniekiem tiks maksāta stipendija 5 eiro par mācību dienu.

 

Plānots, ka pilotprojekta ietvaros mācībās atvērto tiešsaistes kursu platformās tiks iesaistīti līdz 1,5 tūkstošiem darba meklētāju un nodarbināto.

 

Mācībām var pieteikties elektroniski, aizpildot pieteikumu NVA tīmekļvietnē.

 

Plašāka informācija pieejama NVA tīmekļvietnē vai NVA filiālēs (kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti”).   

Lasīt vairāk...

Balso par jauno rakstnieku romāniem – viens darbs tiks izdots

08.09.2021

 

Sākusies manuskriptu vērtēšana lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” izsludinātajā Jauno rakstnieku konkursā. No 122 jaunajiem rakstniekiem, kuri pavasarī pieteicās konkursam, romānus ir iesnieguši 45 dalībnieki. Ikviens tiek aicināts iepazīties ar jaunajiem autoriem un viņu darbu fragmentiem, un balsot par saviem favorītiem. Balsojums norisinās sabiedrisko mediju portālā LSM.LV no 6. septembra līdz 19. septembra plkst. 23:59.

 

 

Balsošanas vietnē interesentiem ir iespējams lasīt jauno rakstnieku romānu pirmās lappuses (grāmatas sākumu līdz 3000 vārdiem) un piedalīties lēmuma pieņemšanā par to, kuram no darbiem būs lemts nokļūt grāmatnīcu plauktos 2022. gadā. Balsot iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar e-pastu vai sociālo tīklu kontu. Viens cilvēks drīkst balsot par neierobežotu skaitu darbu.

 

Projekta “Bibliotēka” organizatori pauž gandarījumu par lielo atsaucību Jauno rakstnieku konkursam. “Lai gan darbus iesniegusi vien trešdaļa no sākotnējā dalībnieku skaita, 45 manuskripti joprojām ir iespaidīgs rādītājs,” pārdomās dalās projekta “Bibliotēka” idejas autore un iniciatore Jekaterina Belokoņa. “Mums kopā ar žūrijas komisiju būs jāveic atbildīgs uzdevums, lemjot, kuru darbu izdot. Tāpēc ceram, ka sabiedrība būs aktīva, balsos un tādējādi palīdzēs mums izdarīt pareizās izvēles. Mums ir liels prieks par to, ka dalībnieku vidū ir ļoti daudz jaunu cilvēku, kas liecina par to, ka vēlme rakstīt un izpaust sevi literatūrā ir aktuāla. Lai gan šī konkursa rezultātā izdosim tikai vienu darbu, izdevēju vēlam atrast katram, kurš savu manuskriptu ir pabeidzis.”

 

 

Jauno rakstnieku konkurss tika izsludināts šī gada februārī, savukārt darbu iesniegšanas termiņš bija 31. augusts. Tādējādi dalībniekiem tika dots pus gads laika romānu pabeigšanai vai uzrakstīšanai. Romānu rakstīšanas periodā dalībnieki ne vien strādāja pie saviem manuskriptiem, bet arī bija aicināti apmeklēt Rakstīšanas dienas jeb tematiskus pasākumus par rakstniecību Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citas aktivitātes. Darbu vērtēšanu kopumā plānots veikt divus mēnešus – četrās kārtās, iesaistot gan sabiedrību, gan žūrijas komisiju.

 

Konkurss radīts ar mērķi veicināt jauno latviešu prozas rakstnieku izaugsmi. Uzvarētāja darbs saņems ilggadēja latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” finansiālu atbalstu – 3000 EUR – romāna izdošanai izdevniecībā “Dienas Grāmata”, apmaksātu publicitāti projekta “Bibliotēka” ietvaros, kā arī iespēju vienu kalendāro mēnesi pavadīt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā (SRTM) Ventspilī.

