Notikumu kalendārs

    Jūlijs    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Riebiņi svin!

28.07.2021

Veselības nozares darbinieku vidū vakcinācijas pret Covid-19 sasniegusi 84%

28.07.2021

 

Jaunākie vakcinācijas pret Covid-19 aptveres dati (uz 26.07.2021.) liecina, ka vislielākā aptvere ir veselības nozares darbinieku vidū, kur ar vismaz vienu devu ir vakcinējušies 84 % nozares darbinieku.

 

Sociālo aprūpes centru darbinieku un klientu aptvere (saņemta vismaz viena vakcīna deva) sasniedz 72 %, personas vecumā virs 70 gadiem – 46 %,  personas ar hroniskajām slimībām – 55.35 %, personas vecumā no 60 līdz 69 gadiem – 50 %, izglītības iestāžu darbinieku vidū  aptvere sasniedz 60 %.

 

Visamz vienu poti ir saņēmuši 15 % pausaudžu vecumā no 12 līdz 15 gadiem, savukārt vecumā no 16 līdz 17 gadiem pirmo poti saņēmuši 30 % pusaudžu. Vismaz vienu poti pret Covid-19 saņēmuši:

 

18 līdz 29 gadi - 43 %,

30 līdz 39 gadi – 43 %,

40 līdz 49 gadi – 44 %,

50 līdz 59 gadi  - 45 %

60 līdz 69 gadi – 50 %

70 līdz 79 gadi – 58 %

80 lidz 89 gadi – 48 %

90 +  - 30 %

 

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ir bezmaksas, iedzīvotāji var izvēlēties dažādu ražotāju vakcīnas, kas ir reģistrējas Eiropas Zāļu aģentūrā. Vakcinācijas pakalpojumu var saņemt gan pie ģimenes ārtsiem, kas veic vakcināciju pret Covid-19, gan medicīnas iestādēs, liela mēroga vakcinācijas centros, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros un izbraukuma vakcinācijas laikā.

 

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

 

Ik pirmdienu NVD Vakcinācijas projekta nodaļa atjauno un ievieto informāciju par liela mēroga vakcinācijas centru un vakcinācijas punktu lielveikalos darbības dienām un vakcīnu izvēli tajos. Informācija pieejama šeit.

 

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit.

Lasīt vairāk...

Silajāņu un Feimaņu puses sievas tērpu prezentācija

27.07.2021

 

16. jūlijā Silajāņos lapenē zem liepām notika 19. gadsimta 2. puses Silajāņu/Feimaņu sievas tērpa prezentācija. Tautastērpa atdarināja mūsu novadniece, kultūrvēsturiskā mantojuma entuziaste, biedrību “Mans tautastērps ”un “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” pārstāve Iveta Seimanova.

 

 

Iveta iepazīstināja ar tautastērpu - brunčiem “četru polu” sīksvītrā ar zaļu maliņu, tumšu ,,kopku” un lina kreklu ar ,,robiņiem” un sienamo ,,skustu”.

 

 

Tautastērpa brunči, “četru polu” sīksvītrā ar zaļu maliņu, ir skaistākie un košākie no tā laika liecībām, kas tika apdziedāti arī tautasdziesmās. Oranžā krāsa, izrādās, ir raksturīga mūsu apvidum, un brunči ir tikpat koši kā kurzemniecēm. Tautas tērpa nosaukums tiek dots pēc brunčiem, tie ir rakstīti Silajāņos pēc 19.gadsimta kultūrvēsturiskajām robežām.

 

Tumšajai kopkai pogas tajā laikā nešuva, tika šūti melni āķīši. 19.gadsimta otrajā pusē krekli Feimaņu, Silajāņu, Vidsmuižas un Pieniņu apriņķī tika nēsāti ar robiņiem. Kreklam skatiņu nebija, tas tika sasiets ar “šņūrku”, kura nosaukums ir “žučka”.

 

 

Skusts jeb lakats tika siets “pa bobiskam”. Tautastērpam klāt ģērbj Silajāņu zeķes – baltas, garas, gludā rakstā, labiski adītas zeķes, kā arī atdarinātie cimdi pēc tā laika liecībām.

 

Pateicoties ļoti interesantam, saturiski vērtīgam un izzinošam Ivetas stāstījumam mēs uzzinājām, ka tautastērpa komplektācijai izmantoti dati no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krātuves Etnogrāfijas nodaļas, no kopkataloga un Pieminekļu valdes aprakstiem. Tautastērps darināts ņemot vērā tā laika darināšanas tradīcijas un iezīmes.

 

Vidsmuižas Annūžai nu ir jaunākā māsa – lelle Silajāņu Ilža, kuru tērpa autore uzdāvināja arī mūsu pagastam. Ivetas sirdslieta ir lelles, tās jau ir 32, kas tiek taisītas un dāvinātas māksliniekiem, kultūras darbiniekiem un citām sabiedrībā pazīstamām personām Ivetas ciemošanās reizēs dažādos Latvijas novados.

 

Ir ieguldīts milzīgs darbs un iegūts krāšņs un fantastisks rezultāts! Mēs sakām sirsnīgu paldies Ivetai Seimanovai par tautastērpa rekonstrukciju!

Lasīt vairāk...

Mācību brauciens

27.07.2021

Īstenots projekts “Bērnu un jauniešu nometne “Izzini, Izmanto, Saudzē”

27.07.2021

 

Ar zivju fonda atbalstu atpūtas bāzē “Zolva” no 05.07.2021-09.07.2021. realizēts projekts “Bērnu un jauniešu nometne “Izzini, Izmanto, Saudzē””.

 

Projekta mērķis: izglītot nometnes dalībniekus vides aizsardzības jautājumos, galveno uzmanību pievēršot zivju resursu saudzīgai izmantošanai, atražošanai, aizsardzībai, kā arī sekmēt makšķerēšanas tūrisma attīstību un popularizēšanu.

