Notikumu kalendārs

    Aprīlis    

Novads

Pašvaldība

Tūrisms

Galerija

Jaunumi

Tiešsaistes seminārs uzņēmējiem

29.04.2021

 

Ilgtspējīga attīstība – dzīvot vai …?

Korporatīvās sociālās atbildības seminārs uzņēmējiem

 

Viduslatgales pārnovadu fonds aicina uzņēmējus un citus interesentus piedalīties tiešsaistes seminārā “Ilgtspējīga attīstība – dzīvot vai …?”

 

Tieši tik retorisks un pēc būtības paskarbs ir jautājums par mūsdienīga, pelnoša uzņēmuma nākotnes izredzēm. Jēdzienu “ilgtspēja” plānošanas un projektu īstenošanas kontekstā lietojam jau gadu desmitiem. Tomēr pēdējā gada globālā krīze, kas sākās kā epidemoloģisks fenomens, bet ir radījis ekonomiskās sekas un ietekmi uz iedzīvotāju labklājību, ir atsedzis dziļākas jēgas slāni visam, kas ir vai var būt ilgtspējīgs. Sākot no lietu ilgtspējīgas ražošanas un izmantošanas, beidzot ar organizāciju, biznesu, valsts un resursu pārvaldības ilgtspējas dimensijai.  

 

Lektore Dace Helmane ir Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja, gadiem strādā, lai popularizētu un palīdzētu organizācijām veikt savas darbības ilgtspējas plānošanu un novērtējumu. Vairāk par institūtu šeit: https://www.incsr.eu/par-mums/

 

Seminārā aplūkosim šādus jautājumus:

 

 • Tendences un faktori, kas ietekmē biznesa vidi Latvijā un pasaulē
 • Būtiskākie soļi ceļā uz ilgtspējīgu attīstību
 • Atbildīgas biznesa pieejas ieguvumi un sniegtās priekšrocības

 

Anete Vabule ir AS MADARA Cosmetics Ilgtspējas projektu vadītāja, kura dalīsies uzņēmuma pieredzes stāstā. Grūti atrast kādu, kurš nezina uzņēmuma izcilo kosmētikas preču piedāvājumu, bet mazāk ir to, kuri zina par MADARA Cosmetics ilgtspējas projektiem un devumu sociālo izaicinājumu mazināšanā.

 

Seminārs notiks 29. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 14:30 ZOOM platformā.

 

Pieteikties semināram šeit: https://forms.gle/w9sVUSprq2pyhD22A

 

Semināru finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina. Projekta partneri semināru īstenošanā Preiļu novada dome un Līvānu novada dome.

Lasīt vairāk...

Sargā datus no krāpniekiem! Priekšnosacījumi drošai elektroniskā paraksta izmantošanai

20.04.2021

 

Covid-19 pandēmija ir veicinājusi strauju lēcienu digitālo pakalpojumu, tostarp elektroniskā paraksta izmantošanā. Gada laikā tika sasniegts tāds izrāviens, kādu iepriekš uzskatīja par iespējamu tikai pēc vairākiem gadiem. Šo attīstību garām nav palaiduši arī finanšu krāpnieki. Lai gan pārsvarā viņi cenšas iegūt cilvēku bankas datus, šādi mēģinājumi var tikt vērsti arī pret droša elektroniskā paraksta piekļuves datiem. Krāpnieku mērķis ir izmantot cilvēku identitāti savtīgiem nolūkiem, piemēram, upura vārdā aizņemties naudu, reģistrēt uzņēmumus vai slēgt līgumus. Finanšu nozares asociācija ir apkopojusi ieteikumus, kā droši izmantot elektronisko parakstu, lai pasargātu sevi no krāpniekiem.

 

Pērn dokumentus ar eParaksts parakstīja jau vairāk nekā 9,5 miljonus reižu, bet šogad katru mēnesi parakstīto dokumentu skaits sasniedz miljonu. Tas apliecina, ka gan privātpersonas, gan uzņēmēji, iestādes un organizācijas spēj veiksmīgi pielāgoties attālinātai darījumu slēgšanai. Digitāla darījumu kārtošana palīdz ietaupīt laiku un paaugstināt efektivitāti. Mēs jau kopš bērnības esam mācīti, un par automātisku paradumu ir kļuvusi vēlme sargāt savu pasi. Tajā pat laikā rūpes par identitātes pašaizsardzību digitālajā vidē joprojām var būt nepierastas, par to ir apzinātāk jāpiedomā,” uzsver “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

 

Elektroniskais paraksts palīdz pārvarēt ierobežojumus

 

Darbībām digitālajā vidē visbiežāk ir nepieciešams apliecināt personas identitāti. Latvijā lietotne eParaksts mobile un eID karte ir saņēmušas augstāko nacionālā līmeņa kvalifikāciju un to izmantošana digitālajā vidē ir pielīdzināma pases uzrādīšanai klātienē. Ar tiem var saņemt tādus pakalpojumus, kam nepieciešama identitātes apliecināšana visaugstākajā līmenī. Bez tam Latvijā darbojas arī citās ES valstīs augstāko kvalifikāciju ieguvuši un drošai klientu autorizācijai atbilstoši identifikācijas līdzekļi, piemēram, Smart-ID.

 

Otra izplatītākā darbība – dokumentu parakstīšana. Latvijā dokumentus iespējams parakstīt ar četriem kvalificētajiem elektroniskajiem parakstiem: eParaksts mobile lietotni, Smart-ID lietotni, eParakstu kartē, kas pieejama tikai juridiskām personām, un eID kartē iekļauto eParakstu, kura izmantošanai ir nepieciešams karšu lasītājs.

 

Elektronisko parakstu izmanto, lai attālināti parakstītu līgumus, rēķinus, iesniegumus, vēstules vai citus dokumentus. Tas ir īpaši noderīgi brīžos, kad trūkst laiks vai arī parakstītāji atrodas pārāk tālu viens no otra. Ar elektronisko parakstu, piemēram, var pieteikties studijām augstskolā, īstenot visu nekustamā īpašuma iegādes procesu, tostarp apstiprināt nostiprinājuma lūgumus Zemesgrāmatā. Elektroniski parakstītam dokumentam ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku uz papīra rakstītam parakstam. Katra tā kopija ir oriģināls, kura saturu nevar mainīt. Ar elektronisko parakstu dokumentā ne vien apliecina parakstītāja identitāti, bet arī piešķir laika zīmogu.

 

Sanita Meijere, SK ID Solutions Latvijas filiāles un globālā biznesa attīstības vadītāja norāda: “Ar Smart-ID ik mēnesi Latvijā tiek veikts no 10 līdz 20 miljoniem transakciju. Parakstīt dokumentus ar elektronisko parakstu ir drošāk, jo parakstītāja identitāte tiek pārbaudīta. Pretējā gadījumā vienmēr var pateikt, ka tas nebiju es, kas parakstīja šo dokumentu. Šobrīd, kad pakalpojumu pieejamība ir jānodrošina attālināti, elektroniskais paraksts ir kļuvis par nepieciešamību.”

 

Elektroniskā paraksta dati ir jāsargā

 

Vislielāko risku elektroniskā paraksta izmantošanā rada neuzmanīga tā piekļuves kodu glabāšana. Šo datu nodošana citai personai ir stingri aizliegta. Tāpēc piekļuve savai ierīcei ir jāaizsargā ar PIN kodu vai biometrijas datiem.

 

Lai kāda cita persona varētu parakstīties ar otra cilvēka Smart-ID vai eParaksts mobile lietotni, nepieciešams zināt ne vien PIN kodus, bet arī izmantot šī cilvēka ierīci. Līdz ar to elektroniskā parakstīšanās ir droša, un iespējas izmantot minēto kombināciju, kas pieder citai personai, ir maz iespējama. Neskatoties uz to, dati ir jāsargā un tos nekādā gadījumā nevajag izpaust,“ skaidro Sanita Meijere.

 

Apstiprinot kodu, kas ir izsaukts elektroniskā paraksta lietotnē, ir jābūt uzmanīgiem un jāpārbauda, kādai darbībai tas ir paredzēts. Svarīgi ir ne tikai sargāt datus, bet arī nesteigties, pārliecināties un apstiprināt tikai tās darbības, kuras mēs paši iniciējam.

 

Padomi, kā drošāk izmantot elektronisko parakstu

 

 1. izvēlēties kvalificētu elektronisko parakstu;
 2. rūpīgi pārlasīt dokumentus, lai pārliecinātos, ka tajos ir precīzi iekļauta visa nepieciešamā informācija;
 3. PIN informāciju glabāt tikai sev pieejamā vietā un veidā;
 4. neuzstādīt citas personas biometrijas datus savā viedierīcē, kur izmanto elektronisko parakstu. Ja ierīci nododiet lietošanai citai personai, atjaunojiet viedierīces sākotnējo stāvokli (factory reset);
 5. pārbaudīt vidi, kurā elektroniski parakstāt dokumentus. Vislabāk dokumentu lejupielādēt un parakstīt eParaksts.lv vai Dokobit portālā;
 6. atslēgt iespēju redzēt PIN simbolus, ja lietojat elektronisko parakstu publiskos un koplietojamos datoros;
 7. beidzot darbu portālā, nospiest pogu „Iziet” un pēc tam izdzēst pārlūkprogrammas vēsturi (klaviatūras kombinācija SHIFT+CTRL+DEL);
 8. elektroniski parakstītus dokumentus glabāt vismaz divos eksemplāros. Katru eksemplāru ieteicams glabāt dažādās vietās, piemēram, izmantojot mākoņpakalpojumus, citā sistēmā, serverī, ārējā cietajā diskā vai citā uzglabāšanas ierīcē;
 9. ja viedierīce, kurā izmantojat elektronisko parakstu ir pazaudēta vai nozagta, sazināties ar klientu apkalpošanas dienestu un slēgt kontu. Tā svešiniekiem tiks liegta iespēja mēģināt to izmantot.

 

Papildu informācija:


Sabīne Spurķe

E-pasts: sabine.spurke@financelatvia.eu

Komunikācijas vadītāja

Finanšu nozares asociācija

Lasīt vairāk...

Sezonas laukstrādniekiem īpašs nodokļu režīms

19.04.2021

 

Lauksaimnieki, kuri laukstrādniekus sezonas rakstura darbos nodarbina no 1. aprīļa līdz 30. novembrim, iedzīvotāju ienākuma nodokli no šo darbinieku algām var maksāt 15% apmērā, bet ne mazāk kā 0,70 eiro par katru nodarbināšanas dienu.

 

Sezonas laukstrādnieku reģistrācijai darba devējiem jāizmanto Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS), kurā jāreģistrē ienākumu gūšanas diena, noslēgto līgumu forma un sezonas laukstrādniekiem par darbu aprēķinātā atlīdzība. Papildus Valsts ieņēmumu dienestā (VID) šie darbinieki nav jāreģistrē.

 

Tāpat EPS ir nodrošināta iespēja lauksaimniekiem (darba devējiem) apkopotā veidā iegūt visus mēneša laikā ievadītos datus un aprēķināto nodokļa apmēru, to iesniegšanai VID standartizētā formā vienu reizi mēnesī.

 

Pilnu rakstu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/jaunums/sezonas-laukstradniekiem-ipass-nodoklu-rezims-1

 

 

Lasīt vairāk...

Aptauja par Aglonas, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novada bibliotēku pakalpojumu kvalitāti

19.04.2021

 

Bibliotēku nedēļā aicinām visus Aglonas, Preiļu, Riebiņu, Vārkavas novada bibliotēku apmeklētājus, atbalstītājus un ikvienu, kurš vēlas izteikt savas domas par bibliotēku pakalpojumu kvalitāti, pieejamību, darbinieku kompetenci. Būsim pateicīgi saņemt ierosinājumus, komentārus, savu redzējumu bibliotēku darbībā, tie palīdzēs mums uzlabot piedāvāto pakalpojumu kvalitāti. Atbildes tiks izmantotas tikai apkopotā veidā. Atbildes gaidīsim no 19. aprīļa līdz 30. aprīlim. Anketas aizpildīšana prasīs 10-15 min. Pateicamies par sadarbību!

 

Anketa pieejama šeit >>>

 

Lasīt vairāk...

Turpinās vakcinācija pret Covid-19: nedēļas nogalē strādās lielie vakcinācijas centri, tostarp Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS

16.04.2021

 

Sestdien, 17. aprīlī Rēzeknē būs iespēja vakcinēties ikvienam iedzīvotājam, kurš to vēlas. Vakcinācija tiks veikta ar ražotāja AstraZeneca vakcīnām, un iedzīvotāji vakcīnu varēs saņemt, ierodoties liela mēroga vakcinācijas punktā.

 

Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS vakcinācija notiks sestdien, 17. aprīlī, no plkst.9:00 līdz 17:00.

 

Iedzīvotāji, kuri atbilst kādai no jau atvērtajām prioritārajām grupām, tiks aicināti tiem paredzētā īpašā rindā, nekādi papildu apliecinājumi par atbilstību prioritārajai grupai netiks prasīti. Īpaša rinda konkrētajā vietā ļaus operatīvāk saņemt vakcīnu salīdzinājumā ar citiem vakcinēties gribētājiem. Pārējie vakcinēties gribētāji tiks virzīti pa otru rindu. Brīdī, kad vakcīnu apjoms ir izlietots, vakcinācijas centrs konkrētajā dienā beidz savu darbību.

 

Veselības ministrs Daniels Pavļuts: “Šajā nedēļas nogalē brīvo rindu princips paredz, ka vakcinēties ar ražotāja AstraZeneca vakcīnu var nākt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Piektdien, sestdien un svētdien lielajos vakcinācijas centros iedzīvotājiem būs iespēja vakcinēties arī ārpus ierastā prioritāro grupu principa, lai gan prioritāro grupu iedzīvotājus īpaši virzīsim uz atsevišķu, primāro, rindu. Šajās pilsētās esam aktīvi uzrunājuši prioritāro grupu iedzīvotājus, taču AstraZeneca vakcīnu atlikums ļauj nekavējoties vakcinēties arī citiem iedzīvotājiem. Tas īsā laikā nodrošinātu vakcinācijas iestādēs jau iepriekš nogādāto vakcīnu izmantošanu un imunitātes veidošanu sabiedrībā. Šobrīd esam nodrošinājuši, ka citas vakcinācijas iestādes ir saņēmušas pieprasītās vakcīnas no pēdējām piegādēm tādā apjomā, lai turpinātu prioritāro grupu iedzīvotāju vakcināciju.”

 

Vakcinācija notiks bez iepriekšēja pieraksta un tiks vakcinēts jebkurš iedzīvotājs, kurš atbilstoši centru darbības dienai un laikam būs ieradies centrā līdz brīdim, kad vakcīnas ir pieejamas. Iedzīvotājiem jāņem līdzi tikai pase vai ID karte.

 

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji īpaši tiek lūgti ievērot arī epidemioloģiskās drošības prasības: 2 metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

 

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

 

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Lasīt vairāk...

Atkritumu savākšanas talkas vietas Riebiņu novadā

24.04.2021

 

Šogad visas Latvijas pašvaldības atbalsta Lielo Talku, kas startēs 24. aprīlī plkst. 9.00 visā Latvijas teritorijā. Tāpat kā pērn, arī šogad jāņem vērā visi drošības priekšnosacījumi, kas būs aktuāli uz Lielās Talkas norises brīdi, taču Riebiņu novada dome aicina visus, kuri vēlas un var talkot, aprīļa pēdējā sestdienā vienoties Latvijas sakopšanā un labiekārtošanā.

 

Lielā Talka šogad individuālajiem talkotājiem ir radījusi iespēju saņemt savus talkas atkritumu savākšanas maisus. Visi SOLO talkotāji no 19. līdz 24. aprīlim varēs saņemt savu īpašo talkas maisu veikalos "Maxima" (izņemot "Maxima Express" formāta veikalus), veicot simbolisku pirkumu vismaz 0.10 eiro apmērā. Jāņem vēra, ka maisu skaits ir ierobežots. Un pats galvenais nosacījums – jānogādā maiss ar savāktajiem atkritumiem kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajā atkritumu savākšanas talkas vietām.

 

Oficiāli reģistrētās atkritumu savākšanas talkas vietas Riebiņu novadā:

 

 • Lielceļa Rudzāti – Stirniene posms Aizpurieši – Kassalieši un meža ceļš Aizpurieši – Vilciņi.
 • Sīļukalna pagasta teritoriālā pārvalde.
 • Galēnu pagasta Mičuļevkas pietura.
 • Galēnu pagasta teritoriālā pārvalde.
 • Silajāņu pagasta Kotļerova.
 • Silajāņu pagasta teritoriālā pārvalde.
 • Pie MJIC “Pakāpieni” Riebiņos.
 • Riebiņu parks.
 • Riebiņu kapsēta.
 • Gailīšu kapsēta.
 • Aglonas stacija (aiz bibliotēkas).

 

Jebkuru neskaidrību gadījumā zvanīt Lielās Talkas koordinatoram Riebiņu novadā – Rolandam Naglim (mob. 26173320) vai pagastu teritoriālo pārvalžu vadītājiem.

 

Aktuālākā informācija www.talkas.lv un pašvaldības vietnē www.riebini.lv.

 

Lasīt vairāk...

Vidsmuižas draudze īsteno projektu “Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga pārbūve”

14.04.2021

 

Cilvēkam ir lemts izpalīdzēt Dievam pasaules pārvaldīšanā. Bez Dieva cilvēks nevar iztikt – tāpat kā bez dienišķās maizes. Bez Dieva mēs mirstam garīgi. Galēnos garīgās dzīves centrs ir Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīca. Draudze kopš baznīcas pirmsākumiem (1743)  rūpējusies  par dievnama uzturēšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm un turpina to darīt arī šobrīd gan ar ziedojumiem, gan praktisku darbību.  Baznīcas telpu, dārza un stāvlaukuma uzkopšanas darbus veic draudzes locekļi, katrs ciems rindas kārtībā vienu mēnesi gadā rūpējas, lai dievnams būtu sakopts, uz altāriem atrastos ziedu pušķi, dārzā izravētas puķu dobes, nopļauts zālājs, rudenī – sagrābtas lapas, ziemā – notīrīts sniegs.

 

Baznīca katru dienu ir atvērta apmeklētājiem, ikviens var netraucēti nodoties lūgšanām sev pieņemamā laikā vai klusībā izbaudīt Dieva klātbūtni, dievnams ir pieejams un draudzīgs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tajā var iebraukt ar invalīdu ratiņiem, māmiņas savus mazuļus baznīcā ved bērnu ratiņos. Katru dienu notiek svētās Mises.

 

Šobrīd Vidsmuižas draudze prāvesta Aivara Kursīša vadībā  uzsākusi īstenot LEADER projektu Nr. 19-03-AL21-A019.2204-000010 “Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga pārbūve”.  Kopējās projekta izmaksas ir 24860.08 EUR, no tām ELFLA un Latvijas Valsts finansējums - 22374.07 EUR  un Riebiņu  novada domes līdzfinansējums - 2486,01 EUR. Žoga pārbūves darbus veic SIA “Rivi RV”. Projekta vadītājam prāvestam Aivaram Kursītim ir uzkrāta pieredze projektu īstenošanā, vadot vairākus būvniecības projektus citu dievnamu atjaunošanā, bet šobrīd viņa pieredze, zināšanas, degsme un enerģija lieti noder Vidsmuižā.

 

Kāpēc ir svarīgi pārbūvēt baznīcas žogu? Pirmais, ko ierauga cilvēks, apmeklējot dievnamu, ir žogs. Tas ir kā baznīcas dārza un dievnama etiķete. Savā simtgadu pastāvēšanas laikā Vidsmuižas baznīcas žogs ir cietis no vēja, lietus ūdeņiem un sniega, temperatūras maiņām un citiem ārējiem apstākļiem. Laika gaitā tas ir stipri nolietojies, radušās plaisas un iegruvumi, žoga jumta dakstiņi savu laiku ir nokalpojuši un nespēj paglābt žogu no mitruma postošās ietekmes.

 

 

Projekts ir iespēja veikt žoga pārbūves un atjaunošanas darbus. Projekta mērķis ir veikt Vidsmuižas Svētā Gara Romas katoļu baznīcas žoga pārbūvi, tādējādi saglabājot no sagrūšanas simtgadīgu kultūras pieminekli, veidojot pievilcīgu un drošu vidi dievnama apmeklētājiem, popularizējot baznīcu, Galēnus un visu Riebiņu novadu. Īstermiņa mērķis ir baznīcas žoga pārbūve, nomainot dakstiņu jumtiņu, salabojot bojātās vietas un sakārtojot žoga apkārtni. Ilgtermiņa mērķis ir saglabāt baznīcas ansambli kā vienotu kultūrvēsturisku objektu, sekmējot sakrālā tūrisma attīstību novadā. Projektā ieguldītais darbs vēl vairāk saliedē draudzi un rosina jaunām iniciatīvām. Tā kā šobrīd žogs atrodas tik nožēlojamā stāvoklī, ka nevis vairo apkārtējās vides pievilcību, bet drīzāk to bojā,  īstenojot projektu, situācija krasi mainās - tiek pārbūvēts žoga dakstiņu jumts, salabotas bojātās, izdrupušās vietas, atjaunoti ieejas vārti. Pie tiem ir uzstādīts  ziņojumu dēlis ar draudzei aktuālu informāciju. Žogs kļūst aktīvs baznīcas dārza noformējuma elements, kas sniedz estētisku baudījumu, harmoniski iekļaujas ainavā, ir pievilcīgs ikvienam dievnama apmeklētājam un kopā ar ēkām veido vienotu baznīcas ansambli. Tas turpinās kalpot draudzei un būs kā apliecinājums Vidsmuižas draudzes locekļu dievbijībai un darba tikumam visā dievnama pastāvēšanas vēsturē.

 

Marta Binduka, Galēnos 

Lasīt vairāk...

Mazo grantu 2020 projektam “Priecājies un spēlējies kopā ar draugu” Latgales reģionā 1. vieta

14.04.2021

 

Ik gadu pašvaldību apvienība “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” (SDL) organizē pašvaldību Mazo grantu projektu pasākumu, kurā tiek sumināti un apbalvoti labākie projektu īstenotāji – Latvijas iedzīvotāji, kuri rakstījuši un īstenojuši pašvaldību līdzfinansētos projektus savas dzīves vides uzlabošanai, ieguldot brīvprātīgo darbu. Līdz ar epidemiloģisko situāciju valstī, šajā gadā konkurss netika rīkots, bet pašvaldību Mazo grantu 2020 projekti tik un tā tika vērtēti un apbalvoti. Šajā gadā katras pašvaldības iesniegtos projektus vērtēja reģionālie koordinatori, sākotnēji tos vērtējot katra reģiona ietvaros un tad virzot uz reģionālo vērtēšanu.

 

No Riebiņu novada Mazo grantu 2020 īstenotajiem projektiem apbalvošanai tika izvirzīts Galēnu pagasta iniciatīvas grupas (IG) “Kaimiņi” projekts “Priecājies un spēlējies kopā ar draugu”, cīnoties par 1., 2. vai 3. vietu Latgales reģionā.  Pēc reģionālo koordinatoru vērtēšanas, Galēnu pagasta iniciatīvas grupa “Kaimiņi” ar projektu “Priecājies un spēlējies kopā ar draugu” ieguva 1. vietu Latgales reģionā, iegūstot balvu EUR 500.00 vērtībā.

 

Jāteic, ka IG “Kaimiņi” ieceri pie bērnu rotaļu laukuma uzsāka pirms 3 gadiem, kad tika atjaunoti un nokrāsoti esošie (vecie metāla) elementi laukumā: šūpoles mazajiem bērniem, nokrāsots un salabots pievilkšanās stienis un slidkalniņš, nokrāsots un atjaunots esošais karuselis, kur izgatavotajiem koka dēļiem karuselī tika iegravētas latvju spēka zīmes, atjaunoti un no jauna uzstādīti trīs soliņi. Uzstādīts līdzsvara baļķis, uzstādīts jauns šūpoļu komplekts ar slidkalniņu. Šo ideju īstenošanai tika piešķirts pašvaldības mazo grantu projektu līdzfinansējums EUR 600.00 apmērā, pašu ieguldījums – gan finansējums, gan darbaspēks.

 

Attēlā: Galēniešu realizēto projektu novērtē ne tikai bērni, bet arī pieaugušie – pašvaldību apvienība “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” iniciatīvas grupas “Kaimiņi” projektu “Priecājies un spēlējies kopā ar draugu” atzina par labāko Latgales reģionā.

 

Savukārt 2020. gadā IG “Kaimiņi” projekta ietvaros uzstādīja jaunus rotaļu laukuma elementus no dabai draudzīga materiāla – koka. Tīkla piramīda, līdzsvara šūpoles, šūpoles balansieris un šķēršļu taka. Izmantojot traktortehniku, tika novāktas vecās ābeles, nolīdzināta un izirdināta augsne, iesēts zālājs, iestādīti augļkoki un skujkoki, uzstādīta miskaste, pilnīgi labiekārtojot draudzīgu un drošu vidi bērniem ar visiem elementiem. Pašvaldības līdzfinansējums projekta īstenošanai bija EUR 600.00, bet pašu ieguldījums: gan darbaspēks, gan finansējums arī liels, jo izdarīts un ieguldīts milzīgs darbs – laukums ir ieguvis jaunu, pievilcīgu skatu un kvalitatīvu vidi bērniem. IG “Kaimiņi” šo paveica  ar neatlaidīgu spēku, darbu un entuziasmu. No sirds apsveicam un priecājamies par Galēnu pagasta iniciatīvas grupu “Kaimiņi”!

 

Jāpiebilst, ka šim konkursam šogad ir jauninājums – katra reģiona labākā projekta pašvaldībai tiek piešķirta naudas balva EUR 3000.00 vērtībā. Latgales reģionā šo balvu ieguva Riebiņu novada dome. Ar šo naudas balvu pašvaldība organizēs papildus Mazo grantu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi”, lai Riebiņu novada iedzīvotājiem un to apvienībām palīdzētu īstenot ieceres un paveikt nelielus projektus pašu spēkiem, piešķirot pašvaldības līdzfinansējumu. Par šī konkursa isludināšanu informācija sekos.

 

“Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” ir Latvijas pašvaldību apvienība, kas darbojas pēc brīvprātības principa, apvienojot tās pašvaldības, kuras savu ikgadējo budžetu ietvaros piešķir līdzekļus iedzīvotāju iniciatīvu jeb “mazo projektu” īstenošanai. Šo iniciatīvu Latvijā ieviesa Nīderlandes fonds “Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij” (KNHM).  No 2006. līdz 2014. gadam KNHM organizēja “Sabiedrība ar dvēseli” programmu Latvijā, bet pēc fonda aiziešanas no Latvijas to turpina pašvaldības.

 

Attīstības un plānošanas daļa

Lasīt vairāk...

Informācija par satiksmes ierobežojumu atcelšanu

12.04.2021

 

 

No 12.04.2021 tiek atcelti ierobežojumi uz  Preiļu nodaļas pārvaldīšanā esošajiem ceļu posmiem. Info skatīt ŠEIT.

 

Ierobežojumi līdz 19.04.2021 tiek saglabāti uz divkārtu virsmas segumiem un pārmitrinātiem ceļu posmiem.

 

Ceļa posmā V761 km 2,0-10,7 ierobežojumi tiks saglabāti līdz varēs ar bedrīšu remonta metodēm (šķembiņas un bitumena emulsija) veikt sabrukušās divkārtu virsmas remontu.

 

Lasīt vairāk...

Uzņēmējdarbības vides infrastruktūras attīstībai tiks sakārtots vēl viens objekts

09.04.2021

 

Riebiņu novada dome realizē darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” SAM 5.6.2. specifiskā mērķa „Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” trešās projektu iesniegumu atlases kārtas „Ieguldījumi degradēto teritoriju revitalizācijā Latgales plānošanas reģiona attīstības programmas pielikumā noteikto teritoriju pašvaldībās” projekta Nr.5.6.2.0/20/I/005 “Uzņēmējdarbības vides uzlabošana un investīciju piesaistes veicināšana Riebiņu novadā”, kur Preiļu novada dome ir vadošais partneris, bet Riebiņu novada dome kā projekta sadarbības partneris.

 

Projekta vispārējais mērķis ir Riebiņu novada Stabulnieku pagasta teritorijas revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību attīstības programmai, nodrošinot videi draudzīgu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.
 

      

 

      

Attēlā: autoceļa Nr. 1 "Polkorona - Voveri” esošās situācijas fotofiksācijas

 

Projekta konkrētais mērķis - paaugstināt Riebiņu novada Stabulnieku pagastā esošo uzņēmumu sasniedzamību, attīstīt uzņēmējdarbību un paaugstināt konkurētspēju, uzlabot novada pievilcību, revitalizējot degradētās teritorijas Riebiņu novadā, līdz ar to arī veicinot potenciālu sociālo, ekonomisko aktivitāšu un pakalpojumu nodrošināšanu novadu un apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem, veicot Riebiņu novada Stabulnieku pagasta pašvaldības autoceļa Nr.1 Polkorona- Voveri km 0.700 -2.700 ceļa infrastruktūras uzlabošanu tiks veicināta vietējo uzņēmēju un saimniecisko darbu veicēju konkurētspēja, uzlabojot un atjaunojot ceļa infrastruktūru.

 

Rezultātā tiks veicināta vietējās uzņēmējdarbības attīstība, sekmējot jaunu darba vietu radīšanu lauku teritorijās. Projekta rezultātā tiks izveidotas jaunas darba vietas, paplašināts uzņēmējiem pieejamo pakalpojumu klāsts un sakārtota publiskā infrastruktūra.

 

Projekta plānotās aktivitātes atbilst projekta izvirzītajam mērķim un SAM 5.6.2. mērķim.


Projekta kopējās izmaksas sastāda 400 000.00EUR, no kurām ERAF ir 340 000.00 EUR, valsts budžeta un pašvaldību finansējums 60 000.00 EUR. Projekta sasniedzamo rādītāju vērtības - tiks atjaunota 3.50 ha liela degradētā teritorija Riebiņu novadā, izveidotas jaunas 5 darba vietas un 340 000.00 EUR komersantu ieguldījums nefinanšu investīcijās pašu nemateriālos aktīvos un pamatlīdzekļos.

 

Projekta īstenošanas ilgums - 24 mēneši. 

 

Projekta īstenošanas rezultātā tiks pārbūvēts ceļa posms Nr.1 Polkorona- Voveri km 0.700 - 2.700 garumā. Kopējā garumā 2  km.

 

Projekta ietvaros tiks veikta caurteku un ūdens novades sistēmas sakārtošana - sakārtojot meliorācijas sistēmu- iztīrīt novadgrāvjus ceļa blakus teritorijā. Uz ceļa posma paredzēts  Polkorona –Voveri 0.700-2.700 asfaltbetona segums. Tiks uzlabots ceļa tehniskais stāvoklis, paaugstināts satiksmes drošība un komforts, samazinās ceļu uzturēšanas darbu apjomi, ļaus nodrošināt drošu piekļūšanu teritorijā esošajiem īpašumiem un ražošanas uzņēmumiem, tā veicinot ceļam piegulošo apdzīvoto vietu un pārējās teritorijas attīstību, kā arī vienkāršojot ceļa uzturēšanas darbus.

 

Būvdarbus “Riebiņu novada Stabulnieku pagasta pašvaldības autoceļa Nr.1 Polkorona - Voveri km 0.650 -2.720  pārbūve” veic SIA “Krustpils” .

 

Būvdarbu kopējās izmaksas ir 604237,32 EUR ar PVN 21%.

 

Aicinām  autovadītājus un iedzīvotājus izturēties ar sapratni pret satiksmes ierobežojumiem un neērtībām minēto pašvaldības ceļu pārbūves darbu laikā!

 

Ja rodas kādi jautājumi par ceļu uzturēšanu vai arī ekspluatāciju, lūgums vērsties pie  Riebiņu novada ceļu būvinženiera Andra Bilzēna t. 29453676.

 

 

Informāciju sagatavoja Riebiņu novada domes
Attīstības un plānošanas daļas vadītāja
Inese Jakovele

Lasīt vairāk...

Izstādes Riebiņu CB

09.04.2021

NVA aicina darba devējus pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā

09.04.2021

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles visā Latvijā no 7. aprīļa līdz 23.aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2021.gada vasarā.

Pieteikties pasākuma īstenošanai darba devēji aicināti tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā ir plānota darba vietu izveide skolēniem. Pieteikumu, piedāvāto darba vietu sarakstu un darba pienākumu aprakstu darba devēji var iesniegt NVA filiālē klātienē, nogādāt pa pastu vai nosūtīt  elektroniski uz NVA filiāles e-pasta adresi, ja dokumenti ir parakstīti ar drošu elektronisku parakstu. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti”.

 

Atgādinām, ka skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai. Darba devēju pienākums skolēnu darba vietās nodrošināt valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai.

 

Īstenojot NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, darba devējs saņems dotāciju skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Ja darba devējs nodarbinās skolēnu ar invaliditāti, NVA dotācija būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā. NVA apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā. NVA maksās arī dotāciju skolēna darba vadītāja atalgojumam.

 

Savukārt darba devējam būs jānodrošina līdzfinansējums darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija skolēnam par neizmantoto atvaļinājumu. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

 

Šovasar “Nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” NVA plāno nodarbināt  6938 skolēnus vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot). 

 

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma norise plānota no 1.jūnija līdz 31.augustam, tomēr pasākuma norises laika grafikā var tikt veiktas izmaiņas,  ja epidemioloģiskā situācija valstī būs nelabvēlīga.

 

Detalizētāka informācija par pasākuma nosacījumiem un pieteikuma dokumentu formas pieejamas NVA tīmekļvietnes sadaļā “Piedāvāju darbu”: https://www.nva.gov.lv/lv/piedavaju-darbu-skolenu-vasaras-nodarbinatiba.

Lasīt vairāk...

Aicinām pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2021”

07.04.2021

 

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties Latvijā un lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2021”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs deviņās nominācijās un tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss “Sējējs” notiek 28. reizi. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, konkursa pretendentu vērtēšana šogad notiks attālināti.

 

Ministrs Kaspars Gerhards: “Stabila, attīstīta lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozare ir katras valsts pastāvēšanas pamatelements. Jau izsenis – un arī krīzes apstākļos, lauksaimniecība veido būtisku ieguldījumu mūsu valsts tautsaimniecībā. Ir svarīgi atbalstīt lauksaimniekus, kuri spēj ražot un arī radīt arvien jaunus pašmāju produktus, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu pieejama svaiga un kvalitatīva pārtika. Dienu no dienas mēs savos pārtikas grozos varam redzēt šī darba “augļus”, tādēļ ir svarīgi novērtēt pašmāju lauksaimnieku un ražotāju ieguldīto darbu, izceļot pozitīvos piemērus un apbalvojot labākos!

 

Dalībnieki konkursā “Sējējs 2021” tiks vērtēti nominācijās – “Gada lauku saimniecība”, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Gada veiksmīgākā kopdarbība”, “Bioloģiskā lauku saimniecība” un “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās līdz 14. maijam jānosūta elektroniski uz e-pasta adresēm llkc@llkc.lv (LLKC) vai prese@lad.gov.lv  (LAD) ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2021” vai jāiesniedz SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” konsultāciju birojos vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2 līdz 2021. gada 14. maijam ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2021”.

 

Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās “Rītdienas sējējs – mazpulks” un “Zinātne praksē un inovācijas”. Nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulks” pieteikumus nosūta uz e-pasta adresi mazpulki@inbox.lv līdz 2021. gada 14. maijam, savukārt nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” nosūta uz e-pasta adresi lmzn@lza.lv vai iesniedz Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LLMZA), Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā līdz 2021. gada 14. maijam.

 

Jau piecpadsmito gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un LLMZA. Pieteikt pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā (rakstisks pieteikums brīvā formā) var ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā līdz 2021. gada 14. maijam.

 

Konkursa laureāti saņems Gada balvu “Sējējs 2021” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu. Konkursa dalībniekus apbalvos 2021. gada rudenī.

 

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un citu ar konkursu saistīto informāciju var “Sējējs” tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

Lasīt vairāk...

Aicina jauniešus pieteikties diskusijai par nodarbinātību un uzņēmējdarbību un savu ideju attīstībai iegūt 1000 EUR

07.04.2021

Pasākumu cikls “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” Latgales skolu vidū sevi pieteicis kā interesants, izglītojošs un jauniešiem saistošs notikums,  Daugavpilī un Rēzeknē. Ciklā, 27 mācību iestāžu konkurencē, līdz šim laurus plūkušas Daugavpils Vienības pamatskolas, Daugavpils 9. vidusskolas, Rugāju vidusskolas un Rēzeknes 2. vidusskolas komandas, kuru pasākumu laikā radītās idejas jau atrodas īstenošanas posmā.

 

23. un 30. aprīlī tiešsaistē norisināsies trešais pasākums, kas tiks veltīts jauniešu uzņēmējdarbībai un nodarbinātībai. Tā laikā tiks izrunāti dažādi jautājumi: kādas ir jauniešu iespējas attīstīt savu biznesu, kas ir SMU, kur saņemt finansiālu atbalstu ideju īstenošanai gan no valsts un pašvaldībām, gan nevalstiskām organizācijām, kādu atbalstu jauniešiem piedāvā Eiropas Savienība, kā arī varēs dzirdēt īstus, pašu jauniešu īstenotus veiksmes stāstus.

 

Pasākumā jaunieši kopā ar viedokļu līderiem un ekspertiem piedalīsies diskusijā, iegūs jaunas zināšanas un pilnveidos prasmes, kā arī komandās izstrādās un prezentēs savas idejas reāli īstenojamām aktivitātēm.

 

Šoreiz žūrija izvēlēsies divas labākās idejas, kuru realizēšanai katrai no tām tiks piešķirts 500 EUR liels finansējums. Pieteikties dalībai pasākumā var līdz 22. aprīlim. Mācību iestādes, jauniešu centrus un jauniešu NVO aicinām reģistrēt komandas 3 līdz 4 jauniešu sastāvā aizpildot PIETEIKUMA ANKETU.

 

Pasākuma PROGRAMMA

 

Pasākumu cikls “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” tiek rīkots ar mērķi, lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā.

 

Tuvākajā laikā Latgales reģiona jauniešiem notiks vēl divi tiešsaistes pasākumi:  Eiropas Savienības nākotne (maijs) un vide un Eiropas zaļais kurss (norises laiks tiks precizēts).

 

Pasākumu rīko biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, Daugavpils Vienības pamatskolu.

Lasīt vairāk...

Aktuālie drošības pasākumi no 7. aprīļa

07.04.2021

 

Detalizētu informāciju par aktuālajiem drošības pasākumiem aicinām meklēt vienotajā oficiālajā tīmekļvietnē covid19.gov.lv un ministriju tīmekļvietnēs.

Lasīt vairāk...

VAS „Latvijas Pasts” nekustamo īpašumu izsoles

31.03.2021

 

VAS „Latvijas Pasts” (turpmāk Latvijas Pasts) informē, ka pieņemti lēmumi par trīs Riebiņu novada teritorijā esošu nekustamo īpašumu atsavināšanu izsoles kārtībā. Īpašumu izsoles notiks Ziemeļu ielā 10, Lidostā „Rīga”, Mārupes novadā:

 

1.         06.05.2021. plkst.09:30 izsole ar augšupejošu soli īpašumam „Pasta nodaļa Pieniņi”, Pieniņi, Riebiņu pagasts, Riebiņu novads, īpašuma sastāvs – zemes gabals 0,1 ha platībā (kadastra Nr.7662 001 0071) un ēka (kadastra Nr.7662 001 0071), nosacītā (sākotnējā) pārdošanas cena – 1700 EUR.

 

2.         06.05.2021. plkst.10:00 izsole ar augšupejošu soli īpašumam „Pasta nodaļa Riebiņi”, Saules iela 3, Riebiņu pagasts, Riebiņu novads, īpašuma sastāvs – zemes gabals 0,1 ha platībā (kadastra Nr.7662 005 0247) un ēka (kadastra Nr.7662 005 0247), nosacītā (sākotnējā) pārdošanas cena – 2100 EUR.

 

3.         06.05.2021. plkst.10:30 izsole ar augšupejošu soli īpašumam Aglonas ielā 4, Aglonas stacija, Rušonas pagasts, Riebiņu novads, īpašuma sastāvs – zemes gabals 2 093 m2 platībā (kadastra Nr.7670 012 0102) un apbūve (kadastra Nr.7670 012 0102), nosacītā (sākotnējā) pārdošanas cena – 4000 EUR.

 

Detalizētāku informāciju par izsolēm var saņemt pie izsoles rīkotāja darba laikā no 01.04.2021. pa tālruņiem 27891900 un 29420864. Informācija par izsoli publicēta laikrakstos „Latvijas Vēstnesis” un „Vietējā Latgales Avīze”, Latvijas Pasta mājas lapā www.pasts.lv.

Lasīt vairāk...

Info lauksaimniekiem

31.03.2021

Aktualitātes Riebiņu CB aprīlī

31.03.2021

Šogad SOLO talkotāji talkas maisus varēs saņemt “Maxima” veikalos

31.03.2021

 

Liela Talka šogad individuālajiem talkotājam ir radījusi iespēju saņemt savus talkas atkritumu savākšanas maisus. Tie tiks izplatīt ar Lielās Talkas atbalstītāja “Maxima Latvija” palīdzību. Individuāliem jeb SOLO talkotājiem, kuri jau 24. aprīlī plāno piedalīties Lielajā Talkā, varēs saņemt talkošanas maisus sev ērta veidā kādā no teju 200 “Maxima” veikaliem visā Latvijā. “Maxima Latvija”  kopā ar Lielās Talkas organizatoriem aicina kopējiem spēkiem rūpēties par zaļāku un tīrāku nākotni, piedaloties talkošanas un labiekārtošanas aktivitātēs aprīļa beigās. Arī šogad jāņem vērā visi drošības priekšnosacījumi, kas būs aktuāli uz Lielās Talkas norises brīdi.

 

Lai veicinātu individuālo talkotāju iesaisti un atvieglotu to dalību Lielās Talkas kustībā, saņemt Lielas Talkas maisu kļūs vēl ērtāk – dodoties uz tuvāko “Maxima” veikalu, bez nepieciešamības savu dalību pirms tam saskaņot ar talkas koordinatoru. Visi SOLO talkotāji no 19. līdz 24. aprīlim varēs saņemt savu īpašo talkas maisu veikalos “Maxima” (izņemot “Maxima Express” formāta veikalus), veicot simbolisku pirkumu vismaz 0.10 eiro apmērā. Jāņem vēra, ka maisu skaits ir ierobežots.

 

“Šis mums ir īpašs gads – “Maxima Latvija” svin savu 20. dzimšanas dienu, tāpēc, kļūstot par tik ļoti būtiskas iniciatīvas kā Lielās Talkas atbalstītājiem, apliecinām cieņu pret vidi, rūpējoties par tīrāku apkārtni un zaļāku Latviju.  Šo gadu laikā esam īstenojuši virkni ilgtspējas iniciatīvu, rūpējoties gan par savas tiešās darbības pēdu nospiedumu mazināšanu, tā arī sniedzot atbalstu dažādām  organizācijām, kas aktīvi rūpējas par vides ilgtspējas jautājumiem. Esam gandarīti, ka Lielās Talkas organizatori ir piegājuši ļoti radoši,  sniedzot iespēju sakopt apkārtni arī SOLO talkas formātā. Šāds risinājums ir izcils piemērs kā pielāgojoties gan pandēmijas izraisītām izmaiņām, gan arī iedzīvotāju paradumiem – cilvēki sev ērtā vietā pa ceļam uz laukiem vai piemājas veikalā varēs saņemt savu SOLO talkas maisu kādā no teju 200 “Maxima” veikaliem. Aicinām ikvienu pievienoties Latvijas talkotāju pulkam, droši talkojot visā Latvijā,” uzsver Jānis Vanags, “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs un vadības komandas pārstāvis.

 

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja, piebilst: “Šī gada sarežģītajos apstākļos, kad arvien lielāku uzsvaru liekam uz individuālām jeb SOLO talkām veselības drošības apsvērumu dēļ. Iespēja saņemt savu Lielās Talkas maisu “Maxima” veikalos, manuprāt ir labs veids kā veicināt aktīvāku SOLO talkotāju iesaisti. Drošība, līdzdalība un iesaiste ir svarīgākie priekšnosacījumi mūsu mērķu sasniegšanai. Sadarbība ar “Maxima” ir neapšaubāmi svarīgs un nozīmīgs posms Lielās Talkas attīstībā. Man ir gandarījums redzēt, ka lieli uzņēmumi, nozares līderi, ir arī gatavi spert soli pretī Latvijas zaļākai un tīrākai nākotnei un esmu pārliecināta, ka šī sadarbība ļaus tiekties pēc vēl skaistākiem mērķiem kopā!”  

 

Par SOLO TALKU

“SOLO TALKA” ir iespēja talkot individuāli sev ērtā publiskā vietā bez talkas saskaņošanas ar pašvaldības koordinatoru. Savu SOLO talku pēc paša vēlēšanās iespējams piereģistrēt talkas mājas lapā SOLO talkas kartē: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/. Vienīgais, kas jāizdara SOLO talkotājam – jāsaņem Lielās Talkas maiss kādā no tuvākiem “Maxima” veikaliem (veikalu saraksts https://www.maxima.lv/veikalu-kedes), jāsatīra apkārtne un, kas ir pats svarīgākais jānogādā maiss ar savāktajiem atkritumiem kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajā atkritumu savākšanas talkas vietām, kuras ar sarkanu atzīmētas šajā kartē (!): https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/.

Lasīt vairāk...

Dievkalpojumi aprīlī Riebiņu un Vydsmuižas draudzē

31.03.2021

 

Dievkalpojumu kārtība aprīlī Riebiņu un Vydsmuižas draudzē.

 

Lasīt vairāk...
Visi jaunumi