 

Jauno rakstnieku konkursa žūrijas komisija Elza Ungure, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliogrāfijas institūta pētniece; Mudīte Treimane, LNB Nozaru literatūras centra nozaru informācijas eksperte; Marina Kosteņecka, rakstniece un publiciste, vairāk kā 10 grāmatu autore; Māris Bērziņš, rakstnieks, 7 romānu autors; Osvalds Zebris, rakstnieks un žurnālists, 5 grāmatu autors; Ivars Šteinbergs, LALIGABA 2021 Spilgtākā debija nominants, dzejas krājuma “Strops” autors; Jūlija Dibovska, literatūrkritiķe un kultūras žurnāliste; Jekaterina Belokoņa, projekta “Bibliotēka” idejas autore un iniciatore; Daiga Katrīna Bitēna, projekta “Bibliotēka” satura veidotāja un koordinatore; Dace Sparāne-Freimane, izdevniecības “Dienas Grāmata” galvenā redaktore; Vents Zvaigzne, redaktors; Gundega Blumberga.

 

Konkursa sadarbības partneri: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Sabiedrisko mediju portāls LSM.lv, izdevniecība “Dienas Grāmata”, Latvijas Literatūras gada balva, @Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja.

 

Jauno rakstnieku konkurss ir lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” ceturtās sezonas iniciatīva. Projekts “Bibliotēka” ir latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā. “Bibliotēka” savu darbību sāka 2018. gadā, publicējot interviju sēriju ar Latvijas literatūrā un kultūrā nozīmīgām personām par literatūras vērtību cilvēka dzīvē. Pateicoties plašajai sabiedrības atsaucībai un iesaistei, 2019. gadā projekts tika turpināts ar ceļojošās izstādes “Dzimtas grāmata” izveidi, savukārt 2020. gadā tika radīta sērija ģimenēm ar maziem bērniem “Iemīlēt grāmatu!” un klajā nāca izdevums “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”. Projekta ietvaros regulāri tiek veidotas iniciatīvas un aicinājumi dažādām sabiedrības grupām, ar mērķi pievērst uzmanību literatūrai kā pārmantojamai vērtībai un vecināt lasīšanas paradumu veidošanos sabiedrībā. Vairāk informācijas projekta “Bibliotēka” mājas lapā: www.manabiblioteka.lv un sociālo tīklu profilos Instagram, Facebook un Twitter (@manabiblioteka).

Lasīt vairāk...

Aicinām uz mamogrāfijas izmeklējumu!

07.09.2021

 

2021. gada 9. oktobrī

PĀRBAUDI KRŪTIS!

Aicinām uz mamogrāfijas izmeklējumu!

 

 

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mobilais digitālais mamogrāfs ir īpaši aprīkots autobuss, kura pieejamība izbraukumos atvieglo iedzīvotājiem iespēju saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā. 

 

Piedāvājam šādus mamogrāfijas izmeklējumus:

 

1. Valsts krūšu dziedzeru audzēja skrīninga ietvaros  sievietēm ar speciālām  Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstulēm -  izmeklējumu veic BEZ MAKSAS.

2. Diagnostiskais izmeklējums ar ārsta nosūtījumu (jāmaksā pacienta iemaksa - EUR 3,00).

 

AKCIJA! D vitamīna analīzes – 6,00 EUR, kā arī veicam visu veidu analīzes. Analīžu rezultātus saņemsiet Jums ērtākā veidā. Tālrunis uzziņām 26212236.

 

Pakalpojumu sniegšanas laikā tiks ievēroti visi higiēniskie un pretepidēmiskie aizsardzības pasākumi, kā arī pacientiem tiks izsniegti individuālās aizsardzības līdzekļi.

 

Atrodoties gaidīšanas rindā uz izmeklējumiem, lūdzam ievērot distanci!

 

Veicam izmeklējumus bez iepriekšējā pieraksta!

 

Mobilā mamogrāfa izbraukums Riebiņos notiks 2021. gada 9. oktobrī.

 

Atrašanās vieta:

Preiļu novada

Riebiņu apvienības pārvalde,

Saules iela 8, Riebiņi,

no plkst. 14:30 līdz plkst. 15:30.

Tālrunis uzziņām: 26458044.

Lasīt vairāk...

Aktualitātes Riebiņu CB

07.09.2021

Viduslatgales pārnovadu fonds aicina kopā veidot kultūras notikumu

07.09.2021

 

Futbola iela Preiļos, rododendru audze Preiļu parka laucītē, Galēnu muižas kompleksa senā godība – trīs biedrības ir iecerējušas katra savu ideju. Taču ideja nevar tikt īstenota bez mūsu palīdzības. Tāpēc ideju autori un nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” aicina interesentus 17. septembrī plkst. 18:00 Preiļu restorānā Kooperatīva ielā 1A uz saviesīgu pasākumu “Ziedotāju aplis”.

 

Latgales novada sporta padomes vadītājs Imants Babris aicinās palīdzēt veidot “Futbola ielas” turpinājumu – vajadzīgi līdzekļi, lai papildinātu saimniecības ēku iepretim futbola stadionam ar lielformāta baneri. Kopā ar esošajiem baneriem, tiek veidots vizuāli vienots tematisks Kooperatīva ielas posms, kas veltīts Preiļu novadā slavenākajam un tradīcijām bagātākajam komandas sporta veidam.

 

Biedrība “Likteņa ceļš” biedre Natālija Rubīne aicinās ziedot, lai vairākām paaudzēm sanākot kopā Preiļu parkā izveidotu rododendru audzi kā simbolisku piemiņu tiem politiski represētajiem novada iedzīvotājiem, kas neatgriezās no izsūtījuma.

 

Galēnu Kultūrvēstures biedrība jau ir izstrādājusi Galēnu muižas kompleksa 3D modeli, tāpēc biedrības vadītāja Gunita Strode aicinās iedzīvotājus atbalstīt muižas senās godības popularizēšanas ieceri – izveidot baneri – muižas kompleksa attēlu visā krāšņumā, un galda kalendāru ar muižas ēkām un to aprakstiem.

 

Ziedotāju aplis ir vieta un laiks, kurā biedrībām parādīt savas labās ieceres plašākai sabiedrībai un pulcināt atbalstītājus idejas īstenošanai. Visas idejas sniedz labumu vietējai kopienai – šajā gadījumā padarot kopējo dzīves telpu pievilcīgāku un veicinot lokālpatriotismu. Ziedotājs var būt ikviens iedzīvotājs un ziedojuma apmērs nav noteikts. Ikvienam, kas ziedo, ir iespēja veidot kultūras notikumu, piedalīties savas vides veidošanā.

 

Pasākumu organizē, vīnu un uzkodas piedāvā Viduslatgales pārnovadu fonds. Par vakara raitu norisi gādās vadītājs Uģis Melderis. Pasākuma norisi vērot un ziedot varēs arī Viduslatgales pārnovadu fonda Facebook laikjoslā.

 

Pasākumā klātienē varēs apmeklēt tikai ar COVID-19 sertifikātiem. Pasākumā fotografēs, fotogrāfijas tiks izmantotas projektu atskaitēm un publicitātei. Informācija interesentiem par iespēju apmeklēt pasākumu un atbalstīt idejas www.vlpf.lv, tālrunis 28370261.

 

Par futbola ielas izveidi šeit:

 

Par rododendru audzi šeit:

 

Par Galēnu muižas kompleksu šeit:

 

Ziedotāju aplis tiek finansēts EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta Frederik Mulder Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fonds.

 

Viduslatgales pārnovadu fonds 

https://www.vlpf.lv/

Lasīt vairāk...

Donoru diena Preiļu slimnīcā

07.09.2021

 

29.septembrī SIA “Preiļu slimnīca” Konferenču telpā laika posmā no plkst. 8.00 līdz 12.00 būs iespēja ziedot asinis un paveikt ļoti vērtīgu darbu gan savai veselībai, gan līdzcilvēku dzīvībai.