 

Nometnē piedalījās 20 dalībnieki no Riebiņu pagastiem un Preiļiem vecumā no 11-14 gadiem. Nometnes ietvaros uzmanība tika pievērsta apkārtējās vides izzināšanai, makšķerēšanas prasmju un iemaņu apgūšanai, dabas un zivju vērošanai un saudzēšanai. Nometnes ietvaros dalībnieki tikās ar Riebiņu kārtībnieku, kas sniedza informāciju par licencēto makšķerēšanu, zivju aizsardzību, demonstrēja pieejamo ekipējumu, kas nodrošina zivju resursu kontroli un aizsardzību ezeros. Makšķernieka pavadībā apguva kā sienami āķi, sagatavojama makšķere, devās braucienā uz IK “Aqualats“ zivju audzētavu, kur guva priekšstatu par zivju audzēšanu un turēšanu, kā arī degustēja zupu no pašu noķertajām zivīm, izgatavoja putnu būrīšus, tikās ar SIA ”Saldūdeņu risinājumi” speciālisti, piedalījās radošājās darbnīcas, brauca ar laivām un aktīvi pavadīja laiku.

 

 

Projekta ietvaros tapusi nometnes himna: https://www.youtube.com/watch?v=VssDiUHOmdY

 

Projekta kopējās izmaksas 6419.02 EUR, no kuriem 962,55 EUR ir pašvaldības līdzfinansējums.

 

Nometni organizēja, vadīja un koordinēja biedrība “Jaunie spārni”.

 

 

Lasīt vairāk...

Bērnības svētki

21.07.2021

Izstādes Riebiņu CB

20.07.2021

Have a nice summer and the best greetings and good wishes from Latvia!

20.07.2021

 

Atbilstoši “Zaļā josta” un “Philip Morris Latvia” veiktā pētījuma datiem, vairāk nekā puse Latvijas smēķētāju neizprot patieso kaitējumu, ko zemē nomests izsmēķis nodara videi un potenciāli arī cilvēku veselībai. Šobrīd, kad spēkā stājusies ES Direktīva 2019/904, kas nosaka obligātu plastmasas saturošu tabakas izstrādājumu ar filtriem un to filtru marķēšanu, ir sperts Eiropas līmeņa solis sabiedrības uzmanības pievēršanai pareizai rīcībai ar cigarešu izsmēķiem. Lai nodrošinātu efektīvāku Latvijas sabiedrības izpratnes veidošanu, kādu kaitējumu videi nodara cigarešu izsmēķu filtrs un tajā esošās vielas, kā arī, kā pareizi rīkoties ar cigarešu izsmēķiem, ir atklāta jauna uzziņu lapa nemetzeme.lv.

 

“Daudzas valstis jau pirms vairākiem gadiem ir uzsākušas cīņu ar cigarešu izsmēķu radīto vides piesārņojumu. Tomēr Latvijā informācijas līdz šim ir trūcis, turklāt visi pētījumi un dati pārsvarā bijuši svešvalodās,” stāsta “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Tāpēc “Zaļā josta” ir radījusi vienotu informatīvo lapu nemetzeme.lv, kurā valsts valodā ne tikai apkopota informācija par cigarešu filtra un tajā uzkrāto vielu ietekmi uz vidi, bet arī skaidrota pareiza izsmēķu utilizēšana. Lapā iespējams sekot līdzi cigarešu izsmēķu ietekmes uz vidi mazināšanas pasākumiem un kampaņām visā pasaulē, kā arī sniegts ieskats par paveikto Latvijā.

 

Kā liecina pērn “Zaļā josta” un “Philip Morris Latvia” veiktā pētījuma dati, 48% respondentu atzina, ka zemē nomesti izsmēķi rada tikai nesakoptas vides iespaidu, bet neuzskata, ka tie nodara kaitējumu videi. 11% aptaujāto iedzīvotāju fakts, ka cigarešu izsmēķi rada nozīmīgu vides piesārņojumu, tomēr bija jaunums.

 

Pētot smēķētāju paradumus, atklājās sabiedrības bezatbildīgā rīcība ar izsmēķiem. “Pētījuma ietvaros smēķētāji norādīja, ka cigarešu izsmēķi būtu jāsavāc galvenokārt estētisku apsvērumu dēļ, nevis vides piesārņojuma novēršanai. Un daži pētījuma dalībnieki pat atklāja, ka ikdienā mēdz atbrīvoties no cigarešu izsmēķiem, izmetot tos kanalizācijā vai aprokot smiltīs – kas, protams, ir nepareiza, vidi piesārņojoša rīcība,” stāsta L. Kubliņa. “Tāpēc ir būtiski izglītot sabiedrību, ka cigarešu izsmēķus obligāti ir jāizmet atkritumu tvertnē, nevis jāmet, kur pagadās. Cigarešu filtri bioloģiski nenoārdās. Tas gan nenozīmē, ka cigarešu filtri apkārtējā vidē saglabāsies mūžīgi, jo saules gaismā tie pakāpeniski sadalās ļoti sīkās daļiņās. Tomēr arī tās nekur nepazūd – mikroplastmasas daļiņas nokļūst augsnē vai aizskalojas ūdenī, veidojot ūdens piesārņojumu, kas apdraud visu dzīvo dabu – gan ūdens iemītniekus, gan putnus un dzīvniekus, gan arī ietekmē cilvēka veselību,” uzsver L. Kubliņa.

 

“Zaļā josta” atgādina, ka kopš šī gada 3. jūlija ir obligāti jāmarķē plastmasu saturoši tabakas izstrādājumi ar filtriem un to filtri, izmantojot visā Eiropas Savienībā vienotu marķējumu ar bruņurupuci, klāt pievienojot informāciju valsts valodā, ka izstrādājums satur plastmasu. Patērētājiem, kas redz šo marķējumu, jāatceras, ka tam ir brīdinoša informatīva funkcija, atgādinot, ka šie izstrādājumi pēc patērēšanas nedrīkst nonākt dabā vai kanalizācijā – tie jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā.

 

Papildu informācija:

Laima Kubliņa | 26710793 | laima.kublina@zalajosta.lv | www.zalajosta.lv

Lasīt vairāk...

Pieaug iedzīvotāju interese par vakcinācijas pakalpojumu tirdzniecības punktos

20.07.2021

 

Laikā no 18. jūnija, kad uzsāka darboties pirmie vakcinācijas punkti tirdzniecības centros visā Latvijā, līdz 19. jūlijam ir veikti 20946 vakcinācijas fakti (t.sk. pirmās un otrās devas). Pagājušajā nedēļā no 12.07 līdz 18.07. tirdzniecības centros veikti 6538 vakcinācijas fakti.

 

Savukārt pirmdien, 19. jūlijā, sasniegts augstākais līdz šim vakcinācijas faktu skaits tirdzniecības centros vienā dienā – 1346, kas ir 33% no visiemm pirmdien notikušajiem vakcinācijas faktiem valstī (statistika vēl var mainīties, jo vakcinācijas faktu ievade turpinās). Pirmdien arī tika sasniegts līdz šim augstākais vakcinācijas faktu skaits Daugavpils tirdzniecības centrā “Ditton Nams” – 210.

 

Šobrīd vakcinācijas punkti ir atvērti 13 tirdzniecības centros Rīgā (Galerija Rīga, Galerija, Centrs, Akropole, Alfa, Domina, Riga Plazza, Origo), Daugavpilī (Ditton Nams), Liepājā, (XL Sala) Madonā (Konzums), Valdlaučos (TOP Valdlauči), Cēsīs (Solo) un Jūrmalā (Galerija Korso). Tuvākajā laikā plānots atvērt jaunus vakcinācijas punktus Rīgā, Daugavpilī, Liepājā u.c. pilsētās.

 

“Vakcinācijas pakalpojuma saņemšana lielveikalos ir viena no jaunās pieejas sastāvdaļām – vakcinācija pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gairām. Redzam, kā mainās iedzīvotāju ieradumi, un iespēja saņemt pakalpojumu ātri un ērti tiek augstu novērtēta. Mūsu iecere ir palielināt šo punktu skaitu līdz 25, sasniedzot aizvien plašāku pašvaldību loku,” atzīmē NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

 

Vakcinācija lielveikalos notiek gan ar iepriekšējo pierakstu, zvanot uz 8989, gan brīvajā rindā. Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

 

Ik pirmdienu NVD Vakcinācijas projekta nodaļa atjauno un ievieto informāciju par liela mēroga vakcinācijas centru un vakcinācijas punktu lielveikalos darbības dienām un vakcīnu izvēli tajos. Informācija pieejama šeit.

 

 

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit.

Lasīt vairāk...

Aicinām amatniekus uz apmācībām Dobelē!

20.07.2021

Latgales plānošanas reģiona projekta LLI-539 “Amatu prasmes tūrisma telpā” (Tour de Crafts), ietvaros projekta partneri Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs sadarbībā ar Preiļu novada un Balvu novada pašvaldībām augusta sākumā organizē bezmaksas apmācības esošiem un topošiem amatniekiem.   Apmācības ir divas dienas ilgas un tiek organizētas divās grupās.

 

Pirmā grupa- 2021. gada 3. un 4. augustā.  Apmācību darba kārtība.

 

Informējam, ka Preiļu novada pašvaldība nodrošinās transportu un Latgales plānošanas reģions nodrošinās naktsmītni. Dalībai seminārā pieteikties pie Preiļu novada pašvaldības Tour de Crafts projekta atbildīgās personas par amatniecības pasākumiem Anitas Vjakses, anita.vjakse@inbox.lv, tālr. 29193839, sīkāka informācija pie projekta koordinatores Elitas Jermolajevas, tālr. 29444989.

 

Otrā grupa- 2021.gada 5. un 6. augustā. Apmācību darba kārtība.

 

 Informējam, ka Balvu novada pašvaldība nodrošinās transportu un Latgales plānošanas reģions nodrošinās naktsmītni. Dalībai seminārā pieteikties pie Balvu novada pašvaldības Tour de Crafts projekta koordinatores Arvitas Voicišas, arvita.voicisa@balvi.lv, tālr. 29164755.

 

Aicinām savu dalību apmācībās pieteikt līdz 27. jūlijam, jo vietu skaits ir ierobežots.

 

Tiks ievērotas visas valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības!

 

Ar sīkāku informāciju par projektu var iepazīties šeit: https://lpr.gov.lv/lv/regionalie_projekti/tour-de-crafts/#.YO1LYOgzZPY vai  https://latlit.eu/lli-539-tour-de-crafts/ .

 

Projekts LLI-539 “Amatu prasmes tūrisma telpā” (Tour de Crafts) tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam ietvaros. Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Latgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

Informāciju sagatavoja

LPR projekta vadītāja

Kristīne Smagare

Lasīt vairāk...

Aicina pieteikties darbam Preiļu novada pašvaldības vēlēšanu komisijā

20.07.2021

 

16. jūlija Preiļu novada domes ārkārtas sēdē pieņemts lēmums izveidot Preiļu novada pašvaldības vēlēšanu komisiju 7 cilvēku sastāvā. Kandidātu pieteikšanās termiņš noteikts līdz 2021. gada 9. augustam.

 

Aizpildītus Vēlēšanu komisijas kandidātu pieteikumus jāiesniedz Preiļu novada domei, nosūtot uz e-pasta adresi: dome@preili.lv ar norādi „Pieteikums Preiļu novada pašvaldības vēlēšanu komisijai “.

 

Vēlēšanu komisijas kandidāta pieteikuma veidlapa pieejama Preiļu novada pašvaldības mājas lapā www.preili.lv.

 

Preiļu novada pašvaldības Vēlēšanu komisijas izveidošana notiek saskaņā Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma 1. panta pirmo daļu, 5. panta pirmo daļu un 9. pantu.

Lasīt vairāk...

Vydsmuižas Annuža un Silajōņu Ilža

12.07.2021

Riebiņu vidusskolā nometne "Mans pārsteigums ģimenēm"

09.07.2021

 

Pateicoties Sabiedrības integrācijas fondam Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” atklāta projektu pieteikumu konkursa nevaldības organizācijām  “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” projekta ‘’Bērnu nometnes ‘’Mans pārsteigums ģimenei’’ un radošā konkursa ‘’Manas ģimenes vērtības’’ noorganizēšana ietvaros, Riebiņu vidusskolā notiek bērnu nometne 25 bērniem. Nometnes norises laiks no 05.07. - 09.07.2021.

 

Projekta mērķi:

 

Radošo darbu konkursa mērķis: motivēt bērnus aizdomāties par ģimenes vērtībām, sekmēt viņu izaugsmi un iespēju parādīt savas ģimenes vērtības, apkopojot tās radošā darbā.

 

Nometnes mērķis ir palīdzēt bērniem attīstīt iztēli un radošo fantāziju, ar interaktīvām mācību metodēm, veicināt zināšanu papildināšanu un sekmēt saturīga brīvā laika pavadīšanu, lai radītu pārsteigumu ģimenēm.

 

Projekta galvenās aktivitātes:

 

 • Konkursa: ‘’Manas ģimenes vērtības’’ noorganizēšana:
  • 31.05.2021.noslēdzās un notika 12 labāko autoru darbu apbalvošana ‘’Ģimenes dienai’’ veltītam radošo darbu konkursam: ‘’Manas ģimenes vērtības’’. /Radošo darbu izstāde skatāma Riebiņu centrālajā bibliotēkā./
 • Vasaras nometnes ‘’Mans pārsteigums ģimenei’’ nooganizēšana 25 bērniem:
  • iegūtas jaunas zināšanas un prasmes, dažādu radošo ideju un darbu tapšanā
  • saņemts ģimenēm bērnu rokām radīts pārsteigums- pašdarināts puķu pods ar puķi; ēdamie konfekšu un cepumu pušķi; gardas augļu- ogu konfektes kārbiņā, dabas velšu paklājiņi, gimenes fotkaleidoskopi u.c.
  • iegūta informācija par mentālo veselību, atkarības problēmām, veselīgu dzīvesveidu
  • notikušas vingrošanas nodarbības fizioterapeita vadībā
  • apmeklēta ekskursijā Riebiņu novada bioloģiskā saimniecība ‘’Vilkači’’, kur bērniem tika sniegts ieskats bioloģiskās produkcijas audzēšanā, ražošanā un izmantošanā. Tāpat novadīta meistraklase ‘’Veselīgu zefiru tapšana’’no zemenēm un bioloģiskajos laukos vāktas zāļu tējas- baltais un sarkanais āboliņš, pelašķi, piparmētras, upeņu lapas, kas vēlāk tiks pakotas tējas maisiņos un būs kā pārsteigums vecākiem.
  • Atpūtas brīžos sportiskās aktivitātes un pārrunas par ģimeni un tās vērtībām.

 

“Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.”

Lasīt vairāk...

Konkursa "Manas ģimenes vērtības’" uzvarētāji

08.07.2021

No  17.05.2021.- 31.05.2021. notika ‘’Ģimenes dienai’’ veltīts radošo darbu konkurss ‘’Manas ģimenes vērtības’’, kuram darbus iesniedza 19 bērni.

 

Konkurss tika organizēts: Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” atklāta projektu pieteikumu konkursa nevaldības organizācijām  “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” projekts: ‘’Bērnu nomentes ‘’Mans pārsteigums ģimenei’’ un radošā konkursa ‘’Manas ģimenes vērtības noorganizēšana’’ ietvaros.

 

Izskatot iesniegtos darbus- gan esejas, gan video, gan prezentācijas, gan zīmējumus- visi darbi tika izvērtēti un 12 labāko darbu autori, un 31.05.2021. saņēma dāvanu kartes par radošajiem darbiem. Riebiņu novada bibliotēkā ir skatāma arī šo darbu izstāde.

 

Paldies, visiem bērniem par iesniegtajiem darbiem un Jūsu skatījumu par ģimenes vērtībām.

 

Npk.

Vārds, uzvārds

 1.  

Astrīda Trūpa

 1.  

Karina Vulāne

 1.  

Katrīna Damba

 1.  

Līva Jukša

 1.  

Rumaka Evelīna

 1.  

Volonte Adriāna

 1.  

Normunds Vītoliņš

 1.  

Zlata Kamlačova

 1.  

Agnese Verze

 1.  

Renārs Kurilovs

 1.  

Krista Vītoliņa

 1.  

Valters Grigals

 

“Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.”

Lasīt vairāk...

Noslēdzies jaunatnes iniciatīvu projekts

22.06.2021

Jau vairākus gadus Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu “Pumpurs”  Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, lai mazinātu to izglītojamo skaitu, kas pārtrauc mācības. Sīļukalna pamatskolas skolotāju un vecāku  biedrība “Saulrozītes” sadarbībā ar Riebiņu novada domi  no 2019. gada 1. septembra līdz šī gada 30. jūnijam realizēja  jaunatnes iniciatīvu projektu “Mācies, pilnveidojies, sasniedz!” projekta “Pumpurs” ietvaros.
 
Projekta mērķis: veicināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivācijas palielināšanu turpināt izglītību un radīt iespēju pilnveidot esošās un apgūt jaunas prasmes aktīvai līdzdalībai ikdienas dzīvē.
 
Projekta dalībnieki bija 11 Sīļukalna pamatskolas skolēni un 17 Dravnieku pamatskolas skolēni. Projekta ietvaros tika īstenotas dažādas aktivitātes ārpus formālās izglītības. Projekta dalībniekiem bija iespēja paraudzīties uz izglītības iespējām no cita skatu punkta, apgūt dažādas praktiskas prasmes. Jaunieši varēja  izzināt savas spējas un talantus, veidot  izpratni par cilvēka garīgās un fiziskās attīstības vispārējām norisēm, veselīgu dzīvesveidu un veselībai labvēlīgu vidi. Projekta dalībnieki varēja iepazīt dažādas karjeras jomas, gūt priekšstatu par dažādām profesijām un radīt interesi par sev piemērotas profesijas izvēli.
 
Projekts “Mācies, pilnveidojies, sasniedz!” sniedza iespēju jauniešiem piedalīties radošajās darbnīcās, kur skolēni mācījās gatavot telpas  un galda dekorus dažādiem svētkiem no dažādiem materiāliem, uzklāt svētku galdu un taisīt kokteiļus. Jaunieši devās ekskursijā uz Preiļiem, kur radošajās darbnīcās pie porcelāna mākslinieces veidoja porcelāna izstrādājumus, izmēģināja roku auto krāsu un trafaretu izmantošanā “Nester Custom ” metāla mākslas galerijā un iemācījās apdedzināt koka izstrādājumus bērnu atpūtas centrā “Kaķu sēta.”
 
2019. gadā projekta dalībnieki apmeklēja Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolu, kur darbojoties  iepazina dažādus mācību priekšmetus caur neformālās izglītības metodēm.
 
Lielu popularitāti iemantoja Cēsu Zinātkāres centra “Zinoo” izbraukuma nodarbības Sīļukalna pamatskolā. Skolēni ar lielu interesi vēroja ķīmijas  eksperimentu šovu ar dažādām vielām, piedalījās robotikas nodarbībās  un taisīja raķetes, kuras pašiem  arī vajadzēja palaist gaisā. 
 
Projekta aktivitātes veicināja visu dalībnieku personīgo un sociālo izaugsmi. Izglītojamiem bija iespēja iepazīt neformālas izglītības metodes,  darboties radošajās darbnīcās, apgūt praktiskas iemaņas, pašiem radīt un veidot dzīvei noderīgas lietas. Nodarbības par veselīgu dzīvesveidu rosināja izpratni par katra personīgo ieguldījumu dzīves kvalitātes veidošanā.  Izbraukuma nodarbības radīja interesi par dažādiem mācību priekšmetiem ,ekskursijas veicināja izpratni par dažādām profesijām un karjeras izvēli; izglītojamie iemācījās darboties  komandā un apguva sadarbības un komunikācijas prasmes.  Projekta dalībnieki  kļuva patstāvīgāki, atvērtāki, centīgāki, iesaistīšanās projekta aktivitātes un paveiktā darba rezultāts veicināja pašapziņas paaugstināšanos, uzlabojās komunikācijas un sadarbības prasmes, izglītojamie sāka apzināties izglītības nozīmi un nepieciešamību plānot savas dzīves turpmākās aktivitātes.
 
Projekts “Mācies, pilnveidojies, sasniedz! ” deva lielisku iespēju jauniešiem apgūt daudz ko jaunu un veicināja sadarbību starp pašvaldību un izglītības iestādēm. 
 
 
Projekta koordinatore
Iveta Broka-Kazāka
Lasīt vairāk...

No 1.jūlija vairākas izmaiņas nodokļu jomā

22.06.2021

 

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma vairākas izmaiņas dažādos nodokļu tiesību aktos, daļa no kurām stājas spēkā 2021. gada 1. jūlijā. Tās skars darba devējus, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus (gan uzņēmumu īpašniekus, gan darbiniekus), saimnieciskās darbības veicējus, autoratlīdzības saņēmējus un izmaksātājus, un akcīzes nodokļa maksātājus. Atgādinām par svarīgākajām izmaiņām un aicinām plašāk ar tām iepazīties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnes sadaļā “Nodokļu izmaiņas 2021”. 
 
Izmaiņas darba devējiem 
 
Sākot ar 2021. gada 1. jūliju, tiek ieviestas minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (minimālās obligātās iemaksas). Ja darbinieka alga ceturksnī ir mazāka par trim Ministru kabineta noteiktajām minimālajām mēneša darba algām (2021.gadā - 500 eiro mēnesī, attiecīgi 1500 eiro ceturksnī), darba devējam no saviem līdzekļiem jāveic minimālās obligātās iemaksas no starpības starp 1500 eiro un deklarēto darbinieka darba algu (obligāto iemaksu objektu). 
 
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķinās minimālās obligātās iemaksas, kas papildus jāveic darba devējam, un paziņos par šīm iemaksām Elektroniskās deklarēšanas sistēmā.
 
 
Izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem
 
No 2021. gada 1. jūlija no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja darbinieku darba algām turpmāk ir jāmaksā darbaspēka nodokļi vispārējā kārtībā, proti, iedzīvotāju ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) pilnā apmērā.
 
No 2021. gada 1. jūlija minimālās obligātās iemaksas jāveic arī tiem pašnodarbinātajiem, kas izvēlējušies mikrouzņēmumu nodokļa režīmu un kuru ienākumi ir mazāki par Ministru kabineta noteikto minimālo darba algu par 500 eiro mēnesī vai 1500 eiro ceturksnī. Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kas ir darba devēji, šīs iemaksas jāveic gan par sevi (ja nestrādā nekur citur), gan par saviem darbiniekiem. 
 
Ja mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs, kurš nav vienlaikus darba ņēmējs, prognozē, ka viņa ienākumi no saimnieciskās darbības turpmāk šajā gadā vairs nesasniegs 1500 eiro katrā ceturksnī, viņš iesniedz VID iesniegumu par nākamā ceturkšņa plānotajiem ienākumiem, un tad minimālās obligātās iemaksas par pašnodarbināto (MUN īpašnieku) netiks aprēķinātas un nebūs jāmaksā.
Iesniegums jāiesniedz brīvā formā EDS sadaļā “Sarakste ar VID” - līdz 2021. gada 15. jūlijam par 2021. gada trešo ceturksni; līdz 2021. gada 15. oktobrim par 2021. gada ceturto ceturksni.
 
Izmaiņas mikrouzņēmumu darbiniekiem 
 
No 2021. gada 1. jūlija mikrouzņēmumu darbinieki, kuri bija pieņemti darbā līdz 2020. gada 31. decembrim (un kuri nav uzņēmuma īpašnieki), var iesniegt algas nodokļa grāmatiņu savā galvenajā darba vietā un ienākumiem piemērot neapliekamo minimumu un saņemt nodokļu atvieglojumus par apgādājamām personām, kā arī no 2022. gada iesniegt gada ienākumu deklarāciju un saņemt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli.
 
Izmaiņas saimnieciskās darbības veicējiem jeb pašnodarbinātajiem  
 
Ar 2021. gada 1. jūliju pašnodarbinātajām personām ir jāveic VSAOI pensiju apdrošināšanai 10 % apmērā (līdzšinējo 5% vietā).
Pašnodarbinātā VSAOI veikšana saglabājas iepriekšējā kārtībā:
ja ienākums mēnesī no saimnieciskās darbības sasniedz vai pārsniedz minimālās algas apmēru (500 eiro), tad jāveic 31,07 % vismaz no 500 eiro (vai no izvēlēta lielāka iemaksu objekta), un 10 % no starpības starp faktiskajiem ienākumiem mēnesī un 500 eiro (vai no izvēlēta lielāka iemaksu objekta). 
ja ienākumi nesasniedz 500 eiro mēnesī – 10 % no faktiskajiem ienākumiem.
No 2021. gada 1. jūlija minimālās obligātās iemaksas jāveic arī tiem pašnodarbinātajiem, kuru ienākumi ir mazāki par 1500 eiro ceturksnī. Pašnodarbinātajiem, kas ir darba devēji, šīs iemaksas jāveic gan par sevi (ja nestrādā nekur citur), gan par saviem darbiniekiem.
 
Ja pašnodarbinātais, kurš nav vienlaikus darba ņēmējs, prognozē, ka viņa ienākums no saimnieciskās darbības nesasniegs 1500 eiro ceturksnī, viņš iesniedz VID iesniegumu par nākamā ceturkšņa plānotajiem ienākumiem, un tad minimālās obligātās iemaksas netiks aprēķinātas un nebūs jāmaksā. Iesniegums jāiesniedz brīvā formā EDS sadaļā “Sarakste ar VID” - līdz 2021. gada 15. jūlijam par 2021. gada trešo ceturksni; līdz 2021. gada 15. oktobrim par 2021. gada ceturto ceturksni. 
Izmaiņas autoratlīdzības saņēmējiem 
 
No 2021. gada 1. jūlija līdz 31. decembrim autori var turpināt izmantot autoratlīdzību nodokļu nomaksas režīmu, nereģistrējot saimniecisko darbību, tomēr jāņem vērā vairākas būtiskas izmaiņas. Ir mainītas nodokļa likmes – autoratlīdzības izmaksātājs ietur nodokli izmaksas vietā autoratlīdzību ienākumam:
līdz 25 000 eiro – 25 %
kas pārsniedz 25 000 eiro – 40 %.
 
Autoratlīdzības izmaksātājs pirms nodokļa ieturēšanas nepiemēro nosacītos izdevumus.
 
Šī jaunā maksāšanas kārtība neattiecas uz kolektīvā pārvaldījuma organizācijām. Saņemot autoratlīdzību no kolektīvā pārvaldījuma organizācijām, nodokļu ieturēšanas kārtība nemainās.
 
No 2021. gada 1. jūlija tiem autoratlīdzību saņēmējiem, kuru ienākumi ir mazāki 1500 eiro ceturksnī, ir jāveic minimālās obligātās iemaksas. 
 
Tomēr, ja autoratlīdzības saņēmējs, kurš nav vienlaikus darba ņēmējs, prognozē, ka viņa ienākums no saņemtās autoratlīdzības nesasniegs 1500 eiro ceturksnī, viņš var iesniegt VID iesniegumu par nākamā ceturkšņa plānotajiem ienākumiem, un tad minimālās obligātās iemaksas netiks aprēķinātas un nebūs jāmaksā.
 
Iesniegums jāiesniedz kā brīvas formas paziņojums EDS sadaļā “Sarakste ar VID” - līdz 2021. gada 15. jūlijam par 2021. gada trešo ceturksni; līdz 2021. gada 15. oktobrim par 2021. gada ceturto ceturksni.
 
Izmaiņas autoratlīdzības izmaksātājiem 
 
Tiem autoratlīdzības izmaksātājam, kas ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, nodokļu ieturēšanas kārtība nemainās. Savukārt tiem autoratlīdzības izmaksātājiem, kuri nav kolektīvā pārvaldījuma organizācija, no 2021. gada 1.jūlija līdz 2021. gada 31. decembrim izmaksātajām autoratlīdzībām piemēros jaunu iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas un deklarēšanas kārtību. (Marijas variants ir labāks - no 2021. gada 1. jūlija līdz 2021. gada 31. decembrim mainīsies tas, kā jāaprēķina, jāizmaksā un jādeklarē autoratlīdzība, jo būs spēkā jauna IIN un VSAOI ieturēšanas, maksāšanas un deklarēšanas kārtība). 
 
Plašāka informācija pieejama VID tīmekļvietnes www.vid.gov.lv sadaļā “Es esmu autoratlīdzības izmaksātājs”. 
 
Izmaiņas akcīzes nodokļa maksātājiem 
 
Galvenās izmaiņas akcīzes jomā skar tos komersantus, kuri veic vai plāno veikt darbības ar karsējamo tabaku, elektroniskajās cigaretēs izmantojamo šķidrumu, tā sagatavošanas sastāvdaļām un tabakas aizstājējproduktiem (piemēram, nikotīna spilventiņiem u.c.).
 
No 2021. gada 1. jūlija ar akcīzes nodokļa markām būs jāmarķē elektroniskajās cigaretēs izmantojamie šķidrumi, to sagatavošanas sastāvdaļas un tabakas aizstājējprodukti, kā arī karsējamā tabaka.
 
Personai, kas 2021. gada 1. jūlijā veic darbības ar elektroniskajās cigaretēs izmantojamo šķidrumu, elektroniskajās cigaretēs izmantojamā šķidruma sagatavošanas sastāvdaļām, tabakas aizstājējproduktiem un karsējamo tabaku, jāinventarizē pēc stāvokļa 2021. gada 1. jūlijā tai piederošos elektroniskajās cigaretēs izmantojamos šķidrumus, to sagatavošanas sastāvdaļas, tabakas aizstājējproduktus un karsējamo tabaku, kas nav marķēti ar akcīzes nodokļa markām un par kuriem akcīzes nodoklis ir samaksāts līdz 2021. gada 30. jūnijam.
 
Elektroniskajās cigaretēs izmantojamo šķidrumu, elektroniskajās cigaretēs izmantojamā šķidruma sagatavošanas sastāvdaļas, tabakas aizstājējproduktus un karsējamo tabaku, kas nodoti patēriņam Latvijā līdz 2021. gada 30. jūnijam un kas nav marķēti ar akcīzes nodokļa markām, atļauts realizēt līdz 2021. gada 31. decembrim.
 
Plašāka informācija par akcīzes nodokļa marku saņemšanu, akcīzes nodokļa maksāšanu un inventarizācijas veikšanu pieejama VID tīmekļvietnes www.vid.gov.lv sadaļā “Akcīzes nodoklis”.
 
Noderīga informācija 
 
Lai skaidrotu, kā tieši šīs izmaiņas ietekmēs uzņēmējus un dažādas iedzīvotāju grupas, VID ir rīkojis vairākus tiešsaistes seminārus par izmaiņām nodokļu normatīvajos aktos 2021. gadā. Tie visi, kā arī semināru prezentācijas un atbildes uz semināra laikā uzdotajiem jautājumiem ir pieejamas VID tīmekļvietnes www.vid.gov.lv sadaļā “Nodokļu izmaiņas 2021”. 
 
Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, kā arī uzdot savus jautājumus rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID”.  Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu. 
Lasīt vairāk...

Latgales plānošanas reģions izsludina pieteikšanos atklātā projektu konkursā “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē”

22.06.2021

 

Latgales plānošanas reģions izsludina pieteikšanos atklātā projektu konkursā “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē” EEZ grantu 2014.–2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” ietvaros.


2021. gada 17. maijā Latgales plānošanas reģions ir izsludinājis pieteikšanos EEZ grantu 2014.–2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atklātā projektu konkursā “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē”, kur būs iespēja saņemt atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai līdz 2024. gadam, īstenojot jaunas biznesa idejas un radot darba vietas Latgales reģionā.  


Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina – Tabūne uzsver, “Latgales plānošanas reģionam ir noslēdzies ļoti atbildīgs darba cēliens – esam pirmais un vienīgais plānošanas reģions, kas, pateicoties EEZ grantam, var piedāvāt uzņēmējiem atbalstu  īstenot savus projektus brīdī, kad notiek atgūšanās no pandēmijas izraisītās krīzes un granti uzņēmējdarbības attīstībai nav plaši pieejami. Minētais atbalsts turpinās Rīcības plāna Latgales reģiona ekonomiskajai izaugsmei īstenošanu. Reģiona uzņēmējdarbības attīstībā un nodarbinātības veicināšanā tiks investēts vairāk nekā pusmiljons EUR. Kaut arī vienam projektam pieejamais finansējums nav liels, tomēr augstais atbalsta līdzfinansējums to padara ļoti pievilcīgu mazajiem komersantiem. Vēlamies īpaši pateikties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai par sadarbību grantu shēmas sagatavošanā.”


Projektu konkursa ietvaros tiks atbalstītas gandrīz visas uzņēmējdarbības jomas un atbalstam var pieteikties jebkura fiziska un juridiska persona (mazais vai mikro uzņēmums), kas savu saimniecisko darbību veic Latgales reģionā. Projektu iesniedzēji, īstenojot jaunu biznesa ideju, varēs saņemt atbalstu jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai, esošu produktu uzlabošanai, ražošanas jaudas būtiskai palielināšanai vai ražošanas procesu būtiskai maiņai, kā arī esošu pakalpojumu efektivitātes uzlabošanai.


Konkursam pieejamais programmas līdzfinansējums ir 540 000 EUR un vienam projektam pieejamais līdzfinansējums ir no 5000 līdz 10 000 EUR. Līdzfinansējuma atbalsta intensitāte nepārsniedz 55% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.


Visi projekta konkursa dokumenti ir publicēti Latgales plānošanas reģiona mājas lapā internetā, sadaļā Grantu shēma “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē” https://lpr.gov.lv/lv/regionalie_projekti/eez-fi-programma/grantu-shema-atbalsts-biznesa-ideju-istenosanai-latgale/#.YMn5X6gzaUk , kā arī EEZ grantu mājas lapā internetā https://eeagrants.lv/regionala-attistiba-un-kultura/projektu-konkursi .

 

Projektu pieteikumus var iesniegt Latgales plānošanas reģionam no 2021. gada 17. jūnija līdz 21. septembrim. 

 

Sīkāka informācija -  nosūtot jautājumus uz e-pastu: eeagrants@lpr.gov.lv

 

Vairāk informācijas par EEZ grantu programmu “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”: www.eegrants.lv

 

Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai!

 

EEZ granti ir Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ieguldījumu zaļā, konkurētspējīgā un iekļaujošā Eiropā. Ir divi galvenie mērķi: samazināt ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropā un stiprināt divpusējās attiecības starp donorvalstīm un 15 ES valstīm Centrālajā Eiropā, Dienvideiropā un Baltijā.

 


Trīs donorvalstis cieši sadarbojas ar ES, pamatojoties uz Līgumu par Eiropas Ekonomikas zonu (EEZ). Donorvalstis no 1994. līdz 2014. gadam ir piešķīrušas atbalstu 3,3 miljardu eiro apmērā. Laikposmā no 2014. līdz 2021. gadam EEZ grantu atbalsts sasniegs 1,55 miljardus eiro. 

 


Šā perioda prioritātes:
#1 Inovācijas, pētniecība, izglītība un konkurētspēja
#2 Sociālā iekļaušana, jauniešu nodarbinātība un nabadzības mazināšana
#3 Apkārtējā vide, enerģētika, klimata pārmaiņas un ekonomika ar zemu izmešu līmeni
#4 Kultūra, pilsoniskā sabiedrība, laba pārvaldība un pamattiesības
#5 Tieslietas un iekšlietas
Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas kopīgi finansē EEZ grantus, kuru iemaksas balstās uz šo valstu IKP. Tiesības saņemt grantus atbilst kritērijiem, kas noteikti ES Kohēzijas fondam, kas paredzēts dalībvalstīm, kurās iekšējais kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju ir mazāks par 90% no ES vidējā līmeņa.

 

Lasīt vairāk...

Projektā “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” noslēdzies 2020./2021. mācību gads

22.06.2021

 

Ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, ko īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests, atbalstu var saņemt vispārējās izglītības iestāžu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam (arī audzēkņi vispārējās izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās izglītības programmu).

 

Kopš 2017. gada Latvijā tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekts PuMPuRS ar mērķi – samazināt to skolēnu skaitu, kuri priekšlaicīgi pamet mācības.

 

Riebiņu novadā 2020./2021. mācību gadu projektā Galēnu, Rušonas, Darvnieku pamatskolās un Riebiņu vidusskolā 5. – 9. klašu grupā noslēguši 54 skolēni. Atbalsts saņemts vairākos mācību priekšmetos: latviešu, angļu un krievu valodā, matemātikā, Latvijas un pasaules vēsturē, dabaszinībās, ķīmijā, ģeogrāfijā, sociālajās zinībās, fizikā, bioloģijā un literatūrā. Projekta ietvaros skolēniem sniegtas  psihologa konsultācijas.

 

Sākoties ārkārtas situācijai valstī, projekta īstenošanu varēja turpināt, sniedzot nepieciešamo individuālo konsultatīvo atbalstu, ārkārtējās situācijas laikā – attālināti, lai palīdzētu tiem skolēniem, kuriem ir nepieciešams konsultācijas dažādos mācību priekšmetos vai emocionālais atbalsts, kurš ņemot vērā esošo ārkārtējo situāciju ir ārkārtīgi nozīmīgs, lai palīdzētu bērniem un jauniešiem, ne tikai nepārtraukt mācības, bet arī saglabāt emocionālo veselību un drošību.

 

Atbalsta sniegšana tiek īstenota arī caur dalību Jaunatnes iniciatīvu projektos. Riebiņu novadā 2021. gadā projekta īstenošanu uzsāka 1 biedrība. 

 

Līdz šim projektā PuMPuRS atbalstu varēja saņemt 5.–12. klases skolēni, kā arī profesionālās izglītības iestāžu 1.–4. kursa audzēkņi. Tomēr Covid-19 pandēmijas laikā secināts, ka attālināto mācību laikā grūtības sekmīgā mācību satura apguvē var rasties arī jaunākiem skolēniem, jo viņiem vēl nav attīstītas un nostiprinātas pašvadības mācīšanās prasmes, t.i., spējas patstāvīgi organizēties mācībām, saprast uzdevumus un tos izpildīt. Līdz ar to arī 1.-4. klases skolēniem var veidoties psihoemocionālas problēmas un priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riski. Lai preventīvi mazinātu stresu un mācīšanās diskomfortu, kā arī lai priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku mazināšana būtu vēl efektīvāka, valdība nolēma paplašināt projekta PuMPuRS mērķauditoriju. Līdz ar to, no 2021. gada 1. septembra atbalstu projektā saņems visi skolēni, kam tas būs nepieciešams, sākot no 1. klases.

 


 

Projekta “PUMPURS” koordinatore I. Kudiņa

 

Lasīt vairāk...

Pieejams ūdens tūrisma inventārs

22.06.2021

Izstāde R. Mūka muzejā

10.06.2021

 

“ Katrs dažreiz vēlas paņemt rokās zīmuli. Ir tik viegli novilkt līniju, un kaut kas no šīs līnijas it kā skatās uz mums un pieskaras mūsu zemapziņai. Liek atcerēties kaut ko tādu, par ko aizmirstam ikdienas steigā.

 

Zīmējot mēs nododam gan īpašu pasaules redzējumu, gan attieksmi pret to. Līnija, kas pilna ar izteiksmi, spēku un eleganci. Līnija, kas gandrīz koķetē, pēc tam paātrinās un pagriežas ap asi, mainās no vertikālas uz horizontālu kustību, atgriežas un stingri notur laukumu  un telpu.  Mākslinieka līnija ir kā sava veida paraksts. Līnija ir vieta, kur sākas forma, un katram māksliniekam ir sava vēlamo līniju galerija, kas ir viņa mākslas stila sākums. Identifikācija, trīsdimensiju telpa, organizācija, kustība, faktūra.

 

Māksla, tāpat kā dzīve, neievēro loģisko definīciju. Vienam tas ir radošums, citam – skaistums, trešajam – nauda, ceturtajam – netīrumu smērēšana uz papīra un tā bezgalīgi. Galvenais ir sajust gaismas un ēnas filozofiju, kas pēc tam noved pie izpratnes par gaismu visā un ēnu, tas ir, katru objektu veido gaismas un ēnas spēle.

 

Īstens filozofs mīl savu tuvāko, tāpat kā mākslinieks.”

                                                                                                                /Imants Haņeckis/

 

Izstāde apskatāma līdz 31. jūlijam, iepriekš piesakoties pa tālruni: 26173392!!! 

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi