Notikumu kalendārs

    Novembris    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Konferencē “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam” diskutēs par darbinieku virs 50 gadu vecuma nodarbinātību

01.12.2017

 

Pašreizējās demogrāfiskās tendences liecina par sabiedrības novecošanos. Tas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā darba devējiem būs jādomā par darbinieku virs 50 gadu vecuma lielāku atbalstu darba tirgū un motivējošiem pasākumiem ilgākai darbaspēju saglabāšanai. Lai diskutētu par aktuālajiem Latvijas darba tirgus izaicinājumiem – kā nodrošināt atbalstošu attieksmi, darbavietas un karjeras iespējas darbiniekiem virs 50 gadu vecuma, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīko plašu konferenci “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam”. PROGRAMMA Daugavpilī.

 

NVA direktore Evita Simsone uzsver, ka kompetentu, brieduma gadus sasniegušu darbinieku pieredze ir nozīmīgs faktors dažādu jomu uzņēmumu darbībā, un darba devējiem jau laikus jādomā par motivējošu priekšnoteikumu radīšanu viņu darba mūža paildzināšanai. “40% Latvijas iedzīvotāju ir vecumā virs 50 gadien, tādēļ viens no konferences aspektiem būs par iespēju radīšanu jebkura vecuma darbspējīgiem cilvēkiem,  kuri var un grib strādāt, ļaujot  tiem pilnveidot esošo kompetenci un atrast savai kvalifikācijai, prasmēm un zināšanām atbilstošu nodarbinātības veidu. Iedzīvotāju un kopējās ekonomiskās situācijas uzlabošanai nepieciešams veicināt ilgāku un veselīgāku Latvijas iedzīvotāju darba mūžu. Tas ir viens no izaicinājumiem, par kura risinājumu konferencē diskutēs eksperti,” norāda Evita Simsone.

 

Arī Mairita Mēnese, ES fondu projektu departamenta ESF projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” vadītāja, ir pārliecināta, ka nākotnes darba tirgus izaicinājumos cilvēkiem vecumā 50+ būs nozīmīga loma, tādēļ ļoti svarīga ir darba devēju, gados vecāku nodarbināto un arī sabiedrības izpratne par ilgāka un labāka darba mūža panākšanai iespējamiem risinājumiem. “Darbinieki virs 50 gadu vecuma var dot nenovērtējamu pienesumu ar savu pieredzi un zināšanām, tomēr viņu noturēšanai vai atgriešanai darba tirgū svarīgi ir arī tādi motivējošie faktori kā atbilstoša darba vide, iespēja realizēt un pielietot savas zināšanas, mūžiglītības nodrošināšana jaunu, konkurētspējīgu prasmju apgūšanai, kā arī vienlīdzīgas iespējas ar gados jaunākiem darba ņēmējiem.”

 

Savukārt LDDK eksperts Pēteris Leiškalns norāda, ka situācijā, kad diezgan radikāli mainās tradicionālā darbspējas vecuma un pensijas vecuma cilvēku samēri, ļoti būtiska ir nodarbināto personu īpatsvara palielināšana. Pretējā gadījumā strādājošo skaita samazināšanās dēļ var rasties situācija, kad valsts pensiju sistēma vairs nespēs nodrošināt samērīgas pensijas. “Pensijas vecumu ik gadus sasniedz apmēram 28 tūkstoši cilvēku, savukārt darbspējas vecuma grupā ienāk aptuveni 20 tūkstoši jauno cilvēku. Turklāt apmēram piektā daļa no viņiem dodas prom uz citām valstīm. Tas nozīmē, ka ja mēs vēlamies pensijas vecuma cilvēkiem nodrošināt kaut cik normālus apstākļus, būs vai nu jāpalielina nodokļi, vai arī jāpalielina nodarbināto personu skaits. Viens no efektīvākajiem instrumentiem problēmas risināšanai ir paildzināt strādājošo darba mūžu. Īsā termiņā cita ceļa nav. Darba roku trūkst, un tā ir tendence, ar kuru jārēķinās.”

 

Konference “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam” notiks VEF kvartāla kamerzālē, Rīgā, Ieriķu ielā 5a, 28. novembrī no pulksten 10 līdz 16.

 

Par darbinieku virs 50 gadu vecuma nodarbinātību plānots diskutēt arī reģionos - seminārs “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam” notiks 1. decembrī Daugavpilī, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Mihaila ielā 3, no plkst 11 līdz 15  un 5.decembrī Kuldīgā, “Mārtiņzālē”, Pilsētas laukumā 4,  no plkst 10 līdz 14.

 

Gan konferencē, gan reģionālajos semināros aicināti piedalīties valsts institūciju, pašvaldību, uzņēmēju, nevalstisko organizāciju, sociālo partneru un mediju pārstāvji.

 

Lūgums pieteikties dalībai konferencē līdz 22. novembrim, aizpildot anketu šeit. Dalībai seminārā Daugavpilī var pieteikties līdz 27. novembrim šeit, savukārt, dalībai seminārā Kuldīgā var pieteikties līdz 29. novembrim šeit. Pieteikties dalībai konferencē un semināros var arī NVA, LDDK un LBAS mājaslapās.

 

Konference un reģionālie semināri tiek organizēti Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001 ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja

Linda Uzkalne,

Konferences/semināru koordinatore

 

Sīkāka informācija

pa tālruni +371 29118615

un e-pastu linda@tels.lv.

Lasīt vairāk...

Koncerts Stabulnieku KN

03.12.2017

Igauņu ģimenes koncerts Stabulnieku KN

25.11.2017

Teātra izrāde Riebiņu KC

25.11.2017

Labdarības akcija Sīļukalna KN

01.12.2017

Rudens florbola turnīrs Galēnos

25.11.2017

Informatīvs seminārs "Nodarbinātības valsts aģentūras, pašvaldību vadītāju un darba devēju sadarbība nodarbinātības veicināšanai"

23.11.2017

 

Nodarbinātības valsts aģentūras Preiļu filiāle aicina piedalīties informatīvajā seminārā „Nodarbinātības valsts aģentūras, pašvaldību vadītāju un darba devēju sadarbība nodarbinātības veicināšanai”.

 

Seminārs notiks 2017.gada 23.novembrī

plkst. 11:00 Preiļos, Raiņa bulvārī 19, Preiļu novada domes sēžu zālē, 2.stāvā

 

Seminārā būs iespēja uzzināt par aktualitātēm nodarbinātības jomā, NVA/ EURES piedāvātajiem pakalpojumiem un pasākumiem, kā arī informāciju par ārzemnieku nodarbināšanu Latvijā. Savukārt diskusiju blokā vēlamies dzirdēt Jūsu viedokli gan par īstenotajiem pasākumiem, gan aģentūras piedāvātajiem pakalpojumiem, aktualitātēm un sadarbības veidošanu!

 

 

Lūgums apstiprināt savu dalību seminārā līdz šī gada 21.novembrim, zvanot pa tālruni 65314023, 25685343(Preiļos), 65314042, 28234153 (Līvānos).

vai e-pastā: vita.znotina@nva.gov.lv

Lasīt vairāk...

Sacensības šaušanā ar gaisa pistoli

25.11.2017

 

Šī gada 25. novembrī plkst. 10.00 Silajāņu kultūras namā startēs  sacensības šaušanā ar gaisa pistoli. Sacensību NOLIKUMS.

Lasīt vairāk...

Fiziskās aktivitātes novembrī projekta Nr. 9.2.4.2./16/I/099 „Veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu uzlabošanas pasākumi Riebiņu novadā, 1. kārta” ietvaros

07.11.2017

Jauns erudīcijas konkurss Latvijas bibliotēkās „Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!”

02.11.2017

No šī gada 6. novembra līdz 30. novembrim norisināsies konkursa pirmā kārta “Latvijas simtgade. Notikumi”, kuras laikā aicinām Latvijas iedzīvotājus doties uz sev tuvāko bibliotēku, lai izzinātu visas valsts vai savas pilsētas, novada vai pagasta vēstures nozīmīgus notikumus, kā arī pastāstītu savu stāstu saistībā ar tiem. NOLIKUMS

 

Papildinformācija un arī jautājumi konkursa norises laikā atrodami vietnē www.news.lv. Konkursu piedāvā uzņēmums “Lursoft IT” un Kultūras informācijas sistēmu centrs. Uzvarētāji savā īpašumā saņems vērtīgas balvas.

 

Lai piedalītos konkursā, jādodas uz sev tuvāko vai tīkamāko bibliotēku, jo konkursa dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Sacensība tiks piedāvāta vienlaikus divās kategorijās – “Radošajiem”, kuriem būs jāuzraksta eseja par attiecīgās kārtas tēmu, un “Erudītajiem”, kuriem būs jāatbild uz jautājumiem, atbildes meklējot Lursoft laikrakstu bibliotēkā (www.news.lv). Konkursa dalībnieki drīkstēs izmēģināt savas prasmes un zināšanas gan radošajā, gan erudīcijas jomā un piedalīties abās kategorijās vienlaicīgi.

 

Paralēli savā starpā varēs sacensties arī bibliotēkas par aktivitāti, proti, par to, cik no katras bibliotēkas konkursā piedalīsies procentuāli lielākais lasītāju skaits. Konkursa noslēgumā tiks suminātas piecas aktīvākās bibliotēkas (pa vienai no katra reģiona – Rīga un Pierīga, Zemgale, Vidzeme, Latgale un Kurzeme), kuras saņems vērtīgas pārsteiguma balvas.

 

Erudīcijas un radošuma konkursa dalībnieku rezultāti tiks vērtēti katrā konkursa kārtā atsevišķi, un balvas saņems attiecīgās kārtas noslēgumā. Savukārt bibliotēku aktivitāte tiks noteikta visa konkursa garumā, noslēdzoties trešajai kārtai, un to izvērtēs, ņemot vērā visu triju kārtu rezultātus.

 

Par uzņēmumu “Lursoft IT”

 

Lursoft ir uzņēmums ar vairāk kā 25 gadu pieredzi, kuru laikā kļuvis par uzticamu partneri gan juridiskām, gan fiziskām personām, nodrošinot piekļuvi plašai informācijas datubāzei. Tostarp izveidojot elektronisku laikrakstu bibliotēku www.news.lv. Tas ir portāls, kas lasītājiem piedāvā iespēju meklēt publikāciju arhīvu kopš 1992. gada. Kopskaitā nodrošinot piekļuvi vairāk kā 100 dažādiem laikrakstiem, aktuālās publikācijas tiek papildinātas gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm.

 

Par Kultūras informācijas sistēmu centru

Kultūras informācijas sistēmu centrs (www.kis.gov.lv) nodrošina datu bāzes Lursoft Laikrakstu bibliotēka (www.news.lv) bezmaksas pieeju visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās programmas “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros, kā arī saistībā ar šo programmu jau vairāk nekā desmit gadus rīko dažādus erudīcijas konkursus Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās, rosinot iedzīvotājus izmantot bibliotēkās pieejamos daudzveidīgos informācijas resursus, kuri, pateicoties valsts un pašvaldību finansējumam, bibliotēku apmeklētājiem ir pieejami bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja - Ilma Elsberga (Kultūras informācijas sistēmu centrs),

tel. 67844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv

Sīkāka informācija par konkursu – www.news.lv, tel. 67844300, e-pasts: info@news.lv. 

Lasīt vairāk...

Riebiņu atklātais volejbola čempionāts uzņem apgriezienus

29.10.2017

 

Svētdien, 29. oktobrī plkst. 11:00 Riebiņu vidusskolas sporta zālē startēja Riebiņu novada atklātais volejbola čempionāts vīriešu un sieviešu komandām. Svētdien pirmās spēles aizvadīja RiebiņuSīļukalna un Dagdas vīriešu komandas. Sacensību grafiks

Lasīt vairāk...

Mobilā diagnostika Riebiņos

30.11.2017

 

Šī gada 30. novembrī no plkst. 10:00 līdz plkst.17.00 Riebiņos, Saules ielā 8 - MOBILĀ DIAGNOSTIKA.

 

Mamogrāfija:

  • ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli - BEZ MAKSAS
  • ar ģimenes ārsta nosūtījumu – 2,85 EUR
  • bez nosūtījuma - 20,00 EUR

 

Rentgens (plaušām, locītavām u.c.):

  • ar ģimenes ārsta nosūtījumu – 2,85 EUR
  • bez nosūtījuma - 1 projekcija 9,00 EUR, (katra nākošā projekcija ar 30 % atlaidi)

 

PIERAKSTS  uz koknrētu laiku pa tālruni 25431313

 

Ārstniecības iestādes reģistrācijas kods 0100-64111

Lasīt vairāk...

Tiek ierobežota satiksme tranzītam uz autoceļa V739 Galēni - Sīļukalns - Stirniene

25.10.2017

 

Kā informē VAS "Latvijas Valsts ceļi" Preiļu nodaļa, ir pieņemts lēmums ierobežot kravas auto satiksmi pa autoceļu V739 posmā km 10.0-13.34, uzstādot ceļa zīmi Nr. 312 "Masas ierobežojums" ar simbolu 20t. Tāpat tiks uzstādītas pirmszīmes P58 un V739, A12 un V761, A12 un V870 krustojumos ar papildzīmēm, kurās tiks norādīts ceļa numurs un attālums līdz posmam, kurā tiks ierobežota satiksme.

 

Lasīt vairāk...

Realizēts projekts – ielaisti zivju mazuļi novada ezeros

16.10.2017

 

 

Ar Zivju fonda atbalstu ir realizēti projekti „Zivju resursu pavairošana un atražošana Riebiņu novada Bicānu, Kategradas ezeros un Jāšezerā” un „Zivju resursu pavairošana Riebiņu novada Rušona ezerā”.

 

Projektu mērķis bija papildināt zandartu mazuļu krājumus Riebiņu novada Rušonas ezerā un un līdaku mazuļu krājumus Riebiņu novada Bicānu, Kategradas ezeros, Jāšezerā, tādejādi radot zivju dabiskai atražošanai labvēlīgus apstākļus, un  lai nodrošinātu līdzsvarotu un ilgtspējīgu pašvaldības ūdenstilpņu zivju resursu attīstību.

 

Projektu ietvaros tika veikta 5-20 g – 25 000 gabalu līdaku  mazuļu iegāde un ielaišana. Riebiņu novada Bicānu ezerā – 12 000 gab., Jāšezerā – 5000 gab., Kategradas ezerā – 8000 gab, un  2-5 g  50 000 gabalu zandartu mazuļu iegāde un ielaišana Riebiņu novada Rušona ezerā.

 

 

Projekta „Zivju resursu pavairošana un atražošana Riebiņu novada Bicānu, Kategradas ezeros un Jāšezerā”  kopējās izmaksas ir EUR 6798.63, no kuriem EUR 5900.00 finansē Zivju fonds un EUR 898.63 ir Riebiņu novada domes līdzfinansējums.

 

 

Projekta „Zivju resursu pavairošana Riebiņu novada Rušona ezerā” kopējās izmaksas – EUR 12 619.09, no kuriem EUR 8900.00 finansē Zivju fonds un EUR 3719.00 ir Riebiņu novada domes līdzfinansējums.

 

Zivju resursu pavairošana un atražošana Riebiņu novada Rušonas, Bicānu, Kategradas ezeros un Jāšezerā nodrošinās makšķernieku pieplūdumu Riebiņu novadā, līdz ar to palielināsies pārdoto licenču skaits un ieviestā licencēta makšķerēšana, dos papildus finansējumu turpmākai zivju resursu pavairošanai un atražošanas pasākumiem.

 

Projekta īstenošanas rezultētā tiks veikts ieguldījums Riebiņu novada Rušonas, Bicānu, Kategradas ezeru un Jāšezera apsaimniekošanā, tiešie labuma guvēji no projekta īstenošanas būs Riebiņu novada, Latgales reģiona, Latvijas un citu valstu iedzīvotāji, tūristi, visi aktīvās atpūtas cienītāji, īpaši makšķernieki, kam interesē zveja Riebiņu novada ezeros, kuros tiek veikta licencētā makšķerēšana, kā arī tiks veicināta aktīvā tūrisma attīstība Riebiņu novadā.

 

Attīstības un plānošanas daļas vadītāja

Inese Jakovele

Lasīt vairāk...

Par kustības ātruma ierobežošanu Sīļukalna pagastā

24.10.2017

 

Kā informē Latvijas Valsts ceļi Preiļu nodaļa, ir pieņemts lēmums ierobežot kustība ātrumu pa autoceļu V739 posmā no Sīļukalna pagasta teritoriālās pārvaldes līdz krustojumam ar autoceļu V735 Stabulnieki - Sīļukalns - Varakļāni, virzienā no Stirnienes puses , uzstādot ceļa zīmi Nr. 323 "Maksimālā ātruma ierobežojums" ar simbolu 30. Šim ierobežojumam būs pagaidu raksturs, kamēr notiek būvdarbi uz autoceļa A12 posmā Varakļāni - Viļāni.

Lasīt vairāk...

Vingrošanas nodarbības

19.10.2017

Visi jaunumi