 

Covid-19 vīrusa izplatība un ieviestie drošības pasākumi pēdējos mēnešos ir radījuši daudz jaunu izaicinājumu visiem, tai skaitā donoru kustībai. Tomēr vīruss nav apturējis citas smagas saslimšanas un nelaimes gadījumus. Arī šobrīd slimnīcās atrodas daudzi pacienti, kuriem vajadzīga asins pārliešana. Lai glābtu šo pacientu dzīvības, nepieciešams donoru atbalsts.

 

VADC lūdz visus donorus, gan pastāvīgos, gan arī tos, kas vēl domā par iesaistīšanos asinsdonoru kustībā, būt īpaši aktīviem un atsaucīgiem, lai mēs kopā varētu nodrošināt nepieciešamo pieprasījumu pēc asins komponentiem.

 

Šobrīd ir ļoti gaidīti visu asinsgrupu donori. Ja vēlies kļūt par donoru, līdzi ņem pasi vai ID karti un bankas konta numuru. 

 

Iesaistoties asinsdonoru kustībā, ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam.

 

Papildu informācija: www.vadc.lv/lv

 

Lasīt vairāk...

Aizsācies NVA akcijas "Sezonas darbi" pēdējais mēnesis

06.09.2021

 

Vēl līdz 30. septembrim turpināsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcija "Sezonas darbi".  Akcija tiek īstenota kopš šī gada marta, lai veicinātu sezonas darbu devēju un sezonas darbu meklētāju satikšanos. Darba devēji, kuri meklē sezonas darbiniekus, aicināti reģistrēt darba piedāvājumus NVA CV un vakanču portālā (cvvp.nva.gov.lv) vai jebkurā NVA filiālē visā Latvijā.

 

Darba devēju reģistrētās sezonas vakances tiek operatīvi publicētas sadaļā “Sezonas darbi” NVA tīmekļvietnē un ik dienu aktualizētas. Līdz ar to darba meklētājs šajā sadaļā var ērti un ātri iegūt informāciju par aktuālajām sezonas vakancēm viņam tuvākās NVA filiāles apkalpošanas teritorijā, piemeklēt sev vispiemērotāko sezonas darba vietu un pieteikties tai. Atgādinām, ka NVA reģistrētais bezdarbnieks, strādājot sezonas darbus, var saglabāt arī bezdarbnieka statusu, ja ir nodarbināts uz noteiktu laiku, kas divreiz gada periodā nepārsniedz kopumā 120 dienas.

 

NVA akcijā “Sezonas darbi” šobrīd darba meklētājiem ir pieejamas 622 aktuālās sezonas vakances dažādās darbības jomās, tās piedāvā 43 darba devēji. Vislielākais aktuālo sezonas darbu vietu skaits šobrīd ir reģistrēts NVA filiālēs Limbažos (185 ), Siguldā (180) un Valmierā (97). Visaktīvāk sezonas darbu akcijā ir iesaistījušies Rīgas reģiona un Vidzemes darba devēji, viszemākā sezonas darbu devēju aktivitāte pagaidām novērojama Latgalē.

 

Visvairāk sezonas darba vietu ir lauksaimniecībā (305), ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē (274). Šobrīd pieprasīti ir kūdras ieguves palīgstrādnieki, lauksaimniecības palīgstrādnieki, mežstrādnieki, sezonas lauksaimniecības strādnieki, sezonas strādnieki, palīgstrādnieki, ceļu būves palīgstrādnieki un citu profesiju pārstāvji.

 

Darba devēji, kuri meklē sezonas strādniekus, NVA filiālēs var pieteikties arī vajadzīgo darbinieku atlases pakalpojumam. Lai pieteiktos vajadzīgo darbinieku atlases pakalpojumam, darba devējam ir jāsazinās ar to NVA filiāli, kuras apkalpošanas teritorijā atrodas darba vietas.

Lasīt vairāk...

Jauniešu centrs “Četri” atvērts apmeklētājiem

06.09.2021

Preiļos radoši, skaisti un muzikāli noslēdzies vasaras brīvlaiks jauniešiem

03.09.2021

 

Vasaras izskaņā 30.augustā Preiļos norisinājās sportiska, aktīva, radoša un muzikāla diena “Starp vasaru un rudeni”. Visas dienas garumā norisinājās dažādas aktivitātes gan jauniešiem, gan ģimenēm ar bērniem, gan visiem citiem interesentiem. Preiļu parka pludmalē no 11:00 norisinājās 2 pret 2 Pludmales Volejbola turnīrs, kurā piedalījās 10 komandas. Sportot gribētāju gan bija vairāk, bet drošības ierobežojumu dēļ maksimālais dalībnieku skaits bija ierobežots. Spraigā un aktīvā konkurencē tika noskaidroti uzvarētāji:

 

              1. vieta komandai “Dzirnavas” ( Mareks Malinovskis, Edgars Malinovskis)

              2. vieta komandai “Mareks/Edgars” (Mareks Meženiks, Edgars Ignatāns)

              3. vieta komandai “Nodokļu nemaksātāji” (Andis Briška, Sandis Rudzāts).

 

Paldies pārējām komandām par piedalīšanos un lieliskām spēlēm – komandai “For Fun” (Viktorija Soboļeva, Evelīna Kokoriša), “Bloķētāji” (Edvīns Pūga, Kārlis Adamovičs), “Dieva nepieņemtie” (Jānis Rimants Cimdiņš, Dāvis Salcevičs), “Keksi” (Edijs Broks, Edijs Rubins), “Saies” (Rainers Džeriņš, Arvis Erts), “TPG” (Edgars Simanovičs, Andrejs Vaivods), “TPG2” (Aivis Pavlovs, Jēkabs Vaivods)

 

Paldies sacensību tiesnesim Rolandam Naglim un Pludmales kafejnīcai “Pampūkas”.

 

Bildes no volejbola pieejamas te: https://failiem.lv/u/5evsxtpkz#/

             

Gan lielāki, gan mazāki apmeklētāji pa dienu pludmalē varēja iegūt arī skaistus hennas tetovējumus, kurus veidoja meistare Arina Zvaigzne.

 

Bildes no Hennas pieejamas te: https://failiem.lv/u/n74ska8sj

             

Pie Jauniešu centra “ČETRI” šajā vasaras izskaņas dienā norisinājās radošo prasmju apguves darbnīca – sapņu ķērāju meistarklase, kuru vadīja radoša personība Guna Egle. Visiem dalībniekiem ļoti patika gan sapņu ķērāju veidošanas process, gan skaistais darba rezultāts. Visiem izdevās skaisti, krāsaini, koši, radoši un interesanti sapņu ķērāji.

 

Bildes no Sapņu ķērāju meistarklases te: https://failiem.lv/u/5k6nmmwnr

             

Dienas noslēgumā Preiļos, Svētku laukumā izskanēja brīnišķīgs muzikāls sveiciens aizejošai vasarai no diviem radošiem mūziķu tandēmiem: Rūtas Dūdumas Ķirses un Jāņa Ķirša, kā arī Antras Stafeckas un Jāņa Čubara.

 

Bildes no vakara pieejamas te: https://failiem.lv/u/4dkdj8grn

             

Paldies par sadarbību Preiļu novada Kultūras centram un citiem sadarbības partneriem, paldies aktivitāšu dalībniekiem un apmeklētājiem, kopā visas dienas garumā aktivitātēs piedalījās vairāk kā 250 dalībnieki!

             

 

Lai visiem veiksmīgs un radošs jaunais mācību gads!

             

              Aktivitātes norisinājās projekta Vienam – ātrāk, kopā – tālāk!ietvaros.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Sagatavoja: jauniešu centrs “ČETRI”

Lasīt vairāk...

26. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

03.09.2021

Raidījumu ciklam “Žik” tapuši seši jauni raidījumi

02.09.2021

 

Šoruden jaunajā sezonā Latgales reģionālā televīzija (turpmāk LRT) turpina iepriekšējos divos gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumu cikla ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” raidījumus latgaliešu valodā. Jau sākot ar 12. septembri tos televīzijas ekrānos būs iespējams vērot kanālos Re:TV un RīgaTV 24.

 

Šajā reizē raidījumu ciklam pilnībā mainīts formāts un katru no tiem veidos četras aizraujošas tematiskas sadaļas par atpūtas iespējām ģimenēm ar bērniem dažādās Latgales vietās, par dažādiem pasākumiem un pulciņiem, kur bērni var piedalīties ārpus skolas, tiksimies ar jaunajiem talantiem un kopā ar viņiem apgūsim jaunas prasmes, piedalīsimies ar dabas vērtību saglabāšanu saistītās aktivitātēs, aplūkosim interesantus un veiksmīgus uzņēmējdarbības piemērus laukos, kā arī izzināsim, kas īsti ir medijpratība un, cik svarīgi ir to apgūt jau skolas solā.

 

Gluži tāpat kā iepriekš raidījuma laikā turpināsim minēt Rēzeknes novada Bērzgales pagasta  iedzīvotājas Irbes un Jurģa no Īrijas mīklas. Ļoti gaidīsim jūsu atbildes uz tām foto, video, zīmējumu, dzejas vai jebkādā citā brīvā formātā mūsu sociālo tīklu vietnēs, kā arī tās var iesūtīt pa pastu uz adresi Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!”. Pareizo un interesantāko atbilžu autoriem būs balvas!

           

Kā jau esam vēstījuši, mēs ļoti ceram, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem jau ir kļuvis par labu iespēju laiku pavadīt visiem kopā.

 

 

Pavisam cikla “Žik!” jaunajā sezonā būs seši jauni raidījumi, kuri sākot ar 12. septembri līdz 23. oktobrim tiks pārraidīti ik svētdienu pl. 14:30 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un ik pirmdienu pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē, kā arī pl. 20:00 kanālā RīgaTV 24 ar atkārtojumiem sestdienās pl. 11:00.

           

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos, gan arī katru tematisko sadaļu atsevišķi varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/. Tāpat   smieklīgākos aizkadra kuriozus ievietosim “Žik!” sociālo tīklu lapās Facebook: https://www.facebook.com/ZIKraidiejums un Instagram: https://www.instagram.com/zik_raidiejums/.

           

Raidījumi top konkursa “Par satura veidošanu 2021. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā. Projektu finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu  “Breinumu myužs”. #NEPLP2021.

Ausma Sprukte

LRT žurnāliste

e-pasts: a.sprukte@inbox.lv

Lasīt vairāk...

Spēlējam dzīvi rotaļājoties!

01.09.2021

 

Riebiņu ciema iniciatīvas grupa „Dārzu ielas iedzīvotāji” šovasar realizējuši projektu „Spēlējam dzīvi rotaļājoties!”, kas tika iesniegts mazo grantu projektu konkursam “Iedzīvotāji veido savu vidi” papildiekārtai Riebiņu novada pašvaldības finansējuma saņemšanai 2021. gadā.

 

Projekta mērķis bija attīstīt socializēšanās prasmes, veicināt bērnu aktīvu un radošu brīva laika pavadīšanu, uzstādot aktivitāšu namiņu daudzdzīvokļu māju pagalmā Dārzu ielā. Iniciatīvas grupa, realizējot projektu, nodrošināja pilnvērtīgu socializēšanās vidi pagalma mazākajiem iedzīvotājiem – koka aktivitāšu namiņu, kurā ir iespēja gan rotaļāties, gan apgūt izglītojošu saturu jebkurā gadalaikā.

 

 

Bērni ar vecākiem namiņu labiekārtojuši saviem spēkiem un līdzekļiem, piemērojot to lomu spēlēm un citām līdzīgām aktivitātēm, uzstādīta āra tāfele. Vislielākais prieks bērniem bija piedalīties namiņa krāsošanas darbos, kas izvērtās par jautru, taču atbildīgu un pieredzes bagātu vakara pasākumu pagalmā.

 

 

Kopējās projekta izmaksas – EUR 927.38, no kurām 25% ir iedzīvotāju līdzfinansējums. Pateicamies ģimenēm, kas finansiāli atbalstīja projekta realizāciju!

 

IG „Dārzu ielas iedzīvotāji”

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi